
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 грудня 2021 року м. Кропивницький Справа №340/6328/21
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого – судді Момонт Г.М., розглянув у порядку спрощеного провадження (письмового провадження) в м. Кропивницькому адміністративну справу
за позовом: ОСОБА_1
до відповідача: Добровеличківської селищної ради Кіровоградської області
про визнання протиправним, скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії.
ОСОБА_1 звернулась з позовом до Добровеличківської селищної ради Кіровоградської області про:
- визнання протиправним і скасування п.2 рішення Добровеличківської селищної ради №165 від 24.06.2021;
- зобов`язання Добровеличківської селищної ради Кіровоградської області на найближчому засіданні сесії ради прийняти рішення про надання ОСОБА_1 дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства площею 2,00 га на території Добровеличківської селищної ради згідно з поданими графічними матеріалами на підставі її заяви від 04.03.2020.
В обґрунтування позовних вимог представник позивача зазначив, що 04.03.2020 р. позивач звернулася до Добровеличківської селищної ради Кіровоградської області із заявою про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки площею 2,00 га для ведення особистого селянського господарства із земель сільськогосподарського призначення колективної власності на території Добровеличківської ОТГ. За результатами розгляду клопотання позивача відповідач 02.07.2020 р. прийняв рішення №309, пунктом 4 якого відмовив позивачу у задоволенні його заяви. Відмову мотивовано тим, що ОСОБА_1 надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність (шляхом безоплатної приватизації) площею 0,3000 га: із них 0,3000 га для ведення особистого селянського господарства (код КВЦПЗ – 01.03) із земель сільськогосподарського призначення, що знаходиться на території Добровеличківської сільської ради Добровеличківського району Кіровоградської області раніше. Рішенням Кіровоградського окружного адміністративного суду від 30.10.2020 р. у справі №340/3443/20 позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено, визнано протиправним та скасовано спірний пункт рішення селищної ради. Також, зобов`язано повторно розглянути заяву позивача від 04.03.2020 р. про надання дозволу на розробку проекту землеустрою з врахуванням висновків суду. Однак, всупереч вказаному рішенню суду, відповідачем пунктом 2 рішення одинадцятої сесії восьмого скликання від 24.06.2021 р. №165 знову відмовлено позивачу у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою у зв`язку з невідповідністю місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність (шляхом безоплатної приватизації) площею 0,3000 га: із них 0,3000 га для ведення особистого селянського господарства (код КВЦПЗ – 01.03) із земель сільськогосподарського призначення, що знаходяться на території Добровеличківської селищної ради Кіровоградської області (кадастровий номер 3521781900:02:000:9232) раніше, а саме рішенням двадцять другої сесії сьомого скликання від 18.03.2020 р. Представник позивача вказав, що зазначені у рішенні мотиви для відмови не відповідають дійсності і носять виключно формальний характер. Окрім того, представник позивача зауважує на тому, що друга частина мотивів для відмови зазначена та ж сама, як у попередній відмові позивачу у наданні дозволу, яку судом визнано протиправною. На думку представника позивача, єдиним правильним та ефективним способом захисту прав позивача, який остаточно вирішить спір та не призведе до необхідності знову звертатися до суду – є зобов`язання відповідача прийняти рішення про надання відповідного дозволу, у разі визнання рішення про відмову протиправним.
Відповідачем як суб`єктом владних повноважень відзив на позов не подано без поважних причин, що відповідно до ч.4 ст.159 КАС України кваліфікується судом як визнання позову.
Ухвалою судді Кіровоградського окружного адміністративного суду від 27.09.2021 р. позовну заяву ОСОБА_1 до Добровеличківської селищної ради Кіровоградської області про визнання протиправним, скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії – залишено без руху (а.с.24).
Ухвалою судді Кіровоградського окружного адміністративного суду від 24.10.2021 р. відкрито провадження у справі та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомленням сторін (а.с.29-30).
10.11.2021 р. проведено перше судове засідання та розпочато розгляд справи по суті (а.с.36).
Ухвалою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 25.11.2021 р. витребувано у Добровеличківської селищної ради Кіровоградської області докази (а.с.45).
Інші процесуальні дії у справі не вчинялися.
Дослідивши подані позивачем та відповідачем документи і матеріали, з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, адміністративний суд,
ВСТАНОВИВ:
04.03.2020 р. ОСОБА_1 звернулася до Добровеличківської селищної ради Кіровоградської області із заявою про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність площею два гектари для ведення особистого селянського господарства із земель сільськогосподарського призначення Добровеличківської селищної ради, яка знаходиться за межами населеного пункту кадастровий номер 3521781900:02:000:9311 (а.с.7).
Пунктом 5 рішення двадцять четвертої сесії Добровеличківської селищної ради сьомого скликання №309 від 02.07.2020 р. від 02.07.2020 р. відмовлено ОСОБА_1 у задоволенні її заяви. Відмова мотивована тим, що ОСОБА_1 надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність (шляхом безоплатної приватизації) площею 0,3000 га: із них 0,3000 для ведення особистого селянського господарства (код КВЦПЗ – 01.03) із земель сільськогосподарського призначення, що знаходиться на території Добровеличківської селищної ради Добровеличківського району Кіровоградської області раніше.
Рішенням Кіровоградського окружного адміністративного суду від 30.10.2020 р. у справі №340/3443/20 позовні вимоги ОСОБА_1 до Добровеличківської селищної ради Кіровоградської області про визнання протиправним рішення та зобов`язання вчинити дії – задоволено частково; визнано протиправним і скасовано п.5 рішення Добровеличківської селищної ради №309 від 02.07.2020; зобов`язано Добровеличківську селищну раду Кіровоградської області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 04.03.2020 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства площею 2,00 та на території Добровеличківської селищної ради Добровеличківського району Кіровоградської області за рахунок земельної ділянки комунальної власності, кадастровий номер 3521781900:02:000:9311; в задоволені решти позовних вимог – відмовлено (а.с.8-11).
Пунктом 2 рішення одинадцятої сесії Добровеличківської селищної ради Кіровоградської області восьмого скликання від 24.06.2021 р. №165 «Про розгляд звернень громадян» відмовлено ОСОБА_1 , жительці АДРЕСА_1 , в наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність (шляхом безоплатної приватизації) площею 2,0000 га: із них 2,0000 га для ведення особистого селянського господарства (код КВПЦЗ – 01.03) із земель сільськогосподарського призначення, що знаходиться на території Добровеличківської селищної ради Новоукраїнського району Кіровоградської області (кадастровий номер №3521781900:02:000:9311) в зв`язку з невідповідністю місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку, а також в зв`язку з наданням дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність (шляхом безоплатної приватизації) площею 0,3000 га: із них 0,3000 га для ведення особистого селянського господарства (код КВЦПЗ – 01.03) із земель сільськогосподарського призначення, що знаходиться на території Добровеличківської селищної ради Добровеличківського району, Кіровоградської області (кадастровий №3521781900:02:000:9232) раніше (Рішення двадцять другої сесії сьомого скликання від 18 березня 2020 року №267) (а.с.19, 42-43).
Пункт 2 рішення одинадцятої сесії Добровеличківської селищної ради Кіровоградської області восьмого скликання від 24.06.2021 р. №165 «Про розгляд звернень громадян» оскаржено позивачем у судовому порядку.
Після звернення ОСОБА_1 до суду з даним позовом, відповідачем надано витяг з рішення вісімнадцятої сесії Добровеличківської селищної ради восьмого скликання від 08 листопада 2021 року №282 «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність», пунктом 1 якого надано ОСОБА_1 , жительці АДРЕСА_1 , дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність (шляхом безоплатної приватизації) площею 2,0000 га: із них 2,0000 га для ведення особистого селянського господарства (код КВЦПЗ – 01.03) з яких – 2,0000 га – рілля (код КВЗУ – 00101), із земель сільськогосподарського призначення, що знаходиться на території Добровеличківської селищної ради кадастровий номер 3521781900:02:000:9311. При затвердженні проекту землеустрою площа буде уточнена (а.с.38).
Таким чином, на час розгляду даної справи Добровеличківською селищною радою Кіровоградської області прийнято рішення про надання ОСОБА_1 дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність (шляхом безоплатної приватизації) площею 2,0000 га: із них 2,0000 га для ведення особистого селянського господарства (код КВЦПЗ – 01.03) з яких – 2,0000 га – рілля (код КВЗУ – 00101), із земель сільськогосподарського призначення, що знаходиться на території Добровеличківської селищної ради кадастровий номер 3521781900:02:000:9311.
При цьому суд враховує, що Конституційний Суд України у рішенні від 16.04.2009 р. №7-рп/2009 у справі №1-9/2009 дійшов висновку, що органи місцевого самоврядування мають право приймати рішення, вносити до них зміни та скасовувати їх на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією і законами України, керуючись у своїй діяльності ними та актами Президента України, Кабінету Міністрів України (абзац 7 підпункту 4.1 пункту 4 мотивувальної частини рішення). Водночас, Конституційний Суд України зазначив, що органи місцевого самоврядування не можуть скасовувати свої попередні рішення, вносити до них зміни, якщо відповідно до приписів цих рішень виникли правовідносини, пов`язані з реалізацією певних суб`єктивних прав та охоронюваних законом інтересів, і суб`єкти цих правовідносин заперечують проти їх зміни чи припинення. Це є «гарантією стабільності суспільних відносин» між органами місцевого самоврядування і громадянами, породжуючи у громадян впевненість у тому, що їхнє існуюче становище не буде погіршене прийняттям більш пізнього рішення (абзац 5 пункту 5 мотивувальної частини рішення).
Однак, оскаржуваний пункт 2 рішення одинадцятої сесії Добровеличківської селищної ради Кіровоградської області восьмого скликання від 24.06.2021 р. №165 «Про розгляд звернень громадян» залишається чинним, що виключає висновок про виправлення суб`єктом владних повноважень оскаржуваних порушень та, як наслідок, унеможливлює закриття провадження у справі на підставі п.8 ч.1 ст.238 КАС України.
Згідно з ч.2 ст.14 Конституції України право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.
Відповідно до п.«б» ч.1 ст.81 Земельного кодексу України громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі безоплатної передачі із земель державної і комунальної власності.
Частиною 1 статті 116 Земельного кодексу України визначено, що громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону.
З огляду на ч.2 ст.116 Земельного кодексу України набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.
При цьому, відповідно до змісту пп.«в» ч.3 ст.116 Земельного кодексу України, безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.
На підставі п.«б» ч.1 ст.121 Земельного кодексу України громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності для ведення особистого селянського господарства – не більше 2,0 гектара.
Відповідно до ч.ч.6, 7 ст.118 Земельного кодексу України, у редакції, чинній на час винесення оскаржуваного рішення, громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, клопотання подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.
Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Таким чином, Земельним кодексом України визначено вичерпний перелік підстав для відмови у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, зокрема: невідповідність місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Пунктами «а», «б» ч.1 ст.12 Земельного кодексу України визначено, що до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить: розпорядження землями територіальних громад; передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу.
Згідно з ч.1 ст.122 Земельного кодексу України, у редакції, чинній на час винесення оскаржуваного рішення, сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.
Таким чином, розпорядження земельними ділянками комунальної власності відноситься до повноважень Добровеличківської селищної ради Кіровоградської області.
Судом встановлено, що за результатом повторного розгляду заяви позивача про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність площею два гектари для ведення особистого селянського господарства із земель сільськогосподарського призначення Добровеличківської селищної ради, яка знаходиться за межами населеного пункту кадастровий номер 3521781900:02:000:9311, відповідачем пунктом 2 рішення від 24.06.2021 р. №165 відмовлено ОСОБА_1 у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність (шляхом безоплатної приватизації) площею 2,0000 га: із них 2,0000 га для ведення особистого селянського господарства (код КВПЦЗ – 01.03) із земель сільськогосподарського призначення, що знаходиться на території Добровеличківської селищної ради Новоукраїнського району Кіровоградської області (кадастровий номер №3521781900:02:000:9311.
Однак, у рішенні від 24.06.2021 р. №165 Добровеличківською селищною радою не конкретизовано у чому саме полягає невідповідність місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Водночас, у постанові від 24.01.2019 р. у справі №806/2978/17 (провадження №К/9901/49021/18) Верховний Суд зазначив, що відмова у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою має бути пояснена вказівкою на конкретні невідповідності законам або прийнятим відповідно до них нормативно-правовим актам, генеральним планам населених пунктів та іншої містобудівної документації, схемам землеустрою і техніко-економічним обґрунтуванням використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Стосовно такої підстави для відмови, як надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність (шляхом безоплатної приватизації) площею 0,3000 га: із них 0,3000 га для ведення особистого селянського господарства (код КВЦПЗ – 01.03) із земель сільськогосподарського призначення, що знаходиться на території Добровеличківської селищної ради Добровеличківського району, Кіровоградської області (кадастровий №3521781900:02:000:9232) раніше (Рішення двадцять другої сесії сьомого скликання від 18 березня 2020 року №267), суд зазначає наступне.
Відповідно до ч.7 ст.5 Закону України «Про особисте селянське господарство» від 15.05.2003 р. №742-IV громадяни України, які реалізували своє право на безоплатну приватизацію земельної ділянки для ведення особистого підсобного господарства в розмірі менше 2,0 гектара, мають право на збільшення земельної ділянки в межах норм, установлених статтею 121 Земельного кодексу України для ведення особистого селянського господарства.
Суд зауважує, що встановлення конкретного розміру земельної ділянки, яка передається у власність, відноситься до дискреційних повноважень органу, уповноваженого на розпорядження землями.
Верховний Суд у постанові від 11.09.2019 р. у справі №379/656/16-а (провадження №К/9901/13722/18) зазначив, що стаття 121 Земельного кодексу України встановлює максимальний розмір земельних ділянок, що можуть бути відведені саме для цієї мети, а не їх обов`язковий розмір. Органи місцевого самоврядування, діючи в інтересах територіальної громади, мають право розпоряджатися землями комунальної власності з урахуванням будь-яких правомірних цілей, зокрема надаючи перевагу жителям села. Отримання земельної ділянки в межах законодавчо визначеного розміру не є порушенням принципу рівності громадян у конституційних правах і свободах, рівності перед законом, встановленого статтею 24 Конституції України, оскільки в даному разі принцип рівності забезпечується правом усіх громадян України на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності. Розмір же земельної ділянки, що надається може визначатись власником.
Таким чином, надання ОСОБА_1 дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність (шляхом безоплатної приватизації) площею 0,3000 га для ведення особистого селянського господарства (код КВЦПЗ – 01.03) із земель сільськогосподарського призначення, що знаходиться на території Добровеличківської селищної ради Добровеличківського району, Кіровоградської області (кадастровий №3521781900:02:000:9232), не може бути підставою для відмови у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою, а лише зумовлює обов`язок органу місцевого самоврядування щодо зменшення площі земельної ділянки відносно якої надається дозвіл, так щоб сукупна площа не перевищувала максимального розміру встановленого п.«б» ч.1 ст.121 Земельного кодексу України.
Зважаючи на викладене, суд дійшов висновку, що пункт 2 рішення одинадцятої сесії Добровеличківської селищної ради Кіровоградської області восьмого скликання від 24.06.2021 р. №165 «Про розгляд звернень громадян» є протиправним і підлягає скасуванню, а тому позовні вимоги в цій частині належить задовольнити.
Окрім того, позивач просить зобов`язати Добровеличківську селищну раду Кіровоградської області на найближчому засіданні сесії ради прийняти рішення про надання ОСОБА_1 дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства площею 2,00 га на території Добровеличківської селищної ради згідно з поданими графічними матеріалами на підставі її заяви від 04.03.2020.
Однак, час розгляду справи, пунктом 1 рішення вісімнадцятої сесії Добровеличківської селищної ради восьмого скликання від 08 листопада 2021 року №282 «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність», надано ОСОБА_1 , жительці АДРЕСА_1 , дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність (шляхом безоплатної приватизації) площею 2,0000 га: із них 2,0000 га для ведення особистого селянського господарства (код КВЦПЗ – 01.03) з яких – 2,0000 га – рілля (код КВЗУ – 00101), із земель сільськогосподарського призначення, що знаходиться на території Добровеличківської селищної ради кадастровий номер 3521781900:02:000:9311.
Отже, позовна вимога про зобов`язання Добровеличківської селищної ради Кіровоградської області на найближчому засіданні сесії ради прийняти рішення про надання ОСОБА_1 дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства площею 2,00 га на території Добровеличківської селищної ради згідно з поданими графічними матеріалами на підставі її заяви від 04.03.2020, задоволенню не підлягає.
Згідно з ч.1, 3 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
При зверненні до суду позивачем понесені судові витрати зі сплати судового збору в сумі 908,00 грн (а.с.21), а тому суд стягує на користь позивача документально підтверджені судові витрати (судовий збір) пропорційно до задоволених позовних вимог в розмірі 454,00 грн за рахунок бюджетних асигнувань Добровеличківської селищної ради Кіровоградської області.
Керуючись ст.ст.132, 139, 242-246, 255, 293, 295-297 КАС України, суд, -
ВИРІШИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити частково.
2. Визнати протиправним та скасувати пункт 2 рішення одинадцятої сесії Добровеличківської селищної ради Кіровоградської області восьмого скликання від 24.06.2021 р. №165 «Про розгляд звернень громадян».
3. У задоволенні інших позовних вимог відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) понесені нею судові витрати (судовий збір) у розмірі 454,00 грн (чотириста п`ятдесят чотири грн 00 коп.) за рахунок бюджетних асигнувань Добровеличківської селищної ради Кіровоградської області (смт Добровеличківка, Кіровоградська область, вул. Шевченка, 132, код ЄДРПОУ 04365922).
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня його проголошення.
Дата складання повного рішення суду – 09 грудня 2021 року.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду Г.М. Момонт