
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
09 грудня 2021 року м. Київ № 320/15913/21
Суддя Київського окружного адміністративного суду Терлецька О.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Державної податкової служби у Київській області, Управління державної казначейської служби у Києво-Святошинському районі, Відділу державної виконавчої служби у місті Біла Церква Білоцерківського району Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Головного управління Державної податкової служби у Київській області, Управління державної казначейської служби у Києво-Святошинському районі, Відділу державної виконавчої служби у місті Біла Церква Білоцерківського району Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), у якому просить суд:
1. Зобов`язати Головне управління ДПС у Київській області (Код ЄДРПОУ: 44096797) виключити відомості про ФОП ОСОБА_1 (РНОКГІП НОМЕР_1 ) з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків (номер взяття на облік платника податків НОМЕР_2 ).
2. Визнати протиправною та такою, що не підлягає виконанню Вимогу про сплату боргу (недоїмки) № Ф-291463-50У видану 15.08.2019 р. Головним управлінням ДПС у Київській області.
3. Визнати протиправною та такою, що не підлягає виконанню Постанову № 851 видану 04.04.2019 р. Головним управлінням ДВС у Київській області про стягнення з позивача адміністративного штрафу у сумі 510 грн.
4. Стягнути з Головного управління ДПС у Київській області (Код ЄДРПОУ: 44096797), на користь ОСОБА_1 (РНОКПГІ НОМЕР_1 ), безпідставно сплачений єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у сумі 27 561,5 грн.
5. Стягнути з Головного управління ДПС у Київській області (Код ЄДРПОУ: 44096797), на користь ОСОБА_1 (РНОКГІП НОМЕР_1 ), безпідставно сплачений адміністративний штраф у сумі 510 грн.
6. Визнати недійсними постанови державних виконавців Білоцерківського міського відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції у: 1) виконавчому провадженні №60736893 від 28.11.2019 р. - про стягнення виконавчого збору в розмірі 2096,91 грн. та витрат у виконавчому провадженні в розмірі - 169 грн; 2) у виконавчому провадженні № 59942619 від 03.09.2019 р. - про стягнення виконавчого збору в розмірі 51 грн. та витрат у виконавчому провадженні в розмірі - 169 грн. - недійсними з моменту їх винесення.
7. Стягнути з Управління державної казначейської служби України у Києво-Святошинському районі Київської області на користь на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), безпідставно стягнуті у виконавчому провадженні № 60736893 виконавчий збір у сумі 2096 (дві тисячі дев`яносто шість) грн. 91 коп., витрати у виконавчому провадженні у сумі 169 грн. (сто шістдесят дев`ять) гри. 00 коп. та безпідставно стягнуті у виконавчому провадженні № 59942619 від 03.09.2019 р. виконавчий збір у розмірі 51 грн. та витрати у виконавчому провадженні у сумі 169 грн.
Відповідно до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
За приписами частин 1-2 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Для звернення до адміністративного суду суб`єкта владних повноважень встановлюється тримісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб`єкту владних повноважень право на пред`явлення визначених законом вимог. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб`єкта владних повноважень.
Частиною 6 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Судом встановлено, що спірні правовідносини з відповідачами тривали з квітня по листопад 2019 року, отже позивач звернувся до суду після спливу строку, визначеного статтею 122 Кодексу адміністративного судочинства України. Окрім того, матеріали справи не містять заяви про поновлення пропущеного строку.
Відповідно до частини 1 статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Так, частиною 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Положеннями абзацу першого частини першої статті 3 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI (далі - Закон №3674-VI) визначено, що судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Частиною першою статті 4 Закону №3674-VI встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до частини третьої статті 4 Закону №3674-VI за подання фізичною особою адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За подання фізичною особою або фізичною особою - підприємцем адміністративного позову майнового характеру ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Положеннями статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2021 року становить 2270 гривень.
Абзацом першим та другим частини 3 статті 6 Закону №3674-VI встановлено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Частинами першою та другою статті 9 Закону №3674-VI встановлено, що судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
В даному позові заявлено чотири вимоги немайнового характеру, за які необхідно сплатити судовий збір у розмірі 3632,00 грн. (0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб -908,00 грн. Х 4 - вимоги немайнового характер = 3632,00 грн.) та три вимоги майнового характеру 28 240,50 грн. (1% = 282,40 грн. - менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб ), тому за них необхідно сплатити судовий збір у розмірі 908,00 грн. Отже загальна сума судового збору за такий позов становить 4540,00 грн.
Разом з тим, в матеріалах справи наявні документи, що підтверджують сплату судового збору, однак його розмірі визначено без дотриманням вимог Закону №3674-VI, оскільки сплачена сума становить 1816,00 грн.
Згідно із пунктами 4, 5, 9 частини 5 статті 160 КАС України в позовній заяві, зокрема, зазначається: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.
На противагу цим вимогам КАС України заявлений позов не містить опису правопорушень кожного з відповідачів. Не виконання зазначених вимог позивачем унеможливлює визначення судом предмету позову, встановлення та захисту порушених прав відповідно до завдання адміністративного судочинства, визначеного частиною 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з частинами 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Зазначені обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства, у зв`язку з чим суд, враховуючи положення статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з наданням позивачеві строку для усунення її недоліків.
Недоліки позовної заяви позивач має усунути у строк, що не перевищує десять днів з дня вручення копії цієї ухвали шляхом подання до суду заяви із обгрунтуванням поважності причин пропуску шестимісячного строку, визначеного статтею 122 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду. Також, у цій заяві позивачеві необхідно виконати вимоги пунктів 4, 5, 9 частини 5 статті 160 КАС України.
До такої заяви позивачем має бути приєднано документи про сплату судового збору за звернення до Київського окружного адміністративного суду з позовом майнового та немайнового характеру в розмірі, визначеному з дотриманням вимог Закону №3674-VI, а саме 2725,00 грн.
Керуючись ст.ст. 161, 169, 171 КАС України, суд -
у х в а л и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Державної податкової служби у Київській області, Управління державної казначейської служби у Києво-Святошинському районі, Відділу державної виконавчої служби у місті Біла Церква Білоцерківського району Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити певні дії, - залишити без руху.
Встановити позивачеві десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії даної ухвали.
Роз`яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Копію ухвали надіслати позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Терлецька О.О.