
УХВАЛА
м. Вінниця
08 грудня 2021 р. Справа № 120/16011/21-а
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Жданкіна Наталія Володимирівна, розглянувши матеріали позовної заяви за позовом ОСОБА_1 до Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької обласної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,
в с т а н о в и в :
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької обласної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії.
Ухвалою від 22.11.2021 про залишення позовної заяви без руху позивачеві встановлено 5-денний строк з дня отримання копії ухвали для усунення недоліків позовної заяви шляхом приведення у відповідність змісту позовних вимог із суб`єктним складом відповідачів. Зокрема звернуто увагу позивача на те, що в первинному позові позивачем заявлено позовні вимоги як до Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької обласної державної адміністрації, так і до Вінницької обласної державної адміністрації при якій створено Комісію з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї.
07.12.2021 позивачем, на виконання вимог ухвали від 22.11.2021, через канцелярію суду подано уточнений позов (вх. №83380), в якому в якості відповідачів визначено Департамент соціальної та молодіжної політики Вінницької обласної державної адміністрації, Могилів-Подільську районну Державну адміністрацію Вінницької області та Управління соціального захисту населення.
Крім того, позивачем внесено зміни у прохальну частину позовної заяви та викладено у наступний спосіб:
Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії зі спірних питань Могилів Подільської районної Державної адміністрації Вінницької області, Управління соціального захисту населення Вінницької області та Вінницької обласної державної адміністрації Департаменту соціальної та молодіжної політики, з визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на чорнобильській АЕС Міністерства соціальної політики України, оформлене Рішенням Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької обласної державної адміністрації №06.1-14-5498 від 01 жовтня 2021 року в частині відсутності правових підстав для підтвердження ОСОБА_1 статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Зобов`язати Комісію зі спірних питань Могилів Подільської районної Державної адміністрації Вінницької області, Управління соціального захисту населення Вінницької області, та Вінницької обласної державної адміністрації Департаменту соціальної та молодіжної політики, зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Міністерства соціальної політики України повторно розглянути питання щодо підтвердження ОСОБА_1 статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, з прийняттям рішення про підтвердження статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та видачею відповідного посвідчення.
Досліджуючи зміст уточнених позовних вимог встановлено їх невідповідність доданим до матеріалів позовної заяви доказам слід зазначити наступне.
Так, в додатках до позовної заяви міститься витяг з протоколу №4 від 17.06.2021 засідання Комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї, яким вирішено відмовити ОСОБА_1 у визначенні статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Разом з тим в прохальній частині позовної заяви позивач вказує на протиправність рішення "Комісії зі спірних питань Могилів Подільської районної Державної адміністрації Вінницької області, Управління соціального захисту населення, Вінницької області, та Вінницької обласної державної адміністрації Департаменту соціальної та молодіжної політики, зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Міністерства соціальної політики України". При цьому, матеріалами справи не підтверджено створення зазначеної позивачем Комісії та прийняття нею відносно позивача будь-якого рішення.
При цьому, варто також зазначити, що лист Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької обласної державної адміністрації №06.1-14-5498 від 01 жовтня 2021 року за своїм змістом носить виключно роз`яснювальний (рекомендаційний) характер з відсилкою на прийняте Комісією з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї рішення у вигляді протоколу №4 від 17.06.2021 про відмову у визначенні позивачу статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Також, зі змісту позовної заяви є незрозумілим, які саме позовні вимоги (в якій частині) спрямовані до Управління соціального захисту населення Вінницької області.
В контексті вищенаведеного вважаю за потрібне повторне звернути увагу позивача на те, що йому слід привести у відповідність зміст позовних вимог із суб`єктним складом відповідачів та доданими до позовної заяви доказами.
Отже, зміст поданої позивачем 07.12.2021 уточненої позовної заяви за вх. №83380 не усуває недоліків первинного позову, а саме залишає актуальним потребу в уточненні суб`єктного складу відповідачів. Більш того, уточнена позовна заява потребує уточнення змісту позовних вимог в частині назви Комісії, рішення якої позивач просить визнати протиправним, а також в частині чіткого визначення позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Враховуючи вище викладене, а також з метою запобігання обмеження права позивача на звернення до суду, вважаю за необхідне продовжити строк виконання ухвали суду від 22.11.2021 на сім днів з дня отримання даної ухвали.
Керуючись ст.ст. 161, 256 КАС України суд, -
у х в а л и в :
Продовжити строк виконання ухвали суду від 22.11.2021 на 5 (п`ять) днів з дня отримання даної ухвали суду від 08.12.2021, шляхом:
- уточнення суб`єктного складу відповідачів;
- чітке визначення позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Копію ухвали направити позивачу для відома та виконання.
Роз`яснити, що у разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовна заява буде повернута позивачу зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Відповідно до ч. 3 ст. 293 КАС України, заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Жданкіна Наталія Володимирівна