
Справа № 344/18950/21
Провадження № 3/344/7699/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 грудня 2021 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Ковалюк І.П., за участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , головного бухгалтера ТДВ «Івано-Франківський хлібокомбінат», за ч.1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И Л А:
Відповідно до протоколу №859 про адміністративне правопорушення від 20.08.2021, ОСОБА_1 , будучи головним бухгалтером ТДВ «Івано-Франківський хлібокомбінат» вчинила правопорушення, а саме: порушення порядку ведення податкового обліку Акт від 09.08.2021 № 4453/09-19-07-01/05495259: занижено податок на прибуток всього в сумі 2891633 грн. протягом періоду з 01.01.2017 по 31.03.2021 року в результаті порушення - пп.14.1.3, пп.14.1.32, пп.14.1.138 п.14.1 ст.14, п.44.1, п.44.2, п.44.3, п.44.6 ст.44, пп.75.1.2 п.75.1 ст.75, пп.134.1.1 п.134.1 ст.134, п. 135.1 ст. 135 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VІ (із змінами та доповненнями), занижено податок на додану вартість, який сплачується до державного бюджету в загальній сумі 4182302 грн. протягом періоду з 01.01.2017 по 31.03.2021 року в результаті порушення - пп.14.1.36, пп.14.1.185, пп.14.1.231 п.14.1 ст.14, п.44.6 ст.46, п.50.1 ст.50„ п.185.1 ст.185, п.187.1 ст.187, п.188.1 ст.188.1,, п.189.1 ст. 189, п. 198.1 п. 198.2, п. 198.3, п. 198.5, п. 198.6 ст. 198, п.201.1, п. 201.4, п.201.7 ст.201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-УІ зі змінами і доповненнями, занижено податкові зобов`язання з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин на загальну суму 4933,70 грн. протягом періоду з 01.01.2017 по 31.03.2021 року в результаті порушення п.п. 252.1.1, п.п. 252.1.4 п. 252.1 ст. 252 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VІ (із змінами та доповненнями), занижено податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на загальну суму 80688,68 грн. протягом періоду з 01.01.2017 пор 31.03.2021 року в результаті порушення п. п. 266.1.1 п. 266.1, 266.2.1 п. 266.2, 266.3.3 п. 266.3 ст. 266 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VІ (із змінами та доповненнями) та неподання/несвоєчасного подання ТДВ "Івано-Франківський хлібокомбінат" до податкового органу повідомлень про об`єкти оподаткування або об`єкти, пов`язані з оподаткуванням (форма №20- ОПП) в результаті порушення п.63.3 ст. 63 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VІ (із змінами та доповненнями)., чим вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 163-1 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 , якій роз`яснено вимоги ст.268 КУпАП, вину визнала.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення ОСОБА_1 , вважаю наступне.
Частиною 1 ст. 163-1 КУпАП передбачено відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Відтак вина у вчиненні ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, стверджується протоколом про адміністративне правопорушення №859 від 20 серпня 2021 року та актом документальної планової виїзної перевірки № 4453/09-19-07-01/054952598 від 09 серпня 2021 року.
Вважаю, що ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Водночас, приходжу до висновку, що провадження у справі слід закрити з наступних підстав.
Відповідно до ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно з вимогами ст. 245 КУпАП, серед ряду завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є: всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
З огляду на ст.280КУпАП
орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч. 2 ст.9КУпАП адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
Зі змісту статей 7, 254, 279КУпАП вбачається, що розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється лише щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніше як через три місяці з дня його виявлення.
Як вбачається з матеріалів справи, адміністративне правопорушення було вчинено з 2017 року до кінця першого кварталу 2021 року, акт перевірки від 09 серпня 2021 року, протокол про адміністративне правопорушення складено 20 серпня 2021 року. Адміністративні матеріали надійшли до суду 24 листопада 2021 року, відтак вже станом на час надходження таких закінчився трьохмісячний строк з дня вчинення правопорушення.
За змістом п. 7 ст. 247 КУпАП розпочате провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю з підстав закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Відповідно до вимог ст.284 КУпАП по справі про адміністративне правопорушення суд виносить одну з постанов, зокрема: про закриття справи. Постанова про закриття справи виноситься при наявності обставин, передбачених статтею 247 цього Кодексу.
Беручи до уваги наведене вище, а також те, що станом на час надходження матеріалів справи до суду та відтак станом на час розгляду справи судом строки накладення адміністративного стягнення закінчилися, що виключає провадження у справі, а тому вважаю, що провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП підлягає закриттю.
Керуючись ст.ст. 9, 38, 163-1, 247 п.7, 268, 283, 284 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И Л А :
Провадження в справі щодо ОСОБА_1 за ч.1 ст. 163-1 КУпАП закрити на підставі ст.38, п.7 ст.247 КУпАП у зв`язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Іванна КОВАЛЮК