
Справа № 289/1877/21
Номер провадження 3/289/977/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08.12.2021 м. Радомишль
Суддя Радомишльського районного суду Житомирської області Мельник О.В., розглянувши матеріали, які надішли від відділення поліції №3 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, мешкає за дресою: АДРЕСА_1 , непрацюючого,
за ч.1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
29 вересня 2021 року, о 19 год. 44 хв., гр. ОСОБА_1 , по вулиці Костенка, с. Кримок, керував автомобілем ВАЗ 21083-23, д.н.з. НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп`яніння. Був освідуваний в КНП "Радомишльська лікарня", висновок медичного огляду № 23 від 29.09.2021 - стан алкогольного сп`яніння.
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, про розгляд справи повідомлений належним чином. Причини неявки суд не повідомив, клопотань про відкладення розгляду справи не надав. Тому, суд вважає за можливе проводити розгляд справи у відсутність правопорушника.
Крім того, ОСОБА_1 надіслав до суду письмові пояснення в яких зазначив, що 29.09. 2021 року в м. Радомишль було складено адміністративний протокол відносно нього за порушення п.2.9 а Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП. Вину свою він не визнає, вважає, що в матеріалах справи про адміністративне правопорушення взагалі відсутні будь-які документи, які передбачені саме Наказом МВС України від 09.11.2015 року за № 1452/735 "Про затвердження інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції". Також, вважає, що протокол про адміністративне правопорушення серії ОБ № 123832 від 29.09.2021 року є недійсним, оскільки складений на підставі неправомірного висновку щодо результатів медичного огляду, що свідчить про порушення ст. 266 КУпАП та Наказу МВС України від 09.11.2015 року за № 1452/735 «Про затвердження інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції». Просить закрити провадження у справі у зв`язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Дослідивши матеріали справи та письмові пояснення правопорушника, суд дійшов наступних висновків.
Згідно ч. 1 ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Статтею 245 КУпАП передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно з вимогами ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Статтею 280 КУпАП визначено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення з`ясовується, зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні та чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Так, диспозицією ч.1 ст. 130 КУпАП встановлено, що відповідальність за вказаною нормою закону настає у разі керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння, або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває у стані такого сп`яніння, чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння, або щодо вживання лікарських препаратів , що знижують увагу та швидкість реакції.
Із аналізу положень вказаної норми слід зробити висновок, що під час розгляду даної категорії справ однією з обов`язкових ознак складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, є керування особою транспортним засобом.
Підтвердженням того, що ОСОБА_1 29 вересня 2021 року, о 19 год. 44 хв. керував транспортним засобом ВАЗ 21083-23, д.н.з. НОМЕР_1 , є постанова про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії БАБ № 829083 від 29.09.2021 в графі якої «суть адміністративного правопорушення, опис установлених обставин» працівниками поліції зазначено «29.09.2021 року о 19.44 год., в с. Кримок, вул. Костельна, водій керував транспортним засобом 21083-23, д.н.з. НОМЕР_1 , здійснював рух на транспортному засобі з номерними знаками, що не освітлювалися, що не дало змоги визначити символи номерного знака з відстані 20 метрів чим порушив вимоги п.п. 2.9в ПДР України. Згідно цієї постанови ОСОБА_1 скоїв адмінправопорушення передбачене ч. 6 ст. 121 КУпАП та до нього було застосовано адміністративне стягнення у розмірі 850 грн. ОСОБА_1 дану постанову отримав, не оскаржував її, отже погодився із зазначеним у постанові фактом керування транспортним засобом.
Перебування ОСОБА_1 у стані алкогольного сп`яніння підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ОБ №123832 власноручно підписаним останнім, висновком КНП «Радомишльська ЦРЛ» щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції № 23 від 29.09.2021 року в якому зазначено, що ОСОБА_1 перебуває у стані алкогольного сп`яніння.
Будь-яких доказів про те, що даний висновок оскаржувався ОСОБА_1 не надано. Вказане свідчить про те, що з результатами огляду ОСОБА_1 погодився.
Доводи ОСОБА_1 щодо порушення працівниками поліції ст. 266 КУпАП та Наказу МВС України від 09.11.2015 року за № 1452/735 «Про затвердження інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» при складанні протоколу, суд вважає безпідставними, оскільки працівники поліції здійснили доставку ОСОБА_1 та організували його огляд на стан алкогольного сп`яніння у відповідності до вимог п.6 розд.1 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, що підтверджується зазначеним вище висновком медичного огляду № 23 від 29.09.2021.
За таких обставин, суд вважає, що огляд на стан сп`яніння проводився у відповідності до вимог закону, а протокол про адміністративне правопорушення відповідає вимогам ст.ст. 254-256 КУпАП.
Отже, дії ОСОБА_1 , а саме: керування транспортним засобом в стані алкогольного сп`яніння, суд кваліфікує як адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.
При накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер вчинених правопорушень та їх суспільну небезпеку, особу правопорушника. З огляду на наведене, на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст.130 КУпАП у виді штрафу з позбавлення права керування транспортними засобами.
Також, з правопорушника необхідно стягнути на користь держави, відповідно до ст.40-1 КУпАП та ст.4 Закону України “Про судовий збір” судовий збір.
Керуючись ст.ст.9, 33, 34-35, 40-1, 130, 245, 251, 268, 276, 277, 280, 283, 284, 287, 289, 291 КУпАП, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП і застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 грн. 00 коп. з позбавленням права керування транспортними засобами строком на один рік. Штраф стягнути на рахунок: Отримувач: ГУК у м. Житомирській обл. / Житомир. 21081300; Код отримувача (ЄДРПОУ): 37976485; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО): 899998; р/р: UA368999980313060149000006001 «Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху».
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 454 грн на користь держави (Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ 22030106, код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу: судовий збір).
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду протягом 10 діб з моменту її винесення.
Суддя О. В. Мельник
Постанова набирає законної сили "__"__ 2021
Строк пред`явлення до виконання "__ "__ 2022