Рішення № 101731618, 06.12.2021, Лановецький районний суд Тернопільської області

Дата ухвалення
06.12.2021
Номер справи
602/868/21
Номер документу
101731618
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 602/868/21

Провадження № 2-а/602/13/2021

ЛАНОВЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД

Тернопільської області

____________________________________________

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"06" грудня 2021 р. м.Ланівці

Лановецький районний суд Тернопільської області в складі:

головуючої судді Костів Л.І.,

секретар - Домчук В.І.

з участю:

позивача - ОСОБА_1 ,

представника відповідача - Блажейчук Т.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м.Ланівці адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Лановецької міської ради Кременецького району Тернопільської області про визнання протиправною та скасування постанови №54 у справі про адміністративне правопорушення від 27 серпня 2021 року, -

в с т а н о в и в:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до Лановецького районного суду Тернопільської області із позовною заявою, в якій просить скасувати постанову адміністративної комісії при виконавчому комітеті Лановецької міської ради Кременецького району Тернопільської області №54 від 27 серпня 2021 року про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст.152 КУпАП та накладення штрафу в розмірі 1360 гривень.

Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що 27 серпня 2021 року адміністративною комісією при виконавчому комітеті Лановецької міської ради була винесена постанова №54 про накладення на нього адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1360.00 грн., у зв`язку з не укладенням договору на вивезення твердих побутових відходів. Позивач з даною постановою не згідний, оскільки вважає, що оскаржувана постанова є незаконною, не відображає дійсних обставин справи, складена за відсутності належних доказів та з порушенням законодавства.

27 серпня 2021 року о 10:00 год, відбулось засідання адміністративної комісії з розгляду справи про порушення державних стандартів норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, на яку його було запрошено, проте свідків, з якими він приїхав, заслухано та допущено не було.

Позивач вказав, що поняття Договору включає в себе вільний вияв волі особи на вступ у договірні відносини, свободу вибору сторонами умов, форм і цивільно-правових відносин.

Відповідно до постанови №54 у справі про адміністративне правопорушення його визнали винним у не укладенні договору на вивіз твердих відходів, проте немає жодного документу на підтвердження факту наявності відходів на території чи поблизу території його проживання за адресою: АДРЕСА_1 , які б шкодили благоустрою Лановецької міської ради Тернопільської області.

Також зазначив, що організація, яка обслуговує мешканців с.Оришківці Кременецького району Тернопільської області з вивозу змішаного сміття, твердих відходів, згідно наданого договору не надає та не пропонує за власний кошт придбати сміттєві баки для естетичного і гігієнічного зберігання біля території власного будинку відходів до приїзду транспорту, що збирає ці відходи.

Вважає, що його право на добровільне підписання угоди про вивіз твердих побутових відходів порушено, оскільки в даній угоді враховані лише умови юридичної особи, у примусовому порядку зі сторони Лановецької міської ради Тернопільської області.

В зв`язку з наведеним, позивач просить позов задовольнити, визнати протиправною та скасувати постанову №54, винесену 27 серпня 2021 року адміністративної комісії при виконавчому комітеті Лановецької міської ради Кременецького району Тернопільської області.

Ухвалою суду від 27 вересня 2021 року відкрито провадження та призначено справу до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін.

Позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав, викладених у позовній заяві, просив позов задовольнити.

Представник відповідача - Лановецької міської ради Кременецького району Тернопільської області Блажейчук Т.В. в судовому засіданні позов не визнав, з підстав викладених у відзиві на позовну заяву.

У відзиві представник відповідача зазначив, що постанова №54 від 27 серпня 2021 року адміністративної комісії при виконавчому комітеті Лановецької міської ради є правомірною. Адміністративною комісією було своєчасно, всебічно, об`єктивно та у повному обсязі з`ясовано обставини справи, адміністративне стягнення накладено для запобігання вчинення подібних правопорушень, для виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності. Крім того зазначає, що під час розгляду адміністративної справи щодо ОСОБА_1 адміністративною комісією були досліджені протокол про адміністративне правопорушення серія ВАБ № 617888 від 08 липня 2021 року, письмові пояснення ОСОБА_3 , ОСОБА_4 від 02 липня 2021 року, а також рапорт ОСОБА_5 від 08 липня 2021 року, на підставі яких було встановлено наявність адміністративного правопорушення та винність ОСОБА_1 .

Згідно з пунктом 3 розділу 5 Правил благоустрою на території Лановецької міської ради, затверджених рішенням Лановецької міської ради від 03 листопада 2016 року № 430 власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі житлових будинків, земельних ділянок в обов`язковому порядку зобов`язані укладати договори на вивезення твердих побутових відходів з особою, яка в установленому порядку визначена виконавцем послуг на вивезення побутових відходів, здійснюють оплату таких послуг та забезпечують роздільне збирання побутових відходів (ст. 35-1 ЗУ «Про відходи»).

Позивач не вчинив жодних дій, спрямованих на укладення відповідного договору, передбачених статтею 641 Цивільного кодексу України, що підтверджується листом, отриманим від Лановецького комунального підприємства по благоустрою від 06 жовтня 2021 року № 113, у якому зазначено, що громадянин ОСОБА_1 до Лановецького комунального підприємства по благоустрою із клопотанням щодо укладення чи погодження умов договору про надання послуг з поводження з побутовими відходами не звертався.

З наведеного вбачається, що позивач не здійснював будь яких дій для узгодження умов договору та не мав наміру укладати договір про надання послуг з поводження з побутовими відходами, а тому в задоволенні позову просить відмовити.

Суд, з`ясувавши обставини справи, заслухавши пояснення сторін, повно, всебічно та об`єктивно дослідивши матеріали справи, оцінивши зібрані по справі докази вважає, що позов задоволенню не підлягає за таких підстав.

Рішенням Лановецької міської ради Тернопільської області №430 від 03 листопада 2016 року затверджено Правила благоустрою на території Лановецької міської ради Тернопільської області.

Згідно ч.2 ст.351 Закону України «Про відходи» власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів укладають договори з виконавцем послуг з вивезення побутових відходів, здійснюють оплату послуг з поводження з побутовими відходами та забезпечують роздільне збирання побутових відходів.

Позивач ОСОБА_1 є фізичною особою та проживає в АДРЕСА_1 в житловому будинку.

27 серпня 2021 року адміністративною комісією при виконавчому комітеті Лановецької міської ради Кременецького району Тернопільської області винесена постанова у справі про адміністративне правопорушення № 54 про притягнення ОСОБА_6 до адміністративної відповідальності та накладання на нього штрафу в розмірі 1360.00 грн. за скоєння правопорушення, передбаченого ст.152 КУпАП. Постанова мотивована тим, що позивач не уклав договір на вивіз твердих побутових відходів, чим порушив п.3 розділу 5 Правил благоустрою на території Лановецької міської ради. У постанові зазначено, що ОСОБА_6 на засіданні пояснив, що договір він не уклав, оскільки у його домогосподарстві не накопичуються тверді побутові відходи.

Підставою для винесення вказаної постанови є протокол про адміністративне правопорушення від 08 липня 2021 року серія ВАБ №617888, складений ДОП відділення поліції №2 (м.Ланівці) Кременецького РВП ГУНП в Тернопільській області Кошелюк О., згідно якого 02 липня 2021 року о 12:30 год ОСОБА_1 порушив Правила благоустрою на території Лановецької ТГ, а саме п.3 розділу 5 даних Правил.

З копії письмових пояснень контролера Лановецького КПпБ ОСОБА_3 та касир-контролер Лановецького КПпБ ОСОБА_4 вбачається, що 02 липня 2021 року вони спільно із працівниками поліції здійснювали обхід громадян, які порушили правила благоустрою на території Лановецької ТГ, а саме, які не уклали договори на вивезення твердих побутових відходів, що є обов`язковими. ОСОБА_1 відмовився від підпису адміністративного протоколу, який був складений працівниками поліції в їх присутності та відмовився від будь яких пояснень.

Згідно копії рапорту ДОП відділення поліції №2 (м.Ланівці) Кременецького РВП ГУНП в Тернопільській області О.Кошелюка від 08 липня 2021 року, під час проведення перевірки громадян, які не склали договір з комунгоспом на вивіз сміття, разом із ДОП відділення поліції №2 (м.Ланівці) Кременецького РВП ГУНП в Тернопільській області С.Пасєкою, працівниками КПпБ ОСОБА_4 , ОСОБА_3 , виявлено, що мешканець с.Оришківці Кременецького району Тернопільської області ОСОБА_1 на час перевірки договору не уклав. Від підпису протоколу та дачі пояснень ОСОБА_1 відмовився згідно ст.63 Конституції України, на нього було складено адміністративний протокол за ст.152 КУпАП.

Як вбачається з витягу з протоколу №22 засідання адміністративної комісії при виконавчому комітеті Лановецької міської ради від 27 серпня 2021 року, під час слухання адміністративної справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 , позивач повідомив, що не уклав договір, оскільки у його домогосподарстві не накопичуються тверді побутові відходи. Зазначив, що договір - це вільний вияв волі особи і вважає, що у нього наявне право не заключати договір про надання послуг з поводження з побутовими відходами.

Згідно копії довідки №113, виданої 06 жовтня 2021 року начальником Лановецького КПпБ, ОСОБА_1 до Лановецького комунального підприємства по благоустрою із клопотанням щодо укладення договору про надання послуг з поводження з побутовими відходами та щодо погодження умов договору про надання послуг з поводження з побутовими відходами не звертався.

Як вбачається з заяви ОСОБА_1 до Лановецької міської ради Кременецького району Тернопільської області від 20 жовтня 2021 року, позивач звернувся до відповідача з проханням надати пропозицію щодо надання контейнерів для сортування відходів із скла та пластику, для подальшого підписання договору з виконавцем послуг, при цьому зазначив, що в житловому будинку за адресою АДРЕСА_1 , проживає троє осіб. Відповідно, маючи підсобне господарство, побутові тверді органічні відходи ними переробляються, залишаються відходи, такі як склотара та вироби із пластику, для зберігання та накопичення яких необхідні контейнери. В пропозиції укладення договору виконавцем послуг - обслуговуючою організацією, дана умова була відсутня.

Згідно копії відповіді Лановецької міської ради Кременецького району Тернопільської області від 23 листопада 2020 року, процедура надання суб`єктами господарювання незалежно від форми їх власності послуг з поводження з побутовими відходами у містах, селищах і селах визначена Правилами надання послуг з поводження з побутовими відходами, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2008 року № 1070 із змінами, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 року № 318 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України». Договір про надання послуг укладається відповідно до Типового договору, наведеного у додатку 1 Правил.

Крім того, Правилами визначаються права та обов`язки споживачів і виконавців житлово-комунальної послуги, а саме, споживач повинен зокрема:

1) укладати договори про надання послуг;

2) визначати разом з виконавцем місця розташування контейнерних майданчиків, створювати умови для вільного доступу до таких майданчиків;

3) обладнати контейнерні майданчики, утримувати їх у належному санітарному стані, забезпечувати освітлення в темний час доби;

4) забезпечити належне збирання та зберігання відходів, установлення необхідної кількості контейнерів для завантаження твердих, великогабаритних і ремонтних відходів з урахуванням унеможливлення їх переповнення; утримувати контейнери відповідно до вимог санітарних норм і правил.

Організація роздільного збору твердих побутових відходів лежить на споживачеві, як і придбання необхідної кількості контейнерів, відповідно до норм утворення твердих побутових відходів на одну особу.

В судовому засіданні за клопотанням позивача ОСОБА_1 були оглянуті диски відео фіксації, на яких зафіксовано, що до позивача двічі приїжджали представники поліції та Лановецького КПпБ з підстав не укладення позивачем договору на вивезення твердих побутових відходів. ОСОБА_1 пояснював, що в нього побутових відходів для вивезення немає, окрім скляних, пластикових виробів та металолому, які він має намір здавати за кошти. Також, пояснив, що він з Лановецьким КПпБ договору не укладав, так як має намір підписати договір на вивезення твердих побутових відходів з організацією на його умовах. Умови договору, які пропонує Лановецьке КПпБ, вважає такими, що порушують його права. Іншої організації, з якою б він міг укласти договір на більш вигідних умовах, він поки що не знайшов. Представники правоохоронних органів та КПпБ пояснили позивачу, що він має право укласти такий договір з будь-яким іншим підприємством, про що його вже було неодноразово повідомлено та попереджено, в разі не укладення вказаного договору стосовно нього буде складено протокол за порушення вимог ст.152 КУпАП.

Статтею 19 Конституції України закріплено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 251 КУпАП визначено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Відповідно до вимог ст.293 КУпАП та роз`яснень, викладених в пункті 7 постанови Пленуму Верховного Суду України від 24 червня 1988 року №6 "Про практику розгляду судами скарг на постанови у справах про адміністративні правопорушення", орган (посадова особа) при розгляді скарги або протесту на постанову по справі про адміністративне правопорушення перевіряє законність і обгрунтованість винесеної постанови. Суд повинен перевірити: чи накладено адміністративне стягнення правомочним органом; чи є в діях даної особи ознаки проступку, за який законом передбачена адміністративна відповідальність, і вина у його вчиненні; чи не сплив строк давності для притягнення до адміністративної відповідальності; чи правильні висновки органу (посадової особи), який виніс постанову, про тяжкість вчиненого проступку і обтяжуючі обставини; чи враховані пом`якшуючі обставини, майновий стан винного.

Згідно ст.152 КУпАП порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб`єктів підприємницької діяльності - від п`ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.

Тобто, з аналізу вказаного вбачається, що для притягнення особи до адміністративної відповідальності у даному випадку повинна передувати протиправна, винна (умисна або необережна) бездіяльність, яка полягає у не укладенні договору на вивіз твердих побутових відходів (ТПВ) зі спеціалізованими підприємствами.

Згідно з ч.2 ст.218 КУпАП, адміністративні комісії при виконавчих органах сільських, селищних рад розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 92, статтею 99 (коли правопорушення вчинено громадянином), статтями 103-1, 103-2, 104, статтею 136 (за вчинення порушень на автомобільному транспорті), статтями 141, 142, 150-152, статтями, 155, 155-2, частиною другою статті 156, частинами першою - четвертою статті 156-1, статтями 156-2, 159, частиною першою статті 163-17, статтею 175-1 (за порушення, вчинені у місцях, заборонених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради), статтею 179, статтею 180 (крім справ щодо батьків неповнолітніх або осіб, які їх замінюють), частиною четвертою статті 181, частиною першою статті 182, статтями 183, 186, 212-1 цього Кодексу.

Відповідно до ч.1 ст.1 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" встановлено, що благоустрій населених пунктів - комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення га озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових га екологічних заходів з покращання мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та інше, що здійснюються на території населеного пункту з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля.

Фізичні та юридичні особи у сфері благоустрою населених пунктів зобов`язані дотримуватися правил благоустрою територій населених пунктів, не порушуючи права і законні інтереси інших суб`єктів благоустрою населених пунктів (п.2 ч.2 ст.17 Закону України "Про благоустрій населених пунктів").

За приписами ч.ч.1,2 ст.20 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" організацію благоустрою населених пунктів забезпечують місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень, установлених законом. Благоустрій здійснюється в обов`язковому порядку на всій території населеного пункту (села, селища, міста).

Частиною першою статті 10 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" передбачено, що до повноважень сільських, селищних і міських рад у сфері благоустрою населених пунктів належить: затвердження місцевих програм та заходів з благоустрою населених пунктів; затвердження правил благоустрою територій населених пунктів; створення в разі необхідності органів і служб для забезпечення здійснення спільно з іншими суб`єктами комунальної власності благоустрою населених пунктів, визначення повноважень цих органів (служб); визначення на конкурсних засадах підприємств, установ та організацій (балансоутримувачів), відповідальних за утримання об`єктів благоустрою.

Частиною 4 статті 20 вказаного Закону передбачено, що рішення місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо благоустрою території певного населеного пункту є обов`язковим для виконання розміщеними на цій території підприємствами, установами, організаціями та громадянами, які на ній проживають.

Також, відповідно до ч.1 ст.34 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" правила благоустрою території населеного пункту це нормативно-правовий акт, яким установлюються вимоги щодо благоустрою території населеного пункту. У разі якщо відповідною сільською, селищною, міською радою не прийнято рішення про затвердження Правил, застосовуються Типові правила. Орган місцевого самоврядування забезпечує вільний доступ населення до затверджених Правил.

Відповідно до ст. 10 ч. 1 п. 2 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» до повноважень сільських, селищних і міських рад у сфері благоустрою населених пунктів належить затвердження правил благоустрою територій населених пунктів.

Пунктом 3 розділу 5 Правил благоустрою на території Лановецької міської ради, затверджених рішенням Лановецької міської ради від 03 листопада 2016 року № 430 передбачено, що власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі житлових будинків, земельних ділянок в обов`язковому порядку зобов`язані укладати договори на вивезення твердих побутових відходів з особою, яка в установленому порядку визначена виконавцем послуг на вивезення побутових відходів, здійснюють оплату таких послуг та забезпечують роздільне збирання побутових відходів.

Згідно ч.1 ст.73 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов`язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об`єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.

Відповідно до ст.15 Закону України «Про відходи» громадяни України, іноземці та особи без громадянства зобов`язані: а) дотримуватися вимог цього Закону та інших нормативно-правових актів у сфері поводження з відходами; б) вносити в установленому порядку плату за користування послугами з вивезення побутових відходів; в) виконувати інші обов`язки, передбачені законами, щодо запобігання забрудненню навколишнього природного середовища відходами.

Так, факт не укладення позивачем договору на вивіз твердих побутових відходів підтверджується матеріалами справи та показами позивача на засіданні адміністративної комісії, де ОСОБА_1 зазначив, що договір на вивіз твердих побутових відходів він не укладав, побутові відходи в його домогосподарстві не накопичуються.

Крім того, даний факт було визнано позивачем і під час розгляду справи в суді.

Статтею 1 Закону України «Про відходи» визначено, що послуги з вивезення побутових відходів - збирання, зберігання та перевезення побутових відходів, що здійснюються у населеному пункті згідно з правилами благоустрою, затвердженими органами місцевого самоврядування.

Відповідно до ст. 17 ч. 4 Закону України «Про відходи» суб`єкти господарської діяльності у сфері поводження з відходами укладають договори з юридичною особою, яка в установленому порядку визначена виконавцем послуг на вивезення побутових відходів на певній території, на якій знаходиться об`єкт утворення відходів.

Згідно п.3 Правил надання послуг з поводження з побутовими відходами, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України №1070 від 10 грудня 2008 року, послуги з поводження з побутовими відходами надаються суб`єктом господарювання, визначеним органом місцевого самоврядування на конкурсних засадах в установленому законодавством порядку виконавцем послуг з вивезення побутових відходів. Договір про надання послуг укладається між споживачем та виконавцем послуг з вивезення побутових відходів відповідно до Типового договору про надання послуг з поводження з побутовими відходами, що додається.

Відповідно постанови Верховного Суду України від 10 жовтня 2012 року №6-110 цс12, зазначено, що укладення договору на надання житлово-комунальних послуг є обов`язком споживача за умови, якщо запропонований виконавцем послуг договір відповідає типовому договору. Відмова споживача послуг від укладення договору в такому разі суперечить вимогам ч. 3 ст. 6, ст. ст. 627, 630 ЦК України та ст. ст. 19, 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

На підставі викладеного суд вважає, що ОСОБА_1 , який проживає в АДРЕСА_1 , умисно ухиляється від укладення договору на вивіз твердих побутових відходів, його правомірно притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.152 КУпАП постановою №54 адміністративної комісії при виконавчому комітеті Лановецької міської ради від 27 серпня 2021 року та застосовано стягнення в межах санкції цієї статті, тому підстав для задоволення позову немає.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.152, 280 КУпАП, ст.ст.73-77,90, 241-246, 255, 286 КАС України, суд,-

в и р і ш и в :

В задоволенні позову ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) до Лановецької міської ради Кременецького району Тернопільської області (місце знаходження: м.Ланівці вул.Незалежності, 34 Кременецького району Тернопільської області, ЄДРПОУ 64396288) про визнання протиправною та скасування постанови №54 у справі про адміністративне правопорушення від 27 серпня 2021 року - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку, визначеному пунктом 15.5 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, до Восьмого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через суд першої інстанції у 10-денний строк з дня проголошення рішення суду.

Повне судове рішення складено 08 грудня 2021 року.

Суддя: Л. І. Костів