
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
07 грудня 2021 року м. Київ № 640/34569/21
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Мазур А.С., ознайомившись з позовною заявою
ОСОБА_1 до Державної казначейської служби України про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії,В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулася ОСОБА_1 із позовом до Державна казначейська служба України, в якому просить суд: визнати протиправною бездіяльність відповідача, яка полягає в ухиленні від надання відповіді на звернення ОСОБА_1 № 18/09-Ю від 21.09.2021 р., яке було зареєстроване 27.09.2021 р. за № К-11-4902 та зобов`язати відповідача повторно розглянути звернення ОСОБА_1 № 18/09-Ю від 21.09.2021 р., яке було зареєстроване 27.09.2021 р. за № К-11-4902 та надати вичерпну відповідь по суті звернення, на кожну з пропозицій заявника, а саме на пропозиції: "Розробити на рівні підзаконних нормативно-правових актів положення про відзнаку (знак) «Найкращого відмовника по виконанню судових рішень» та розробити положення про преміювання працівників ДКС України, які відхилили (від належного виконання) максимальну кількість судових рішень, за підсумками (результатами) кожного календарного року, починаючи з 2020 року. Нагородити Начальника Головного Управління ДКС України в Київській області ОСОБА_2 та Начальника Юридичного Департаменту ДКС України ОСОБА_3, за досягнуті ними видатні результати по незаконному відхиленню від належного виконання 3-х судових рішень на користь ОСОБА_1 у 2020 р. та у 2021. Розмістити на сайті ДКС України інформацію про те, що за наслідками протиправних дій ГУ ДКС України в Київській області у 2020 р. пенсіонер-стягувач ОСОБА_1 не отримала з 2019 року стягнуті судами кошти пенсії 20298,54 грн., 17706,20 грн. та 3224,94 грн., усього 41229,68 грн. Розмістити на сайті ДКС України інформацію про те, що за наслідками протиправних дій конкретних посадових осіб ГУ ДКС України в Київській області, про що зазначено у судовому рішенні по справі № 320/11366/20, інші працівники ГУ ДКС України в Київській області зможуть отримати на 30717,7 грн. менше премій та додаткових виплат до заробітної плати. Встановити відсутність компетенції відповідача та його територіальних органів вимагати та отримувати для примусового виконання оригінали виконавчих документів немайнового (зобов`язального) характеру, тобто виконавчі документи, в яких відсутнє рішення суду про стягнення коштів з державних органів, розпорядників бюджетних коштів (бюджетних установ) чи з одержувачів бюджетних коштів.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи, зокрема, відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 3 ст. 161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивачем заявлено клопотання про звільнення від сплати судового збору, його зменшення або розстрочення, в обґрунтування якого зазначено, що позивачка є пенсіонером, згідно наданої виписки за з АТ "ОЩАДБАНК" отримала дохід у розмірі 4 348 грн. і сплата судового збору за дві позовних вимоги немайнового характеру є непосильним.
Відповідно до частини першої статті 133 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Згідно зі статтею 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Для встановлення наявності підстав для звільнення, зменшення або відстрочення судового збору позивачем не надано доказів, що підтверджують відсутність доходів ОСОБА_1 або перевищення розміру судового збору 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік.
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання позивача про звільнення його від сплати судового збору.
Відповідно до пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2021 року становить 2270,00 гривень.
Відповідно до частини першої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Наведене вище у сукупності свідчить про недотримання вимог Кодексу адміністративного судочинства України та є недоліками позовної заяви, що в свою чергу створює перешкоди для вирішення питання про наявність підстав для відкриття провадження у справі.
Вказані недоліки мають бути усунуті позивачем, шляхом приведення позовної заяви у відповідності до вимог ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України та подачі суду доказів про сплату судового збору у розмірі 1816,00 грн. за наступними платіжними реквізитами: Отримувач коштів - ГУК у м.Києві/Печерс.р-н/22030101, код отримувача - 37993783, Рахунок отримувача - UA908999980313181206084026007, Банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.), Код банку отримувача - 899998, Код класифікації доходів бюджету - 22030101.
Керуючись ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружний адміністративний суд міста Києва,-
У Х В А Л И В:
1.Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху .
2.Встановити позивачу строк до 5 днів для усунення недоліків позовної заяви, з дня отримання даної ухвали.
3.Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені ч.4 ст. 169 КАСУ.
Ухвала, відповідно до змісту ч. 2 ст. 256 та п. 5 ч. 1 ст. 294 КАС України, набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена лише у випадку порушення правил підсудності
Суддя А.С. Мазур