Рішення № 101724854, 02.12.2021, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.12.2021
Номер справи
520/17417/21
Номер документу
101724854
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

02 грудня 2021 року № 520/17417/21

Харківський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді Зоркіної Ю.В.,

за участі секретаря судового засідання Логачової К.А.,

у присутності позивача ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання дій протиправним та зобов`язання вчинити певні дії, -

установив

Позивач звернувся до суду з зазначеним адміністративним позовом, у якому просить суд:

визнати дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про відмову у нарахуванні і виплаті пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу" з врахуванням довідок виданих Слобожанською митницею Держмитслужби від 29.01.2020 року № 7.14-22-02/9, від 29.01.2020 №7.14-22-02/8 та довідки виданої Харківською митницею ДФС від 29.01.2020 року №20.70.05.02/15 з 18 грудня 2019 року протиправними;

зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити з 18 грудня 2019 року нарахування та виплату пенсії призначеної відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 р. № 3723-ХІІ "Про державну службу", у розмірі 60 відсотків суми її заробітної плати, зазначеної у довідках виданих Слобожанською митницею Держмитслужби від 29.01.2020 року № 7.14-22-02/9, від 29.01.2020 року №7.14-22-02/8 та довідки виданої Харківською митницею ДФС від 29.01.2020 року №20.70.05.02/15;

стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області за рахунок коштів, передбачених на його утримання, понесені витрати по сплаті судового збору у сумі 908 грн., зобов`язавши відповідача передбачити зазначений вид витрат у кошторисі на 2022 рік.

В судовому засіданні позивач підтримала заявлений позов, просила вимоги задовольнити, зазначивши, що 30.01.2020 року звернулась із заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про нарахування пенсії за віком згідно з Законом України “Про державну службу”, за довідками, виданими Слобожанською митницею Держмитслужби від 29.01.20 року №7.14-22-02/9 від 29.01.20 року №7.14-22-02/8 та довідкою, виданою Харківською митницею ДФС від 29.01.20 року №20.70.05.02/15, відповідач відмовив у нарахуванні пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» з 18.12.2019 із застосуванням вказаних довідок. Такі дії відповідача позивач вважає протиправними та такими, що суперечать нормам законодавства, яке регулює спірні правовідносини.

Представник відповідача в судовому засіданні 23.11.2021 проти задоволення позовних вимог заперечував, зазначивши, що відповідач у спірних правовідносинах діяв у відповідності до вимог чинного законодавства, з урахуванням усіх обставин у справі.

Судовим розглядом встановлено, що позивач перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області та отримувала пенсію з інвалідності. У серпні 2019 року позивач звернулась із заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо призначення їй пенсії державного службовця за віком, відповідно до Закону України “Про державну службу”, надавши всі необхідні документи.

Рішенням відділу з питань призначення та перерахунків пенсій №19 управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області від 23.08.2019 №22 у призначенні позивачу пенсії за віком відповідно до Закону України “Про державну службу” було відмовлено.

Не погодившись з рішенням, позивач звернулась до суду із позовом. Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 04.11.2019 по справі №520/10256/19 задоволено адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання дій протиправними та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії, в тому числі - визнано протиправним та скасовано рішення відділу з питань призначення та перерахунків пенсій №19 управління застосування пенсійного законодавства головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області від 23.08.2019 №22 про відмову у призначенні пенсії ОСОБА_1 за віком, відповідно до Закону України “Про державну службу”; - зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити переведення ОСОБА_1 на пенсію за віком згідно з Законом України “Про державну службу”.

Рішення суду по справі № 520/10256/19 набрало законної сили 18.12.2019.

Відповідно до ч. 4. ст. 78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

На виконання вказаного вище рішення суду, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області здійснено переведення позивачки з пенсії по інвалідності на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" з 18.12.2019 (з дати набуття рішенням законної сили) - а.с.144-146, 194.

Розмір пенсії обчислено на підставі довідок Харківської митниці ДФС від 14.08.2019 №20.70.05.02/89 та від 14.08.2019 № 20.70.05.02/90, які надані під час звернення 16.08.2019 до ГУ ПФУ в Харківській області із заявою про нарахування пенсії за віком згідно з Законом України "Про державну службу”.

30.01.2020 позивач звернулась до Шевченківського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Шевченківського району у м. Харкові із заявою, в якій просила нарахувати пенсію із врахуванням довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії, виданих Слобожанською митницею Держмитслужби від 29.01.2020 № 7.14-22-02/8, від 29.01.2020 № 7.14-22-02/9, та Харківською митницею ДФС від 29.01.2020 №20.70.05.02/15.

Розглянувши заяву, рішенням відділу з питань перерахунків пенсій №19 управління застосування пенсійного законодавства головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області від 31.01.2020 № 39 в перерахунку пенсії позивачці відмовлено з посиланням на те, що з 01.06.2015 скасовано норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються відповідно до закону № 3723 (розділ III “Прикінцеві положення” Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення” від 02.03.2015 № 213). На день надання документів дії Закон України "Про державну службу" №889-VIII від 10.12.2015, який набрав чинності з 01.05.2016 та яким скасовано, зокрема, статтю 371 Закону №3723 (пункт 2 Прикінцеві та перехідні положення Закону №889-VІІІ), та не передбачено проведення перерахунку пенсії особам, які отримують пенсію державного службовця.

В подальшому з посиланням на рішення суду від 04.11.2019 у справі 520/10256/19 відповідачем здійснено переведення позивачки на пенсію за віком відповідно до закону України «Про державну службу» з 16.08.2019 року - а.с. 196-198, про що листом від 06.03.2020 №2469/02.21-20 повідомлено позивачку.

Не погодившись з таким рішенням позивачка звернулась до суду та рішення Харківського окружного адміністративного суду від 13.05.2020 у справі 520/3838/2020, залишеним без змін постановою Другого апеляційного адміністративного суд від 04.08.2020, відмовлено у задоволенні позовних вимог.

По суті заявлених вимог суд зазначає, що на час звернення позивачки 16.08.2019 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області із заявою про призначення їй пенсії державного службовця за віком відповідно до Закону України “Про державну службу” чинними були норми Закону України від 10.12.2015 № 889-VІІІ “Про державну службу”, який набрав чинності 1 травня 2016 року (далі – Закон №889).

Відповідно до ст.90 Закону №899 пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування". Згідно з п.п.1 п.2 Прикінцевих та перехідних положень Закону №899 визнано таким, що втратив чинність Закон України від 16.12.1993 №3723- XII "Про державну службу", крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.

Відповідно до п.10 Прикінцевих та перехідних положень Закону №899 державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Згідно з п.12 Прикінцевих та перехідних положень Закону №899 для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Як свідчать матеріали справи, рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 04.11.2019 по справі №520/10256/19, яке набрало законної сили 18.12.2019, судом встановлено, що 08.07.2019 позивачці виповнилось 59 років, станом на 01.05.2016 вона має 34 роки 11 місяців необхідного страхового стажу роботи та 21 рік 4 місяці стажу державної служби, тобто набула право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону України від 16.12.1993 №3723- XII "Про державну службу" на підставі п. 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 10.12.2015 №889-VІІІ “Про державну службу".

Зазначені обставини відповідно до ч. 4. ст. 78 Кодексу адміністративного судочинства України є встановленими рішенням суду в іншій адміністративній справі, а тому не підлягають доказуванню в межах розгляду справи №520/17417/21.

Відповідно до п.4 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 № 622 (далі – Порядок №622), (чинний на час звернення 16.08.2019 позивачкою до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області із заявою про призначення їй пенсії державного службовця за віком відповідно до Закону України “Про державну службу”) пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування. При цьому: посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби); розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 року. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні; у разі коли в осіб, зазначених в пункті 2 цього Порядку, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 1 травня 2016 р., середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 р. на кількість таких місяців. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у травні 2016 р., а також для осіб, які не працювали починаючи з 1 травня 2016 р. на посадах державної служби, сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається з розрахунку таких виплат за травень 2016 р. як за повний місяць; матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.

За бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому - п`ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 р., за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.

Отже, особі, яка має право на призначення пенсії державного службовця, така пенсія призначається з дати звернення до уповноваженого органу Пенсійного фонду України, але не раніше дати виникнення права.

Матеріалами справи підтверджено, що Головним управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області у зв`язку із набранням законної сили судовим рішенням по справі №520/10256/19 здійснено переведення позивачки з пенсії за інвалідності на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" з 16.08.2019, тобто з дати надходження заяви позивача про призначення пенсії державного службовця за віком відповідно до Закону України “Про державну службу”.

Обрахунок розміру пенсії позивача Головним управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області здійснено на підставі довідок Харківської митниці ДФС від 14.08.2019 №20.70.05.02/89 та від 14.08.2019 № 20.70.05.02/90, які надані разом із заявою про призначення пенсії у серпні 2019 року.

Щодо призначення пенсії державного службовця у січні 2020 року та відповідно необхідності використання наданих 30.01.2020 довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії, виданих Слобожанською митницею Держмитслужби від 29.01.2020 № 7.14-22-02/8, від 29.01.2020 № 7.14-22-02/9, та Харківською митницею ДФС від 29.01.2020 №20.70.05.02/15, суд зазначає наступне.

Фактичне призначення пенсії Головним управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області відбулось лише у січні 2020 року саме у зв`язку із набранням законної сили судовим рішенням по справі №520/10256/19, в межах якої позивачем оскаржувалась відмова пенсійного органу призначити таку пенсію, а тому початковою датою звернення ОСОБА_1 до пенсійних органів із заявою про призначення пенсії є саме 16.08.2019.

На час першого звернення 16.08.2019 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області із заявою про призначення їй пенсії державного службовця за віком відповідно до Закону України “Про державну службу” позивач не перебувала на державній службі.

Відповідно до абз.6 п.4 Порядку №622 за бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому - п`ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 р., за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.

Враховуючи, що вперше із відповідною заявою про призначення пенсії державного службовця зверталась до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області 16.08.2019, розмір пенсійних виплат визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, тобто серпня 2019 року.

Суд погоджується з тим, що у січні 2020 пенсійним органом здійснено переведення позивачки з пенсії за інвалідності на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" спочатку з 18.12.2019, а в подальшому 18.02.2020 – з 16.08.2019, проте, таке переведення здійснено відповідачем у межах виконання рішення суду по справі №520/10256/19, в рамках якої позивачкою оскаржено саме відмову пенсійного органу призначити пенсію за її заявою від 16.08.2019.

Отже, фактичне призначення пенсії позивачці відбулось у 2020 році на підставі заяви від 16.08.2019 із врахуванням розміру пенсійних виплат в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, відповідно до п.4 Порядку №622.

При цьому суд враховує, що позивачем не оскаржується факт призначення їй пенсії з 18.12.2019 та подальше перерведення на пенсію за віком відповідндо до закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне стархування», а відповідачем самостійно усунуто невідповідність дати, з якої призначено пенсію державного службовця та нараховано відповідні суми.

Щодо заяви до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області 30.01.2020 разом із новими довідками про складові заробітної плати для призначення пенсії, суд приходить до висновку, що така заява по своїй суті є заявою про перерахунок призначеної їй пенсії державного службовця, оскільки нові довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 29.01.2020 включали складові в інших (більших) розмірах, аніж ті, які було подано позивачем у серпні 2019 року разом із першою заявою від 16.08.2019 про призначення пенсії державного службовця.

Умови пенсійного забезпечення державних службовців до 01.05.2016 визначалися Законом України "Про державну службу" від 16.12.1993 №3723-ХІІ. Положення ч.1 ст.371 зазначеного Закону у редакції, чинній до 01.01.2015, передбачали, що у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв`язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

01.01.2015 набрав чинності Закон України від 28.12.2014 №76-VIII “Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України” (далі Закон № 76-VIII), яким, зокрема, статтю 37-1 Закону № 3723-ХІІ викладено у новій редакції, згідно з якою умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються Кабінетом Міністрів України.

Таким чином, законодавець повноваження на встановлення умов та порядку перерахунку призначених пенсій державним службовцям після 01.01.2015 делегував Уряду.

Правове регулювання Урядом зазначеного питання у період з 01 січня по 01 грудня 2015 року знайшло своє відображення у пунктах 4, 5 Постанови Кабінету Міністрів України №865, за змістом яких підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця було передумовою для перерахунку пенсії.

Так, за правилами пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України №865 (в редакції, чинній до 01.12.2015) у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям заробітна плата для перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Законом № 3723-ХІІ, визначається в такому порядку: 1) пенсіонерам, які на момент перерахунку пенсії продовжують працювати на посаді, з якої призначено пенсію, на підставі поданої довідки про одержувану заробітну плату на момент перерахунку; 2) іншим пенсіонерам на підставі документів, поданих на час перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію, на момент виникнення права на перерахунок.

Відповідно до пункт 5 постанови Кабінету Міністрів України №865 (в редакції, чинній до 01.12.2015) перерахунок пенсій провадиться з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи. Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення (перерахунку) пенсії державним службовцям, затверджується правлінням ПФУ за погодженням з Мінсоцполітики.

Постановою Кабінету Міністрів України “Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів” від 09.12.2015 №1013 внесені зміни до Постанови №865, які застосовуються з 01.12.2015, а саме, виключено пункт 4, а пункт 5 викладено в новій редакції: “Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики”.

Тобто, в редакції Постанови №1013 п. 5 Постанови №865 передбачав форму довідки про заробітну плату, що подається лише для призначення пенсії державним службовцям.

Положень, які б закріплювали можливість перерахунку пенсії у зв`язку з підвищенням розміру заробітку працюючих державних службовців, постанова Кабінету Міністрів України №1013 не містить.

Крім того Постанова №865 втратила чинність на підставі Постанови Кабінету Міністрів України “Про деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій громадян” від 14 вересня 2016 року №622, в якій також передбачається лише затвердження однієї форми довідки - для призначення пенсії.

Отже, з 01.12.2015 по 01.05.2016 чинне законодавство, яке регламентувало пенсійне забезпечення державних службовців, підвищення розміру заробітку працюючих державних службовців не визначало як підставу для перерахунку пенсій, призначених за статтею 37 Закону № 3723-ХІІ. При цьому, чинна у зазначений період редакція статті 371 Закону № 3723-ХІІ не визначала передумов перерахунку пенсій, а лише відносила вирішення такого питання до компетенції Кабінету Міністрів України.

У ході реформування системи державного управління 10.12.2015 прийнято новий закон, який регулює відносини, що виникають у зв`язку із вступом на державну службу, її проходженням та припиненням, - Закон України від 10.12.2015 № 889-VIII “Про державну службу” (далі - Закон №889-VIII) .

Зазначений Закон №889-VIII набув чинності 01.05.2016, у зв`язку з чим положення Закону України від 16.12.1993 №3723-XII “Про державну службу” частково втратили чинність, у тому числі втратили чинність норми, якими було врегульоване пенсійне забезпечення державних службовців та можливість здійснення перерахунку раніше призначених пенсій державним службовцям відповідно до ст.371 Закону України від 16.12.1993 №3723-XII “Про державну службу”

Натомість, у статті 90 Закону №889-VIII закріплено правило, за яким пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" №1058-IV. Положеннями ст.42 Закону "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" №1058-IV визначено підстави перерахунку призначених пенсій. Однак, підвищення розміру заробітку працюючих державних службовців до таких підстав не віднесено.

Аналогічна правова позиція щодо застосування вищезазначених норм права викладена у постановах Верховного Суду від 28.10.2019 у справі №615/124/17, від 07.11.2019 у справі № 522/2736/17, від 11.12.2019 у справі №513/1131/16-а, від 18.12.2019 у справі №815/308/17.

Крім того, ані Закон №76-VIII, яким, зокрема, статтю 37-1 Закону № 3723-ХІІ викладено у новій редакції, ані стаття 90 Закону №889-VIII, не визнані неконституційними Конституційним Судом України.

Враховуючи, що заява від 30.01.2020 по своїй суті є заявою про перерахунок призначеної пенсії державного службовця, а положеннями чинного законодавства не передбачено проведення перерахунку пенсії особам, які отримують пенсію державного службовця, відмова відповідача у здійсненні такого перерахунку не свідчить про порушення права позивача на перерахунок пенсії.

Відповідно до частини 1,2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи викладене вище, суд приходить до висновку про відсутність у відповідача правових підстав для призначення пенсії з 18.12.2019 згідно з Законом України «Про державну службу», на підставі довідок про заробітну плату, що подаються для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, виданих Слобожанською митницею Держмитслужбою від 29.01.2020 № 7.14- 22-02/8. № 7.14-22-02/9 та Харківською митницею ДФС від 29.01.2020 № 20.70.05.02/15 та відмови у задоволенні позовних вимог.

Керуючись ст.ст. 13, 14, 139, 241, 243, 246, 250, 255, 293, 295, 297 КАС України, суд, -

вирішив:

Адміністративний позов залишити без задоволення

Роз`яснити, що судове рішення буде виготовлено у повному обсязі у порядку ч. 3 ст. 243 КАС України; набирає законної сили відповідно до ст.255 КАС України (після закінчення строку подання скарги усіма учасниками справи або за наслідками процедури апеляційного перегляду); підлягає оскарженню до Другого апеляційного адміністративного суду у строк згідно з ч.1 ст.295 КАС України (протягом 30 днів з дати виготовлення повного судового рішення).

У повному обсязі рішення виготовлено 07.12.2021

Суддя Зоркіна Ю.В.