Рішення № 101723203, 08.12.2021, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.12.2021
Номер справи
400/3326/21
Номер документу
101723203
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08 грудня 2021 р. № 400/3326/21 м. Миколаїв

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Лісовської Н.В., у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження розглянувши адміністративну справу

за позовом:Управління Держпраці у Миколаївській області, вул. Маршала Василевського, 40/1, м. Миколаїв, 54003,

до відповідача:товариства з обмеженою відповідальністю "Аве Протеміл", вул. Київська, 287-А, м. Вознесенськ, Миколаївська область, 56507,

про:застосування заходу реагування у сфері державного нагляду,

ВСТАНОВИВ:

Управління Держпраці у Миколаївській області звернулося з позовом до товариства з обмеженою відповідальність "Аве Протеміл" про застосування заходу реагування у сфері державного нагляду (контролю).

Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що перевіркою товариства виявлено ряд порушень, які створюють загрозу життю та здоров`ю людей.

Провадження у справі було зупинено ухвалою від 17.06.2021 р. для примирення сторін.

Провадження у справі поновлено 14.09.2021 р.

Після поновлення провадження у справі позивач 03.11.2021 р. уточнив позовні вимоги, оскільки відповідач частково усунув виявлені порушення.

03.12.2021 р. відповідач подав докази на часткове усунення виявлених порушень.

07.12.2021 р. позивач повторно уточнив позовні вимоги, з урахуванням наданих відповідачем доказів.

За клопотанням представника позивача справу розглянуто в письмовому провадженні.

З`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, дослідивши матеріали, що містяться у справі, суд встановив наступне:

У лютому 2021 року позивачем проведено планову перевірку відповідача, за результатами якої складено акт від 12.02.2021 р. № МК147/935/ОП/АПЛ, в якому зафіксовані порушення, виявлені під час перевірки (а. с. 9-14).

12.02.2021 р. відповідачу внесено припис № МК147/935/ОП/АПЛ (а. с. 15-17).

У вересні-жовтні 2021 року позивачем проведено позапланову перевірку відповідача в частині виконання раніше виданого припису. Результати перевірки оформлені актом від 01.10.2021 р. № МК3845/935/ОП/АПЛ.

З урахуванням уточнених позовних вимог, позивач не усунув такі порушення:

- суб`єкт господарювання не подав декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці та технологічне устаткування біохімічного виробництва, а саме: прес черв`ячний, сушильник барабанний, міксери (порушено п. 5 додатку 7 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 р. № 1107 (далі - Порядок № 1170));

- суб`єкт господарювання не подав декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці на роботи в колодязях, шурфах, траншеях, котлованах, бункерах, камерах, колекторах, замкнутому просторі (ємностях, боксах, топках, трубопроводах) (порушено п. 3, 5 додатку 6 Порядку № 1107);

- посадові особи та працівники підприємства не пройшли навчання та перевірку знань з питань охорони праці та за нормативно-правовими актами з охорони праці, додержання яких входить до їхніх функціональних обов`язків (порушено п. 3.8, 3.16, 4.1, 5.1 НПАОП 0.00-4.12-05;

- працівникам підприємства не проводяться первинний, повторний інструктажі на робочому місці, до початку самостійної роботи (порушено п. 6.1, 6.5 НПАОП 0.00-4.12-05;

- не проводиться стажування/дублювання працівникам, після первинного інструктажу на робочому місці до початку самостійної роботи (порушено п. 7.1 НПАОП 0.00-4.12-05;

- не визначено керівником підприємства, відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці, перелік посад і професій працівників, які повинні проходити стажування (дублювання), а також тривалість стажування (дублювання) (порушено п. 7.4 НПАОП 0.00-4.12-05;

- до роботи операторів приготування кормів допущені працівники ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , без професійної підготовки, кваліфікації, освіти (порушено п. 4.1 НПАОП 0.00-4.12-05;

- на час перевірки відсутній так опосвідчення стану безпеки електрообладнання (порушено п.п. 8.2, 8.4 НПАОП 40.1-1.21-98 Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів);

- на час перевірки не надано дозвільну документацію на експлуатацію електричного обладнання напругою понад 1000В (порушено п. 12 додатку 6 Порядку № 1107);

- на час перевірки не проведені періодичні електротехнічні виміри (порушено п. 1.3.1 НПАОП 40.1-1.21-98 Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів).

Статтею 39 Закону України "Про охорону праці" (далі - Закон № 2694) передбачено, що посадові особи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, мають право забороняти, зупиняти, припиняти, обмежувати експлуатацію підприємств, окремих виробництв, цехів, дільниць, робочих місць, будівель, споруд, приміщень, випуск та експлуатацію машин, механізмів, устаткування, транспортних та інших засобів праці, виконання певних робіт, застосування нових небезпечних речовин, реалізацію продукції, а також скасовувати або припиняти дію виданих ними дозволів і ліцензій до усунення порушень, які створюють загрозу життю працюючих.

Відповідно до ч. 5 ст. 4 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб`єктами господарювання можуть бути зупинені повністю або частково виключно за рішенням суду.

Відповідачем не надано доказів на усунення зазначених вище порушень.

Таким чином, позовні вимоги є обґрунтованими та належать задоволенню.

Судові витрати по справі відсутні.

Керуючись ст. 2, 19, 241, 244, 242-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Позов Управління Держпраці у Миколаївській області (вул. Маршала Василевського, 40/1, м. Миколаїв, 54003, ідентифікаційний код 39787411) до товариства з обмеженою відповідальність "Аве Протеміл" (вул. Київська, 287-А, м. Вознесенськ, Миколаївська область, 56507, ідентифікаційний код 32037602) про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) - задовольнити повністю.

2. Застосувати до товариства з обмеженою відповідальність "Аве Протеміл" (вул. Київська, 287-А, м. Вознесенськ, Миколаївська область, 56507, ідентифікаційний код 32037602) заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) шляхом повної заборони виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, а саме:

- експлуатацію технологічного устаткування біохімічного виробництва, а саме: прес черв`ячний, сушильник барабанний, міксери;

роботи в колодязях, шурфах, траншеях, котлованах, бункерах, камерах, колекторах, замкнутому просторі (ємностях, боксах, топках, трубопроводах).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга може бути подана до П`ятого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Дата складення повного судового рішення 08.12.2021 р.

Суддя Н.В. Лісовська