
Справа № 289/1890/21
Номер провадження 3/289/985/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08.12.2021 м. Радомишль
Радомишльський районний суд Житомирської області в складі
головуючого судді Мельника О.В.,
за участю:
секретаря судового засідання Грабіної К.Г.,
прокурора Ліньова О.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрований та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
-за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ВСТАНОВИВ :
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення за № 324 від 23.09.2021 року, ОСОБА_1 , будучи у період з 24.11.2015 по теперішній час депутатом Потіївської сільської ради Радомишльського району Житомирської області, являючись відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог частини 1 статті 45 Закону несвоєчасно, без поважних причин не подав декларацію особи, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, чим порушив вимоги, передбачені чинним законодавством України.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення за № 325 від 23.09.2021 року, ОСОБА_1 , будучи у період з 24.11.2015 по теперішній час депутатом Потіївської сільської ради Радомишльського району Житомирської області, являючись відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог частини 1 статті 45 Закону несвоєчасно, без поважних причин не подав декларацію особи, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, чим порушив вимоги, передбачені чинним законодавством України.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення за № 326 від 23.09.2021 року, ОСОБА_1 , будучи у період з 24.11.2015 по теперішній час депутатом Потіївської сільської ради Радомишльського району Житомирської області, являючись відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог частини 1 статті 45 Закону несвоєчасно, без поважних причин не подав декларацію особи, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, чим порушив вимоги, передбачені чинним законодавством України.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення за № 327 від 23.09.2021 року, ОСОБА_1 , будучи у період з 24.11.2015 по теперішній час депутатом Потіївської сільської ради Радомишльського району Житомирської області, являючись відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог частини 1 статті 45 Закону несвоєчасно, без поважних причин не подав декларацію особи, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, чим порушив вимоги, передбачені чинним законодавством України.
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, до суду надав заяву, в якій просить проводити розгляд адміністративних матеріалів у його відсутність.
Прокурор в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушення, пов`язаного з корупцією та призначити стягнення в межах санкції ст. 172-6 ч.1 КУпАП.
Дослідивши протоколи про адміністративне правопорушення та додані до них матеріали, заслухавши думку прокурора, суд приходить до наступного висновку.
Згідно положень п. «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами на яких поширюється дія цього закону є в тому числі і депутати місцевих рад.
У відповідності до ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції»особи, зазначені у пункті 1 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Пунктом 5 частини 1 статті 12 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що Національне агентство з питань запобігання корупції, з метою виконання покладених на нього повноважень, має приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти.
Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016 року «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (діючим до 01.12.2021 року) затверджено «Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування». Згідно розділу 2 ч.5 п.п.1, 2 щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком.
Наказом Національного агентства з питань запобігання корупції № 448/21 від 23.07.2021 року «Про затвердження Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» затверджено «Порядок
формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування». Згідно розділу 2 якого, до Реєстру включаються такі електронні документи:
декларації, у тому числі виправлені декларації, що подаються відповідно до Закону;
повідомлення про відкриття суб`єктом декларування або членом його сім`ї валютного рахунка в установі банку-нерезидента, передбачені Законом;
повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб`єкта декларування, передбачені Законом.
Суб`єкти декларування подають до Реєстру зазначені в пункті 1 цього розділу документи шляхом заповнення електронних форм відповідних документів.
Суб`єкти декларування подають зазначені документи через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті після реєстрації в Реєстрі.
Відповідно до вимог ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Частиною першою ст. 172-6 КУпАП визначено, що несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, є адміністративним правопорушенням, пов`язаним з корупцією.
У відповідності до статті 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Факт скоєння ОСОБА_1 адміністративного правопорушення підтверджується наступними доказами: протоколами про адміністративні правопорушення № 324, 325, 326 та 327 від 23.09.2021 року, Рішенням Потіївської сільської ради № 1 від 24.11.2015 року «Про результати виборів, визнання повноважень та реєстрацію депутатів Потіївської сільської ради та Потіївського сільського голови» та Рішенням Потіївської сільської ради № 1 від 20.11.2020 «Про початок повноважень депутатів Потіївської сільської ради Радомишльського району Житомирської області», щодо початку повноважень ОСОБА_1 , як депутата Потіївської сільської ради, роздруківкою дій користувача "Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", які вчинив ОСОБА_1 , подавши щорічні декларації за 2017, 2018, 2019, 2020 роки - 06.08.2021 року.
Визначаючи розмір адміністративного стягнення суд враховує характер та обставини вчиненого правопорушення, особу правопорушника.
Пом`якшуючих та обтяжуючих відповідальність обставин судом не встановлено.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накладає на нього стягнення у виді штрафу.
В той же час суд зазначає, що у відповідності до ч.4 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Строк притягнення за адміністративне правопорушення щодо якого складені протоколи № 324, 325 та 326 на даний час минув.
З урахуванням вимог ст.. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст. ст. 172-6, 27, 36, 283, 285, 287-291 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у вчиненні правопорушення передбаченого ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) грн.. (Отримувач коштів: ГУК у Жит.обл./ ТГ м.Радомишль /21081100, код отримувача (ЄДРПОУ): 37976485, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA198999980313010106000006777, код класифікації доходів бюджету: 21081100).
Провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 , до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП за протоколом № 324, №325 та №326 від 23.09.2021 року закрити у зв`язку із закінченням на день розгляду справи строків накладення адміністративного стягнення.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір у розмірі 454 грн на користь держави (Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ 22030106, код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу: судовий збір).
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду протягом 10 діб з моменту її винесення.
Суддя О. В. Мельник
Постанова набирає законної сили "__"__ 2021
Строк пред`явлення до виконання "__ "__ 2022