
Справа № 161/5405/21
Провадження № 2/161/2164/21
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 листопада 2021 року м. Луцьк
Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:
головуючого судді Ковтуненка В.В.,
за участі секретаря судових засідань Камінського Ю.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Луцьк цивільну справу № 161/5405/21 за позовною заявою Департаменту соціальної політики Луцької міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених коштів,
В С Т А Н О В И В:
Департамент соціальної політики Луцької міської ради звернувся до суду з вказаним позовом. Просить суд стягнути з ОСОБА_1 3 074,90 гривень надміру виплаченої державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю та судові витрати з підстав, викладених в позовній заяві.
Представник позивача в судове засідання не з`явився, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином, подав заяву про розгляд справи у його відсутності, позовні вимоги підтримує в повному обсязі та не заперечує проти заочного розгляду справи.
Відповідач в судове засідання не з`явився, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином, про причини своєї неявки суду не повідомляв, від нього до суду не надходило відзиву та заяви про розгляд справи у його відсутності.
Зі згоди представника позивача, суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає вимогам ст. 280 ЦПК України.
Розгляд справи проводиться судом на підставі наявних в матеріалах справи письмових доказів.
Дослідивши письмові матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується заявлений позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи у їх сукупності і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що заявлений позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю» право на державну соціальну допомогу мають особи з інвалідністю з дитинства і діти з інвалідністю віком до 18 років.
На підставі довідки № 90 від 02 травня 2018 року, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , продовжено інвалідність до 02 травня 2023 року. Рішенням Департаменту соціальної політики Луцької міської ради від 15 травня 2018 року призначено позивачу державну соціальну допомогу на дитину з інвалідністю ОСОБА_2 з 02 травня 2018 року по 01 травня 2023 року (а.с. 11, 12).
31 січня 2019 року ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , померла (а.с. 14).
05 лютого 2019 року відповідач ОСОБА_1 звернулася до Департаменту соціальної політики Луцької міської ради з заявою про припинення виплати допомоги на дитину з інвалідністю ОСОБА_2 (а.с. 13).
Станом на 05 лютого 2019 року, відповідачу ОСОБА_1 вже була нарахована та підлягала виплаті державна соціальна допомога на дитину з інвалідністю за період з 01 лютого 2019 року по 28 лютого 2019 року.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 статті 1212 ЦК України особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов`язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов`язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.
Положення цієї глави застосовуються незалежно від того, чи безпідставне набуття або збереження майна було результатом поведінки набувача майна, потерпілого, інших осіб чи наслідком події
05 лютого 2019 року Департаментом соціальної політики Луцької міської ради прийнято рішення про визначення обсягу надміру виплачених коштів, яким було вирішено, що сума надміру виплачених ОСОБА_1 коштів державної соціальної допомоги на дитину з інвалідністю становить 3 074,90 гривень та було встановлено строк для повернення виплачених коштів до 25 квітня 2019 року (а.с. 15).
11 лютого 2019 року Департаментом соціальної політики Луцької міської ради на адресу ОСОБА_1 було надіслано повідомлення про повернення надміру виплачених коштів (а.с. 16) та запропоновано надміру виплачені кошти державної соціальної допомоги на дитину з інвалідністю в розмірі 3 074,90 гривень перерахувати до 25 квітня 2019 року на рахунок Департаменту соціальної політики Луцької міської ради.
Також Департаментом соціальної політики Луцької міської ради було попереджено ОСОБА_1 , що у разі несплати вищевказаних коштів у зазначений термін, питання про їх стягнення буде вирішуватись у судовому порядку. Однак ОСОБА_1 ніяких заходів щодо повернення надміру виплачених грошових коштів не вживала.
А тому за таких обставин, суд приходить до висновку про задоволення позову та стягнення з ОСОБА_1 на користь Департаменту соціальної політики Луцької міської ради 3 074,90 гривень надміру виплаченої державної соціальної допомоги на дитину з інвалідністю.
Відповідно до ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Судом при розгляді справи встановлено, що позивачем при зверненні до суду з позовом було понесено та документально підтверджено судові витрати по сплаті судового збору в сумі 2 270,00 гривень (а.с. 1). При цьому, суд прийшов до висновку про задоволення позову в повному об`ємі. А тому за таких обставин, суд приходить до висновку про стягнення з відповідача на користь позивача понесених і документально підтверджених судових витрат по сплаті судового збору, пропорційно розміру задоволених позовних вимог, а саме в сумі - 2 270,00 гривень.
Керуючись ст. ст. 526, 1054 ЦК України, ст.ст. 10-18, 81, 141, 263-268, 280 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву Департаменту соціальної політики Луцької міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених коштів - задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , індивідуальний податковий номер НОМЕР_1 , мешканки АДРЕСА_1 , на користь Департаменту соціальної політики Луцької міської ради (Код ЄДРПОУ 03191963) 3 074,90 гривень надміру виплаченої державної соціальної допомоги на дитину з інвалідністю.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , індивідуальний податковий номер НОМЕР_1 , мешканки АДРЕСА_1 , на користь Департаменту соціальної політики Луцької міської ради (Код ЄДРПОУ 03191963) понесені і документально підтверджені судові витрати по сплаті судового збору в сумі 2 270,00 гривень.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Волинського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Суддя В.В. Ковтуненко