
РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
07 грудня 2021 року м. Рівне №460/13255/21
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Зозулі Д.П., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом
Комунального Рівненського шляхово-експлуатаційного управління автомобільних доріг доДержавного реєстратора забезпечення надання адміністративних послуг Рівненської міської ради Чугуєвця І.А. про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинення певних дій, -В С Т А Н О В И В:
Комунальне Рівненське шляхово-експлуатаційне управління автомобільних доріг звернулося до суду з позовом до Державного реєстратора забезпечення надання адміністративних послуг Рівненської міської ради Чугуєвця І.А., в якому просить суд :
1. Визнати протиправним та скасувати рішення Державного реєстратора Управління забезпечення надання адміністративних послуг Рівненської міської ради Чугуєвця І.А. про відмову у державній реєстрації у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 11.09.2021, в частині його прийняття з підстави передбаченої п. 32 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань».
2. Зобов`язати Державного реєстратора Управління забезпечення надання адміністративних послуг Рівненської міської ради Чугуєвця І. А. повторно розглянути документи для проведення державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що були подані Комунальним Рівненським шляхово-експлуатаційне управління автомобільних доріг 10.09.2021.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що 10 вересня 2021 року Комунальне Рівненське шляхово-експлуатаційне управління автомобільних доріг подало до Центру надання адміністративних послуг у місті Рівному Управління забезпечення надання адміністративних послуг Рівненської міської ради пакет документів для проведення реєстраційної дії «Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу». Вказані документи були отримані державним реєстратором Чугуєвцем Ї.А., 10.09.2021 року, код доступу: 173620560030.За результатами розгляду документів, що були подані Позивачем 10.09.2021 року до Центру надання адміністративних послуг у місті Рівному Управління забезпечення надання адміністративних послуг Рівненської міської ради для проведення реєстраційної дії «Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу», що були подані стосовно Комунального Рівненського шляхово-експлуатаційного управління автомобільних доріг, державний реєстратор Чугуєвець І.А. прийняв Рішення про відмову у державній реєстрації в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 11.09.2021 року, код: 173620560030. Позивач вважає, що Рішення державного реєстратора Управління забезпечення надання адміністративних послуг Рівненської міської ради Чугуєвця І.А. від 11.09.2021 року (надалі - «оскаржуване рішення») не ґрунтується на положеннях чинного законодавства, зокрема Закону України № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», є протиправним та таким, що підлягає скасуванню.
Ухвалою суду від 28.09.2021 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено підготовче засідання на 27.10.2021. Встановлено відповідачу строк для подання до суду відзиву на позовну заяву.
Відповідач у строк встановлений судом подав відзив на позовну заяву, згідно якого позовні вимоги визнав у повному обсязі та не заперечував проти їх задоволення.
У зв`язку із щорічною відпусткою головуючого судді підготовче засідання 27.10.2021 не відбулося та було перенесено до 22.11.2021.
Ухвалою суду від 22.11.021 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 07.12.2021.
В судове засідання 07.12.2021 учасники справи не прибули, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлені належним чином, про причини неявки суду не повідомили, жодних заяв та клопотань не подали.
Згідно з ч. 9 ст. 205 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
З огляду на викладене, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності учасників справи в порядку письмового провадження.
В силу вимог ч. 4 ст. 229 КАС України фіксування судового розгляду справи (в письмовому провадженні) за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Розглянувши позовну заяву, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
10 вересня 2021 року Комунальне Рівненське шляхово-експлуатаційне управління автомобільних доріг подало до Центру надання адміністративних послуг у місті Рівному Управління забезпечення надання адміністративних послуг Рівненської міської ради пакет документів для проведення реєстраційної дії «Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу». Вказані документи були отримані державним реєстратором Чугуєвцем Ї.А., 10.09.2021 року, код доступу: 173620560030.
За результатами розгляду документів, що були подані Позивачем 10.09.2021 року до Центру надання адміністративних послуг у місті Рівному Управління забезпечення надання адміністративних послуг Рівненської міської ради для проведення реєстраційної дії «Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу», що були подані стосовно Комунального Рівненського шляхово-експлуатаційного управління автомобільних доріг, державний реєстратор Чугуєвець І.А. прийняв Рішення про відмову у державній реєстрації в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 11.09.2021 року, код: 173620560030.
Вважаючи вказане рішення протиправним та таким, що підлягає скасуванню позивач звернувся до суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам суду слід зазначити наступне.
Так, відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з положеннями частини третьої статті 2 КАС України (у редакції, чинній на момент винесення оскаржуваних судових рішень) у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцієюта законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Отже, суди, перевіряючи рішення, дії чи бездіяльність суб`єктів владних повноважень, у першу чергу повинні з`ясувати, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцієюта законами України.
Повноваження державного реєстратора у спірних правовідносинах визначаються, зокрема, Законом № 755-IV.
Згідно з пунктом 4 частини першої статті 1 цього Закону державна реєстрація юридичних осіб, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб-підприємців - це офіційне визнання шляхом засвідчення державою факту створення або припинення юридичної особи, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, засвідчення факту наявності відповідного статусу громадського об`єднання, професійної спілки, її організації або об`єднання, політичної партії, організації роботодавців, об`єднань організацій роботодавців та їхньої символіки, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, зміни відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, про юридичну особу та фізичну особу - підприємця, а також проведення інших реєстраційних дій, передбачених цим Законом.
Приписами пункту 7 частини першої статті 1 Закону № 755-IV визначено, що Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань - це єдина державна інформаційна система, що забезпечує збирання, накопичення, обробку, захист, облік та надання інформації про юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадські формування, що не мають статусу юридичної особи.
Відповідно до частини другої статті 6 Закону № 755-IV(станом на момент звернення до державного реєстратора) державний реєстратор:
1) приймає документи;
2) перевіряє документи на наявність підстав для зупинення розгляду документів;
3) перевіряє документи на наявність підстав для відмови у державній реєстрації;
4) проводить реєстраційну дію (у тому числі з урахуванням принципу мовчазної згоди) за відсутності підстав для зупинення розгляду документів та відмови у державній реєстрації шляхом внесення запису до Єдиного державного реєстру;
5) веде Єдиний державний реєстр;
6) веде реєстраційні справи;
6-1) надає в установленому порядку та у випадках, передбачених Законом України "Про виконавче провадження", інформацію органу державної виконавчої служби або приватному виконавцю;
7) здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.
Згідно з пунктом 14 частини другої статті 9 Закону № 755-IVв Єдиному державному реєстрі містяться такі відомості про юридичну особу, крім державних органів і органів місцевого самоврядування як юридичних осіб, зокрема: відомості про керівника юридичної особи, а за бажанням юридичної особи - також про інших осіб, які можуть вчиняти дії від імені юридичної особи, у тому числі підписувати договори, подавати документи для державної реєстрації тощо: прізвище, ім`я, по батькові, дата народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта), дані про наявність обмежень щодо представництва юридичної особи.
Подання документів для державної реєстрації, а також вимоги до документів, що подаються для державної реєстрації визначено статтями14та15 Закону №755-IV.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 25 Закону № 755-IVдержавна реєстрації та інші реєстраційні дії проводяться на підставі документів, що подаються заявником для державної реєстрації.
Порядок №359/5 визначає процедуру проведення відповідно до Закону №755-IVдержавної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, права та обов`язки суб`єктів у сфері державної реєстрації.
Відповідно до пункту 2 розділу ІІ Порядку № 359/5 документи, що подаються для державної реєстрації, повинні відповідати вимогам, установленим Законом.
Пунктом 10 розділу ІІ Порядку № 359/5 визначено, що державний реєстратор у строки, визначені законом, здійснює перевірку зареєстрованих в Єдиному державному реєстрі документів на наявність підстав для зупинення їх розгляду та на наявність підстав для відмови в державній реєстрації.
У разі наявності підстав для зупинення розгляду документів державний реєстратор вносить до Єдиного державного реєстру вичерпний перелік таких підстав, передбачених законом.
За допомогою програмних засобів ведення Єдиного державного реєстру формується повідомлення про зупинення розгляду документів із зазначенням строку, виключного переліку підстав для його зупинення, рішення суб`єкта державної реєстрації про зупинення розгляду документів, що за допомогою програмних засобів ведення Єдиного державного реєстру розміщується на порталі електронних сервісів у день такого зупинення та надсилається заявнику на адресу його електронної пошти.
Якщо за результатами здійсненої перевірки поданих документів державним реєстратором встановлено наявність підстав як для зупинення їх розгляду, так і для відмови у державній реєстрації, які не пов`язані одна з одною, та усунення підстав для зупинення розгляду документів не матиме наслідком проведення державної реєстрації, державний реєстратор формує повідомлення про відмову в проведенні державної реєстрації із зазначенням виключного переліку підстав для відмови та із зазначенням підстав для зупинення їх розгляду.
Згідно з пунктом 12 Загальних засад проведення державної реєстрації Порядку № 359/5державний реєстратор за наявності підстав для відмови у державній реєстрації, визначених статтею 28 Закону, за допомогою програмних засобів ведення Єдиного державного реєстру формує повідомлення про відмову у державній реєстрації із зазначенням виключного переліку підстав для відмови та рішення суб`єкта державної реєстрації про відмову у державній реєстрації, що за допомогою програмних засобів ведення Єдиного державного реєстру розміщується на порталі електронних сервісів у день відмови у державній реєстрації.
Підстави для відмови у державній реєстрації визначено статтею 28 Закону № 755-IV (в редакції, яка діяла на момент прийняття оскаржуваного рішення).
Пунктом 3-2 частини 1 вказаної статті визначено, що підставою для відмови у державній реєстрації є подання документів до неналежного суб`єкта державної реєстрації.
Відповідно до частин третьої, четвертої статті 28 Закону № 755-IVповідомлення про відмову у проведенні державної реєстрації повинно містити посилання на конкретну норму (пункт, статтю) законодавства із зазначенням, що саме порушено під час оформлення та подання документів, а також повинно бути зазначено, який саме пункт чи стаття поданого заявником документа (статуту, протоколу тощо) не відповідає нормам законодавства.
Відмова у державній реєстрації з підстав, не передбачених цією статтею, а також відмова у державній реєстрації (легалізації) професійної спілки, її організації або об`єднання не допускається.
Відповідно до пункту 14 розділ ІІ Порядку № 359/5 державний реєстратор за наявності підстав для відмови у державній реєстрації, визначених статтею 28 Закону № 755-IV, за допомогою програмних засобів ведення Єдиного державного реєстру формує повідомлення про відмову у державній реєстрації із зазначенням виключного переліку підстав для відмови та рішення суб`єкта державної реєстрації про відмову у державній реєстрації, що за допомогою програмних засобів ведення Єдиного державного реєстру розміщується на порталі електронних сервісів у день відмови у державній реєстрації.
Відмова у державній реєстрації здійснюється протягом 24 годин після надходження документів, поданих для державної реєстрації, крім вихідних та святкових днів.
Повідомлення про відмову у державній реєстрації із зазначенням виключного переліку підстав для відмови та рішення суб`єкта державної реєстрації про відмову у державній реєстрації розміщуються на порталі електронних сервісів у день відмови у державній реєстрації.
Відповідно до абз. 2 ч. 7 ст. 6 Закону №755-IV встановлено, що державний реєстратор не має права проводити реєстраційні дії щодо себе, свого чоловіка чи своєї дружини, його (її) та своїх родичів (батьків, дітей, онуків, діда, баби, братів, сестер), а також юридичних. осіб, засновником (учасником) яких він є. У такому разі державна реєстрація проводиться іншим державним реєстратором відповідного суб`єкта державної реєстрації.
Статтею 78 Господарського кодексу України визначено, що комунальне унітарне підприємство утворюється компетентним органом місцевого самоврядування в розпорядчому порядку на базі відокремленої частини комунальної власності і входить до сфери його управління.
Орган, до сфери управління якого входить комунальне унітарне підприємство, є представником власника - відповідної територіальної громади і виконує його функції у межах, визначених цим Кодексом та іншими законодавчими актами.
Відповідно до пункту 30 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування» прийняття рішень про створення, ліквідацію, реорганізацію та перепрофілювання підприємств, установ та організацій комунальної власності відповідної територіальної громади відноситься до виключної компетенції сільських, селищних, міських рад.
Комунальне Рівненське шляхово-експлуатаційне управління автомобільних доріг (код ЄДРПОУ 13974620) є комунальним підприємством, що засноване Рівненською міською радою.
Зі свого боку, Рівненська міська рада є окремою юридичною особою з власним ідентифікаційним кодом (код ЄДРПОУ 34847334) та зареєстрована як орган місцевого самоврядування згідно законодавства України.
Судом не здобуто, а сторонами не надано доказів того, що відповідач, як державний реєстратор, здійснюючи реєстраційні дії у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відносно Комунального Рівненського шляхово-експлуатаційного управління автомобільних доріг вчиняв би такі дії щодо себе, свого чоловіка чи своєї дружини, його (її) та своїх родичів (батьків, дітей, онуків, діда, баби, братів, сестер), а також юридичних осіб, засновником (учасником) яких він є.
Як уже зазначалось вище, державний реєстратор Чугуєвець І.А. мотивував своє рішення про відмову у державній реєстрації з врахуванням підстави передбаченої п. 32 ч. 1 ст. 28 Закону України № 755-ІV, та вказував, що: «Управління не має права проводити дії з державної реєстрації Комунальної Установи, оскільки засновником Управління та Установи є Рівненська міська рада. Відповідно до п. 2 розд. 1 Положення про Управління від 20.10.2020 № 8149, Управління підпорядковується міському голові. Згідно із абз. 5 ст. 10 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» державний реєстратор Управління, як працівник органу місцевого самоврядування, приймається на службу шляхом призначення міським головою».
Разом з тим, згідно з п. 5 ч. 1 ст. 1 Закону № 755-IV державний реєстратор юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - державний реєстратор) - особа, яка перебуває у трудових відносинах з суб`єктом державної реєстрації, нотаріус.
Відповідно до абз. 4 п. 14 ст. 1 Закону № 755-IV суб`єктом державної реєстрації є Міністерство юстиції України - у разі державної реєстрації політичних партій, всеукраїнських професійних спілок, їх об`єднань, всеукраїнських об`єднань організацій роботодавців; відокремлених підрозділів іноземних неурядових організацій, представництв, філій іноземних благодійних організацій, постійно діючих третейських судів, засновниками яких є всеукраїнські громадські організації, всеукраїнських творчих спілок, символіки громадських формувань;
центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері релігії, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації - у разі державної реєстрації юридичних осіб - релігійних організацій;
територіальні органи Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі - у разі державної реєстрації первинних, місцевих, обласних, регіональних та республіканських професійних спілок, їх організацій та об`єднань, структурних утворень політичних партій, регіональних (місцевих) творчих спілок, територіальних осередків всеукраїнських творчих спілок, місцевих, обласних, республіканських Автономної Республіки Крим, Київської та Севастопольської міських організацій роботодавців та їх об`єднань, постійно діючих третейських судів, громадських об`єднань, їх відокремлених підрозділів, громадських об`єднань, що не мають статусу юридичної особи, підтвердження всеукраїнського статусу громадського об`єднання;
виконавчі органи сільських, селищних та міських рад, Київська та Севастопольська міські, районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації, нотаріуси - у разі державної реєстрації юридичних осіб (крім випадків, передбачених абзацами другим - четвертим цього пункту) та фізичних осіб - підприємців.
Виконавчі органи сільських, селищних та міських рад (крім міст обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення) набувають повноважень з державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців відповідно до цього Закону у разі прийняття відповідною радою такого рішення.
З огляду на вищевикладене Комунальне Рівненське шляхово-експлуатаційне управління автомобільних доріг не відносяться до категорії суб`єктів державної реєстрації.
Статтею 1 Закону України «Про місцеве самоврядування» визначено, що виконавчі органи рад це органи, які відповідно до Конституції України та цього Закону створюються сільськими, селищними, міськими, районними в містах (у разі їх створення) радами для здійснення виконавчих функцій і повноважень місцевого самоврядування у межах, визначених цим та іншими законами.
Згідно ч. 5 ст. 12 Закону України «Про адміністративні послуги» у разі утворення центру надання адміністративних послуг як постійно діючого робочого органу для здійснення матеріально-технічного та організаційного забезпечення діяльності центру надання адміністративних послуг у структурі відповідної ради, міської, районної державної адміністрації утворюється (визначається) виконавчий орган (структурний підрозділ), на який покладаються керівництво та відповідальність за організацію діяльності такого центру.
У відповідності до п.п.1, 4 Розділу 1 «Положення про Управління забезпечення адміністративних послуг Рівненської міської ради» затвердженого рішенням Рівненської міської ради від 20.10.2020 року №8149, Управління забезпечення надання адміністративних послуг Рівненської міської ради - виконавчий орган Рівненської міської ради, утворений для виконання власних (самоврядних) повноважень у сфері надання адміністративних послуг, віднесених до відання виконавчих органів міських рад та інших виконавчих органів, а також делегованих державою повноважень з організаційного забезпечення надання адміністративних послуг, через постійно діючий робочий орган Центр надання адміністративних послуг у місті Рівному.
Управління є юридичною особою публічного права, має самостійний баланс, рахунки в органах Державної казначейської служби України, печатку із зображенням Державного герба України і своїм найменуванням, інші печатки й штампи, бланки, реквізити у тому числі електронні, необхідні для виконання повноважень, передбачених цим Положенням та чинним законодавством.
Відповідно до п.4 Розділу 5 «Положення про Управління забезпечення адміністративних послуг Рівненської міської ради» штат Управління складається з начальника Управління, заступників начальника Управління, адміністраторів, державних реєстраторів, спеціалістів, начальників відділів та інших штатних одиниць (у випадках, передбачених законодавством та структурою Управління).
Згідно з даними відкритого сервісу Веб-порталу Пенсійного фонду України подання повідомлення про прийняття на роботу та сплата відрахувань проводиться юридичною особою Управлінням забезпечення надання адміністративних послуг Рівненської міської ради (код ЄДРПОУ 39111404).
Отже, державні реєстратори Управління забезпечення надання адміністративних послуг Рівненської міської ради перебувають у безпосередніх трудових правовідносинах саме з даним управлінням.
З аналізу наведених положень чинного законодавства України слідує, що якщо державний реєстратор перебуває у трудових відносинах з виконавчим органом сільської, селищної чи міської ради, він не має права проводити реєстраційні дії щодо такого органу - в даному випадку Управління забезпечення надання адміністративних послуг Рівненської міської ради.
При цьому такий державний реєстратор має право проводити реєстраційні дії щодо іншого органу місцевого самоврядування та будь-яких юридичних осіб, утворених іншим органом місцевого самоврядування.
Зазначене також повністю узгоджується з роз`ясненнями Міністерства юстиції України у листі від 13.12.2019р. №695/26996-26-19/8.4.3.
Як наслідок, відмова відповідача у здійсненні позивачу державної реєстрації у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 11.09.2021 року з наведених мотивів є протиправною.
Таким чином, слід розмежовувати проведення реєстраційних дій стосовно органу місцевого самоврядування так і будь-яких юридичних осіб, утворених органом місцевого самоврядування, та проведення реєстраційних дій стосовно юридичної особи - суб`єкта державної реєстрації, з яким державний реєстратор перебуває у трудових відносинах, а тому, в даному випадку, на відповідача не поширюються дії норм Закону № 755-IV щодо обмеження проведення реєстраційних дій.
Враховуючи викладене в сукупності, а також те, що Відповідачем позов визнано повністю з підстав того, що державні реєстратори уже вчиняють реєстраційні дії щодо таких комунальних підприємств, суд прийшов до висновку що відмова у здійсненні реєстраційної дії з підстави викладених у рішенні, є протиправною.
Відповідно до вимог ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно з ч.ч.1, 2 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Згідно з ч.1 ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи наведене, позивачем на підставі належних та допустимих доказів доведено обставини на яких ґрунтуються її вимоги, відтак позовні вимоги підлягають до задоволення повністю.
Керуючись статтями 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Адміністративний позов Комунального Рівненського шляхово-експлуатаційного управління автомобільних доріг до Державного реєстратора забезпечення надання адміністративних послуг Рівненської міської ради Чугуєвця І.А. про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинення певних дій, задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати рішення Державного реєстратора Управління забезпечення надання адміністративних послуг Рівненської міської ради Чугуєвця І.А. про відмову у державній реєстрації у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 11.09.2021, в частині його прийняття з підстави передбаченої п. 32 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань».
Зобов`язати Державного реєстратора Управління забезпечення надання адміністративних послуг Рівненської міської ради Чугуєвця І. А. повторно розглянути документи для проведення державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що були подані Комунальним Рівненським шляхово-експлуатаційне управління автомобільних доріг 10.09.2021.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Учасники справи:
Позивач - Комунальне Рівненське шляхово-експлуатаційне управління автомобільних доріг (вул. Д.Галицького, 25, м. Рівне, 33027. ЄДРПОУ/РНОКПП 13974620)
Відповідач - Державний реєстратор забезпечення надання адміністративних послуг Рівненської міської ради Чугуєвець І.А. (АДРЕСА_1. ЄДРПОУ/РНОКПП НОМЕР_1 )
Повний текст рішення складений 07 грудня 2021 року
Суддя Д.П. Зозуля