Ухвала суду № 101685909, 06.12.2021, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.12.2021
Номер справи
440/14468/21
Номер документу
101685909
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

06 грудня 2021 року м. ПолтаваСправа №440/14468/21

Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Канигіна Т.С., ознайомившись з матеріалами позову ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті "Укртрансбезпека" про визнання протиправною та скасування постанови,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернулась до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державна служба України з безпеки на транспорті "Укртрансбезпека" про визнання протиправною та скасування постанови, а саме просить:

- визнати протиправною та скасувати постанову Державної служби України з безпеки на транспорті "Укртрансбезпека" про застосування адміністративно-господарського штрафу №00000225 від 18.10.2021.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 08.11.2021 позовну заяву залишено без руху.

02.12.2021 судом одержано заяву представника позивача про усунення недоліків позову.

За приписами пункту 4 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.

Ознайомившись з матеріалами позову та доданими на виконання вимог ухвали суду від 08.11.2021 документами, суд встановив такі обставини.

ОСОБА_1 , місце проживання зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1 , звернулась до суду з позовом, у якому просить визнати протиправною та скасувати постанову Укртрансбезпеки №00000225 від 18.10.2021.

Ознайомившись з копією спірної постанови, що надана представником позивача разом із заявою про усунення недоліків позову, суд встановив, що цією постановою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за правопорушення, передбачене частиною другою статті 132-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

У силу статті 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством.

За змістом частини першої статті 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має право, зокрема, оскаржити постанову по справі.

Згідно з пунктом 3 частини першої статті 288 Кодексу України про адміністративні правопорушення постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено, зокрема: постанову по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі - у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 20 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.

За наведених обставин, зважаючи на те, що предметом зазначеного спору є правомірність рішення суб`єкта владних повноважень про притягнення позивача до адміністративної відповідальності, ця адміністративна справа не підсудна окружному адміністративному суду.

Статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод установлено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Словосполучення "встановлений законом" поширюється не лише на правову основу самого існування "суду", але й на дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність. Поняття "суд, встановлений законом" у частині першій статті 6 Конвенції передбачає "усю організаційну структуру судів, включно з питаннями, що належать до юрисдикції певних категорій судів". З огляду на це не вважається "судом, встановленим законом" орган, котрий, не маючи юрисдикції, судить осіб на підставі практики, не передбаченої законом.

Отже, за наведених вище обставин, Полтавський окружний адміністративний суд у спірних відносинах не є "судом, встановленим законом" для розгляду цього позову.

Відповідно до пункту 2 частини першої статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Частиною першою статті 25 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об`єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Згідно з абзацом першим пункту 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про судоустрій і статус суддів" районні, міжрайонні, районні у містах, міські, міськрайонні суди продовжують здійснювати свої повноваження до утворення та початку діяльності місцевого окружного суду, юрисдикція якого розповсюджується на відповідну територію.

Зі змісту позовної заяви та доданих до неї документів слідує, що позивач зареєстрована та проживає у м. Хоролі Полтавської області, тоді як місцезнаходженням відповідача є Шевченківський район м. Києва.

Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне передати матеріали позову ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправною та скасування постанови до Хорольського районного суду Полтавської області, що є місцевим загальним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання позивача.

Керуючись статтями 25, 29, 248, 256, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

У Х В А Л И В:

Матеріали позову ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправною та скасування постанови передати до Хорольського районного суду Полтавської області.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання.

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду в порядку, визначеному частиною 8 статті 18, частинами 7-8 статті 44 та статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України, а також з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених підпунктом 15.5 підпункту 15 пункту 1 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Т.С. Канигіна