
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про передачу адміністративної справи за підсудністю
06 грудня 2021 року ЛуцькСправа № 140/14632/21
Волинський окружний адміністративний суд у складі судді Денисюка Р.С., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до головного державного виконавця Першого відділу державної виконавчої служби у місті Луцьку Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів) Голод Надії Петрівни про визнання незаконними та скасування постанов,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся з позовом до головного державного виконавця Першого відділу державної виконавчої служби у місті Луцьку Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів) Голод Надії Петрівни про визнання незаконними та скасування постанов про відкриття виконавчого провадження від 05.11.2021 ВП №67383365, № 67383392, винесених на виконання постанови Луцького міськрайонного суду Волинської області від 25.03.2021 у справі № 161/3633/21.
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Згідно з пунктом 1 частини першої статті 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Отже, до компетенції адміністративних судів належать спори фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень, предметом яких є перевірка законності рішень, дій чи бездіяльності такого суб`єкта, прийнятих або вчинених ним при здійсненні владних управлінських функцій, крім спорів, для яких законом установлений інший порядок судового вирішення.
Особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби, державного виконавця передбачено статтею 287 КАС України.
Відповідно до частини першої статті 287 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду з позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Частиною п`ятою цієї статті встановлено, що адміністративні справи з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень, ухвалених місцевим загальним судом як адміністративним судом, розглядаються місцевим загальним судом як адміністративним судом, який видав виконавчий лист.
За приписами частини першої статті 74 Закону України “Про виконавче провадження” встановлено, що рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до суду, який видав виконавчий документ, у порядку, передбаченому законом.
Як вбачається з позовної заяви та доданих до позову документів, підставою для відкриття виконавчих проваджень №67383365 та № 37683392 слугувала постанова № 161/3633/21, видана 25.03.2021 Луцьким міськрайонним судом Волинської області про стягнення з боржника ОСОБА_1 штрафу в розмірі 10200,00 грн в користь держави в справі про адміністративне правопорушення, яка винесена місцевим загальним судом, як адміністративним. Позивач є боржником за вказаним виконавчим документом, тобто є стороною виконавчого провадження.
За правилами пункту частини першої статті 20 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Пунктом 4 частини першої статті 20 КАС України передбачено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Оскільки позивач як боржник у виконавчому провадженні, оскаржує постанови про відкриття виконавчого провадження, винесені з примусового виконання постанови про стягнення штрафу у справі про адміністративне правопорушення, тому такий спір має розглядатися місцевим загальним судом як адміністративним судом, який видав виконавчий лист.
Тобто, даний спір належить розглядати за правилами адміністративного судочинства, однак вирішення даного спору належить до компетенції Луцького міськрайонного суду Волинської області, як адміністративного суду.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Згідно з статтею 30 КАС України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 КАС України, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.
Враховуючи, що адміністративна справа не належить до юрисдикції Волинського окружного адміністративного суду, суддя вважає за необхідне адміністративну справу №140/14632/21 передати за предметною підсудністю до Луцького міськрайонного суду Волинської області.
Керуючись статтями 26, 29, 171, 248, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Передати адміністративну справу №140/14632/21 за позовом ОСОБА_1 до головного державного виконавця Першого відділу державної виконавчої служби у місті Луцьку Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів) Голод Надії Петрівни про визнання незаконними та скасування постанов на розгляд Луцькому міськрайонному суду Волинської області (43023, Волинська обл., м. Луцьк, вул. Конякіна, 3).
Копію ухвали надіслати позивачу для відома.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, визначені статтею 256 КАС України та може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя Р.С. Денисюк