
Справа №760/27866/19
2/760/1514/21
РІШЕННЯ
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05.10.2021 м. Київ
Солом`янський районний суд міста Києва в складі: головуючого судді - Зуєвич Л.Л.,
за участю: секретаря судового засідання - Кушніра Р.С.,
представника позивача - Пашковської М.М. (довіреність від 20.09.2021);
відповідача - ОСОБА_1 (особисто, паспорт);
представника відповідача - Крестьянінової Л.В. (ордер від 26.09.2019);
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Києві цивільну справу за позовом Київського міського центру зайнятості /далі - Центр зайнятості/ (ЄДРПОУ: 03491091; адреса: 01033, м. Київ, вул. Жилянська, 47-Б) до ОСОБА_1 /далі - ОСОБА_1 / (РНОКПП НОМЕР_1 ; адреса: АДРЕСА_1 ) про стягнення коштів,
ВСТАНОВИВ:
Рух справи
07.10.2019 до Солом`янського районного суду міста Києва надійшла вказана позовна заява, в якій позивач просить стягнути з відповідача 33 002,46 грн.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 07.10.2019 для розгляду зазначеної позовної заяви визначено суддю Жовноватюк В.С.
Ухвалою Солом`янського районного суду міста Києва від 21.10.2019 вказану позовну заяву прийнято до провадження, розгляд справи вирішено здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Розпорядженням в.о. керівника апарату Солом`янського районного суду міста Києва № 74 від 03.02.2021 у зв`язку з перебуванням головуючого судді Жовноватюк В.С. у відпустці у зв`язку з вагітністю та пологами, призначено повторний автоматизований розподіл судової справи.
Протоколом повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 03.02.2021 для розгляду зазначеної позовної заяви визначено суддю Зуєвич Л.Л.
Ухвалою Солом`янського районного суду міста Києва від 23.02.2021 вказану позовну заяву було прийнято до розгляду та призначено її у судовому засіданні на 23.03.2021.
Ухвалою Солом`янського районного суду міста Києва від 23.03.2021 оголошено перерву у судовому засіданні до 22.06.2021 у зв`язку з наданням можливості відповідачу скористатись професійною правничою допомогою у судовому засіданні.
Ухвалою Солом`янського районного суду міста Києва від 22.06.2021 розгляд справи було відкладено на 05.10.2021 у зв`язку з неявкою позивача у судове засідання.
Обґрунтування позову
07.10.2019 до Солом`янського районного суду міста Києва надійшла вказана позовна заява, в якій позивач просить стягнути з відповідача 33 002,46 грн.
В обґрунтування позовних вимог вказано наступне:
« ОСОБА_1 (далі - Відповідач) 04.07.2018 звернулась до Солом`янської районної філії Київського міського центру зайнятості за сприянням у працевлаштуванні, подавши заяву з проханням надати статус безробітного, в якій зазначила про відсутність роботи та заробітку, або інших передбачених законодавством доходів. В даній заяві ознайомлена під підпис з правами та обов`язками зареєстрованого безробітного та відповідальністю за подання недостовірних даних та документів, на підставі яких приймається рішення про надання статусу безробітного та призначення матеріального забезпечення. Ознайомлена з змовами і тривалістю призначення допомоги по безробіттю відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття".
Наказом Солом`янської РФ КМЦЗ № НТ180706 від 06.07.2018 Відповідачу на підставі заяви надано статус безробітного з 04.07.2018 та згідно ст. 43 Закону України «Про зайнятість населення».
Наказом Солом`янської РФ КМЦЗ №НТ180711 від 11.07.2018 призначено виплату допомоги по безробіттю з 11.07.2018 згідно ст.ст. 22, 23 Закону України "Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття".
Підпунктом 18 частини 2 статті 22 Закону України «Про зайнятість населення» передбачено, що центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, його територіальні органи відповідно до покладених на них завдань проводять розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади у сфері соціальної політики, центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, та Пенсійним фондом України. Таке розслідування здійснюється шляхом звіряння даних, зазначених у документах страхувальника, з базою даних центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, та Пенсійного фонду України, а у разі потреби - шляхам проведення виїзних планових та позапланових перевірок страхувальників
Для проведення перевірки центри зайнятості взаємодіють з Державною податковою адміністрацією України та Пенсійним фондом України шляхом обміну інформацією про отримані особами, які перебувають на обліку в державній службі зайнятості як безробітні, доходи від провадження підприємницької діяльності, виконання робіт за трудовим договором, у тому числі за сумісництвом, під час роботи за кордоном, виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами (п. 4 Порядку).
В результаті обміну інформації Державної служби зайнятості з Пенсійним Фондом України виявлено факт перебування у відносинах цивільно-правового характеру та отримання доходу, під час перебування на обліку в Солом`янській РФ КМЦЗ, Відповідача з ДВНЗ «КНЕУ ім. В. Гетьмана».
Згідно Акту розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" №1876 від 31.07.2019 Відповідач перебувала у відносинах цивільно-правового характеру з ДВНЗ КНЕУ ім. В. Гетьмана» з 19.11.2018 по 20.03.2019 та отримала дохід за виконання дорученої роботи.
Згідно ч. 3 ст. 3 Закону України «Про зайнятість населення» (далі - Закон) зайнятість населення забезпечується шляхом встановлення відносин, що регламентуються трудовими договорами (контрактами), провадження підприємницької та інших видів діяльності, не заборонених законом.
Відповідно до п - ч.2 ст.44 Закону зареєстровані безробітні зобов`язані інформувати територіальний орган центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, протягом трьох робочих днів про обставини припинення реєстрації, визначені у частині першій статті 45 цього Закону.
Згідно п. 17 ч. 1 ст. 45 Закону з інших підстав, передбачених порядком реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, припиняється реєстрація безробітного в територіальному органі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції.
Відповідно до абзацу 4 п.п. 1 п. 30 Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 792 від 19.09.2018, центр зайнятості припиняє реєстрацію з дня укладення цивільно-правового договору про виконання робіт (надання послуг).
Відповідно до п.п. 2, 3 ст. 36 ЗУ «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» застраховані особи зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов`язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов`язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Наказом Солом`янської РФ КМЦЗ № НТ190807 від 07.08.2019 прийнято рішення про повернення виплаченого матеріального забезпечення у сумі 33 002 грн. 46 коп. тридцять три тисячі дві грн. 46 коп.) згідно Довідки-розрахунку №138 від 16.08.2019.
07.08.2019 Відповідачу направлено Повідомлення № 269.5-528/19 від 07.08.2019 з проханням повернути виплачене матеріальне забезпечення в добровільною порядку.
Дане повідомлення отримано особисто Відповідачем 13.08.2019, що підтверджено рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення, але кошти станом на дату подання позовної заяви Відповідач не повернув.
Відповідно до ст.ст. 8, 16 «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» допомога по безробіттю здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов`язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Фонд є цільовим централізованим страховим фондом, некомерційною самоврядною організацією. Держава є гарантом забезпечення застрахованих осіб та надання їм відповідних соціальних послуг Фондом.
Несплата Відповідачем виплаченого матеріального забезпечення наносить суттєвої шкоди державі, так як перешкоджає в повному обсязі Київському міського, центру зайнятості забезпечувати соціальний захист громадян шляхом виплати допомоги по безробіттю.
Таким чином, Відповідач повинен повернути до Київського міського центру зайнятості кошти у розмірі: 33 002 грн 46 коп».
Обґрунтування відзиву
14.11.2019 до суду надійшов відзив на позовну заяву в якому ОСОБА_1 зазначає, що позовні вимоги є безпідставними, необґрунтованими та надуманими, а тому просить суд відмовити в задоволенні позову в повному обсязі.
В обґрунтування відзив зазначено наступне:
06.12.2017р. ОСОБА_1 була прийнята на посаду старшого викладача кафедри фізичного виховання Державного вищого навчального закладу «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана», на підставі та умовах строкового трудового договору по 30.06.2018 р.
В кінці 2017 року - на початку 2018 року колективом співавторів: старшими викладачами ОСОБА_2 , ОСОБА_1 та ОСОБА_3 , згідно «Тематичного плану видання навчально-методичної літератури» на поточний рік, було написано навчальний посібник «Силові вправи в фізичному вихованні студентів».
10.05.2018 року під час засідання кафедри фізичного виховання КНЕУ, в присутності 29 викладачів, було ухвалено рішення рекомендувати до друку навчальний посібник «Силові вправи в фізичному вихованні студентів».
Після цього, редакційною колегією факультету, на своєму засіданні було винесено висновок про відповідність навчального посібника існуючим вимогам та також рекомендовано до друку.
А 17.05.2018 року, на засіданні Науково-методичної ради, в присутності 76 осіб присутні на засіданні, було ухвалено навчальний посібник «Силові вправи в фізичному вихованні студентів», підготовленого колективом авторів кафедри фізичного виховання: старшими викладачами ОСОБА_2 , ОСОБА_1 та ОСОБА_3 , рекомендувати до видання.
Для передачі в друк даного рукопису колективом авторів було заповнено ряд документів, а саме: договір на виконання робіт та акт про виконання даних робіт, але дату та суму вони не вказували в даних документах на прохання ректорату. Дані документи, відносно авторів навчального посібника, ст. викладач ОСОБА_2 віднесла до методичного відділу.
22.05.2018 року проректором ДВНЗ «Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана» Колотом А.М. було накладено резолюцію «До видання» на титульній сторінці навчального посібника.
23.05.2018 року робота була передана до видавництва Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, та зареєстровано за вхідним номером у видавництві № 18-5453 від 23.05.2018 року.
30.06.2018 року старший викладач кафедри фізичного виховання ОСОБА_1 була звільнена з посади у зв`язку з закінченням строкового трудового договору.
На момент звільнення ОСОБА_1 всі обов`язки по підготовці навчального посібника були завершені і оригінал в електронному та паперовому вигляді знаходився та залишався у видавництві. В жовтні 2018 року навчальний посібник був вже надрукований в електронному вигляді та розміщений в електронній бібліотеці Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана.
Під час перебування на обліку в Київському міському центрі занятості гр. ОСОБА_1 дізналась, що в договір про виконання робіт та передачу навчального підручника було внесено сторонньою особою дату 19.11.2018р., а акт про передачу виконаних робіт та отримання грошових коштів - 20.03.2019 року та суму . Через це її було знято з обліку та звинувачено в незаконному отриманні грошових коштів соціальної допомоги, через те, що вона начебто перебувала в трудових відносинах із КНЕУ, коли перебувала на обліку в КМЦЗ. Це не відповідає дійсності, тому що гр. ОСОБА_1 , та ще 2 автори, виконали роботу по написанню та переданню навчального підручника, перебуваючи в трудових відносинах із КНЕУ, про що відображено в договорі про виконання робіт, який укладено із старшими викладачами. Передача до Видавництва готового навчального підручника відбулась 23.05.2018 року, про що свідчить вхідний номер на титульному аркуші навчального підручника.
Коли в бухгалтерії ДВНЗ КНЕУ ОСОБА_1 попросила копію договору на виконання робіт, щоб з`ясувати, що трапилось, вона побачила, що стороннім почерком зроблено написи: в договорі на виконання робіт - дата «19.11.2018 р.» та сума винагороди - «9 250, 50 грн. - дев`ять тисяч двісті п`ятдесят грн. 50 коп.»; акті - дата «20.03.2019 р.» та сума винагороди - «9 250, 50 грн. - дев`ять тисяч двісті п`ятдесят грн. 50 коп.» На питання ОСОБА_1 , що це за дати, ніхто з бухгалтерії їй не міг відповісти, хто саме вніс таку інформацію до договору та акту не знають, та допомогти їй нічим не можуть.
На підставі даних написів, невірні дані щодо, начебто працевлаштування, ОСОБА_1 було внесено до бази Пенсійного фонду України та вони стали підставою для зняття її з обліку в Київському міському центрі зайнятості, зверненням Центром зайнятості до правоохоронних органів, щодо начебто неправомірних дій ОСОБА_1 , та вимогою КМЦЗ повернути незаконно отримані кошти.
ОСОБА_1 фактично виконала свої обов`язки, щодо написання навчального посібника та передачі його друк, а таким чином і до ДНВЗ КНЕУ ім. В. Гетьмана в травні 2018 року, про що свідчать докази, а саме витяги з протоколів засідання кафедри, науково-методичної ради, вхідною відміткою про отримання навчального посібника видавництвом та інш. (копії додаються). Договір про виконання робіт було укладено саме зі старшим викладачем ОСОБА_1 , а не з громадянкою ОСОБА_1 . Через певні негласні умови та в зв`язку із вимогою методичного відділу старший викладач ОСОБА_1 не зазначила дату на договорі про виконання робіт та на акті. На даних документах були зазначені дати, які не відповідають дійсності. В зв`язку з цим гр. ОСОБА_1 було написано заяву про кримінальне правопорушення, передбачене ст. 358 КК України.
Свої зобов`язання перед ДВНЗ КНЕУ ім. В. Гетьмана в зв`язку із написанням та переданням навчального підручника ст. викладач ОСОБА_1 виконала в повному обсязі до того часу як була звільнена із посади ст. викладача ДВНЗ КНЕУ їм. В. Гетьмана і на час обліку у Київському міському центрі зайнятості, як безробітна, будь-яких трудових договорів та договорів про виконання робіт не укладала. Гонорар за видання навчального посібника вона отримала за виконану та передану 23.05.2018 року роботу разом іншими авторами.
Будь-яким чином ОСОБА_1 не вводила в оману КМЦЗ, щодо свого працевлаштування. Навіть при отриманні гонорару за виконану в 2018 році роботу, вона повідомила спеціаліста, в якого обліковувалась, як безробітна. На момент звільнення ОСОБА_1 всі обов`язки по підготовці навчального посібника були завершені і оригінал в електронному та паперовому вигляді знаходився та залишався у видавництві. В жовтні 2018 року навчальний посібник був вже був надрукований в електронному вигляді та розміщений в електронній бібліотеці Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана».
Фактичні обставини справи, встановлені судом
Дослідивши матеріали справи, повно і всебічно з`ясувавши обставини справи, оцінивши докази на підтвердження таких обставин в їх сукупності, суд встановив наступне.
ОСОБА_1 працювала на посаді старшого викладача кафедри фізичного виховання Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана на умовах строкового трудового договору з 06.12.2017 по 30.06.2018 (наказ ректора № 966-к від 29.11.2017).
Наказом ректора № 420-к від 08.06.2018 ОСОБА_1 звільнено з посади старшого викладача кафедри фізичного виховання 30.06.2018 у зв`язку із закінченням строкового трудового договору.
04.07.2018 відповідачка звернулась до Солом`янської районної філії Київського міського центру зайнятості зі заявами про надання статусу безробітної та про призначення (поновлення) виплати допомоги по безробіттю (а.с. 11-13).
Зі змісту персональної картки відповідачки вбачається, що датою припинення останнього виду зайнятості є 30.06.2018, дата надання статусу безробітного - 04.07.2018 року, дата припинення реєстрації - 03.07.2019 року (а.с. 9-10).
З матеріалів справи вбачається, що наказом № НТ180706 від 06.07.2018 ОСОБА_1 надано статус безробітного з 04.07.2018, наказом № НТ180711 від 11.07.2018 відповідачці призначено допомогу по безробіттю з 11.07.2018 по 05.07.2019.
Наказом від 11.07.2018 № НТ180711 відповідачці розпочато виплату допомоги по безробіттю з 11.07.2018.
Наказом № НТ190703 від 03.07.2019 ОСОБА_1 припинено виплату допомоги по безробіттю у зв`язку з припиненням реєстрації безробітного відповідно до п. 1 ст. 45 Закону України «Про зайнятість населення», п. 1 ст. 31 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та п.п. 1, 2 п. 37 Порядку від 20.03.2013 № 198; у зв`язку з поданням безробітним особисто письмової заяви про зняття його з реєстрації як безробітного або відмови від її послуг відповідно до п.п.3 п. 1 ст. 45 ЗУ «Про зайнятість населення», п.п. 2 п. 1 ч. V Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності з 03.07.2019 (а.с. 14-15).
З договору № 6 від 19.11.2018 року вбачається, що ДВНЗ «КНЕУ ім. В. Гетьмана» та ОСОБА_1 - старший викладач кафедри фізичного виховання, уклали договір про передачу виконавцем університету написаного за попереднім узгодженням з керівництвом КНЕУ згідно «Тематичного плану видання навчально-методичної літератури» на поточний навчальний рік, навчального посібника «Силові вправи в фізичному вихованні студентів». Університет зобов`язується заплатити виконавцю за виконану роботу 9 250,50 грн (а.с. 43).
Згідно копії Акту, затвердженого проректором КНЕУ 20.03.2019, ДВНЗ «КНЕУ ім. В. Гетьмана» та ОСОБА_1 склали акт про те, що виконавець повністю виконав та здав замовнику роботу - навчальний посібник «Силові вправи в фізичному вихованні студентів» якісно і в строк на суму 9 250,50 грн. Замовник прийняв виконану роботу, претензій не має (зворот а.с. 43).
Відповідно до акту розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» № 1876 від 31.07.2019, проводилась звірка у зв`язку з виявленими відносинами цивільно-правового характеру ОСОБА_1 з ДВНЗ «КНЕУ ім. В. Гетьмана» в період перебування на обліку в службі зайнятості в статусі безробітної (а.с. 16-17).
Згідно з листом ДВНЗ «КНЕУ ім. В. Гетьмана» № 01/13-551 від 05.06.2019, ОСОБА_1 дійсно перебувала в цивільно-правових відносинах з університетом, про що свідчить договір про виконання робіт від 19.11.2018 № 7 та Акт про виконання робіт від 20.03.2019 (а.с. 19).
За змістом листа ДВНЗ «КНЕУ ім. В. Гетьмана» № 01/13-778 від 31.07.2019 договірні відносини університету з ОСОБА_1 на основі договорів на виконання робіт № 7 від 19.11.2018 року виникли з моменту укладення договору, а саме з 19.11.2018. Вказані цивільні правовідносини припинились належним виконанням зобов`язання обома сторонами, про що складено відповідний акт від 20.03.2019, тобто договірні відносини університету з ОСОБА_1 припинились 20.03.2019 (а.с. 18).
Відповідно до довідки-розрахунку № 138 від 06.08.2019, за період з 04.07.2018 по 03.07.2019 відповідачу надлишково виплачено матеріальне забезпечення на випадок безробіття у розмірі 33 002,46 грн (а.с. 23).
Позивач листом від 07.08.2019 № 2695-526/19 звертався до відповідача з вимогою повернути надмірно сплачені кошти у розмірі 33 002,46 грн (а.с. 24-25).
Мотиви, з яких виходить суд при розгляді цієї справи та застосовані ним норми права
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про зайнятість населення» безробітний - це особа віком від 15 до 70 років, яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів як джерела існування, готова та здатна приступити до роботи; зайнятість - не заборонена законодавством діяльність осіб, пов`язана із задоволенням їх особистих та суспільних потреб з метою одержання доходу (заробітної плати) у грошовій або іншій формі, а також діяльність членів однієї сім`ї, які здійснюють господарську діяльність або працюють у суб`єктів господарювання, заснованих на їх власності, у тому числі безоплатно; зареєстрований безробітний - особа працездатного віку, яка зареєстрована в територіальному органі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, як безробітна і готова та здатна приступити до роботи.
За змістом ст. 4 Закону України «Про зайнятість населення» до зайнятого населення належать особи, які працюють за наймом на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, особи, які забезпечують себе роботою самостійно (у тому числі члени особистих селянських господарств), проходять військову чи альтернативну (невійськову) службу, на законних підставах працюють за кордоном та які мають доходи від такої зайнятості, а також особи, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти та поєднують навчання з роботою.
Згідно з ст. 9 Закону України «Про зайнятість населення», кожен має право на соціальний захист у разі настання безробіття, що реалізується шляхом, зокрема, участі в загальнообов`язковому державному соціальному страхуванні на випадок безробіття, яке передбачає матеріальне забезпечення на випадок безробіття.
Статтею 43 Закону України «Про зайнятість населення» передбачено, що статусу безробітного може набути особа працездатного віку до призначення пенсії (зокрема на пільгових умовах або за вислугу років), яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, готова та здатна приступити до роботи. Статус безробітного надається зазначеним у частині першій цієї статті особам за їх особистою заявою у разі відсутності підходящої роботи з першого дня реєстрації у територіальних органах центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, незалежно від зареєстрованого місця проживання чи місця перебування.
Частиною другою та третьою статті 36 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» встановлено, що застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов`язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг, сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов`язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Положенням наведеної статті Закону передбачено обов`язок застрахованих осіб, які зареєстровані в установленому порядку як безробітні, своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
Виходячи із наведених законодавчих приписів, добросовісність безробітного полягає у своєчасному повідомленні Державної служби зайнятості України, в особі відповідного районного центру, про втрату ним права на отримання допомоги по безробіттю.
Як встановлено судом, між ДВНЗ «КНЕУ ім. В. Гетьмана» та ОСОБА_1 19.11.2018 року укладено договір № 7 про виконання робіт та 20.03.2019 року складено Акт про виконання робіт за таким договором.
Доводи відповідача про те, що будь-яких робіт по даній угоді по написанню підручника вона не виконувала, а підручник було написано та передано на друк в період її роботи у ДВНЗ «КНЕУ ім. В. Гетьмана», до набуття статусу безробітної, не можуть бути прийняті до уваги з огляду на наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, ДВНЗ «КНЕУ ім. В. Гетьмана» своїм листом підтвердив, що договірні відносини університету з відповідачем на основі договору на виконання робіт № 7 від 19.11.2018 у виникли з моменту укладення цього договору, а саме з 19.11.2018. Вказані цивільні правовідносини припинились належним виконанням зобов`язання обома сторонами, про що складено відповідний акт від 20.03.2019, тобто договірні відносини університету з відповідачем припинились 20.03.2019.
Укладаючи договір цивільно-правового характеру від 19.11.2018, ОСОБА_1 повинна була усвідомлювати момент укладення договору, наслідки укладення такого договору, метою якого є отримання грошової винагороди за виконану роботу. Факт виконання чи невиконання послуг (робіт) не змінює її обов`язку повідомити центр зайнятості про обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення. Крім того, як вбачається з матеріалів справи, відповідач 20.03.2019 отримала за виконану роботу винагороду.
Відповідно до п. 30 «Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 792 від 19.09.2018, Центр зайнятості припиняє реєстрацію безробітного з дня укладення цивільно-правового договору про виконання робіт (надання послуг).
Укладення застрахованою особою, яка має статус безробітної, такого договору є обставиною, що впливає на умови виплати їй допомоги по безробіттю, тому неповідомлення цією особою центру зайнятості про виникнення такої обставини, свідчить про невиконання нею своїх обов`язків та відповідно до ч. 3 ст. 36Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» є підставою для стягнення суми виплаченого забезпечення за період з 19.11.2018 по 03.07.2019.
З огляду на викладене, факт перебування ОСОБА_1 у трудових відносинах під час перебування на обліку в статусі безробітної особи в центрі зайнятості підтверджений допустимими письмовими доказами.
За загальним правилом, наявність трудових відносин не дає особі права на отримання статусу безробітного та унеможливлює отримання допомоги по безробіттю.
Відтак, суд вважає позовні вимоги доведеними та такими, що підлягають задоволенню.
Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 2-13, 76-81, 89, 141, 259, 263-265, 268, 273, 352, 354, 355 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов Київського міського центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення коштів, - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ; адреса: АДРЕСА_1 ) на користь Київського міського центру зайнятості (ЄДРПОУ: 03491091; адреса: 01033, м. Київ, вул. Жилянська, 47-Б) 33 002,46 грн (тридцять три тисячі дві гривні сорок шість копійок) виплаченого матеріального забезпечення та 1 921,00 грн (одну тисячу дев`ятсот двадцять одну гривню) судового збору.
Рішення може бути оскаржено безпосередньо (ч. 1 ст. 355 ЦПК України) або через відповідний суд (п. 15.5 розділу XIII «Перехідні положення» ЦПК України) до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення (ч. 1 ст. 354 ЦПК України).
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду (ч. 2 ст. 354 ЦПК України).
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у ч. 2 ст. 358 ЦПК України (ч. 3 ст. 354 ЦПК України).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано (ч. 1 ст. 273 ЦПК України).
У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду (ч. 2 ст. 273 ЦПК України).
Суддя Л. Л. Зуєвич