
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710 Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Харків
06 грудня 2021 р. справа № 520/19588/21
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Біленський О.О., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) до Харківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (Харківського обласного військового комісаріату) (вул. Коцарська, 56, м. Харків, 61052, код ЄДРПОУ 08166355) про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Харківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (Харківського обласного військового комісаріату), в якому просить суд:
- визнати протиправними дії Харківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (Харківського обласного військового комісаріату) щодо встановлення у довідці про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 №ФХ-102379 від 22.07.2021 р. надбавки за особливості проходження служби у розмірі 65% та премії у розмірі 35%;
- зобов`язати Харківський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (Харківський обласний військовий комісаріат) внести зміни у довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 № ФХ-102379 від 22.07.2021 р. щодо розмірів надбавки за особливості проходження служби та премії, визначивши надбавку за особливості проходження служби у розмірі 100% посадового окладу з урахуванням окладу за військове звання та надбавки за вислугу років, премію у розмірі 130% посадового окладу, та надати виправлену довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Харківській області для проведення з 01.04.2019 перерахунку його пенсії.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 11.10.2021 року відкрито спрощене провадження у вказаний адміністративній справі. У вказаній ухвалі зазначено, що відповідно до положень п.3 та п.10 ч.6 ст.12, ч.1 ст.257 КАС України, справа належить до справ незначної складності, у зв`язку з чим підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства за правилами спрощеного позовного провадження.
Згідно з положеннями ч.4 ст.229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Відповідно до положень ст.258 КАС України, суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Згідно з положеннями ч.2,3,4,5 ст.262 КАС України, розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п`ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі. Підготовче засідання при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження не проводиться. Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - протягом п`ятнадцяти днів з дня відкриття провадження у справі. Перше судове засідання у справі проводиться не пізніше тридцяти днів із дня відкриття провадження у справі. За клопотанням сторони суд може відкласти розгляд справи з метою надання додаткового часу для подання відповіді на відзив та (або) заперечення, якщо вони не подані до першого судового засідання з поважних причин. Суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в управлінні пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб». На підставі рішення Харківського окружного адміністративного суду від 29.06.2021 року у справі №520/6841/21 відповідач листом №ФХ-102379/5108/ВСЗ від 29.07.2021 року надіслав головному управлінню Пенсійного фонду України у Харківській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 №ФХ-102379 від 22.07.2021 р. При цьому у зазначеній довідці встановлена надбавка за особливості проходження служби у розмірі 65%, премія у розмірі 35 %. Позивач вважає такі дії відповідача протиправними, в зв`язку з чим звернувся до суду з даним адміністративним позовом.
Представник відповідача надав до суду відзив на адміністративний позов, якому просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог. В обґрунтування відзиву вказав, що станом на визначену судом дату видачі довідки - 01.04.2019 року, діяла Постанова Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», у зв`язку з чим на виконання рішення суду було видано довідку з зазначенням грошового забезпе чення за відповідною посадою, з зазначенням видів та розмірів грошового забезпечення, які діяли станом на 01.04.2019 року. Відповідно до п.5 постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”, надати право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання: здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядо вого і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду премію вання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків (для військовослужбовців розвідувальних органів - не менш як 30 від сотків) посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення; надбавку за особливості проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військо вої служби) та особам рядового і начальницького складу в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років. Рішенням льотно-лікарської комісії від 30.07.1998 року,викладене у свідоцтві прохворобу №426/390, позивача було визнано непридатним до льотної роботи. Відповідно до телеграми МО України від 28.12.2018 року № 248/9240, додаток 2, пункт IV: військовослужбовці, усунені від льотної роботи за медичними показаннями з винесенням льотно-лікарської комісією постанови про непридатність до льотної роботи, ці виплатну збільшених розмірах припиняються. Виплати надбавки за особливості проходження служби та премії здійснювати на загальних підставах. Вказаним розпорядженням (абзац 4 пункту 1) було встановлено розміри надбавки за особливості проходження служби - 65% посадового окладу; преміювання особового складу ЗС України, відповідно позивачу було включено в довідку про розмір грошового забезпечення премію в розмірі 35% відповідно до Додатку 1 вказаного розпорядження. На підставі вище викладених положень, позивачу, на виконання Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 29.06.2021 року по справі №520/6841/21, було правомірно та з дотриманням вимог чинного законодавства видано довідку від 22.07.2021 року № ФХ-102379. З огляду на викладене, позовні вимоги є необґрунтованими, та просить суд відмовити в їх задоволенні в повному обсязі.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд зазначає наступне.
Судом встановлено, що позивач до працював на посаді заступника начальника ХІЛ ВПС з льотної роботи.
Рішенням льотно-лікарської комісії,викладеним у свідоцтві прохворобу № 426/390 від червня 1988 року, позивача було визнано непридатним до льотної роботи та 08.10.1998 року позивача звільнено з військової служби.
Позивач з 09.10.1998 року перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб".
Судом встановлено, що рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 29.06.2021 року по справі №520/6841/21, яке набрало законної сили 30.07.2021, зобов`язано Харківський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України у Харківській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 05.03.2019, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, статті 9 Закону України від 20.12.1991 №2011-ХІІ “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” та з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”, із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення з 01.04.2019 перерахунку основного розміру його пенсії.
На виконання вказаного рішення суду, відповідачем було виготовлено та направлено до Головного управління Пенсійного фонду України у Харківській області нову довідку від 22.07.2021 року №ФХ-102379 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 05.03.2019, до якої було включено: посадовий оклад, оклад за військове звання, відсоткова надбавка за вислугу років 50%, надбавка за особливості проходження служби 65%, надбавка за службу в умовах режимних обмежень 15%, надбавка за класну кваліфікацію 7%, премія 35%.
Не погоджуючись з діями Харківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки щодо встановлення у довідці про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 №ФХ-102379 від 22.07.2021 р. надбавки за особливості проходження служби у розмірі 65% та премії у розмірі 35%, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.
З приводу спірних правовідносин суд зазначає наступне.
Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є, зокрема Закон України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” № 2262-ХІІ від 9 квітня 1992 року (далі по тексту – Закон України № 2262-ХІІ).
Статтею 9 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” № 2011-XII від 20 грудня 1991 року (далі по тексту - Закон України № 2011-XII) визначено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
Згідно із частиною другою статті 9 Закону № 2011-ХІІ до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону (частина третя статті 9 Закону № 2011-ХІІ).
Так, статтею 43 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Наказом Міністерства оборони України № 260 від 07.06.2018 року затверджено Порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам (далі також - Порядок № 260).
Згідно з п. п. 2, 3 розділу І Порядку № 260, в редакції, чинній станом на 05.03.2019 року - грошове забезпечення включає: щомісячні основні види грошового забезпечення; щомісячні додаткові види грошового забезпечення; одноразові додаткові види грошового забезпечення.
До щомісячних основних видів грошового забезпечення належать: посадовий оклад; оклад за військовим званням; надбавка за вислугу років. До щомісячних додаткових видів грошового забезпечення належать: підвищення посадового окладу; надбавки; доплати; премія. До одноразових додаткових видів грошового забезпечення належать: винагороди; допомоги.
Підставами для розрахунку та виплати основних і додаткових видів грошового забезпечення є: штат військової частини (установи, організації) (далі - військова частина); накази про призначення на посаду та зарахування до списків особового складу військової частини, про вступ до виконання обов`язків за посадою, в тому числі тимчасово, про зарахування в розпорядження; накази про встановлення та виплату основних і додаткових видів грошового забезпечення; накази про присвоєння військових звань; грошовий атестат або довідка про грошові виплати (за винятком осіб, призваних (прийнятих) на військову службу за контрактом, у тому числі під час проходження строкової військової служби).
Військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) щомісячно виплачується надбавка за особливості проходження служби в розмірах до 100 відсотків посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років залежно від складності та важливості виконуваних обов`язків.
Згідно з положеннями п.1, 2 розділу VІ Порядку № 260, виходячи з наявного фонду грошового забезпечення на відповідний рік надбавка за особливості проходження служби окремим категоріям військовослужбовців збільшується на відповідний коефіцієнт згідно з Переліком окремих категорій військовослужбовців, яким збільшується розмір щомісячної надбавки за особливості проходження служби відповідно до мінімального розміру залежно від складності та важливості виконуваних обов`язків (додаток), або може встановлюватися за окремим рішенням Міністра оборони України у фіксованому розмірі до 100 відсотків посадового окладу, окладу за військовим званням і надбавки за вислугу років.
Розмір щомісячної надбавки за особливості проходження служби розраховується від мінімального розміру цієї надбавки, який встановлюється Міністром оборони України, у відсотках для осіб офіцерського складу та окремо для осіб рядового, сержантського та старшинського складу виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України.
Мінімальний розмір щомісячної надбавки за особливості проходження служби не може перевищувати 65 відсотків.
Також, пунктами 1, 2 розділу ХVI Порядку № 260 визначено, що командири (начальники) військових частин, військових навчальних закладів, установ та організацій Збройних Сил України мають право щомісяця здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби) відповідно до їх особистого внеску в загальні результати служби.
Розмір щомісячної премії, але не менше 10 відсотків посадового окладу, встановлює Міністр оборони України для відповідних категорій військовослужбовців виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України, та особливостей проходження військової служби.
Суд зазначає, що телеграмою Міністерства оборони України від 28.12.2018 р. №248/9240 з 1 січня 2019 року встановлено, зокрема, надбавку за особливості проходження служби в мінімальному розмірі - 65 відсотків посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років; щомісячну премію та надбавку за особливості проходження служби окремим категоріям військовослужбовців - у розмірах згідно з Додатком 2 до цієї телеграми. Згідно додатку №2 до телеграми Міністерства оборони України від 28.12.2018 р. №248/9240, а саме розділу IV, військовослужбовцям, які станом на 01 січня 2019 року проходять службу на посадах льотного складу, мають відповідний допуск, придатні до польотів за висновком лікарсько-льотної комісії та в минулому році виконували польоти за планами бойової (навчально-льотної) підготовки у складі екіпажів літаків, вертольотів, виплачувати: надбавку за особливості проходження служби врозмірі 100% посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років; премію в розмірі 130% посадового окладу. Військовослужбовцям, які усунені від льотної роботи за медичними показаннями з винесенням льотно-лікарської комісією постанови про непридатність до льотної роботи, ці виплати у збільшених розмірах припиняються, про що оголошується у наказі командира (начальника) військової частини (установи). Виплати надбавки за особливості проходження служби та премії здійснювати на загальних підставах.
З огляду на той факт, що рішенням льотно-лікарської комісії,викладеним у свідоцтві прохворобу № 426/390 від червня 1988 року, позивача було визнано непридатним до льотної роботи та 08.10.1998 року позивача звільнено з військової служби, суд, погоджуючись з віднесенням посади, яку обіймав позивач до посад льотного складу, приходить до висновку, що станом на 05.03.2019 року (дату, станом на яку складено довідку від 22.07.2021 року №ФХ-102379) розмір надбавки за особливості проходження служби у розмірі 65% та премії у розмірі 35% відповідає приписам вищенаведеного законодавства, та правомірно визначений відповідачем для військовослужбовців, які усунені від льотної роботи за медичними показаннями з винесенням льотно-лікарської комісією постанови про непридатність до льотної роботи.
При цьому, розмір надбавки за особливості проходження служби у розмірі 100% посадового окладу з урахуванням окладу за військове звання та надбавки за вислугу років, премії у розмірі 130% посадового окладу, згідно телеграми Міністерства оборони України від 28.12.2018 р. №248/9240 визначено виключно до військовослужбовців, які станом на 01 січня 2019 року проходять службу на посадах льотного складу, мають відповідний допуск, придатні до польотів за висновком лікарсько-льотної комісії та з минулому році виконували польоти за планами бойової (навчально-льотної) підготовки у складі екіпажів літаків, вертольотів.
Оскільки позивача до звільнення та виходу на пенсію було визнано непридатним до льотної роботи, відповідачем обґрунтовано визначено розмір надбавки за особливості проходження служби та премії на загальних підставах.
Відносно посилань позивача, що до дня звільнення позивач отримував надбавку за кваліфікацію льотчика 1 класу у розмірі 7% від посадового окладу, і ця надбавка включена відповідачем до оновленої довідки про розмір грошового забезпечення позивача, що на думку позивача свідчить про те, що позивач до звільнення отримував грошове забезпечення як військовослужбовець, що проходив службу на посадах льотного складу, суд зазначає наступне.
Згідно з приписами пунктів 1, 2 розділу VIII Порядку № 260, військовослужбовцям, які мають присвоєну в установленому порядку класну кваліфікацію, займають посади і виконують службові обов`язки за спеціальністю, щомісяця виплачується надбавка за кваліфікацію у відсотках посадового окладу. Розмір надбавки за кваліфікацію особам офіцерського складу з числа осіб льотного складу, що виконують польоти в складі екіпажів повітряних суден у якості льотчиків і штурманів, які мають відповідну класну кваліфікацію, встановлюється, 1 клас - 7 відсотків.
При цьому, п.10 розділу VIII Порядку № 260 передбачено, що виплата військовослужбовцям надбавки за кваліфікацію припиняється із дня, наступного за днем: звільнення з посад, за якими встановлено виплату надбавки за кваліфікацію; підписання наказу про позбавлення класної кваліфікації чи пониження кваліфікації до 3 класу; вступу до тимчасового виконання обов`язків за посадами, за якими виплату надбавки за кваліфікацію, яку вони мають, не встановлено; закінчення строку, встановленого для підтвердження присвоєної кваліфікації.
З огляду на викладене, виплата надбавки за кваліфікацію льотчика 1 класу у розмірі 7% від посадового окладу жодним чином не поставлена в залежність від придатності до льотної роботи, та не може свідчити про протиправність дій відповідача під час визначення надбавки за особливості проходження служби та премії.
Таким чином, підстави для визнання протиправними дій Харківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (Харківського обласного військового комісаріату) щодо встановлення у довідці про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 №ФХ-102379 від 22.07.2021 р. надбавки за особливості проходження служби у розмірі 65% та премії у розмірі 35% - відсутні, суд не вбачає підстав для задоволення адміністративного позову в цій частині.
При цьому, позовні вимоги зобов`язати Харківський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (Харківський обласний військовий комісаріат) внести зміни у довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 № ФХ-102379 від 22.07.2021 р. щодо розмірів надбавки за особливості проходження служби та премії, визначивши надбавку за особливості проходження служби у розмірі 100% посадового окладу з урахуванням окладу за військове звання та надбавки за вислугу років, премію у розмірі 130% посадового окладу, та надати виправлену довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Харківській області для проведення з 01.04.2019 перерахунку його пенсії, є похідними та також не підлягають задоволенню.
Решта доводів та заперечень сторін висновків суду по суті заявлених позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі Серявін та інші проти України від 10 лютого 2010 року, заява №4909/04, відповідно до п. 58 якого Суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 ст. 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (див. рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" (Ruiz Torijav.Spain) від 09.12.1994 року, серія A, № 303-A, п.29).
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов, що позовні вимоги є необґрунтованими та задоволенню не підлягають.
За приписами ч.1 та ч.2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 КАС України. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Статтею 19 Конституції України передбачено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.1 та ч.2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень. У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Зважаючи на встановлені у справі обставини, з огляду на приписи норм чинного законодавства, які регулюють спірні правовідносини, суд дійшов висновку про відмову в задоволенні адміністративного позову.
Судові витрати підлягають розподілу відповідно до приписів ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись ст.ст. 19, 139, 205, 229, 241-247, 250, 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) до Харківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (Харківського обласного військового комісаріату) (вул. Коцарська, 56, м. Харків, 61052, код ЄДРПОУ 08166355) про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії – відмовити.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення, з урахуванням приписів п.3 Прикінцевих положень КАС України.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повне судове рішення складено 06.12.2021 року.
Суддя Біленський О.О.