
Справа № 569/19072/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 листопада 2021 року м. Рівне
Суддя Рівненського міського суду Рівненської області Рогозін С.В., розглянувши матеріали, що надійшли від Управління патрульної поліції в Рівненській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , мешканки АДРЕСА_1 , фізичної особи-підприємця, за ст. 124 КУпАП, -
встановив:
08 вересня 2021 року о 08 год. 28 хв., в м. Рівне, на перехресті вулиць Поповича – Руська, водій ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом «Hyundai Accent», номерний знак НОМЕР_2 , не виконала вимогу дорожнього знаку 2.1 (дати дорогу) ПДР України, здійснила виїзд з другорядної дороги на головну дорогу на перехресті та здійснила зіткнення з автомобілем «Renault Logan», номерний знак НОМЕР_3 , під керуванням водія ОСОБА_2 , який рухався по головній дорозі, в результаті чого транспортні засоби отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ст. 124 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 та її захисник Павлюк ОА. вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення не визнали з підстав, викладених у її письмових поясненнях, долучених до матеріалів справи та просили суд закрити провадження у справі, у зв`язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Потерпілий ОСОБА_2 в судове засідання не з`явився з невідомих суду причин, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.
Представник власника автомобіля «Renault Logan», номерний знак НОМЕР_3 – ТзОВ «РІФ» в судове засідання не з`явився. До його початку від представника ОСОБА_3 до суду надійшло клопотання, в якому останній просить суд проводити розгляд справи за його відсутності, вважає винною у скоєнні ДТП ОСОБА_1 .
Заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, її захисника, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів в їх сукупності, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Статтею 9 КУпАП регламентовано, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Пунктом 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 року № 14 «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» звертається увага судів на неприпустимість спрощеного підходу до судового розгляду справ про адміністративні правопорушення на транспорті та ігнорування прав осіб, яких притягують до відповідальності, потерпілих, їх законних представників і захисників.
Згідно вимог ст. 280 КУпАП, (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
У відповідності до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото-і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до п. 2.3 б ПДР України, для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов`язаний, зокрема бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою, відповідно реагувати на її зміну, стежити за правильністю розміщення та кріплення вантажу, технічним станом транспортного засобу і не відволікатися від керування цим засобом у дорозі.
Згідно п. 16.11 ПДР України, на перехресті нерівнозначних доріг водій транспортного засобу, що рухається по другорядній дорозі, повинен дати дорогу транспортним засобам, які наближаються до даного перехрещення проїзних частин по головній дорозі, незалежно від напрямку їх подальшого руху.
Аналізуючи вказані положення ПДР України, суд приходить до висновку, що водій автомобіля «Hyundai Accent», номерний знак НОМЕР_2 , ОСОБА_1 повинна була дати дорогу транспортному засобу «Renault Logan», номерний знак НОМЕР_3 , під керуванням водія ОСОБА_2 , який наближався до перехрещення проїзних частин по головній дорозі
Крім того, зі схеми місця ДТП від 08.09.2021 року вбачається, що в м. Рівне виїзд із вулиці Руська на вулицю Поповича регулюється дорожнім знаком 2.1 «Дати дорогу», а світлофорний об`єкт там не встановлено.
Згідно п. 2.1 Розділу 33 пдр України, водій повинен дати дорогу транспортним засобам, що під`їжджають до нерегульованого перехрестя по головній дорозі, а за наявності таблички 7.8 - транспортним засобам, що рухаються по головній дорозі.
Будь-яких зауважень до вищевказаної схеми ОСОБА_1 не вносилося.
Статтею 124 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Оцінюючи зібрані судом докази у їх сукупності, на переконання суду в даному випадку встановлені обставини свідчать про те, що дії водія ОСОБА_1 перебувають в причинно-наслідковому зв`язку з наслідками у вигляді ДТП.
Дії правопорушника ОСОБА_1 за ознаками ст. 124 КУпАП кваліфіковані вірно, оскільки вона порушила вимоги Правил дорожнього руху України, що спричинило пошкодження транспортних засобів.
Суд розцінює критично пояснення ОСОБА_1 щодо невизнання вини, у вчиненні зазначеного правопорушення, оскільки вони спростовуються протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 314200 від 08 вересня 201 року, схемою місця ДТП від 08 вересня 201 року, поясненнями потерпілого, наданими на місці дорожньо-транспортної пригоди, письмовими поясненнями свідків ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , іншими письмовими доказами. Також суд вважає, що невизнання ОСОБА_1 вини у судовому засіданні, в той час коли письмові докази свідчать про протилежне, є її наміром уникнути відповідальності за вчинення правопорушення.
Враховуючи вищезазначені обставини, суд приходить до висновку, що саме з вини ОСОБА_1 сталась дорожньо-транспортна пригода, внаслідок порушення нею Правил дорожнього руху України.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 124, 283, 284 КУпАП, суд, -
постановив:
Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень (реквізити для сплати штрафу: отримувач – ГУК у Рівненській області/Рівненська область/21081300; код отримувача (ЄДРПОУ) – 38012494; банк отримувача – Казначейство України (ел. адм. подат.); розрахунковий рахунок – UA218999980313020149000017001; код класифікації доходів бюджету – 21081300).
Стягнути з ОСОБА_1 в прибуток держави судовий збір в розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні (реквізити для сплати судового збору: отримувач – ГУК у Рівн.обл/Рiвнен.міс.тг/22030101; код отримувача – 38012494; банк отримувача – Казначейство України (ел. адм. подат.); номер рахунку (IBAN) – UA458999980313191206000017527; код класифікації доходів бюджету – 22030101).
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Рівненського апеляційного суду через Рівненський міський суд Рівненської області.
Суддя Рівненського міського суду С.В. Рогозін