Рішення № 101642086, 03.12.2021, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.12.2021
Номер справи
380/14882/21
Номер документу
101642086
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 грудня 2021 року

справа №380/14882/21

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Лунь З.І. розглянув у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії.

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області області (місцезнаходження: 79000, м.Львів, вул. Митрополита Андрея, 10, код ЄДРПОУ 13814885), в якому просить суд:

-визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області у зарахуванні до загального страхового стажу ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , періоди роботи в якості учня підземного гірника у період з 21.09.1979 по 16.04.1980 та на посаді гірника очисного забою у період з 27.09.1982 по 06.04.1983 та призначенні пенсії за віком;

-зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області зарахувати ОСОБА_1 до загального страхового стажу періоди роботи в якості учня підземного гірника у період з 21.09.1979 по 16.04.1980 та на посаді гірника очисного забою у період з 27.09.1982 по 06.04.1983;

-зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області призначити та виплачувати з моменту виникнення права на її призначення - з 12.02.2021 ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області із заявою про призначення йому пенсії на пільгових умовах, оскільки на момент звернення позивач набув необхідний пільговий підземний та страховий стаж та досяг відповідного віку (60 років). При зверненні з заявою про призначення пенсії позивачем пенсійному органу було надано усі необхідні документи, зокрема, довідку №1697 від 06.12.2012, видану ДП «Обласна дирекція Луганськвуглереструктуризація» Свердловська дирекція по ліквідації шахт про період роботи з 21.09.1979 по 16.04.1980. Однак, відповідач не взяв її до уваги, пояснюючи тим, що в даній довідці відсутня дата наказу про прийом на роботу. Також, була надана довідка №1702 від 06.12.2012, видана ДП «Обласна дирекція Луганськвуглереструктуризація» Свердловська дирекція по ліквідації шахт. У даній довідці зазначено період роботи з 27.09.1982 (наказ №110 від 11.10.1982) по 06.04.1983 (наказ №110 к від 14.05.1984). Проте, відповідач також не врахував зазначений період роботи, посилаючись на те, що дата наказу про звільнення зазначена через рік після звільнення з роботи, що суперечить інструкції ведення трудових книжок та потребує уточнення. Вважає дії відповідача щодо не зарахування у трудовий стаж періодів роботи позивача з 21.09.1979 по 16.04.1980 та з 27.09.1982 по 06.04.1983 протиправними. Дії щодо не зарахування спірних періодів стажу є грубим втручанням у право позивача мирно володіти та розпоряджатися своїм майном в розумінні статті 1 Протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод так як неправомірне не зарахування стажу призвело до суттєвого зниження розміру пенсії. До того ж такі дії відповідача не ґрунтуються на національному законодавстві та є явно дискримінаційними та явно носять ознаки перевищенням меж службових обов`язків відповідача так як вони діють всупереч норм діючого законодавства та умисно не виконують законодавчі акти України, нівелюючі значенням законодавчої гілки влади України, що не може залишитися поза увагою суду. У зв`язку з чим позивач звернувся з позовом до суду, просить позов задовольнити в повному обсязі.

Ухвалою від 08.09.2021 вказану позовну заяву залишено без руху та встановлено позивачам десятиденний строк для усунення недоліків, зазначених у мотивувальній частині ухвали, з дати отримання копії. У визначений судом строк позивач усунув недоліки позовної заяви.

Ухвалою від 23.09.2021 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомленням сторін та запропоновано відповідачу у п`ятнадцятиденний строк з дня отримання зазначеної ухвали, надати (надіслати) суду відзив на позов, а також всі письмові та електронні докази.

Ухвалою від 19.11.2021 витребувано у ОСОБА_1 належним чином засвідчену копію трудової книжки.

Сторони про відкриття провадження у справі були повідомлені судом належним чином, що підтверджується наявними в матеріалах справи рекомендованими повідомленнями про вручення поштового відправлення.

На виконання вказаної ухвали до відділу документального забезпечення суду надійшов відзив Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області. У відзиві відповідач просить відмовити у задоволенні позову з тих підстав, що відповідно до статті 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 №1788-ХІІ основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затверджений постановою Кабінетом Міністрів України від 12.08.1993 №637 (далі - Порядок). Відповідно до пункту 1 Порядку за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами. Отже, законодавством чітко передбачено порядок підтвердження трудового стажу на підставі трудової книжки та підтвердження стажу на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами. До відділу обслуговування громадян № 3 (сервісний центр) із заявою про призначення пенсії за віком відповідно до Закону № 1058 звернувся гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 . Записи в трудовій книжці позивача починаються з 04.06.1987 (п. № 1 трудової книжки).Оскільки записів в трудовій книжці про спірні періоди, на які посилається ОСОБА_1 в своєму позові - з 21.09.1979 по 16.04.1980 та з 27.09.1982 по 06.04.1983 немає, то позивач подав для призначення пенсії відповідні довідки. Отже, для призначення пенсії ОСОБА_1 подав, зокрема Довідку №1697 від 06.12.2012, видану ДП «Обласна дирекція Луганськвуглереструктуризація» Свердловська дирекція по ліквідації шахт про період роботи з 21.09.1979 по 16.04.1980. Однак, в даній довідці відсутня дата наказу про прийом на роботу. Також надана довідка №1702 від 06.12.2012, видана ДП «Обласна дирекція Луганськвуглереструктуризація» Свердловська дирекція по ліквідації шахт. У даній довідці зазначено період роботи з 27.09.1982 ( наказ № 110 від 11.10.1982) по 06.04.1983 ( наказ № 19/к від 14.05.1984). Дата наказу про звільнення зазначена через рік після звільнення з роботи, що суперечить трудовому законодавству та потребує уточнення. Адже, згідно ст. 48 КЗпП України (в редакції, яка стосується спірних періодів роботи) трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника. Трудові книжки ведуться на усіх працівників, які працюють на підприємстві, в установі та організації або у фізичної особи понад 5 днів. Трудові книжки ведуться на позаштатних працівників, якщо вони підлягають загальнообов`язковому державному соціальному страхуванню, студентів вищих та учнів професійно-технічних навчальних закладів, які проходять стажування на підприємстві, в установі, організації. Працівникам, що стають на роботу вперше, трудова книжка оформляється не пізніше п`яти днів після прийняття на роботу. Студентам вищих та учням професійно-технічних навчальних закладів трудова книжка оформляється не пізніше п`яти днів після початку проходження стажування. До трудової книжки заносяться відомості про роботу, заохочення та нагороди за успіхи в роботі на підприємстві, в установі, організації; відомості про стягнення до неї не заносяться. Порядок ведення трудових книжок визначається Кабінетом Міністрів України. При прийнятті рішення про відмову у призначенні пенсії за віком від 22.03.2021 №33650003725 ОСОБА_1 до загального стажу не зараховано наступні періоди згідно довідки № 1697 і довідки № 1702 21.09.1979 -16.04.1980 роки; 27.09.1982 - 06.04.1983 роки. Проте зараховано, згідно з наданого атестату № 2091 період навчання з 02.10.1979 по 19.03.1980, в ГСПТУ № 88 сел. Краснодон Ворошилоградської області. Даний період навчання перетинається із періодами роботи, які потребують уточнень. Відповідно до статті 26 Закону № 1058 (зі змінами внесеними Законом України від 03.10.2017 № 2148 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», які набрали чинності з 01.01.2018) особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу, зокрема, в період з 01 січня 2021р. по 31 грудня 2021р. - не менше 28 років. Згідно з поданих документів та розрахунку страхового стажу загальний (страховий) стаж гр. ОСОБА_1 становить 27 років 08 місяців 04 дні, що є недостатнім для призначення пенсії за віком за нормами Закону № 1058. Ураховуючи викладене, відділом призначення пенсій Управління пенсійного забезпечення Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області прийнято рішення про відмову у призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком відповідно до статті 26 Закону № 1058. Просить відмовити в задоволенні позову повністю.

Позивач подав суду відповідь на відзив, в якому наводить спростування доводів відповідача, викладених у відзиві.

Інших заяв по суті справи до суду не надходило.

Суд встановив, що 04.03.2021 ОСОБА_1 звернувся до відділу обслуговування громадян № 3 (сервісний центр) із заявою про призначення пенсії за віком.

Рішенням від 22.03.2021 № 133650003725 відповідач повідомив позивача про те, що згідно з поданими документами загальний (страховий) стаж позивача становить 27років 08місяців 04дні, що є недостатнім для призначення пенсії за віком за нормами Закону №1058.

Для призначення пенсії ОСОБА_1 подав, зокрема Довідку №1697 від 06.12.2012, видану ДП «Обласна дирекція Луганськвуглереструктуризація» Свердловська дирекція по ліквідації шахт про період роботи з 21.09.1979 по 16.04.1980. У цій довідці відсутня дата наказу про прийом на роботу. Також надана довідка №1702 від 06.12.2012, видана ДП «Обласна дирекція Луганськвуглереструктуризація» Свердловська дирекція по ліквідації шахт. У даній довідці зазначено період роботи з 27.09.1982 ( наказ № 110 від 11.10.1982) по 06.04.1983 ( наказ № 19/к від 14.05.1984). Дата наказу про звільнення зазначена через рік після звільнення з роботи, що суперечить трудовому законодавству та потребує уточнення. Тому до загального трудового стажу відповідач не врахував періоди роботи з 21.09.1979 по 16.04.1980 та з 27.09.1982 по 06.04.1983. З огляду на наведене, відповідач дійшов висновку про відсутність підстав для призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до ст.26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

Позивач, вважаючи таке рішення відповідача протиправним, звернулася з даним позовом до суду.

Вирішуючи спір по суті заявлених позовних вимог, суд виходить з такого.

Статтею 46 Конституції України передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій визначені Законом України Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування № 1058-IV.

Громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж, мають право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи (стаття 8 Закону № 1058).

Відповідно до ч. 1 ст. 26 Закону №1058-IV особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу не менше 15 років по 31 грудня 2017 року. Починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності страхового стажу: з 1 січня 2020 року по 31 грудня 2020 року - не менше 27 років.

Відповідно до ст. 24 Закону № 1058-IV страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.

Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.

Частиною 1 ст. 44 Закону України № 1058 передбачено, що заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України 25 листопада 2005 року №22-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за № 1566/11846.

Перелік документів, що додаються до заяви про призначення, перерахунку та поновлення пенсії визначений Розділом 2 цього Порядку.

Підпунктом 2 пунктом 2.1 Порядку № 22-1 передбачено, що до заяви про призначення пенсії додаються документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 (далі - Порядок підтвердження наявного трудового стажу).

Згідно з пункту 4.1 Порядку орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою.

Не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 4.2 цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України (пункт 4.3 Порядку).

Пунктом 4.2 цього Порядку передбачено право органу, що призначає пенсію, вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлення у тримісячний строк з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти обґрунтованість їх видачі.

Пунктом 4.7 Порядку передбачено, що право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і об`єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію.

Згідно з ст. 62 Закону № 1788-ХІІ основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

В пункті 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637, також закріплено положення, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

Пунктом 20 цього Порядку передбачено, що у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.

Таким чином, довідки мають надаватися в разі, коли взагалі відсутні відомості в трудовій книжці про працю громадян у спірний період.

Крім того, згідно з ч. 3 ст. 44 Закону № 1058-ІV, органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію. На такі перевірки не поширюється дія положень законодавства про здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Таким чином, органи Пенсійного фонду України повинні використовувати всі передбачені законом повноваження за для повного та об`єктивного розгляду заяви про призначення пенсії.

Як видно з матеріалів справи, у Довідці №1697 від 06.12.2012, виданій ДП «Обласна дирекція Луганськвуглереструктуризація» Свердловська дирекція по ліквідації шахт про період роботи з 21.09.1979 по 16.04.1980, не вказано дату наказу про прийняття на роботу позивача. Відсутність у довідці №1697 від 06.12.2012 дати наказу про прийняття на роботу №52/к стало підставою для неврахування відповідачем стажу роботи позивача за період з 21.09.1979 по 16.04.1980.

З огляду на те, що у Довідкою №1697 від 06.12.2012 підтверджено період роботи позивача гірничого робітника підземного (уч-ка2) з 21.09.1979 по 16.04.1980 на підприємстві ДП «Обласна дирекція Луганськвуглереструктуризація» Свердловська дирекція по ліквідації шахт, неточностей чи розбіжностей у цих відомостях відповідач не встановив, то у суду відсутні підстави для сумніву щодо дійсності зазначеної інформації про стаж позивача у вказаний період.

При цьому суд також наголошує, що відповідач повинен використовувати всі передбачені Законом № 1058-ІV повноваження для повного та об`єктивного розгляду заяви про призначення пенсії, виходячи з тих обставин, що склалися.

Зокрема, відповідач має право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, наприклад, відомості про заробітну плату позивача, з метою уточнення наданої інформації, у зазначений період. При цьому суд звертає увагу, що у згаданій довідці від 06.12.2021 є покликання на такі документи, а саме, особові рахунки за 1979-1980року. Однак, як встановив суд, відповідних дій відповідачем вчинено не було.

Таким чином, період роботи позивача учнем підземного гірника з 21.09.1979 по 16.04.1980 є таким, що підлягає зарахуванню до його загального страхового стажу.

Як видно з матеріалів справи, у Довідці №1702 від 06.12.2012, виданій ДП «Обласна дирекція Луганськвуглереструктуризація» Свердловська дирекція по ліквідації шахт про період роботи з 27.09.1982 (наказ №110 від 11.10.1982) по 06.04.1983 (наказ №19/к від 14.05.1984), дата наказу про звільнення зазначена через рік після звільнення позивача з роботи, що, як вважає відповідач, потребує уточнення.

Водночас як видно з Довідки №1702 від 06.12.2012, у ній є інформація (ув-я 81 от 11.05.84г., пр-з 19/к от 14.05.1984г.), яка підтверджується також Довідкою №073304 від 20.11.1985, що позивач 03.11.1983 був засуджений обласним судом Львівської області по ст.80 КК УРСР до 3 років позбавлення волі загального режиму, відбував покарання в місцях позбавлення волі з 01.06.1983 по 20.11.1985 та звільнений ухвалою народного суду Кежемського району Красноярського краю умовно-достроково з невідбутним строком 08 місяців 1 день.

Зазначена інформація, яка підтверджена належними доказами, уточнює факт видачі наказу про звільнення позивача з роботи, а саме 14.05.1984, тобто через рік після фактичного звільнення з роботи, яке відбулося 06.04.1983 та пов`язане із відбуванням позивачем покарання за вчинення злочину.

Таким чином, у суду є достатні підстави вважати, що стаж позивача гірником очисного забою у період з 27.09.1982 по 06.04.1983 є підтверджений належними доказами.

З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що при вирішенні питання про призначення позивачу пенсії за віком, відповідач безпідставно не зарахував до загального страхового стажу період роботи позивача учнем підземного гірника у період з 21.09.1979 по 16.04.1980 та гірником очисного забою у період з 27.09.1982 по 06.04.1983.

Щодо способу захисту порушеного права суд зазначає таке.

У рішеннях по справах «Клас та інші проти Німеччини», «Фадєєва проти Росії», «Єрузалем проти Австрії» Європейський суд з прав людини зазначив, що суд не повинен підміняти думку національних органів будь-якою своєю думкою. Згідно з Рекомендаціями Комітету Міністрів Ради Європи № R(80)2 стосовно здійснення адміністративними органами влади дискреційних повноважень, прийнятої Комітетом Міністрів Ради Європи 11.03.1980 року на 316-й нараді, під дискреційним повноваженням слід розуміти повноваження, яке адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду - тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.

Відповідно до п. 4 ч.2 ст. 245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.

Згідно з ч.4 ст. 245 КАС України у випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов`язати відповідача - суб`єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.

У випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов`язує суб`єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.

З урахуванням того, що відмова відповідача у зарахуванні періодів роботи позивача до загального страхового стажу викладена у Рішенні органу Пенсійного фонду, відтак саме Рішення від 22.03.2021 суд визнає протиправним та скасовує, а не дії відповідача, як того просить позивач у позовній заяві. В цій частині суд виходить за межі позовних вимог, як це передбачено ст.9 КАС України

З метою ефективного захисту прав позивача суд також дійшов висновку, що оскільки незарахований відповідачем загальний страховий стаж підтверджено при розгляді справи відповідними доказами, то суд зобов`язує відповідача призначити з моменту виникнення права на призначення, з 12.02.2021 ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

Щодо частини позовної вимоги про виплату призначеної пенсії у майбутньому, то у суду відсутні підстави для висновку, що така, у разі її нарахування не буде виплачуватися. Тому така вимоги є безпідставною і у її задоволенні суд відмовляє.

Оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов до висновку про задоволення позову частково.

Сплачений позивачем судовий збір на суму 1816,00грн. підлягає стягненню на користь позивача з Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області за рахунок його бюджетних асигнувань.

Керуючись ст.ст. 242-246, 250, 257-262 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

адміністративний позов ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (місцезнаходження: 79000, м.Львів, вул. Митрополита Андрея, 10, код ЄДРПОУ 13814885) про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати Рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про відмову у призначенні пенсії за віком відповідно до ст.26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» №133650003725 від 22.03.2021.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області зарахувати ОСОБА_1 до загального страхового стажу періоди роботи учнем підземного гірника з 21.09.1979 по 16.04.1980 та гірником очисного забою з 27.09.1982 по 06.04.1983.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області призначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» з 12.02.2021.

У задоволенні решти позовних вимог – відмовити.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (місцезнаходження: 79016, м.Львів, вул.Митрополита Андрея, 10, код ЄДРПОУ 13814885) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) судовий збір на суму 1816 (одна тисяча вісімсот шістнадцять)грн. 00коп.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду із врахуванням п.п15.5 п.5 розділу VII Перехідні положення КАС України протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя Лунь З.І.