
Справа №: 630/940/21
Провадження № 3/630/180/21
П О С Т А Н О В А
Іменем України
02 грудня 2021 рокум. Люботин
Суддя Люботинського міського суду Харківської області Малихін О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу, яка надійшла від Головного управління ДПС у Харківській області, про притягнення:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, українця, працює на посаді начальника Виробничого управління комунального господарства Люботинської міської ради Харківської області, ідентифікаційний № НОМЕР_1 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,
до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП,
в с т а н о в и в:
Як зазначено в протоколі № 3162/20-40-07-30 від 08 листопада 2021 року, ОСОБА_1 , працюючи на посаді начальника Виробничого управління комунального господарства Люботинської міської ради Харківської області, несвоєчасно перерахував податок на доходи фізичних осіб в сумі 580936,84 грн. та не перерахував утриманий податок на доходи фізичних осіб до або під час виплати доходу в сумі 1312193,87 грн., несвоєчасно перерахував військовий збір в сумі 101346,15 грн. та не перерахував утриманий військовий збір до або під час виплати доходу в сумі 45193,33 грн., чим було порушено пп. 54.3.5 п. 54.3 ст. 54, пп. 168.1.5 п. 168.1 ст. 168, пп. 176.2 «а» п. 176.2 ст. 176, пп. 1.4, пп. 1.5, пп. 1.6 п. 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України зі змінами та доповненнями.
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, але подав заяву про проведення судового розгляду за його відсутності.
Суд, дослідивши матеріали справи, встановив наступне.
Згідно з ч. 1 ст. 163-2 КУпАП відповідальність наступає у разі вчинення такий дій як:
Неподання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов`язкових платежів),
або Несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов`язкових платежів).
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 цього Кодексу.
До протоколу № 3162/20-40-07-30 від 08 листопада 2021 року посадовою особою, якою він складений, додано копії сторінок акту від 12 жовтня 2021 року № 18121/20-40-07-18-06/05392163 про результати планової документальної виїзної перевірки ВУКГ Люботинської міської ради Харківської області. В акті перевірки, зокрема, зазначено, що предметом перевірки були повнота і своєчасність перерахування підприємством ВУКГ Люботинської міської ради Харківської області як податковим агентом до бюджету утриманих сум податку з доходів фізичних осіб. Так під час перевірки встановлено, що несвоєчасне перерахування податку на доходи фізичних осіб в сумі 580936,84 грн., не перерахування утриманого податку на доходи фізичних осіб до або під час виплати доходу в сумі 1312193,87 грн., несвоєчасне перерахування військового збору в сумі 101346,15 грн. та не перерахування утриманого військового збору до або під час виплати доходу в сумі 45193,33 грн. були вчинені підприємством саме під час виплати доходів фізичним особам у вигляді заробітної плати
Це вказує на те, що ОСОБА_1 , як посадовою особою підприємства фактично було вчинено інше за своїм змістом правопорушення, яке передбачено ч. 1 ст. 163-4 КУпАП та полягає у неутриманні або неперерахуванні до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів. Але щодо таких умисних чи з необережності дій ОСОБА_1 протокол не складений та на розгляд до суду не переданий. Суд наділений лише процесуальним правом розгляду справи про адміністративне правопорушення, але не уповноважений на зміну чи корегування суті адміністративного правопорушення, визначеного в протоколі.
З іншого боку це виключає наявність в діях ОСОБА_1 складу правопорушення, яке полягає у неподанні платіжних доручень на перерахування підприємством належних до сплати податків та зборів як платником податків.
Таким чином, обвинувачення ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбачено ч. 1 ст. 163-2 КУпАП, формулювання якого викладено у протоколі № 3162/20-40-07-30 від 08 листопада 2021 року, не підтверджено належними і допустимими доказами.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку про відсутність в матеріалах справи належних доказів, які б підтверджували наявність в діях ОСОБА_1 події і складу адміністративного правопорушення.
Згідно п. 1 ст. 247 КУпАП провадження по справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи вищезазначене, суд вважає за необхідне провадження по справі закрити.
Керуючись ст.ст. 247, 283, 284 КУпАП, суддя –
П О С Т А Н О В И В :
Провадження по справі про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 закрити за відсутності в його діях події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-2 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена протягом 10-ти днів з дня її винесення до Харківського апеляційного суду шляхом подачі особою, щодо якої її винесено, та її захисником, а також потерпілим апеляційної скарги до органу, який виніс постанову по справі про адміністративне правопорушення.
Суддя О. О. Малихін