Ухвала суду № 101635271, 06.12.2021, Індустріальний районний суд м. Дніпропетровська

Дата ухвалення
06.12.2021
Номер справи
202/7327/21
Номер документу
101635271
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 202/7327/21

Провадження № 1-кс/202/6313/2021

УХВАЛА

Іменем України

06 грудня 2021 року м. Дніпро

Слідчий суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погодженого прокурором відділу Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів,

ВСТАНОВИВ:

До Індустріального районного суду м. Дніпропетровська надійшло клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів.

З клопотання вбачається, що в провадженні СУ ГУНП в Дніпропетровській області перебуває кримінальне провадження №42020040000000912 від 29.12.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що відділом представництва інтересів держави у бюджетній сфері управління представництва інтересів держави в суді обласної прокуратури під час вивчення стану законності у бюджетній сфері встановлено порушення законодавства при здійсненні закупівель за кошти державного та місцевих бюджетів.

Так, під час проведення відкритих торгів із закупівлі товару - «Цистерни, резервуари, контейнери та посудини високого тиску ( придбання контейнерних систем для розміщення контейнерів для збору твердих побутових відходів)» (UA-2020-01-13-000456-а) ІНФОРМАЦІЯ_1 необґрунтовано не відхилено тендерні пропозиції учасників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », які не відповідали умовам, визначеним у тендерній документації замовника,та укладено договір № 464- Т від 16.03.2020 з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » на загальну суму 14 325 000, 00 гривень.

Відповідно до висновку про результати моніторингу процедури закупівлі UA-2020-01-13-000456-а складеного Східним офісом Держаудитслужби від 03 квітня 2020 року встановлено, що відповідно до протоколу розгляду тендерних пропозицій, оприлюдненому Замовником в електронній системі закупівель 26.02.2020, відхиленні тендерні пропозиції наступних учасників: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », ФОП ОСОБА_5 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 . Аналізом тендерних пропозицій вищезазначених учасників встановлено, що подані вищевказаними учасниками тендерні пропозиції не відповідають умовам тендерної документації замовника та підлягають відхиленню. Отже, дані автоматичного індикатора ризиків RISK 2-12 1 щодо ймовірності ризику упередженого розгляду замовником тендерних пропозицій не підтвердженні. Уході проведення моніторингу проаналізовано тендерні пропозиції учасників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », які не були відхиленні замовником на етапі розгляду тендерних пропозицій на відповідність технічним вимогам визначеним у тендерній документації та кваліфікаційним критеріям та допущені до аукціону. Аналізом встановлено, що відповідно до пункту 2 «Інша інформація» розділу 5 « Оцінка тендерної пропозиції» тендерної документації замовника у складі пропозиції учаснику необхідно надати специфікацію, в якій учасник має вказати найменування товару, ціну за одиницю та загальну вартість запропонованого товару, з обов`язковим дотриманням вимог щодо кількості товару зазначених в Додатку 1 до тендерної документації. Додатком 1 «Технічне завдання» до тендерної документації замовника визначено - «Контейнерна система « ІНФОРМАЦІЯ_6 », кількість обладнання 250 одинець та «Контейнерна система «Модифікація № 2», кількість обладнання 250 одиниць, та додано відповідні креслення, що свідчать про відмінності у моделях «Модифікація № 1» та «Модифікація № 2». Аналізом тендерної пропозиції учасника ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ( вих. № 9 від 10.02.2020) встановлено, що специфікація, подана у складі тендерної пропозиції, не містить найменування товару та ціну за одиницю товару, зазначену в додатку 1 до тендерної документації, що не відповідає умовам пункту 2 «Інша інформація» розділу 5 «Оцінка тендерної пропозиції» тендерної документації замовника. Аналізом тендерної пропозиції учасника ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ». Встановлено, що специфікація, подана у складі тендерної пропозиції, не містить найменування товару та ціну за одиницю товару, зазначену в додатку 1 до тендерної документації, що не відповідає умовам пункту 2 «Інша інформація» розділу 5 «Оцінка тендерної пропозиції» тендерної документації замовника. Отже, тендерні пропозиції учасників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », не відповідали умовам, визначеним у тендерній документації замовника та підлягали відхиленню відповідно до пункту 4 частини 1 статті 30 Закону, що визначено абзацом 2 частини 5 статті 28 Закону, та як наслідок цього процедура торгів підлягала відміні відповідно до частини першої статті 31 Закону, що передбачено частиною 5 статті 28 Закону.

З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, Східний офіс Держаудитслужби зобов`язав замовника вжити заходів щодо розірвання договору відповідно до чинного законодавства.

Разом с тим, під час виконання договору № 464- Т від 16.03.2020 службові особи ІНФОРМАЦІЯ_7 , здійснюючи казначейське обслуговування бюджетних коштів, в порушення вимог ст. 7 Закону України «Про публічні закупівлі» та п. 2.10 Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов`язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах ІНФОРМАЦІЯ_8 , який затверджено наказом ІНФОРМАЦІЯ_9 від 02.03.2020 № 309, в період часу з 07.09.2020 по 18.12.2020 допустили проведення платежів із рахунка ІНФОРМАЦІЯ_1 на рахунок ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » на загальну суму 11 030 250, 00 гривень.

Також, під час проведення відкритих торгів із закупівлі послуг з організації відпочинку та дозвілля мешканців м. Дніпро, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки (UA-2020-07-07-004378-b), Комунальним підприємством « ІНФОРМАЦІЯ_10 » ІНФОРМАЦІЯ_11 допущено порушення вимог п.п. 2,11,14 ч.2 ст. 22, п.2 ч.1 ст. 32 Закону України «Про публічні закупівлі», у зв`язку з невідповідністю вимогам законом тендерної документації та невжиттям заходів щодо відміни торгів, та укладено договір № 75/17-08-20 від 17.08.2020 з ПП « ОСОБА_6 » на загальну суму 3 243 600,00 гривень.

Вказані порушення підтверджено висновком про результати моніторингу процедури закупівлі № UA- 2020-07-07-004378b від 02.09.2020, складеним ІНФОРМАЦІЯ_12 встановлено, що в порушення пункту 8 частини статті 21 Закону оголошення про проведення відкритих торгів не містить інформацію про мову, якою повинні готуватись тендерні пропозиції. За результатами аналізу питання відповідності тендерної документації вимогам Закону встановлено, що тендерна документація замовника не відповідає вимогам Закону, а саме: на порушення пункту 2 частини другої статті 22 Закону замовником в пункті 1.2 Додатку № 2 до тендерної документації встановлено кваліфікаційний критерій наявність в учасника обладнання та матеріально - технічної бази необхідної для надання послуг, що не відповідає вимогам пункту 1 частини другої статті 16 Закону, а саме: Замовник вимагає від учасників підтвердження наявності обладнання, матеріально-технічної бази та технологій; на порушення пункту 14 частини другої статті 22 Закону у пункті 1 розділу IV тендерній документації «Подання та розкриття тендерної пропозиції» замовником не зазначено кінцевий строк подання тендерних пропозицій. Відповідно до пункту 11 частини 2 статті 22 Закону строк дії тендерної пропозиції , протягом якого тендерні пропозиції вважаються дійсними але не менш 90 днів із дати кінцевого строку подання тендерних пропозицій . Проте , на порушення цих вимог замовником зазначено у пункті 2 форми «Тендерна пропозиція», яка викладена у додатку 1 до тендерної документації: «Ми погоджуємося дотримуватись умов цієї пропозиції 90 днів з дня розкриття тендерних пропозицій, встановленого Вами». Згідно із пунктом 2 частини 1 статті 32 Закону замовник відміняє торги в разі неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель, з описом таких порушень, які неможливо усунути. Зазначена норма є імперативною, а також обов`язковою для виконання замовником. Натомість, між замовником та переможцем ПП « ОСОБА_6 » був укладений договір від 17.08.2020 № 75/17-08-20. Частиною першою статті 41 Закону визначені основні вимоги до договору про закупівлю, а саме: договір про закупівлю укладається відповідно до норми Цивільного та Господарського кодексів України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом . З оглядом на зазначене, у зв`язку з тим, що Замовником знехтував нормою статті 32 Закону та не відмінив торги то зобов`язання повинно бути розірвано сторонами. У зв`язку з чим порушенні вимоги пункту 8 частини другої статті 21 Закону, також порушення вимог пунктів 2,11,14 частини 2 статті 22 Закону.

З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, Східний офіс Держаудитслужби зобов`язав замовника вжити заходів щодо розірвання договору відповідно до чинного законодавства.

Разом с тим , під час виконання договору № 75/17 -08- 20 від 17.08.2020 службові особи ІНФОРМАЦІЯ_7 , здійснюючи казначейське обслуговування бюджетних коштів, в порушення вимог ст. 7 Закону України «Про публічні закупівлі» та п. 2.10 Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов`язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах ІНФОРМАЦІЯ_8 , який затверджено наказом ІНФОРМАЦІЯ_9 від 02.03.2020 № 309, в період часу з 28.09.2020 по 27.11.2020 допустили проведення платежів із рахунка Комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_10 » ІНФОРМАЦІЯ_13 на рахунок Приватного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_14 » на загальну суму 1 465 026, 00 гривень.

До того ж, під час проведення відкритих торгів із закупівлі послуг «Реконструкція підвідного водоводу Кривій Ріг Красна Балка Криворізького району Дніпропетровської області» ( UA-2020-07-24-001934b), ІНФОРМАЦІЯ_15 тендерну документацію складено з порушенням вимог ч.6 ст.17, п.п.2,14 ч.2 ст.22, ч.2 ст.24, ст.29, ч.6 ст.33, ч.4,5 ст.41, ч.1 ст.43 Закону України «Про публічні закупівлі», не відхилено тендерну пропозицію ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 », яка не відповідала вимогам тендерної документації та укладено з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » договір № 50 від 15.09.2020 на загальну суму 3 686 421, 15 гривень.

Вказані порушення підтверджено висновком про результати моніторингу процедури закупівлі № UA-2020-07-24-001934-b від 15.09.2020, складеним ІНФОРМАЦІЯ_12 встановлено, що порушення вимог пункту 8 частини другої статті 21 Закону. За результатами аналізу питань відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону встановлено порушення вимог частини шостої статті 17, пунктів 2, 14 частини другої статті 22, частини другої статті 24 Закону, статті 29, частини шостої статті 33 Закону, частини четвертої, частини п`ятої статті 41, частини першої статті 43 Закону . За результатами аналізу питання щодо розгляду тендерної пропозиції ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » встановлено порушення вимоги пункту 3 частини першої статті 31 Закону.

З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, Східний офіс Держаудитслужби зобов`язав замовника вжити заходів щодо розірвання договору відповідно до чинного законодавства.

Разом с тим , під час виконання договору № 50 від 15.09.2020 службові особи ІНФОРМАЦІЯ_7 , здійснюючи казначейське обслуговування бюджетних коштів, в порушення вимог ст. 7 Закону України «Про публічні закупівлі» та п. 2.10 Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов`язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах ІНФОРМАЦІЯ_8 , який затверджено наказом ІНФОРМАЦІЯ_9 від 02.03.2020 № 309, в період часу з 30.09.2020 по 17.11.2020 допустили проведення платежів із рахунка ІНФОРМАЦІЯ_17 на рахунок ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » на загальну суму 1 829 056, 80 грн.

Таким чином, службові особи ІНФОРМАЦІЯ_18 , в порушення вимог ст. 7 Закону України «Про публічні закупівлі» та п. 2.10 Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов`язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах ІНФОРМАЦІЯ_8 , який затверджено наказом ІНФОРМАЦІЯ_9 від 02.03.2020 № 309, внаслідок неналежного виконання своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, допустили безпідставне здійснення платежів із рахунків підприємств, органів та служб державної та комунальної власності на рахунки приватних підприємств на загальну суму , що більш ніж у 250 разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян та є тяжкими наслідками

З урахуванням викладеного, в діях службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_18 вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, а саме службової недбалості, тобто невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки.

У зв`язку з викладеним,слідчий просила надати дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, з можливістю вилучення (виїмки) оригіналів документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: річного планузакупівель на 2020 рік та додатків до нього (зміни до річного плану державних закупівель та додаток до нього) зареєстровані у встановленому законом порядку в органах держказначейства; рішення про створення тендерного комітету замовника, положення про тендерний комітет ІНФОРМАЦІЯ_1 ; анкета (реєстраційна форма) на реєстрацію на Електронному майданчику Prozorro; письмовий договір з оператором Електронного майданчика Prozorro; оголошення про проведення закупівлі 44610000-9 цистерни, резервуари, контейнери та посудини високого тиску ( придбання контейнерних систем для розміщення контейнерів для збору твердих побутових відходів) 15000000 UAH, 44610000-9, ДК021, 500; тендерних пропозиційучасників закупівлі; акцептованої тендерної пропозиції учасників; протоколу розкриття тендерних пропозицій; акцепту тендерної пропозиції та повідомлення про результати торгів, а також тендерну документацію відповідно вимогам Закону України «Про публічні закупівлі; розгляду тендерних пропозицій; укладеного договору про закупівлю та його оприлюднення; тендерної документації замовника; протоколу розгляду тендерних пропозицій оприлюднений 26.02.2020; реєстру отриманих пропозицій; протоколу розкриття тендерних пропозицій; протоколу № 18/6 від 05 березня 2020 року засідання тендерного ІНФОРМАЦІЯ_19 щодо розгляду тендерної пропозиції ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 »; повідомлення про намір укласти договір від 05.03.2020; договору № 464 Т від 16.03.2020, укладеного за результатами процедури закупівлі з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » з додатками до договору; специфікації; платіжних документів; рахунків; проектно - кошторисної документація; актів приймання виконавчих робіт за формою № КБ- 2 В; довідки про вартість виконаних робіт за формою № КБ 3; актів скритих робіт; платіжних доручень на перерахування грошових коштів; сертифікатів якості на використанні матеріали.

Слідчий у судове засідання не з`явилася, надала заяву, в котрій клопотання підтримала, просила задовольнити та розглянути його без її участі.

Відповідно до ч. 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.

Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до ст. 165 КПК України особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду. Зазначена в ухвалі слідчого судді, суду особа зобов`язана пред`явити особі, яка зазначена в ухвалі як володілець речей і документів, оригінал ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів та вручити її копію. Особа, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, зобов`язана залишити володільцю речей і документів опис речей і документів, які були вилучені на виконання ухвали слідчого судді, суду. На вимогу володільця особою, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених документів. Копії вилучених документів виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.

Дослідивши матеріали клопотання, кримінального провадження, приходжу до висновку, що клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню, оскільки для з`ясування всіх обставин кримінального провадження необхідний тимчасовий доступ до перелічених у клопотанні документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , розташованого за адресою: АДРЕСА_1 .

Фіксування процесуальної дії за допомогою технічного засобу під час розгляду клопотання не здійснювалося, у зв`язку із неприбуттям в судове засідання всіх осіб, що відповідає вимогам ч. 4 ст. 107 КПК України.

Керуючись ст. ст. 110, 131-132, 159-160, 162-166, 309 КПК України, слідчий суддя,-

ПОСТАНОВИВ :

Клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів задовольнити.

Надати старшому слідчому в ОВС СУ ГУНП в Дніпропетровській області майору поліції ОСОБА_3 та/або іншим слідчим слідчої групи у вказаному кримінальному провадженні дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, з можливістю вилучення (виїмки) оригіналів документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: річного плану закупівель на 2020 рік та додатків до нього (зміни до річного плану державних закупівель та додаток до нього) зареєстровані у встановленому законом порядку в органах держказначейства; рішення про створення тендерного комітету замовника, положення про тендерний комітет ІНФОРМАЦІЯ_1 ; анкета (реєстраційна форма) на реєстрацію на ІНФОРМАЦІЯ_20 ; письмовий договір з оператором Електронного майданчика Prozorro; оголошення про проведення закупівлі 44610000-9 цистерни, резервуари, контейнери та посудини високого тиску ( придбання контейнерних систем для розміщення контейнерів для збору твердих побутових відходів) 15000000 UAH, 44610000-9, ДК021, 500; тендерних пропозицій учасників закупівлі; акцептованої тендерної пропозиції учасників; протоколу розкриття тендерних пропозицій; акцепту тендерної пропозиції та повідомлення про результати торгів, а також тендерну документацію відповідно вимогам Закону України «Про публічні закупівлі; розгляду тендерних пропозицій; укладеного договору про закупівлю та його оприлюднення; тендерної документації замовника; протоколу розгляду тендерних пропозицій оприлюднений 26.02.2020; реєстру отриманих пропозицій; протоколу розкриття тендерних пропозицій; протоколу № 18/6 від 05 березня 2020 року засідання тендерного ІНФОРМАЦІЯ_19 щодо розгляду тендерної пропозиції ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 »; повідомлення про намір укласти договір від 05.03.2020; договору № 464 Т від 16.03.2020, укладеного за результатами процедури закупівлі з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » з додатками до договору; специфікації; платіжних документів; рахунків; проектно - кошторисної документація; актів приймання виконавчих робіт за формою № КБ- 2 В; довідки про вартість виконаних робіт за формою № КБ 3; актів скритих робіт; платіжних доручень на перерахування грошових коштів; сертифікатів якості на використанні матеріали.

Строк виконання ухвали до 05.02.2022 року включно.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1