Рішення № 101632534, 16.11.2021, Господарський суд Полтавської області

Дата ухвалення
16.11.2021
Номер справи
917/229/21
Номер документу
101632534
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Зигіна, 1, м. Полтава, 36000, тел. (0532) 61 04 21

E-mail: inbox@pl.arbitr.gov.ua, https://pl.arbitr.gov.ua/sud5018/

Код ЄДРПОУ 03500004

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16.11.2021 р. Справа № 917/229/21

Суддя господарського суду Полтавської області Білоусов С.М. при секретарі судового засідання Мацко О.В., розглянувши матеріали

за позовною заявою 1. Кам`янопотоківської сільської ради, 39763, Полтавська область, Кременчуцький район, с. Кам`яні Потоки, вул. Миру, б. 19, код ЄДРПОУ 22547199

2. Комунальне підприємство "Кам`янопотоківський центр первинної медико-санітарної допомоги", 39763, Полтавська область, Кременчуцький район, с. Кам`яні Потоки, вул. Центральна, буд. 369, код ЄДРПОУ 38313933

до Кременчуцької районної ради, 39600, Полтавська область, м. Кременчук, вул. Соборна, б. 14/23, код ЄДРПОУ 22543942

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору:

1. Кременчуцька міська рада Кременчуцького району Полтавської області, 39600, Полтавська область, м. Кременчук, пл. Перемоги, буд. 2, код ЄДРПОУ 24388300

2. Піщанська сільська ради, 39701, Полтавська область, Кременчуцький район, с. Піщане, вул. Київська, буд. 104, код ЄДРПОУ 38313933

про визнання протиправним та скасування рішення

ВСТАНОВИВ:

У провадженні господарського суду Полтавської області знаходиться справа за позовом Кам`янопотоківської сільської ради, Комунального підприємства "Кам`янопотоківський центр первинної медико-санітарної допомоги" до Кременчуцької районної ради про:

- визнання незаконним та скасування рішення Кременчуцької районної ради від 27 січня 2021 року "Про надання згоди на передачу Кременчуцькій міській раді зі спільної власності територіальних громад Кременчуцького району майна, яке обліковується на балансі комунального підприємства "Кременчуцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги";

- визнання незаконним та скасування рішення Кременчуцької районної ради від 27 січня 2021 року "Про передачу в комунальну власність Піщанської сільської ради майна, закріпленого за структурними підрозділами комунального підприємства "Кременчуцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги" (в редакції заяви про зміну предмету позову від 27.08.2021 року (вх. № 9654 від 30.08.2021 року).

Ухвалою суду від 31.08.2021 року прийнято до розгляду заяву про зміну предмету позову, відкладено розгляд справи на 12.10.2021 року на 10:45, встановлено відповідачу строк для подання відзиву на позов з врахуванням зміни предмету позову - 10 (десять) днів з моменту отримання копії цієї ухвали та запропоновано третім особам надати свої пояснення з врахуванням зміненого предмету позову.

11.10.2021 року від відповідача електронною поштою (ЕЦП в наявності) надійшла заява № 02-29/717 від 11.10.2021 року (вх. № 11264) про визнання позовних вимог.

Від третьої особи (1) 12.10.2021 року електронною поштою (ЕЦП в наявності) надійшло клопотання № 06-14/1475 від 11.10.2021 року (вх. № 11305), у якому Кременчуцька міська рада Кременчуцького району Полтавської області просить закрити провадження у даній справі у зв`язку з відсутністю предмету позову.

Ухвалою суду від 12.10.2021 року закрито підготовче провадження у справі № 917/229/21 та призначено справу до судового розгляду по суті на 16.11.2021 р. на 10:30.

15.11.2021 року від Кам`янопотоківської сільської ради до суду надійшли письмові пояснення щодо клопотання Кременчуцької міської ради про закриття провадження у справі (вх. № 12582), в яких вказує на те, що відсутні підстави для закриття провадження у даній справі.

16.11.2021 року від третьої особи (1) електронною поштою (ЕЦП в наявності) надійшло клопотання № 06-14/1666 від 15.11.2021 року (вх. № 12637), у якому Кременчуцька міська рада Кременчуцького району Полтавської області просить розгляд справи проводити без участі їх представника та закрити провадження у даній справі у зв`язку з відсутністю предмету позову.

Клопотання в частині проведення судового засідання за відсутності представника Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області обгрунтоване та підлягає задоволенню.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ч. 2 ст. 178 ГПК України, суд вирішує спір за наявними матеріалами справи.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, надавши оцінку доказам, які мають значення для справи, суд встановив таке.

Рішенням Кременчуцької районної ради Полтавської області від 07 березня 2018 року "Про реорганізацію комунального закладу "Кременчуцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги" відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" зі змінами внесеними рішенням районної ради від 18.06.2018 року створено комунальне підприємство "Кременчуцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги".

Рішенням Кременчуцької районної ради від 27 липня 2018 року затверджено статут комунального підприємства "Кременчуцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги".

У відповідності до статуту закладу комунального підприємства "Кременчуцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги" основною метою створення підприємства є надання первинної медико-санітарної допомоги та здійснення управління медичним обслуговуванням населення, що постійно проживає або перебуває на території Кременчуцького району Полтавської області та підписаними деклараціями надання первинної медичної допомоги, а також вжиття заходів з профілактики захворювань населення та підтримки громадського здоров`я (п. 3.1 статуту в редакції від 27.07.2018 року).

Комунальне підприємство "Кременчуцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги" було створено на майновій основі, яку складає комунальна власність територіальних громад сіл Кременчуцького районі (п. 1.4, п. 5.1 статуту в редакції від 27.07.2018 року).

Як вбачається з позовної заяви, 27 січня 2021 року на четвертій сесії восьмого скликання Кременчуцькою районною радою після повторного голосування прийнято рішення "Про надання згоди на передачу Кременчуцькій міській раді зі спільної власності територіальних громад Кременчуцького району майна, яке обліковується на балансі комунального підприємства "Кременчуцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги".

Вказаним рішенням Кременчуцька районна рада надала згоду на передачу у комунальну власність Кременчуцької міської територіальної громади в особі Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області окремого індивідуально визначеного майна, яке обліковується на балансі комунального підприємства "Кременчуцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги" (код ЄДРПОУ - 38313933), згідно з переліком.

Також 27 січня 2021 року Кременчуцькою районною радою прийнято рішення "Про передачу в комунальну власність Піщанської сільської ради майна, закріпленого за структурними підрозділами комунального підприємства "Кременчуцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги", яким передано у комунальну власність Піщанської сільської ради Кременчуцького району Полтавської областіокреме індивідуально визначене майно, закріплене за структурними підрозділами комунального підприємства "Кременчуцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги", розташованими на території Ялинцівської сільської ради, згідно з переліком.

В обґрунтування даного позову, позивачі вказують на те, що прийняття відповідачем рішень від 27.01.2021 року фактично є порушення майнових прав медичного закладу - Комунального підприємства "Кам`янопотоківський центр первинної медико-санітарної допомоги", адже виконання цих рішень призводить до невідповідності 2-го позивача ліцензійним умовам провадження господарської діяльності з медичної практики, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України № 285 від 02.03.2016 року. Отже, у зв`язку з позбавленням 2-го позивача активів, які застосовуються при здійсненні статутної діяльності, зазначене призведе до неможливості надання 2-м позивачем медичних послуг близько 40 тисячам жителів територіальних громад Кременчуцького району, а тому припиненням господарської діяльності з надання медичних послуг.

Крім того, позивачі у позовній заяві також вказали, що в наслідок порушення ч. 8 ст. 60 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" Кременчуцька районна рада прийняла рішення про передачу майна територіальних громад у комунальну власність Кременчуцької міської ради та Піщанської сільської ради, позбавивши Кам`янопотоківську територіальну громаду без її згоди права власності на майно, яке обліковується на балансі 2-го позивача.

Як вбачається з позову, на думку позивачів оскаржувані рішення відповідача послаблюють економічні основи Кам`янопотоківської територіальної громади, оскільки мають наслідком незаплановані видатки місцевого бюджету на фінансування потреб медичного закладу по придбанню майна, у разі його вилучення з медичного закладу в обсязі і на підставі оспорюваних рішень відповідача.

Також позивачі у позові вказують на те, що фактично, відбулась ситуація, при якій порушені майнові права КП "Кам`янопотоківський центр первинної медико-санітарної допомоги" та Кам`янопотоківської об`єднаної територіальної громади, яку представляє у цій справі Кам`янопотоківська сільська рада, на отримання у комунальну власність майна Кременчуцького району, і безпосередньо майна медичного закладу, якого зі штатною чисельністю було передано Кам`янопотоківській територіальній громаді, а значна частина майна медичного закладу, згідно прийнятих відповідачем 27.01.2021 рішень була передана Кременчуцькій міській раді та Піщанській сільській раді.

Крім того, позов обґрунтований порушенням відповідачем процедури прийняття рішень, передбаченої Законом України "Про статус депутатів місцевих рад", Регламенту Кременчуцької районної ради тощо.

Враховуючи вище зазначене, позивачі звернулися за захистом своїх прав до суду з позовною заявою, оскільки вважають рішення, прийняті 27.01.2021 року, незаконними та такими, що прийняті із грубим порушенням норм чинного законодавства, а тому вони підлягають скасуванню.

Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні дані, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 203 ЦК України, зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також інтересам держави і суспільства, його моральним засадам.

Частиною 3 статті 228 ЦК України передбачено, що у разі недодержання вимоги щодо відповідності правочину інтересам держави і суспільства, його моральним засадам такий правочин може бути визнаний недійсним.

Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч. 1 ст. 21 ЦК України, суд визнає незаконним та скасовує правовий акт індивідуальної дії, виданий органом державної влади, органом влади Автономної Республіки Крим або органом місцевого самоврядування, якщо він суперечить актам цивільного законодавства і порушує цивільні права або інтереси.

З матеріалів справи вбачається, що Кам`янопотоківська (до реорганізації - Білецьківська) сільська рада неодноразово зверталась до Кременчуцької районної ради із пропозицією про передання у власність сільської ради комунального майна Кременчуцького району.

Однак, звернення Кам`янопотоківської сільської ради (Білецьківської сільської ради - до реорганізації) щодо передання майна Кременчуцького району не розглядалися Кременчуцькою районною радою та не вносились на пленарному засіданні ради до проекту порядку денного.

Також з позову випливає, що оскаржуване рішення Кременчуцької районної ради є не тільки рішенням про передання майна Комунального підприємства "Кам`янопотоківський центр первинної медико-санітарної допомоги" Кременчуцькій міській раді і Піщанській сільській раді, а є рішенням про позбавлення жителів територіальних громад Кременчуцького району права на безоплатну медичну допомогу, яка гарантується Конституцією України.

Як вказує позивач у позовній заяві, пунктом 39 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положень" Бюджетного кодексу України визначено, що районні ради здійснюють передачу із спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст у власність об`єднаних територіальних громад, відповідних бюджетних установ, розташованих на їхній території, відповідно до розмежування видатків між бюджетами, визначеного цим Кодексом.

Відповідно до п. 10 розділу V "Прикінцеві та перехідні положень" Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" за пропозицією сільських, селищних, міських рад районні, обласні ради повинні приймати рішення про передачу до комунальної власності відповідних територіальних громад окремих об`єктів, спільної власності територіальних громад, які знаходяться на їх території і задовольняють колективні потреби виключно цих територіальних громад.

Місцезнаходженням комунального підприємства "Кременчуцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги" є село Кам`яні Потоки Кременчуцького району Полтавської області, що підтверджується відомостями з Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань.

А тому, враховуючи місцезнаходження комунального підприємства "Кременчуцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги" на території Кам`янопотоківської об`єднаної територіальної громади та наведені вище норми, майно позивача 2 мало бути передане у комунальну власність Кам`янопотоківської сільської ради.

Згідно ч. 8 ст. 60 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" об`єкти права комунальної власності не можуть бути вилучені у територіальних громад і передані іншим суб`єктам права власності без згоди безпосередньо територіальної громади або відповідного рішення ради чи уповноваженого нею органу, за винятком випадків, передбачених законом.

Частиною 3 ст. 16 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні" матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси, що є у комунальній власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, а також об`єкти їхньої спільної власності, що перебувають в управлінні районний і обласних рад.

А тому підсумовуючи вищезазначені норми та в порушення ч. 8 ст. 60 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" Кременчуцька районна рада прийняла рішення про передачу майна територіальних громад у комунальну власність Кременчуцької міської ради та Піщанської сільської ради, цим самим позбавила Кам`янопотоківську територіальну громаду без її згоди права власності на майно, яке обліковується на балансі комунального підприємства "Кременчуцький районний центр медико-санітарної допомоги".

Крім того, як вбачається з матеріалів справи при прийнятті оскаржуваних рішень Кременчуцької районної ради було порушено процедуру їх прийняття.

Згідно ч. 2 ст. 2 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" депутат місцевої ради як представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу зобов`язаний виражати і захищати інтереси відповідної територіальної громади та її частини - виборців свого виборчого округу, виконувати їх доручення в межах своїх повноважень, наданих законом, брати активну участь у здійсненні місцевого самоврядування.

Відповідно до п. 4 Регламенту Кременчуцької районної ради восьмого скликання, затвердженого рішенням Кременчуцької районної ради Полтавської області від 17 грудня 2020 року (Регламент) положення цього Регламенту є обов`язковими для виконання депутатами Ради, посадовими та службовими особами виконавчого апарату Кременчуцької районної ради Полтавської області, працівниками підпорядкованих закладів, установ, організацій, а також особами, присутніми на засіданні Ради.

Згідно ст. 42 Регламенту проекти рішень, що підлягають обговоренню, повинні оприлюднюватись розробником відповідно до вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації" у термін, визначений законодавством.

Пунктом 2 ч. 1 ст. 15 Законом України "Про доступ до публічної інформації" розпорядники інформації зобов`язані оприлюднювати нормативно-правові акти, акти індивідуальної дії (крім внутрішньоорганізаційних), прийняті розпорядником, проекти рішень, що підлягають обговоренню, інформацію про нормативно-правові засади діяльності.

Відповідно до ч. 3 ст. 15 Закону України "Про доступ до публічної інформації" проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніше як за 10 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття.

Саме ця норма стосується того, що оприлюднення проектів документів заздалегідь має на меті надати можливість громадськості долучитись до обговорення рішень до моменту їх прийняття, надати свої зауваження та пропозиції.

Однак з офіційного сайту Кременчуцької районної ради вбачається, що проект оскаржуваного рішення був оприлюднений 26.01.2021 року.

З огляду на це, громадськість не мала можливості належним чином вивчити проект рішення, надати свої пропозиції та зауваження до проекту.

Також пунктом 3.3. Регламенту встановлено, що гласність роботи Ради забезпечується офіційним оприлюдненням проектів рішень та рішень Ради висновків і рекомендацій постійних комісій, звітів тимчасових контрольних комісій, результатів поіменного голосування шляхом розміщення на офіційному сайті Ради.

Згідно п. 1 ст. 19 Регламенту відповідно до компетенції, визначеної Положенням про постійні комісії Ради, постійні комісії розглядають на своїх засіданнях та готують висновки і рекомендації щодо проектів, незалежно від суб`єктів їх внесення.

Пунктом 3 статті 20 Регламенту передбачено, що постійні комісії Ради попередньо розглядають проект рішення Ради та приймають рішення у вигляді висновків та рекомендацій, котрі заносяться до протококу комісії.

Відповідно до ч. 2 ст. 24 Регламенту рішення комісії ухвалюються у формі обґрунтованих висновків, рекомендацій, пропозицій.

Тобто, кожний проект рішення Кременчуцької районної ради має бути розглянутий відповідною постійною комісією ради та щодо, кожного проекту рішення має бути прийняте рішення постійної комісії.

В матеріалах справи відсутні докази того, що комісія ради розглядала по суті проект оскаржуваного рішення Кременчуцької районної ради від 27 січня 2021 року "Про наданні згоди на передачу Кременчуцькій міській раді зі спільної власності територіальйих громад Кременчуцького району майна, яке обліковується на балансі комунального підприємства "Кременчуцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги".

27 січня 2021 року постійна комісія Кременчуцької районної ради з питань охорони здоров`я та соціального захисту населення розглянула лише питання щодо включення проекту оскаржуваного рішення до порядку денного пленарного засідання Кременчуцької районної ради 27 січня 2021 року.

Згідно п. 2 ст. 42 Регламенту до проекту рішення додаються: аркуш погодження; оригінали або завірені в установленому порядку копії документів, що обґрунтовують необхідність прийняття рішення; пояснювальна записка до проекту рішення, яка містить всебічний аналіз з об`єктивною оцінкою стану справ, обґрунтування необхідності прийняття рішення, мета, яку планується досягти реалізацією рішення, стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулюванні, очікувані результати.

Стаття 43 Регламенту встановлює порядок узгодження проекту рішення, який розпочинається з реєстрації його у Журналі реєстрації вхідної кореспонденції, потім розглядається заступником голови ради, потім візується ініціатором та керівниками відділів, управлінь, головою відповідної постійної комісії.

Відповідно до п. 3 ст. 43 Регламенту візування проекту рішення є обов`язковим. Проект рішення, який не містить відповідних віз або містить зауваження, не підлягає внесенню на розгляд сесії.

В порушення зазначених положень Регламенту проект оскаржуваного рішення Кременчуцької районної ради від 27 січня 2021 року "Про надання згоди на передачу Кременчуцькій міській раді зі спільної власності територіальних громад Кременчуцького району майна, яке обліковується на балансі комунального підприємства "Кременчуцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги" вносився без необхідного оприлюднення, розгляду постійною комісією, без необхідних погоджень, обговорень, візувань.

Отже, вказані порушення вимог чинного законодавства під час прийняття оскаржуваного рішення від 27 січня 2021 року "Про надання згоди на передачу Кременчуцькій міській раді зі спільної власності територіальних громад Кременчуцького району майна, яке обліковується на балансі комунального підприємства "Кременчуцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги" є підставою для визнання його незаконним та скасування.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач визнає позовні вимови в повному обсязі.

Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 46 Господарського процесуального кодексу України (надалі також ГПК України) відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) - на будь-якій стадії судового процесу.

Відповідно до ч. 1 ст. 191 ГПК України позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.

Згідно з ч. 2 ст. 191 ГПК України до ухвалення судового рішення у зв`язку з відмовою позивача від позову або визнанням позову відповідачем суд роз`яснює сторонам наслідки відповідних процесуальних дій, перевіряє, чи не обмежений представник відповідної сторони у повноваженнях на їх вчинення.

У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд (п. 4 ст. 191 ГПК України).

Однак, третя особа 1 - Кременчуцька міська рада Кременчуцького району Полтавської області просить суд закрити провадження у даній справі у зв`язку з відсутністю предмету позову, оскільки вказує на те, що на офіційному сайті Кременчуцької районної ради наявне рішення Кременчуцької районної ради Полтавської області від 06.07.2021 року "Про внесення змін до рішення Кременчуцької районної ради від 27.01.2021 р. "Про вихід зі складу засновників комунального підприємства "Кременчуцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги" та надання згоди на передачу в комунальну власність Кам`янопотоківської сільської ради майна, закріпленого за структурними підрозділами комунального підприємства "Кременчуцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги".

Відповідно до п. 1 рішення четвертої сесії восьмого скликання Кременчуцької районної ради "Про надання згоди на передачу Кременчуцькій міській раді зі спільної власності територіальних громад Кременчуцького району майна, яке обліковується на балансі комунального підприємства "Кременчуцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги" від 27.01.2021 р., вважати таким, що вичерпало свою дію без його фактичного виконання та втратило чинність із дати прийняття Кременчуцькою районною радою цього рішення.

Крім того, п. 2 рішення Кременчуцької районної ради Полтавської області від 06.07.2021 року "Про внесення змін до рішення Кременчуцької районної ради від 27.01.2021 р. "Про вихід зі складу засновників комунального підприємства "Кременчуцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги" та надання згоди на передачу в комунальну власність Кам`янопотоківської сільської ради майна, закріпленого за структурними підрозділами комунального підприємства "Кременчуцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги" пункт 3 рішення четвертої сесії восьмого скликання Кременчуцької районної ради "Про надання згоди на передачу Кременчуцькій міській раді зі спільної власності територіальних громад Кременчуцького району майна, яке обліковується на балансі комунального підприємства "Кременчуцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги" змінено і викладено у наступній редакції:

"3. передати зі спільної власності територіальної громади Кременчуцького району Полтавської області у власність Кам`янопотоківської сільської ради Кременчуцького району Полтавської області комунальне підприємство "Кременчуцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги" з усіма активами, пасивами балансу, штатною чисельністю та майном, закріпленим за його структурними підрозділами, розташованими на території Кам`янопотоківської сільської ради, згідно з переліком (Додаток 1) та (Додаток 2).

З позовних вимог вбачається, що предметом оскарження є рішення Кременчуцької районної ради від 27.01.2021 року "Про надання згоди на передачу Кременчуцькій міській раді зі спільної власності територіальних громад Кременчуцького району майна, яке обліковується балансі комунального підприємства "Кременчуцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги", яке фактично на підставі рішення Кременчуцької районної ради Полтавської області від 06.07.2021 року "Про внесення змін до рішення Кременчуцької районної ради від 27.01.2021 року "Про вихід зі складу засновників комунального підприємства "Кременчуцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги" та надання згоди на передачу в комунальну власність Кам`янопотоківської сільської ради майна, закріплене за структурними підрозділами комунального підприємства "Кременчуцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги" вичерпало свою дію без його фактичного виконання та втратило чинність із дати прийняття Кременчуцькою районною радою цього рішення.

За приписами п. 2 ч. 1 ст. 231 Господарського процесуального кодексу України господарський суд закриває провадження у справі, якщо відсутній предмет спору.

У разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду із спору між тими самим сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається (ч. 3 ст. 231 ГПК України).

Дослідивши матеріали справи та клопотання учасників справи, суд приходить до висновку, що провадження у справі в частині скасування рішення Кременчуцької районної ради від 27 січня 2021 року "Про надання згоди на передачу Кременчуцькій міській раді зі спільної власності територіальних громад Кременчуцького району майна, яке обліковується на балансі комунального підприємства "Кременчуцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги" та рішення Кременчуцької районної ради від 27 січня 2021 року "Про передачу в комунальну власність Піщанської сільської ради майна, закріпленого за структурними підрозділами комунального підприємства "Кременчуцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги" підлягає закриттю, в порядку п. 2 ч. 1 ст. 231 ГПК України.

Згідно із п. 1 ст. 2 Господарського процесуального кодексу України завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.

Згідно ст. 13 ГПК України, судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності.

Згідно із ч. 2-3 ст. 13 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 73 Господарського процесуального кодексу України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

За приписами ч. 1 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Статтею 76 Господарського процесуального кодексу України визначено, що належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 Господарського процесуального кодексу України обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

На підставі ст. 86 Господарського процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Оцінюючи подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді всіх обставин в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

Вирішуючи питання розподілу судових витрат, суд виходив із наступного:

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 129 ГПК України судовий збір у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Згідно ч. 1 ст. 130 ГПК України у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.

Аналогічна норма міститься в ч. 4 ст. 7 Закону України "Про судовий збір".

Позивачами при зверненні з позовом було сплачено 2 270,00 грн. та 2 270,00 грн. судового збору, що підтверджується платіжним дорученням № 22 від 02.02.2021 року та № 43 від 12.02.2021 року.

Враховуючи задоволення судом позовних вимог частково, та той факт, що відповідачем позов визнано, позивачам підлягає поверненню з державного бюджету по 567,50 грн.

Решта судового збору в розмірі 1 135,00 грн. покладається на відповідача відповідно до ст. 129 ГПК України.

Крім того, суд звертає увагу на те, що згідно п. 5 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про судовий збір", сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв`язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.

Керуючись ст. ст. 73, 74, 76-80, 129, 232, 236, 237, 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити частково.

2. Визнати незаконним рішення Кременчуцької районної ради від 27 січня 2021 року "Про надання згоди на передачу Кременчуцькій міській раді зі спільної власності територіальних громад Кременчуцького району майна, яке обліковується на балансі комунального підприємства "Кременчуцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги".

3. Визнати незаконним рішення Кременчуцької районної ради від 27 січня 2021 року "Про передачу в комунальну власність Піщанської сільської ради майна, закріпленого за структурними підрозділами комунального підприємства "Кременчуцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги".

4. В іншій частині позову провадження у справі закрити.

5. Стягнути з Кременчуцької районної ради (39600, Полтавська область, м. Кременчук, вул. Соборна, б. 14/23, код ЄДРПОУ 22543942) на користь Кам`янопотоківської сільської ради (39763, Полтавська область, Кременчуцький район, с. Кам`яні Потоки, вул. Миру, б. 19, код ЄДРПОУ 22547199) - 567,50 грн. витрат по сплаті судового збору.

6. Стягнути з Кременчуцької районної ради (39600, Полтавська область, м. Кременчук, вул. Соборна, б. 14/23, код ЄДРПОУ 22543942) на користь Комунального підприємства "Кам`янопотоківський центр первинної медико-санітарної допомоги" (39763, Полтавська область, Кременчуцький район, с. Кам`яні Потоки, вул. Центральна, буд. 369, код ЄДРПОУ 38313933) - 567,50 грн. витрат по сплаті судового збору.

Видати накази після набрання рішенням законної сили.

7. Повернути Кам`янопотоківській сільській раді (39763, Полтавська область, Кременчуцький район, с. Кам`яні Потоки, вул. Миру, б. 19, код ЄДРПОУ 22547199) з Державного бюджету України судовий збір у розмірі 567,50 грн., сплачений згідно платіжного доручення № 22 від 02.02.2021 року, оригінал якого знаходиться в матеріалах справи 917/229/21.

8. Повернути Комунальному підприємству "Кам`янопотоківський центр первинної медико-санітарної допомоги" (39763, Полтавська область, Кременчуцький район, с. Кам`яні Потоки, вул. Центральна, буд. 369, код ЄДРПОУ 38313933) з Державного бюджету України судовий збір у розмірі 567,50 грн., сплачений згідно платіжного доручення № 43 від 12.02.2021 року, оригінал якого знаходиться в матеріалах справи 917/229/21.

9. Копії рішення направити сторонам по справі.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду (ч. 1, 2 ст. 241 ГПК України). Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Згідно ст. 256 ГПК України, апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Відповідно до п. 17.5 Перехідних положень ГПК України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Повне рішення складено 02.12.2021 року.

Суддя Білоусов С. М.