
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
_________________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"22" листопада 2021 р.м. Одеса Справа № 916/2916/21Господарський суд Одеської області у складі судді Смелянець Г.Є.
при секретарі судового засідання Нагібіна І.В.
розглянувши у судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження
справу № 916/2916/21
за позовом: Керівника Козелецької окружної прокуратури (17000, Чернігівська обл., с. Козелець, вул. Євгена Лоскота, код ЄДРПОУ 02910114) в інтересах держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті (01135, м. Київ, пр. Перемоги, буд. 14, код ЄДРПОУ 39816845)
до відповідача: Приватного підприємства “СКАТ ТРАНС” (65042, м. Одеса, вул. 8-го Березня, 77-Б, код ЄДРПОУ 36611840)
про стягнення 9 020, 24 грн.
за участю представників:
від прокуратури: Врублевська О.О. посвідчення № 057605 від 22.10.2020р.;
від позивача: не з`явився;
від відповідача: не з`явився.
В С Т А Н О В И В:
Керівник Козелецької окружної прокуратури в інтересах держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті звернувся до Господарського суду Одеської області з позовом про стягнення з Приватного підприємства “СКАТ ТРАНС” плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні у сумі 9020, 24 грн., що еквівалентно сумі 273, 6 Євро, а також витрати по сплаті судового збору у розмірі 2 270 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані посиланнями на порушення відповідачем вимог ст. 48 Закону України “Про автомобільний транспорт”, у зв`язку з перевезенням вантажу з перевищенням вагових обмежень встановлених п.22.5 ПДР України та відсутністю у водія дозволу, який дає право на рух автомобільними дорогами України.
Заяви, клопотання, інші процесуальні дії у справі.
04.10.2021р. господарським судом постановлено ухвалу, якою позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі. Справу постановлено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження та судове засідання щодо розгляду справи по суті призначено на 04.11.2021р.
У судовому засіданні 04.11.2021р., за участю представника прокуратури, судом постановлено ухвалу, яку занесено до протоколу судового засідання, та якою у судовому засіданні оголошено перерву до 22.11.2021р. о 14:00, із викликом учасників справи та представника прокуратури у судове засідання.
Позивач у судове засідання 22.11.2021р. не з`явився та надав до суду клопотання за вх.№31159/21 від 19.11.2021р.про розгляд справи за відсутністю представника позивача та просив суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідач у судові засідання не з`явився, відзив на позов у встановлений судом строк не надав та про причини свого нез`явлення суд не повідомив.
При цьому ухвали суду, які надіслані відповідачу на адресу, що зазначена у позовній заяві та у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань повернуті до суд органами поштового зв`язку, із зазначенням причин повернення «адресат відсутній за вказаною адресою».
Отже, враховуючи, що господарським судом вжито всі залежні від нього заходи для повідомлення учасників справи про дату, час і місце розгляду судової справи, та забезпечення реалізації учасниками справи своїх прав на судовий захист, в тому числі шляхом надання відповідних заяв по суті справи, господарський суд визнав за можливе вирішити справу за наявними матеріалами справи відповідно до ч.9 ст.165 ГПК України
На підставі ст. 240 ГПК України у судовому засіданні 22.11.2021р. за участю представника прокуратури проголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Обставини справи, встановлені судом:
Начальником Управління Укртрансбезпеки у Чернігівській області за вих.№76103/41/18-20 від 04.09.2020р. затверджено щотижневий графік проведення рейдових перевірок Управлінням Укртрансбезпеки у Чернігівській області у період з 07.09.2020р. по 13.09.2020р.
04.09.2020р. Управління Укртрансбезпеки у Чернігівській області видано направлення на рейдову перевірку за №006866.
Посадовими особами Управління Укртрансбезпеки у Чернігівській області 11.09.2020р. на автодорозі М-01, Київ-Чернігів-Нові Яриловичі на 124 км., в ході здійснення рейдової перевірки при здійсненні габаритно-вагового контролю тягача марки VOLVO, модель FN, реєстраційний номер ВН9829IB та напівпричіпу марки SNF модель PS 24 реєстраційний номер НОМЕР_1 , під керуванням ОСОБА_1 водія ПП «Скат Транс» встановлено, факт перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів, а саме: фактична повна маса транспортного засобу становить 46,40 т. при допустимій - 44 т; нормативно допустиме осьове навантаження становить 11; 9; 9; 8; 8; 8 т, а фактичне - 6,50; 6,45; 10,90; 7,25; 7,60; 7,70 т. При цьому перевезення здійснювалося без оформлення дозволу, що дає право на рух автомобільними дорогами України.
За результатами проведення габаритно-вагового контролю 11.09.2020р. складено акт №0005330 від 11.09.2020р. про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів, акт №220838 від 11.09.2020р. проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом та довідку №042382 від 11.09.2020р. про результати здійснення габаритно-вагового контролю.
Також судом встановлено, що Габаритно-ваговий контроль тягача марки VOLVO, модель FH, реєстраційний номер НОМЕР_2 , напівпричепу марки SNF модель PS24, реєстраційний номер НОМЕР_1 , що належить ГТП «СКАТ ТРАНС», здійснювався приладом автоматичним для зважування дорожніх транспортних засобів у русі та вимірювання навантаження на вісі 030T-AS2-PWIA № 433 відповідно до Свідоцтва про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки №ПЗЗМ880405820, виданого ДП «КИЇВОБЛСТАНДАРТМЕТРОЛОГІЯ» чинного до 10.07.2021р.
За кермом транспортного засобу, на момент габаритно-вагового контролю, був ОСОБА_1 , підпис якого міститься в актах №0005330 від 11.09.2020 та № 220838 від 11.09.2020.
У міжнародній товарно-транспортній накладній № від 23.04.2018р. зазначено, що перевізником є ПП «Скат Транс».
Згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_3 власником спеціалізованого вантажного – спеціалізованого сідлового тягача-Е, НОМЕР_2 марки VOLVO є ПП «Скат Транс».
Згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_4 власником спеціалізованого напівпричіпу – Спеціалізованого Н/ПР-Контейнеровоз-Е НОМЕР_1 марки SNF є ПП «Скат Транс».
На підставі складених у ході здійснення габаритно-вагового контролю матеріалів посадовими особами управління Укртрансбезпеки у Чернігівській області складено розрахунок №0005330 від 11.09.2020р. плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування до акту №0005330 від 11.09.2020р. із зазначенням перевищення параметрів від нормативу у 5,45 % та нараховано плату за проїзд у розмірі 273, 6 євро, що за перерахунком згідно офіційного курсу валют євро до гривні Національного банку України станом на 11.09.2020 еквівалентно 32, 9687 грн., яку відповідачем на час звернення прокурора до суду не сплачено.
26.10.2020р. Південним міжрегіональним управлінням Укртрансбезпеки винесено постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу №221463, якою стягнуто з ПП «Скат Транс» адміністративно-господарський штраф у сумі 8500 грн.
Вказаний штраф сплачено Приватним підприємством «Скат Транс» у розмірі 8500 грн., про що свідчить платіжне доручення №11468 від 04.11.2020р.
23.11.2020р. Південне міжрегіональне управління Укртрансбезпеки звернулось до ПП «Скат Транс» із листом за вих.№91181/19.5/24-20 від 23.11.2020р., в якому викладено прохання здійснити оплату за проїзд до 10.12.2020р., яка нарахована за проїзд автомобільними дорогами загального коритсуванян великовагового/великогабаритного транспортного засобу марки VOLVO д.н.з. НОМЕР_2 в розмірі 273,6 Євро. У листі також зазначено, що у разі несплати коштів за проїзд у добровільному порядку Укртрансбезпека змушена буде звернутися до прокуратури області, ініціювавши примусове стягнення нарахованих коштів з ПП «Скат Транс».
Листом від 15.07.2021р. за вих. №134ВИХ-21 Козелецька окружна прокуратура звернулась до Державної служби України з безпеки на транспорті, у якому зазначила, що у відповідності до ст. 23 Закону України «Про прокуратуру», з метою встановлення наявності підстав для представництва прокурор має право витребовувати за письмовим запитом, ознайомлюватися та безоплатно отримувати копії документів і матеріалів органів державної влади, органів місцевого самоврядування, військових частин, державних та комунальних підприємств, установ і організацій, органів Пенсійного фонду України та фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування, що знаходяться у цих суб`єктів, отримувати від посадових та службових осіб усні або письмові пояснення. Встановлено, що представниками Управління Укртрансбезпеки у Чернігівській області 11.09.2020 було здійснено перевірку, за результатами якої виявлено порушення та складено акт про перевищення транспортними засобами нормативних вагових параметрів та нараховано плату за проїзд ПП «Скат Транс» в сумі 273,6 Євро (акт та розрахунок № 0005330 від 1 1.09.2020), яка добровільно не сплачена. У зв`язку з вивченням підстав для представництва інтересів держави в суді, у відповідності до ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» прокуратурою викладено прохання в строк до 01.08.2021 повідомити, чи заявлявся позов про стягнення коштів за проїзд з ПП «Скат Транс» та чи планується подання зазначеного позову в подальшому.
Листом Північне міжрегіональне управління Укртрансбезпеки від 02.08.2021р. за №4043/19/23-21 у відповідь на запит №1343ВИХ-21 від 15.07.2021р. повідомило Козелецьку окружну прокуратуру, про те, що Північним міжрегіональним Управлінням Укртрансбезпеки на адресу ПП «Скат Транс» надіслано лист-повідомлення з вимогою внести в добровільному порядку плату за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортну, засобів автомобільними дорогами загального користування. Однак, станом на теперішній час кошти не сплачені. Несплата коштів у добровільному порядку тягне за собою ненадходження коштів до Державного бюджету України, що суттєво порушує інтереси держави. Враховуючи вищевикладене, викладено прохання розглянути можливість щодо представництва інтересів держави, в особі Укртрансбезпеки, в суді з питання стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування з ПП «Скат Транс».
Згідно п.1 розпорядження Кабінету Міністрів України №196-р від 03.03.2020, «Про оптимізацію діяльності територіальних органів Державної служби з безпеки на транспорті», КМУ погодився з пропозицією Міністерства інфраструктури і Державної служби з безпеки на транспорті щодо утворення територіальних органів Державної служби з безпеки на транспорті як структурних підрозділів апарату Служби, реорганізувавши шляхом злиття відповідні територіальні органи зазначеної Служби за переліком згідно з додатком.
Згідно з Додатком до розпорядження Кабінету Міністрів України №196-р від 03.03.2020, яким затверджено Перелік територіальних органів Державної служби з безпеки на транспорті», які реорганізуються, Управління Укртрансбезпеки у Чернігівській області реорганізовано у Північне міжрегіональне управління Укртрансбезпеки.
Відповідно до п.6 Порядку здійснення заходів, пов`язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1074 від 20.10.2011, у разі злиття органів виконавчої влади права та обов`язки органів виконавчої влади переходять до органу виконавчої влади, утвореного внаслідок такого злиття.
Згідно з Положенням про територіальні органи Державної служби України з безпеки на транспорті, затвердженого Головою Державної служби України з безпеки на транспорті від 25.03.2021, яке визначає організаційно- правовий статус, основні завдання, функції, повноваження та організаційні засади діяльності територіальних органів Державної служби України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпеки) в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, а також міжрегіональних (повноваження яких поширюються на декілька адміністративно-територіальних одиниць), утворених відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 03.03.2020 № 196-р «Про оптимізацію діяльності територіальних органів Державної служби України з безпеки на транспорті», зокрема Північного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки (колишнє - Управління Укртрансбезпеки у Чернігівській області), територіальний орган є структурним підрозділом апарату Укртрансбезпеки і забезпечує виконання покладених на Укртрансбезпеку завдань на території Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, а такий, що утворений як міжрегіональний територіальний орган, - на території декількох адміністративно-територіальних одиниць, на які поширюються його повноваження.
Висновки суду.
Відповідно до ст. 2 Закону України „Про судоустрій та статус суддів”, суд, здійснюючи правосуддя на засадах верховенства права, забезпечує кожному право на справедливий суд та повагу до інших прав і свобод, гарантованих Конституцією і законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
У відповідності до ст.11 Цивільного кодексу України, цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а підставою виникнення цивільних прав та обов`язків є договори та інші правочини. Правочин, різновидом якого є договори - основний вид правомірних дій – це волевиявлення осіб, безпосередньо спрямовані на виникнення, зміну або припинення цивільних прав і обов`язків. При цьому, ст.12 Цивільного кодексу України передбачає, що особа здійснює свої цивільні права вільно на власний розсуд.
Згідно ч.2 ст.16 Цивільного кодексу України, способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути: визнання права; визнання правочину недійсним; припинення дії, яка порушує право; відновлення становища, яке існувало до порушення; примусове виконання обов`язку в натурі; зміна правовідношення; припинення правовідношення; відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди; відшкодування моральної (немайнової) шкоди; визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб. Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом.
Відповідно до ч. 3 ст. 48 Закону України "Про автомобільний транспорт", у разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов`язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше п`яти відсотків.
За змістом ст. 33 Закону України "Про автомобільні дороги", рух транспортних засобів, навантаження на вісь, загальна маса або габарити яких перевищують норми, встановлені нормативно-правовими актами, дозволяється за погодженнями з відповідними органами у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Згідно з п. 16 Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізних переїздів, правил користування ними та охорони, затверджених постановою КМУ № 198 від 30 березня 1994 р., перевезення небезпечних, великогабаритних і великовагових вантажів автомобільним транспортом по дорожніх об`єктах допускається за окремим дозволом в порядку і за плату, що визначені окремими актами законодавства.
Відповідно до п. 4 Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затверджених постановою КМУ № 30 від 18 січня 2001 р., рух великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами здійснюється на підставі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні (далі - дозвіл), виданим перевізникові уповноваженим підрозділом Національної поліції, або документа про внесення плати за проїзд таких транспортних засобів.
Механізм здійснення габаритно-вагового контролю регламентується Порядком здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затвердженим постановою КМУ № 879 від 27 червня 2007 р. (далі - Порядок).
В підпункті 3 п. 2 Порядку визначено, що великовагові та великогабаритні транспортні засоби - транспортні засоби, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні навантаження на вісь (осі) та загальна маса або габарити яких перевищують один з параметрів, що зазначені у п. 22.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою КМУ від 10 жовтня 2001 р. № 1306. При цьому транспортний засіб не може вважатися великоваговим та/або великогабаритним, якщо його параметри не перевищують нормативи більш як на 2 відсотки.
Габаритно-ваговий контроль - контроль за проїздом великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, який включає перевірку відповідності габаритно-вагових параметрів таких транспортних засобів установленим законодавством параметрам і нормам, наявності дозволу на рух за визначеними маршрутами, а також дотримання визначених у дозволі умов та режиму руху транспортних засобів (підпункт 4 п. 2 Порядку).
Згідно з п. 28 Порядку, плата за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу вноситься перевізником за затвердженими ставками виходячи з вагових та/або габаритних параметрів транспортного засобу, протяжності маршруту, кількості перевезень.
Відповідно до пункту 22.5 Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України 10 жовтня 2001 р. № 1306, за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м (для сільськогосподарської техніки, яка рухається за межами населених пунктів, дорогами сіл, селищ, міст районного значення, - 3,75 м), за висотою від поверхні дороги - 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Національною поліцією маршрутах - 4,35 м), за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь - 11 т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь - 11 т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м. Осі слід вважати здвоєними або строєними, якщо відстань між ними (суміжними) не перевищує 2,5 м.
Рух транспортних засобів та їх составів з навантаженням на одиночну вісь понад 11 т, здвоєні осі - понад 16 т, строєні осі - понад 22 т або фактичною масою понад 40 т (для контейнеровозів - навантаження на одиночну вісь - понад 11 т, здвоєні осі - понад 18 т, строєні осі - понад 24 т або фактичною масою понад 44 т, а на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - понад 46 т) у разі перевезення подільних вантажів автомобільними дорогами забороняється.
Забороняється рух транспортних засобів з навантаженням на вісь понад 7 т або фактичною масою понад 24 т автомобільними дорогами загального користування місцевого значення.
За змістом п. 31-1 Порядку, якщо рух здійснюється без відповідного дозволу або внесення плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, така плата визначається за пройдену частину маршруту по території України або за частину, яку перевізник має намір проїхати, у разі перевищення нормативу хоча б одного вагового або габаритного параметру: до 10 відсотків - у подвійному розмірі; на 10-40 відсотків - у потрійному розмірі; більше як на 40 відсотків - у п`ятикратному розмірі. У разі перевищення кількох нормативів вагових або габаритних параметрів плата за проїзд визначається виходячи з параметру з найбільшим перевищенням.
Згідно з пунктом 3 Порядку, габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування здійснюється Укртрансбезпекою, її територіальними органами та уповноваженими підрозділами Національної поліції.
Як вище встановлено господарським судом, Управлінням Укртрансбезпеки у Чернігівській області проведено габаритно-ваговий контроль транспортного засобу тягач VOLVO реєстраційний номер НОМЕР_2 та напівпричіпу SNF марки PS 24 реєстраційний номер НОМЕР_1 , що належать ПП “СКАТ ТРАНС”.
За результатами здійснення вказаної перевірки встановлено факт перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів, яким зафіксовано порушення вимог ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт». Так, фактична повна маса транспортного засобу становить 46,40 т. при допустимій - 44 т; нормативно допустиме осьове навантаження становить 11; 9; 9; 8; 8; 8 т, а фактичне - 6,50; 6,45; 10,90; 7,25; 7,60; 7,70 т. При цьому перевезення здійснювалося без оформлення дозволу, що дає право на рух автомобільними дорогами України.
До акту №0005330 від 11.09.2020 проведений розрахунок плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування від 11.09.2020 № 0005330, згідно з яким за перевищення нормативних параметрів ПП «СКАТ ТРАНС» нараховано до сплати 273,6 євро (0,2x684x2).
Розрахунок проведений відповідно до затвердженої формули (з урахуванням норм пункту 311, затвердженого постановою КМУ №879 від 27.06.2007), а саме: П = (Рзм + Рнв + Рг) х В х К, де (П - розмір плати за проїзд; Рзм - розмір плати за перевищення загальної маси транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; Рнв - розмір плати за перевищення навантаження на вісь (осі) (за одиничну + за здвоєну + за строєну) транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; Рг - розмір плати за перевищення габаритів (за висоту + за ширину + за довжину) транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; В - відстань перевезення, кілометрів; К - коефіцієнт збільшення плати за проїзд (у разі перевищення нормативу хоча б одного вагового або габаритного параметру: до 10 відсотків - у подвійному розмірі; на 10-40 відсотків - у потрійному розмірі; більше як на 40 відсотків - у п`ятикратному розмірі). Відповідно до офіційного курсу, встановленого НБУ станом на 11.09.2020, курс 1 євро складає 32,9687 грн. Загальний розмір плати за проїзд, нарахованої КІП «СКАТ ТРАНС», становить 9020,24 гривень.
Відповідно до п. 26 Порядку, кошти, стягнені за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів, спрямовуються в установленому порядку до державного бюджету.
В п. 31-1 Порядку визначено, що перевізник зобов`язаний протягом 30 календарних днів з моменту визначення плати внести її та повідомити про це відповідний територіальний орган Укртрансбезпеки.
Однак, незважаючи на повідомлення відповідача про заборгованість (лист від 23.11.2020р. вих..№91181/19.5/21-20) та необхідність здійснення оплати за проїзд великовагового та (або) великогабаритного транспортного засобу дорогами загального користування в розмірі 9020,24 грн., ПП «СКАТ ТРАНС» у визначений п. 31-1 Порядку строк, зазначеної оплати не здійснило.
При цьому, жодних заперечень щодо наявності цієї заборгованості, а тим більш доказів, які спростовують її наявність відповідач до суду не надав.
Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст.74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Згідно зі ст.76 ГПК України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Відповідно до ст. 77 ГПК України обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Докази, одержані з порушенням закону, судом не приймаються.
Згідно зі ст. 78 ГПК України достовірними є докази, створені (отримані) за відсутності впливу, спрямованого на формування хибного уявлення про обставини справи, які мають значення для справи.
Відповідно до ст. 79 ГПК України наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування. Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
З огляду на вищевикладене, Господарський суд Одеської області дійшов висновку про обґрунтованість і правомірність позовних вимог Керівника Козелецької окружної прокуратури в інтересах держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті, а отже і їх задоволення.
На підставі ст.129 ГПК України судові витраті щодо сплати судового збору покладаються на відповідача.
Керуючись ст. ст. 129, 232, 233, 236-238, 240, 241, 247-252 Господарського процесуального кодексу України, суд
В И Р І Ш И В:
1.Позов Керівника Козелецької окружної прокуратури в інтересах держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті до Приватного підприємства “СКАТ ТРАНС” про стягнення 9 020, 24 грн. задовольнити.
2.Стягнути з Приватного підприємства “СКАТ ТРАНС” (65042, м. Одеса, вул. 8-го Березня, 77-Б, код ЄДРПОУ 36611840) на користь держави (ГУК у м.Черніг.обл./Чернігів/22160100, код ЄДРПОУ 37972475, номер рахунку (ІВАN): UA 188999980313181216000025739) плату за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні у сумі 9 020 (дев`ять тисяч двадцять) грн. 24 коп., що еквівалентно сумі 273, 6 Євро.
3.Стягнути з Приватного підприємства “СКАТ ТРАНС” (65042, м. Одеса, вул. 8-го Березня, 77-Б, код ЄДРПОУ 36611840) на користь Чернігівської обласної прокуратури (отримувач - Чернігівська обласна прокуратура; код ЄДРПОУ 02910114; банк отримувача - Державна казначейська служба України м. Київ; рахунок отримувача – UA248201720343140001000006008) витрати по сплаті судового збору у розмірі 2 270 (дві тисячі двісті сімдесят) грн.
Рішення господарського суду набирає законної сили в порядку ст.241 Господарського процесуального кодексу України і може бути оскаржено в апеляційному порядку до Південно-західного апеляційного господарського суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 20 днів з дня складання повного рішення.
Повне рішення складено 06 грудня 2021 р. у зв`язку з непрацездатністю судді Смелянець Г.Є. з 24.11.2021р. по 01.12.2021р.
Суддя Г.Є. Смелянець