
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
просп. Науки, 5, м. Харків, 61022, тел./факс (057)702-10-79, inbox@lg.arbitr.gov.ua
___________________________
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
06 грудня 2021 року м. Харків Справа № 913/878/21
Провадження №17пд/913/878/21
Господарський суд Луганської області у складі судді Фонової О.С., розглянувши матеріали позовної заяви заступника керівника Сєвєродонецької окружної прокуратури, м. Сєвєродонецьк Луганської області
в інтересах держави в особі органу, уповноваженого здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах:
- перший позивач – Північно-східний офіс Державної аудиторської служби України, м. Харків,
- другий позивач – Сєвєродонецька міська військово-цивільна адміністрація Сєвєродонецького району Луганської області, м. Сєвєродонецьк Луганської області,
до першого відповідача – Управління освіти Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області, м. Сєвєродонецьк Луганської області,
другого відповідача фізичної особи-підприємця Головача Олексія Васильовича, м. Сєвєродонецьк Луганської області,
про визнання недійсним протоколу уповноваженої особи про визнання переможця процедури закупівлі товару №75 від 07.04.2021 та визнання недійсним договору про закупівлю товару №231 від 19.04.2021,
в с т а н о в и в:
Заступник керівника Сєвєродонецької окружної прокуратури (далі – прокурор) звернувся з позовною заявою в інтересах держави в особі органу, уповноваженого здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах: Північно-східного офісу Державної аудиторської служби України (далі – перший позивач у справі) та Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області (далі – другий позивач у справі) до Управління освіти Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області (далі – перший відповідач у справі) та фізичної особи-підприємця Головача Олексія Васильовича (далі – другий відповідач у справі) з вимогами:
- визнати недійсним протокол № 75 від 07.04.2021 уповноваженої особи Управління освіти Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області про визначення переможцем ФОП Головача Олексія Васильовича щодо закупівлі ДК 021:2015 – 15110000-2 М`ясо (яловичини (м`якоть без кості) охолоджене) для потреб СЗШ на 2021 рік;
- визнати недійсним договір №231 від 19.04.2021 про закупівлю товару за публічні кошти;
- стягнути з Управління освіти Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області та ФОП Головача Олексія Васильовича на користь Луганської обласної прокуратури судовий збір у загальному розмірі 4540,00 грн.
В обґрунтування позову прокурор вказує на те, що:
- на підставі наказу № 301 від 12.07.2021 Управлінням Північно-східного офісу Державної аудиторської служби в Луганській області було розпочато моніторинг закупівлі Управлінням освіти Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області товару: ДК 021:2015 – 15110000-2 М`ясо (яловичини (м`якоть без кості) охолоджене) для потреб СЗШ на 2021 рік;
- у висновку Управління Північно-східного офісу Державної аудиторської служби в Луганській області про результати моніторингу закупівлі UA-2021-02-08-012403-а встановлено, що за результатами аналізу питання оприлюднення інформації щодо закупівлі встановлено порушення вимог ч.1 ст.10 Закону України «Про публічні закупівлі» №922-VIII від 25.12.2015 (далі – Закон №922). За результатами аналізу питання правильності заповнення форм документів, затверджених Уповноваженим органом, встановлено порушення вимог п.п.3, 9 ч.2 ст.21, п.3 ч.2 ст.33, п.6 ч.8 ст.41 Закону №922. За результатами аналізу питання відповідності тендерної документації вимогам Закону №922 встановлено порушення вимог ч.3 ст.17 та п.2 ч.2 ст.22 Закону №922. За результатами аналізу питання розгляду тендерної пропозиції учасника ФОП Головача О.В. установлено порушення вимог п.1 ч.1 ст.31 та ч.2 ст.32 Закону №922. За результатами аналізу питань: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані (додатку), своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця – порушень не встановлено;
- з огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись ст.ст.2, 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», Управління Північно-східного офісу Державної аудиторської служби в Луганській області зобов`язало здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень у встановленому законом порядку шляхом розірвання договору з дотриманням положень Господарського кодексу України та Цивільного кодексу України, та протягом п`яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення законодавства у сфері публічних закупівель, викладеного у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявленого порушення;
- висновок Управління Північно-східного офісу Державної аудиторської служби в Луганській області про результати моніторингу закупівлі UA-2021-02-08-012403-а опубліковано на сайті електронної системи закупівель «Ргоzогго» 20.07.2021;
- Управління освіти Сєвєродонецької міської Військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області ознайомилось з висновком Управління Північно-східного офісу Державної аудиторської служби в Луганській області та повідомило, що згідно з Комплексною міською програмою «Оздоровлення та відпочинок дітей» на 2021 рік, розпорядженням керівника Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області від 24.05.2021 № 756 «Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2021 року», наказом Управління освіти Сєвєродонецької міської ВЦА від 24.05.2021 № 164 «Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2021 року» у закладах освіти, підпорядкованих Управлінню освіти Сєвєродонецької міської ВЦА, працюють 30 таборів з денним перебуванням. Для майже 1500 дітей, яких зараховано до таборів з денним перебуванням, забезпечена організація гарячого харчування: безпечного, постійного, безперебійного, обов`язкового. Враховуючи вищезазначену інформацію та термін роботи таборів з денним перебуванням є потреба в закупівлі яловичини без кості охолодженої за договором від 19.04.2021 №231 у ФОП Головача Олексія Васильовича. Після завершення оздоровчої компанії 2020-2021 року Замовником буде розглянуто питання щодо виконання висновку Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Луганській області. Таким чином, незважаючи на висновок Управління Північно-східного офісу Державної аудиторської служби в Луганській області договір від 19.04.2021 №231 не розірвано і як наслідок порушення не усунуті;
Враховуючи вищевикладене, прокурор просить визнати недійсним протокол №75 від 07.04.2021 уповноваженої особи Управління освіти Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області про визначення переможцем ФОП Головача Олексія Васильовича щодо закупівлі ДК 021:2015 – 15110000-2 М`ясо (яловичини (м`якоть без кості) охолоджене) для потреб СЗШ на 2021 рік.
Прокурор вважає, що в подальшому на підставі незаконного рішення укладено договір №231 від 19.04.2021, предметом якого є поставка у 2021 році товару: Код СРУ згідно: ДК 021:2015 – 15110000-2 М`ясо (яловичини (м`якоть без кості) охолоджене) для потреб СЗШ на 2021 рік на суму 2376000,00 грн, строк дії договору д 19.04.2021 по 31.12.2021, який також підлягає визнанню недійсним на підставі ст. 203, ч.1 ст. 215 ЦК України
Щодо підстав представництва прокурор зазначив таке.
Згідно з п.3 ч.1 ст.131-1 Конституції України в Україні діє прокуратура, яка здійснює представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.
Відповідно до абз.1 ч.3 ст.23 Закону України «Про прокуратуру», прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб`єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.
Згідно з абз.1 ч.3 ст.23 Закону України «Про прокуратуру», наявність таких обставин обґрунтовується прокурором у порядку, передбаченому частиною четвертою цієї статті.
Частиною 4 ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» передбачено, що наявність підстав для представництва має бути обґрунтована прокурором у суді.
Прокурор здійснює представництво інтересів громадянина або держави в суді виключно після підтвердження судом підстав для представництва.
Прокурор зобов`язаний попередньо, до звернення до суду, повідомити про це громадянина та його законного представника або відповідного суб`єкта владних повноважень. У разі підтвердження судом наявності підстав для представництва прокурор користується процесуальними повноваженнями відповідної сторони процесу. Наявність підстав для представництва може бути оскаржена громадянином чи її законним представником або суб`єктом владних повноважень.
Виключно з метою встановлення наявності підстав для представництва інтересів держави в суді у випадку, якщо захист законних інтересів держави не здійснює або неналежним чином здійснює суб`єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, прокурор має право отримувати інформацію, яка на законних підставах належить цьому суб`єкту, витребовувати та отримувати від нього матеріали та їх копії.
Відповідно до ч. 4 ст. 53 Господарського процесуального кодексу України, прокурор, який звертається до суду в інтересах держави, в позовній чи іншій заяві, скарзі обґрунтовує, в чому полягає порушення інтересів держави, необхідність їх захисту, визначені законом підстави для звернення до суду прокурора, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах. Невиконання цих вимог має наслідком застосування положень, передбачених статтею 174 цього Кодексу.
Виходячи з викладеного, виключними випадками, за яких прокурор може здійснювати представництво інтересів держави в суді, є порушення або загроза порушення інтересів держави. При цьому, в кожному конкретному випадку прокурор при зверненні до суду з позовом повинен довести існування обставин порушення або загрози порушення інтересів держави.
Обґрунтовуючи підстави звернення до суду із відповідним позовом, прокурор зазначив, що Північно-східний офіс Державної аудиторської служби України як орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах, який реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю.
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» контроль за дотриманням законодавства у сфері закупівель здійснюється шляхом проведення моніторингу закупівлі у порядку, встановленому Законом України «Про публічні закупівлі», проведення перевірки закупівель, а також під час державного фінансового аудиту та інспектування.
Моніторинг процедури закупівлі згідно з ст. 8 Закону України «Про публічні закупівлі» здійснюють центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю, та його міжрегіональні територіальні органи (далі - органи державного фінансового контролю).
Моніторинг процедури закупівлі здійснюється протягом проведення процедури закупівлі, укладення договору про закупівлю та його дії.
Відповідно до Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №43 від 03.02.2016, Державна аудиторська служба України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України та який забезпечує формування і реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю. Держаудитслужба здійснює свої повноваження безпосередньо і через утворені в установленому порядку міжрегіональні територіальні органи.
Згідно з Положенням про Північно-східний офіс Держаудитслужби, затвердженим Наказом Держаудитслужби від 02.06.2016 № 23, Північно-східний офіс Держаудитслужби підпорядковується Держаудитслужбі та є її міжрегіональним територіальним органом.
У складі Офісу утворюються структурні підрозділи - Управління, які здійснюють свої повноваження на території адміністративно-територіальної одиниці.
Офіс відповідно до покладених на нього завдань, передбачених Положенням про Північно-східний офіс Держаудитслужби реалізує державний фінансовий контроль через здійснення: державного фінансового аудиту, перевірки закупівель, інспектування (ревізії), моніторингу закупівель; здійснює контроль за цільовим, ефективним використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів; досягненням економії бюджетних коштів і результативності в діяльності розпорядників бюджетних коштів; усуненням виявлених недоліків і порушень. Вживає в установленому порядку заходів до усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства та притягнення до відповідальності винних осіб. Звертається до суду в інтересах держави у разі незабезпечення виконання вимог щодо усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства з питань збереження і використання активів.
Відповідно до наказу №301 від 12.07.2021 Управлінням Північно-східного офісу Держаудитслужби в Луганській області розпочато моніторинг закупівлі на підставі виявлених органом державного фінансового контролю ознак порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель.
Отже, чинним законодавством України визначено орган, уповноважений державою здійснювати функції контролю у сфері публічних закупівель, а саме Державна аудиторська служба в Україні, зокрема в даних правовідносинах – Північно-східний офіс Держаудитслужби.
Сєвєродонецькою окружною прокуратурою на адресу Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Луганській області був надіслано лист від 09.09.2021 №52-3080вих-21 про встановлення порушень законодавства під час виконання договірних відносини за проведеною закупівлею за бюджетні кошти №UА-2021-02-08-012403-а.
Відповідно до інформації Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Луганській області від 15.09.2021 здійснено контроль за дотриманням законодавства у сфері закупівель шляхом проведення моніторингу закупівлі у порядку, встановленому Законом, таким чином органом вжито вичерпних заходів з метою усунення порушень, виявлених під час моніторингу.
Незважаючи на проведення моніторингу закупівлі, встановлення порушень вимог чинного законодавства та визначення заходів, спрямованих на усунення порушень, договір до теперішнього часу не розірваний.
Здійснення захисту неналежним чином з боку суб`єкта владних повноважень полягає у тому, що Північно-східний офіс Держаудитслужби провів низку активних дій – провів моніторинг закупівлі, надав обов`язкові до розгляду рекомендації щодо усунення причин, які призвели до порушень законодавства, однак вказані дії не є належними та не призвели до реального усунення порушень інтересів держави, що є підставою для вжиття заходів представницького характеру прокурором.
Крім цього, прокурором у даному спорі уповноваженим суб`єктом владних повноважень визначена Сєвєродонецька міська військово-цивільна адміністрація Сєвєродонецького району Луганської області з огляду на таке.
Відповідно до розділу 1 Положення про Управління освіти Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області, затвердженого розпорядженням керівника Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області №15 від 03.03.2021 (далі – Положення) Управління освіти Сєвєродонецької міської ВЦА є виконавчим органом Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області, що на період здійснення повноважень Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області здійснює функції управління закладами освіти всіх типів і форм власності, розташованими на території Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області, які визначені чинним законодавством України.
Управління освіти Сєвєродонецької міської ВЦА є підзвітним та підконтрольним Сєвєродонецькій міській військово-цивільній адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області з питань здійснення делегованих повноважень.
Управління освіти Сєвєродонецької міської ВЦА фінансується за рахунок коштів міського бюджету, крім встановлених законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту» переліків видів діяльності. Управління освіти Сєвєродонецької міської ВЦА може здійснювати іншу діяльність, яка передбачена чинним законодавством.
Джерелами формування кошторису Управління освіти Сєвєродонецької міської ВЦА є: кошти міського бюджету; інші кошти, що передаються Управлінню відповідно до чинного законодавства України.
Відповідно до розділу 3 Положення Управління освіти Сєвєродонецької міської ВЦА організує харчування дітей у закладах освіти за рахунок місцевого бюджету та залучених коштів відповідно до чинного законодавства України.
Згідно з формою річного плану закупівель Управління освіти Сєвєродонецької міської ВЦА на 2021 рік, опублікованого за посиланням https://prozorro.gov.ua/plan/UA-P-2021-02-08-013796-a, на 2021 рік запланована закупівля м`яса яловичини (м`якоть без кості) охолоджене для потреб СЗШ на 2021, за кошти місцевого бюджету на суму до 2376000грн.
Сєвєродонецька міська військово-цивільна адміністрація Сєвєродонецького району Луганської області здійснює функцію контролю за фінансово-господарською діяльністю підприємства.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації» військово-цивільні адміністрації населених пунктів – це тимчасові державні органи, що здійснюють на територіях відповідних територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України, повноваження сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад, виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад, сільських, селищних, міських голів та інші повноваження, визначені цим Законом.
Статтею 4 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації» визначені повноваження військово-цивільних адміністрацій населених пунктів на відповідній території.
Згідно з п.5 ст.4 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації» до повноважень військово-цивільних адміністрацій належить складання та затвердження місцевого бюджету, внесення змін до нього, забезпечення виконання відповідного бюджету.
Таким чином, саме Сєвєродонецька міська військово-цивільна адміністрація Сєвєродонецького району Луганської області приймає участь у формуванні бюджету, забезпечує його виконання, за рахунок якого здійснюється закупівля товарів, зокрема, що є предметом Договору № 231 від 19.04.2021.
Таким чином, Сєвєродонецька міська військово-цивільна адміністрація Сєвєродонецького району Луганської області виступає у якості суб`єкта владних повноважень, яка приймає участь у формуванні бюджету та забезпечує його виконання, а також зобов`язана забезпечити раціональне та максимально ефективне використання бюджетних коштів, приймає рішення про використання виділених коштів, контролює належне і своєчасне відшкодування шкоди, заподіяної державі.
Сєвєродонецька окружна прокуратура листом №52-3079вих-21 від 09.09.2021 повідомила Сєвєродонецьку міську ВЦА про порушення законодавства під час проведення закупівлі продуктів харчування.
Відповідно до наданої відповіді від 23.10.2021 після вивчення матеріалів висвітленої процедури закупівлі, проведеної Управлінням освіти Сєвєродонецької міської ВЦА, було прийнято рішення про визнання недійсним протоколу уповноваженої особи Управління освіти Сєвєродонецької міської ВЦА про визначення переможця процедури закупівлі товару №75 від 07.04.2021 та припинення договору про закупівлю товару № 231 від 19.04.2021.
Разом з тим, до теперішнього часу на веб-порталі «Ргоzогго – публічні закупівлі» не оприлюднено відомості про визнання недійсним протоколу та договору, що свідчить про бездіяльність уповноваженого органу на здійснення представницької діяльності з метою усунення порушення під час проведення закупівлі продуктів харчування.
Тобто, не дивлячись на наявність повноважень, наділених законодавцем з метою захисту інтересів держави, обізнаність про виявлені порушення законодавства та безпідставне витрачання бюджетних коштів, Сєвєродонецька міська військово-цивільна адміністрація Сєвєродонецького району Луганської області, не вживала заходів для усунення порушень законодавства та інтересів держави щодо розірвання договору.
Вказане свідчить про нездійснення Сєвєродонецькою міською військово-цивільною адміністрацією Сєвєродонецького району Луганської області захисту інтересів держави, яке проявляється в усвідомленій пасивній поведінці уповноваженого суб`єкта владних повноважень – він обізнаний про порушення інтересів держави, має відповідні повноваження для їх захисту, але всупереч цим інтересам за захистом до суду не звертається.
Порушення процедури державних закупівель унеможливлює раціональне та ефективне використання коштів територіальної громади і здатне спричинити істотної шкоди інтересам держави та територіальної громади.
Наведене свідчить про те, що Північно-східний офіс Держаудитслужби, Сєвєродонецька міська військово-цивільна адміністрація Сєвєродонецького району, будучи обізнаними про порушення законодавства протягом тривалого часу не вжили заходів щодо звернення з відповідним позовом до суду з метою захисту інтересів держави.
Враховуючи наведене прокурором обґрунтування та норми законодавства, суд вважає за можливе підтвердити підстави представництва заступника керівника Сєвєродонецької окружної прокуратури Луганської області інтересів держави в особі органу, уповноваженого здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах: Північно-східного офісу Державної аудиторської служби України та Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області, заявленим позовним вимогам.
Згідно з ч.2 п.5 ст.53 ГПК України, у разі відкриття провадження за позовною заявою, поданою прокурором в інтересах держави в особі органу, уповноваженого здійснювати функції держави у спірних правовідносинах, зазначений орган набуває статусу позивача.
Отже, Північно-східний офіс Державної аудиторської служби України та Сєвєродонецька міська військово-цивільна адміністрація Сєвєродонецького району Луганської області набувають статусу позивача у цій справі.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про відповідність її вимогам, встановленим ст.ст. 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до приписів ст. 12 ГПК України, господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку наказного провадження, позовного провадження (загального або спрощеного).
Згідно з ч. 3 ст. 12 ГПК України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Дослідивши матеріали позовної заяви, господарський суд дійшов висновку про необхідність розгляду справи за правилами загального позовного провадження, враховуючи категорію та складність справи, обсяг та характер доказів, які необхідно дослідити під час розгляду спору та обставини, які необхідно встановити.
Відповідно до приписів ст. 177 ГПК України, підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання. Підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Відповідно до статті 181 ГПК України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Враховуючи зазначене, розглянувши матеріали позовної заяви, господарський суд визнав їх достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду.
Керуючись ст.12, 120, 165, 166, 167, 176, 181, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
у х в а л и в:
1. Підтвердити підстави представництва заступника керівника Сєвєродонецької окружної прокуратури в інтересах держави в особі органу, уповноваженого здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах: Північно-східного офісу Держаудитслужби (перший позивач) та Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області (другий позивач) до Управління освіти Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області (перший відповідач) та фізичної особи-підприємця Головача Олексія Васильовича (другий відповідач) про визнання недійсними протоколу уповноваженої особи про визнання переможця процедури закупівлі товару №75 від 07.04.2021 та визнання недійсним договору про закупівлю товару №231 від 19.04.2021.
2. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
3. Справу розглядати за правилами загального позовного провадження.
4. Підготовче засідання призначити на 06.01.2022 о 14 год 45 хв.
5. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Луганської області за адресою: м. Харків, проспект Науки, буд. 5, зал судових засідань №205.
6. Відповідачам встановити строк для подання відзиву – протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, копію відзиву та додані до нього докази надіслати прокурору та позивачам одночасно з надісланням відзиву до суду, докази на підтвердження такого направлення надати суду.
7. Встановити сторонам строк для подання відповіді на відзив (прокурором та позивачами) та заперечень (відповідачами) (якщо такі будуть подані) не пізніше п`яти днів з моменту отримання відзиву.
Явку представників сторін та прокурора визнати необов`язковою.
Звернути увагу учасників справи, що заяви по суті справи, заяви з процесуальних питань, клопотання, пояснення, додаткові письмові докази, висновки експертів, можуть бути ними подані в електронному вигляді на електронну адресу суду, через особистий кабінет в системі Електронний суд, поштою, факсом або дистанційними засобами зв`язку.
Суд звертає увагу сторін на те, що відповідно до ч. 1 ст. 80 ГПК України учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду.
Звертаємо увагу учасників судового процесу, що всі копії документів, що додаються до матеріалів справи та довіреності представників сторін повинні бути належним чином засвідчені. Крім того, п. 5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (ДСТУ 4163-2003) передбачено, що відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів "Згідно з оригіналом", назви, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії; засвідчуватись повинна кожна сторінка документу з відтиском печатки підприємства, установи, організації, іншої юридичної особи.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: (https://court.gov.ua/FAIR).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання 06.12.2021 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду першої інстанції в апеляційному порядку відповідно до ст.255 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Олена ФОНОВА