Ухвала суду № 101631138, 06.12.2021, Господарський суд Волинської області

Дата ухвалення
06.12.2021
Номер справи
903/934/21
Номер документу
101631138
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10 E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885

УХВАЛА

ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ ПРО БАНКРУТСТВО

06 грудня 2021 року провадження №08/903/934/21

Господарський суд Волинської області у складі судді Войціховського Віталія Антоновича, за участі секретаря судового засідання Ведмедюка Михайла Петровича

та за відсутності представників сторін у зв`язку з їх неявкою в судове засідання

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Луцьку у приміщенні Господарського суду Волинської області матеріали по справі №903/934/21

за заявою Головного управління Державної податкової служби у Волинській області, м. Луцьк

до боржника: Товариства з додатковою відповідальністю "Меблі-Вікторія", м. Луцьк

про відкриття провадження у справі про банкрутство

ВСТАНОВИВ:

15 листопада 2021 року Головне управління Державної податкової служби у Волинській області звернулось до господарського суду із заявою від 12.11.2021р. №3170/03-20-20-02-09 про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з додатковою відповідальністю "Меблі-Вікторія". При цьому заявник просив суд розпорядником майна призначити арбітражного керуючого Рабана М.Т.

Ухвалою господарського суду від 22.11.2021р. відповідну заяву було прийнято до розгляду, підготовче засідання призначено на 06.12.2021р., зобов`язано кредитора надати суду додаткові докази в обґрунтування заяви, зобов`язано боржника надати суду відзив на заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство, інші документи.

29 листопада 2021 року відділом документального забезпечення та контролю суду було зареєстровано заяву арбітражного керуючого Рабана М.Т. про його участь в даній справі в якості розпорядника майна, в якій арбітражний керуючий повідомляє, що володіє усіма необхідними професійними навичками та знаннями, а також матеріально-технічними засобами потрібними для виконання повноважень арбітражного керуючого та не заперечує щодо призначення розпорядником майна у даній справі.

У визначений судом день та час учасники судового процесу своїх представників в засідання суду не направили, хоча про день та час розгляду справи в суді повідомлялись судом та були повідомлені належним чином (ухвала від 22.11.2021р. згідно наявних в матеріалах справи поштових повідомлень про вручення рекомендованої кореспонденції була вручена ГУ ДПС у Волинській області 24 листопада 2021 року, а ТДВ "Меблі-Вікторія" 25 листопада 2021 року відповідно).

Також Товариство з додатковою відповідальністю "Меблі-Вікторія" (на час проведення судового засідання у справі - 09 год. 30 хв.) не надало суду будь-яких документів та матеріалів стосовно заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство товариства, письмових пояснень та інформаційних довідок.

Відповідно до частини 2 статті 178 Господарського процесуального кодексу України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Частиною 1 статті 39 Кодексу України з процедур банкрутства визначається, що неявка у підготовче засідання сторін та представника державного органу з питань банкрутства, а також відсутність відзиву боржника не перешкоджають проведенню засідання, котре, згідно статті 35 Кодексу України з процедур банкрутства проводиться не пізніше 14 днів з дня постановлення ухвали про прийняття заяви про відкриття провадження у справі, а за наявності поважних причин (здійснення сплати грошових зобов`язань кредиторам тощо) - не пізніше 20 днів.

Проаналізувавши подані ініціюючим кредитором на обґрунтування своїх вимог докази, беручи до уваги, що ініціюючий кредитор та боржник належним чином повідомлялись про дату, час та місце судового розгляду справи, проте не направили в засідання суду своїх представників, боржник не подав заперечень на заяву, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представників ініціюючого кредитора та боржника, за наявними у справі матеріалами.

Розглянувши у підготовчому засіданні подані документи, дослідивши надані докази, господарський суд,-

ВСТАНОВИВ:

У відповідності до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Товариство з додатковою відповідальністю "Меблі-Вікторія" з кодом ЄДРПОУ 04592109 зареєстроване в якості юридичної особи – суб`єкта господарської діяльності за адресою: 43006, м. Луцьк, вул. Авіаторів, 2.

Відповідно статті 39 Кодексу України з процедур банкрутства (далі КУзПБ), за результатами розгляду заяви про відкриття провадження у справі та відзиву боржника господарський суд постановляє ухвалу про відкриття провадження у справі.

Перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з`ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Згідно з ч. 1 ст. 1 КУзПБ, кредитор - юридична або фізична особа, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, та інші державні органи, які мають вимоги щодо грошових зобов`язань до боржника; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких до боржника або іншої особи забезпечені заставою майна боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли після відкриття провадження у справі про банкрутство; боржник - юридична особа або фізична особа, у тому числі фізична особа - підприємець, неспроможна виконати свої грошові зобов`язання, строк виконання яких настав.

При цьому, грошове зобов`язання - зобов`язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов`язань належать також зобов`язання щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загально-обов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов`язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов`язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях. До складу грошових зобов`язань боржника, у тому числі зобов`язань щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов`язання, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров`ю громадян, зобов`язання з виплати авторської винагороди, зобов`язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі. Склад і розмір грошових зобов`язань, у тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням відсотків, які зобов`язаний сплатити боржник, визначаються на день подання до господарського суду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, якщо інше не встановлено цим Кодексом. При поданні заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство розмір грошових зобов`язань визначається на день подання до господарського суду такої заяви.

Неплатоспроможність - неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов`язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом.

Згідно з ч. 6 ст. 39 КУзПБ, суд відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо: вимоги кредитора свідчать про наявність спору про право, який підлягає вирішенню у порядку позовного провадження; вимоги кредитора (кредиторів) задоволені боржником у повному обсязі до підготовчого засідання суду.

Відповідно до ст. 34 КУзПБ, до заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство додаються: докази сплати судового збору, крім випадків, коли згідно із законом судовий збір не підлягає сплаті; довіреність чи інший документ, що засвідчує повноваження представника, якщо заяву підписано представником; докази авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень; докази надсилання боржнику копії заяви і доданих до неї документів.

До заяви кредитора - контролюючого органу, уповноваженого відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, іншого органу, який відповідно до закону здійснює контроль за справлянням інших обов`язкових платежів на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, додаються докази вжиття заходів щодо стягнення (погашення) податкового боргу або іншої заборгованості у встановленому законодавством порядку.

Судом встановлено, що рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 04.07.2019р. у справі №140/1503/19 за позовом Головного управління ДФС у Волинській області в дохід Державного бюджету України з Товариства з додатковою відповідальністю "Меблі-Вікторія" було стягнуто 376 493,14 грн. податкової заборгованості.

Статтею 2 КУзПБ передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Частиною першою статті 3 Закону України "Про виконавче провадження" передбачено, що у випадках, передбачених законом, рішення судів та інших органів щодо стягнення коштів виконуються органами доходів і зборів, банками та іншими фінансовими установами.

Згідно з п. 41.2 ст. 41 Податкового кодексу України, органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень.

Порядок стягнення податкового боргу платників податків регулюється статтями 95-99 ПК України.

Відповідно до пункту 95.1 статті 95 ПК України, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності – шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Згідно з абз. 1 п. 95.3 ст. 95 ПК України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Механізм виконання судових рішень про стягнення грошових коштів у рахунок погашення податкового боргу передбачений главою 12 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21.01.2004р. №22, який передбачає оформлення інкасового доручення для примусового стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу. Відповідно до пункту 12.4 зазначеної Інструкції, судове рішення, на підставі якого з платника податків стягуються кошти, до банку не подається. Натомість реквізити відповідного судового рішення зазначаються в самому інкасовому дорученні.

Абзацами другим та третім пункту 95.3 статті 95 ПК України передбачено, що контролюючий орган звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.

Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття контролюючим органом рішення про погашення усієї суми податкового боргу.

Отже, примусове виконання рішення суду про стягнення грошових коштів у рахунок погашення податкового боргу платника податків – юридичної особи за законом покладено виключно на контролюючи органи (органи доходів і зборів) за визначеною Податковим кодексом України процедурою, без залучення до неї органів державної виконавчої служби.

Таким чином, виходячи з вимог ст. 95 ПК України, доказами в підтвердження грошових вимог ініціюючого кредитора – органу доходів і зборів є рішення суду про стягнення грошових коштів у рахунок погашення податкового боргу, що набрало законної сили, інкасові доручення для примусового стягнення коштів в дохід бюджету у рахунок погашення податкового боргу та докази вжиття відповідних заходів до отримання відповідної заборгованості за процедурою, визначеною Податковим кодексом України.

З метою примусового виконання боржником рішення Волинського окружного адміністративного суду від 04.07.2019р. у справі №140/1503/19, контролюючим органом до обслуговуючих ТДВ "Меблі-Вікторія" кредитних установ (AT "А-Банк", АТ КБ "ПРИВАТБАНК") було пред`явлено інкасові доручення (розпорядження) №1319, №1320 від 02.07.2021р., №1318 від 02.07.2021р., №1317 від 02.07.2021р., № 2026, №2027 від 15.09.2021р., №2025 від 15.09.2021р., №2024, від 15.09.2021р. Визначені інкасові доручення залишились невиконаними у зв`язку з відсутністю коштів на рахунках платника.

При цьому судом також встановлено, що постановою Волинського окружного адміністративного суду від 16.05.2016р. у справі №803/624/16 за позовом Луцької об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області в дохід Державного бюджету України з Товариства з додатковою відповідальністю "Меблі-Вікторія" було стягнуто 381 946,50 грн. податкової заборгованості, ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 04.08.2016р. у даній справі розстрочено виконання судового рішення на сорок вісім місяців починаючи з вересня 2016 року по серпень 2020 року, шляхом здійснення щомісячних платежів у розмірі 7 858,32 грн., згідно графіку погашення розстрочених на підставі рішення суду сум заборгованості за платежами, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби від 01.09.2016р. №140.

Суд засвідчує, що у зв`язку із невиконанням ухвали Волинського окружного адміністративного суду від 04.08.2016р. у справі №803/624/16 податковий борг збільшився, а саме:

- із податку на додану вартість в сумі 56 200,18 грн., в тому числі: основний платіж - 52 595,23 грн., штрафні санкції - 555,21 грн., пеня - 3 049,74 грн.;

- із земельного податку з юридичних осіб в сумі 73 709,5 грн., в тому числі: основний платіж - 73 709,5 грн.;

- із податку на прибуток приватних підприємств в сумі 3 500,09 грн., в тому числі: основний платіж - 3 261,80 грн., штрафні санкції - 238,29 грн.

- із податку на доходи фізичних осіб в сумі 180,47 грн., в тому числі штрафні санкції - 180,47 грн.

Крім того, податковий борг збільшився внаслідок несплати узгоджених грошових зобов`язань самостійно нарахованих платником у поданих податкових деклараціях з податку на додану вартість в сумі 57 451 грн.

Також, згідно даних контролюючого органу, податковий борг з податку на додану вартість збільшився у зв`язку з несплатою підприємством-боржником нарахованих податковим органом штрафних санкцій згідно податкового повідомлення-рішення від 01.10.2020р. №0077550413 в сумі 16 630,15 грн. Податковий борг збільшився в зв`язку з нарахуванням відповідно до п.п. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 ПК України пені 48 984,67 грн.

Як стверджує ГУ ДПС у Волинській області, платником - ТДВ "Меблі-Вікторія" було проведено часткову оплату заборгованості на суму 99 776,36 грн., таким чином загальна заборгованість з податку на додану вартість становить 386 953,22 грн., в тому числі: основний платіж 110 046,23 грн., штрафні санкції 17 152,69 грн., пеня - 52 034,41 грн.

Податковий борг із земельного податку збільшився у зв`язку з несплатою узгоджених грошових зобов`язань самостійно нарахованих платником у поданому податковому розрахунку земельного податку від 20.02.2019р. №9026572560 в сумі 418 496,90 грн. Проте, платником подано уточнюючий розрахунок від 26.02.2019р. №9031427110, у зв`язку з чим сума податкових зобов`язань зменшилась на суму 139 796,30 грн.

Також податковий борг за платежем земельний податок з юридичних осіб збільшився внаслідок несплачених штрафних санкцій, в сумі 58 381,93 грн., донарахованих згідно податкових повідомлень-рішень. Крім того, податковий борг збільшився в зв`язку з нарахуванням відповідно до пп. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 ПК України пені 102 218,93 грн.

Як підтверджує ГУ ДПС у Волинській області, платником - ТДВ "Меблі-Вікторія" було проведено часткову оплату, таким чином загальна заборгованість за платежем земельний податок з юридичних осіб становить 1 261 166,38 грн., в тому числі: основний платіж 348 075,04 грн., штрафні санкції - 58 381,93 грн., пеня - 102 218,93 грн.

Податковий борг за платежем податок на прибуток приватних підприємств збільшився внаслідок несплати узгоджених грошових зобов`язань самостійно нарахованих платником у поданих податкових деклараціях з податку на прибуток, а саме: від 28.02.2020р. №9335043972 в сумі 88,00 грн.; від 01.03.2021р. №9372911153 в сумі 81,00 грн. Загальна заборгованість за платежем податок на прибуток приватних підприємств становить 12 137,45 грн.

Податковий борг за платежем податок на доходи фізичних осіб, що сплачуються податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді з/п збільшився внаслідок застосування штрафних санкцій, згідно податкового повідомлення-рішення від 20.08.2019р. №0194525513 в сумі 2,13 грн.

Отже, загальна заборгованість за платежем податок на доходи фізичних осіб, що сплачуються податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді з/п становить 204,92 грн., в тому числі: основний платіж 198,25 грн., пеня - 6,67 грн.

Враховуючи викладені обставини суд засвідчує, що загальний розмір доведених у встановленому порядку та документально підтверджених вимог Головного управління ДПС у Волинській області до Товариства з додатковою відповідальністю "Меблі-Вікторія" складає 1 660 461,97 грн.

Судом встановлено, що згідно з витягу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна, Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна, відомості щодо наявного у ТДВ "Меблі-Вікторія" майна відсутні.

Відтак, в підготовчому засіданні господарським судом не встановлено підстав для відмови в відкритті провадження у справі про банкрутство ТДВ "Меблі-Вікторія"

Зважаючи на викладене, за наслідками розгляду у підготовчому засіданні заяви ГУ ДПС у Волинській області про відкриття провадження у справі про банкрутство ТДВ "Меблі-Вікторія" господарський суд дійшов висновку, що товариство-боржник неспроможне виконати свої грошові зобов`язання перед ініціюючим кредитором в загальному розмірі 1 660 461,97 грн., доводи про ініціювання провадження у справі про банкрутство боржника, на думку суду, є обґрунтованими, узгоджуються з нормами Кодексу України з процедур банкрутства та підлягають задоволенню.

Відповідно статті 39 КУзПБ, в ухвалі про відкриття провадження у справі про банкрутство зазначається про: відкриття провадження у справі про банкрутство; визнання вимог кредитора та їх розмір; введення мораторію на задоволення вимог кредиторів; введення процедури розпорядження майном; призначення розпорядника майна, встановлення розміру його винагороди та джерела її сплати; вжиття заходів щодо забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави; строк подання розпорядником майна до господарського суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів, який не може перевищувати одного місяця та 20 днів після дати проведення підготовчого засідання суду; дату попереднього засідання суду, яке має відбутися не пізніше 70 календарних днів, а в разі великої кількості кредиторів - не пізніше трьох місяців після дати проведення підготовчого засідання суду; строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна боржника, який не може перевищувати двох місяців, а в разі значного обсягу майна - трьох місяців після дати проведення підготовчого засідання суду.

З метою виявлення кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника, на офіційному веб-порталі судової влади України не пізніше наступного дня з дня постановлення ухвали суду про відкриття провадження у справі господарський суд оприлюднює повідомлення про відкриття провадження у справі боржника (офіційне оприлюднення).

Доступ до інформації про провадження у справах, розміщеної на офіційному веб-порталі судової влади України, є вільним та безоплатним.

Повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство повинне містити ім`я або найменування боржника, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті), найменування та адресу господарського суду, номер справи, дату офіційного оприлюднення повідомлення, відомості про розпорядника майна (ім`я, місцезнаходження), строк подання заяв кредиторів з вимогами до боржника.

Інформація про відкриття провадження у справі про банкрутство додатково може оприлюднюватися на офіційному веб-сайті державного органу з питань банкрутства, а також у будь-який інший спосіб, не заборонений законом.

Пунктом 21 "Прикінцеві та перехідні положення" КУзПБ визначено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом.

Заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених ч. 1 ст. 34, ч. 2 ст. 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією.

Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу.

Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), призначає арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, розпорядником майна або керуючим реструктуризацією.

Частиною 3 ст. 28 КУзПБ встановлено, що розпорядником майна, керуючим реструктуризацією, керуючим санацією, ліквідатором, керуючим реалізацією не можуть бути призначені арбітражні керуючі:

1) які є заінтересованими особами у цій справі;

2) які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня відсторонення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років;

3) яким відмовлено в допуску до державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов`язків, визначених цим Кодексом;

4) які мають конфлікт інтересів;

5) які здійснювали раніше повноваження приватного виконавця щодо примусового виконання судових рішень або рішень інших органів (посадових осіб), у яких боржник був стороною виконавчого провадження;

6) які є близькими особами боржника - фізичної особи.

До призначення арбітражним керуючим особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до осіб, зазначених у цій частині.

Судом встановлено, що ГУ ДПС у Волинській області в заяві про відкриття провадження у справі, просило суд розпорядником майна у справі про банкрутство ТДВ "Меблі-Вікторія" призначити арбітражного керуючого Рабана Микиту Тарасовича (Свідоцтво Міністерства юстиції України про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 309 від 20.02.2013р., адреса: 43000, Волинська область, м. Луцьк, вул. Лесі Українки, 52, офіс 7 (3 поверх), ідентифікаційний код НОМЕР_1 ).

Суд, розглянувши заяву арбітражного керуючого Рабана Микити Тарасовича від 26.11.2021р. №1 про участь в даній справі в якості розпорядника майна, зазначає, що арбітражним керуючим було повідомлено про те, що він не належить до жодної з категорії осіб, передбачених ч. 3 ст. 28 КУзПБ. Арбітражний керуючий повідомив суд про наявність організаційних та технічних можливостей виконувати обов`язки розпорядника майна у даній справі.

До матеріалів заяви арбітражним керуючим долучено копії Свідоцтва Міністерства юстиції України про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 309 від 20.02.2013р., Свідоцтва про підвищення кваліфікації, диплома спеціаліста, Свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, листа щодо присвоєння рівня кваліфікації, диплома про перепідготовку, сторінок трудової книжки, посвідчення водія, договору страхування відповідальності арбітражного керуючого №046-0001473/01ВАК від 03.03.2020р., договору суборенди нежитлового приміщення від 01.01.2021р.

З огляду на вищевикладене, суд вважає за можливе призначити арбітражного керуючого Рабана Микиту Тарасовича розпорядником майна у даній справі про банкрутство.

Частиною 15 ст. 39 КУзПБ визначено, що ухвала про відкриття провадження у справі про банкрутство не пізніше трьох днів з дня її постановлення надсилається боржнику, кредитору (кредиторам) та іншим особам, які беруть участь або мають взяти участь у цій справі (власнику майна, органу, уповноваженому управляти майном боржника, тощо), до контролюючого органу, визначеного Податковим кодексом України, місцевого загального суду, відповідного органу або особі, яка здійснює примусове виконання судових рішень, рішень інших органів, за місцезнаходженням (місцем проживання) боржника.

Керуючись ст.ст. 1, 2, 28, 34, 39, 41, 44, 45, 47 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 232-235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

УХВАЛИВ:

1. Відкрити провадження у справі про банкрутство боржника – Товариства з додатковою відповідальністю "Меблі-Вікторія" (43006, Волинська область, м. Луцьк, вул. Авіаторів, 2 код ЄДРПОУ 04592109).

2. Визнати у встановленому порядку доведені кредиторські вимоги Головного управління Державної податкової служби у Волинській області (43010, м. Луцьк, Київський майдан, 4, код ЄДРПОУ 44106679) до Товариства з додатковою відповідальністю "Меблі-Вікторія" (43006, Волинська область, м. Луцьк, вул. Авіаторів, 2 код ЄДРПОУ 04592109) на загальну суму 1 683 161,97 грн. з врахуванням 22 700 грн. понесених судових витрат.

3. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника – Товариства з додатковою відповідальністю "Меблі-Вікторія" (43006, Волинська область, м. Луцьк, вул. Авіаторів, 2 код ЄДРПОУ 04592109).

4. Ввести процедуру розпорядження майном боржника – Товариства з додатковою відповідальністю "Меблі-Вікторія" (43006, Волинська область, м. Луцьк, вул. Авіаторів, 2 код ЄДРПОУ 04592109) строком на сто двадцять календарних днів до 05 квітня 2022 року включно.

5. Розпорядником майна Товариства з додатковою відповідальністю "Меблі-Вікторія" (43006, Волинська область, м. Луцьк, вул. Авіаторів, 2 код ЄДРПОУ 04592109) призначити арбітражного керуючого Рабана Микиту Тарасовича (Свідоцтво Міністерства юстиції України про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 309 від 20.02.2013р., адреса: 43000, Волинська область, м. Луцьк, вул. Лесі Українки, 52, офіс 7 (3 поверх), ідентифікаційний код НОМЕР_1 ).

6. Грошову винагороду розпоряднику майна визначити в розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним відповідних повноважень за рахунок коштів Головного управління Державної податкової служби у Волинській області (43010, м. Луцьк, Київський майдан, 4, код ЄДРПОУ 44106679) шляхом авансування грошових коштів на депозитний рахунок Господарського суду Волинської області.

7. Оприлюднити на офіційному веб-порталі судової влади України оголошення (повідомлення) про відкриття Господарським судом Волинської області провадження у справі про банкрутство Товариства з додатковою відповідальністю "Меблі-Вікторія" (43006, Волинська область, м. Луцьк, вул. Авіаторів, 2 код ЄДРПОУ 04592109), текст котрого додається.

8. Зобов`язати розпорядника майна Рабана Микиту Тарасовича повідомити органи державної виконавчої служби (приватних виконавців) за місцезнаходженням (місцем проживання) боржника та місцезнаходженням його майна про введення мораторію на задоволення вимог кредиторів. Докази повідомлення надати господарському суду до 24.12.2021р.

9. Зобов`язати розпорядника майна Рабана Микиту Тарасовича в строк до 14.01.2022р.:

9.1 подати до господарського суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів в строк, який не повинен перевищувати місяця та двадцяти днів після проведення підготовчого засідання;

9.2 скласти реєстр вимог кредиторів та подати його на затвердження до господарського суду в строк, який не повинен перевищувати одного місяця та двадцяти днів після проведення підготовчого засідання;

9.3 разом з боржником організувати та забезпечити проведення інвентаризації усіх активів боржника, у тому числі встановити обсяг майна, що підлягає обов`язковій реєстрації, та визначити його вартість; документально оформлені результати проведеної інвентаризації та визначення вартості майна боржника подати у наступне судове засідання;

9.4 проаналізувати фінансово-господарську діяльність, інвестиційне становище боржника та його становище на ринках; вчинити дії щодо виявлення ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства, докази чого надати у наступне судове засідання;

9.5 надати до господарського суду:

- докази звернення з відповідною заявою до органу реєстрації для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань запису про розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Рабана Микиту Тарасовича;

- витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань з внесеними до нього відомостями щодо розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Рабана Микиту Тарасовича;

- докази обсягу активів, які належать банкруту на праві власності, користування, повного господарського відання, зокрема, відповідні офіційні документи Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Державного підприємства "Український інститут промислової власності", Регіонального сервісного центру МВС у Волинській області, Державної служби України з безпеки на транспорті, Державної авіаційної служби України, територіального органу Державної служби праці України у Волинській області (щодо наявності/відсутності підіймальних споруд та котлів, об`єктів підвищеної небезпеки, великотонажних автомобілів, технологічних транспортних засобів, що не підлягають експлуатації у вулично-дорожній мережі, трубопроводів, об`єктів нафтогазового комплексу, ділянок надр, наданих для експлуатації та будівництва підземних споруд), Волинської митниці Державної фіскальної служби України, інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю (щодо наявності/відсутності дозволу на виконання будівельних робіт та переліку замовника будівництва), територіального органу Держгеокадастру у Волинській області, Державного космічного агентства України, Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області, ПАТ "Укрзалізниця" (щодо зареєстрованих вантажних вагонів);

- письмову довідку з документальним підтвердженням щодо дебіторської заборгованості боржника;

- докази того чи є боржник засновником інших юридичних осіб;

- повну інформацію про рух коштів на розрахункових рахунках боржника;

- додаткові докази про наявність/відсутність у банкрута майна на праві власності/користування; підтверджуючі документи подати суду.

10. Вжити заходів щодо забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави.

11 Розгляд справи в попередньому засіданні призначити на "20" січня 2022 р. на 09:30 год. Судове засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Волинської області (м. Луцьк, пр. Волі, 54а, в залі судових засідань №210).

У відповідності до ст. 41 КУзПБ, мораторій на задоволення вимог кредиторів - це зупинення виконання боржником грошових зобов`язань і зобов`язань щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), строк виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов`язань та зобов`язань щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), застосованих до дня введення мораторію. Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів: забороняється стягнення на підставі виконавчих та інших документів, що містять майнові вимоги, у тому числі на предмет застави, за якими стягнення здійснюється в судовому або в позасудовому порядку відповідно до законодавства, крім випадків перебування виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум (у тому числі одержаних від продажу майна боржника), перебування майна на стадії продажу з моменту оприлюднення інформації про продаж, а також у разі виконання рішень у немайнових спорах; забороняється виконання вимог, на які поширюється мораторій; не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов`язань із задоволення всіх вимог, на які поширюється мораторій; зупиняється перебіг позовної давності на період дії мораторію; не застосовується індекс інфляції за весь час прострочення виконання грошового зобов`язання, три проценти річних від простроченої суми тощо. Дія мораторію припиняється з дня закриття провадження у справі про банкрутство.

Згідно із ч. 4 ст. 40 КУзПБ, заходи щодо забезпечення вимог кредиторів діють відповідно до дня введення процедури санації і призначення керуючого санацією або до прийняття постанови про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури і призначення ліквідатора, або до закриття провадження у справі.

Відповідно до ч. 14 ст. 39 КУзПБ, з моменту відкриття провадження у справі: пред`явлення конкурсними та забезпеченими кредиторами вимог до боржника та їх задоволення можуть здійснюватися лише у порядку, передбаченому цим Кодексом, та в межах провадження у справі; пред`явлення поточними кредиторами вимог до боржника та їх задоволення можуть здійснюватися у випадку та порядку, передбачених цим Кодексом; арешт майна боржника чи інші обмеження боржника щодо розпорядження належним йому майном можуть бути застосовані виключно господарським судом у межах провадження у справі про банкрутство; корпоративні права засновників (учасників, акціонерів) боржника реалізуються з урахуванням обмежень, встановлених цим Кодексом; задоволення вимог засновника (учасника) боржника - юридичної особи про виділення частки у майні боржника у зв`язку з виходом із складу його учасників забороняється; рішення про реорганізацію або ліквідацію юридичної особи - боржника приймається в порядку, визначеному цим Кодексом.

У відповідності до ч. 12 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства, ухвала про відкриття провадження у справі про банкрутство набирає законної сили з моменту її постановлення.

З врахуванням положень ст.ст. 253, 256, 257 ГПК України, апеляційна скарга на ухвалу суду може буте подана до Північно-західного апеляційного господарського суду протягом десяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Ухвала підписана 06.12.2021р.

Суддя В. А. Войціховський