
02 грудня 2021 року
Справа № 626/3422/21
Провадження № 2-а/626/43/2021
УХВАЛА
Іменем України
02 грудня 2021 року
Суддя Красноградського районного суду Харківської області Рибальченко І.Г., розглянувши матеріали справи за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Красноградського районного управління Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області про обов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
30 листопада 2021 року ОСОБА_1 звернувся до Красноградського районного суду Харківської області з адміністративним позовом до Красноградського районного управління Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області про зобов`язання надати позивачу екземпляр адміністративного протоколу від 13 серпня 2021 року з доданими до нього матеріалами та постанову ХА №036323 від 13 серпня 2021 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності у виді штрафу 6120 грн.
Дослідивши позовну заяву, суд прийшов наступного висновку.
Відповідно до ст. 19 Конституції Україниоргани державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законом України.
В силу ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється у публічно-правових спорах, зокрема на спори фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно ч. 1 ст.20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:- оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;- уточнення списку виборців;- оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; - оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; 3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:- примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; - примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;- затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; - продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;- затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; - затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Тобто, законодавцем чітко визначено предметну підсудність адміністративних справ місцевим загальним судам.
Відповідно до ч. 2 ст.20 КАС України окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Порушення правил юрисдикції адміністративних судів є обов`язковою підставою для скасування рішення.
Заявлені позовні вимоги стосуються зобов`язання відповідача по справі надати позивачу ОСОБА_1 екземпляр адміністративного протоколу від 13 серпня 2021 року з доданими до нього матеріалами та постанову ХА №036323 від 13 серпня 2021 року про його притягнення до адміністративної відповідальності у виді штрафу. За змістом позову вбачається спір ОСОБА_1 із суб`єктом владних повноважень стосовно оскарження його бездіяльності, і жодним чином не оскаржується притягнення до адміністративної відповідальності.
Чинне процесуальне законодавство не передбачає можливості повернення позовної заяви у разі її предметної непідсудності суду чи відмови у відкритті провадження за такою заявою.
Одночасно з цим статтею 29 КАС України не передбачено і можливості передачі адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого відповідно до предметної юрисдикції, тому суд відповідно до частини 2 ст. 7 КАС України застосовує до правовідносин аналогію закону пункту 2 частини 1 статті 29 КАС України.
Пунктом 2 частини 1 статті 29 КАС України встановлено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до частини 8 статті 29 КАС України передача адміністративної справи з одного суду до іншого здійснюється на підставі відповідної ухвали.
З урахуванням викладеного, оскільки розгляд даної справи предметно підсудний окружним адміністративним судам, суд вважає, що позовна заява ОСОБА_1 підлягає передачі на розгляд за підсудністю до Харківського окружного адміністративного суду.
Керуючись ст. ст.20, 29 КАС України, суд-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Красноградського районного управління Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області про обов`язання вчинити певні дії - передати на розгляд до Харківського окружного адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення, а у разі постановлення ухвали без участі особи, яка її оскаржує, протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя