
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 грудня 2021 рокум. ПолтаваСправа № 440/11288/21
Полтавський окружний адміністративний суд у складі судді Слободянюк Н.І., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Приватного підприємства "Август-Плюс" до Головного управління ДПС у Кіровоградській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
В С Т А Н О В И В:
Приватне підприємство "Август-Плюс" /далі - позивач, ПП "Август-Плюс"/ звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою (з урахуванням уточненого адміністративного позову від 29 вересня 2021 року) до Головного управління ДПС у Кіровоградській області /далі - відповідач, ГУ ДПС у Кіровоградській області/ про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень №00008030901 від 19 березня 2021 року та №00008040901 від 19 березня 2021 року /а.с. 1-11/.
Позов обґрунтований тим, що фактичною підставою для винесення оскаржуваних податкових повідомлень-рішень №00008030901 від 19 березня 2021 року та №00008040901 від 19 березня 2021 року став висновок відповідача про порушення позивачем вимог абзацу 3 частини четвертої статті 11 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального" та пунктів 226.9, 226.11 статті 226 Податкового кодексу України у зв`язку з виявленням під час перевірки тютюнових виробів, маркованих МАП з відхиленням від положення, затвердженого Кабінетом Міністрів України, відповідно до якого здійснюється виготовлення, зберігання, продаж МАП та маркування тютюнових виробів, а тому виявлені тютюнові вироби вважаються немаркованими та /або маркованими МАП, що не видавалися безпосередньо виробнику зазначеної продукції. Проте, зазначені висновки відповідача щодо наявності порушень вимог законодавства є безпідставними та нормативно необґрунтованими, оскільки визначальною обставиною для встановлення порушення суб`єктом господарювання вказаних норм є не інформація ГУ ДПС у Львівський області про те, на яку тютюнову продукцію проводилось замовлення марок акцизного податку, а відомості щодо фактичного використання таких марок акцизного податку.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 04 жовтня 2021 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи, витребувано докази.
Відповідач позов не визнав та у відзиві на позовну заяву /а.с. 59-60/ зазначив, що відповідачем проведено фактичну перевірку магазину " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", розташованого за адресою: м. Кропивницький, пр. Правди, буд. 15, в якому здійснює господарську діяльність позивач, про що складено акт перевірки №547/11-28-09-01/38742694 від 25 лютого 2021 року. Перевіркою встановлено, що позивачем здійснюється реалізація тютюнових виробів, маркованих марками акцизного податку, що не видавались виробнику тютюнових виробів, які відповідно до пункту 226.9 статті 226 Податкового кодексу України вважаються такими, що немарковані, чим порушено вимоги абзацу 3 частини четвертої статті 11 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального". За результатами розгляду матеріалів перевірки відповідачем правомірно прийнято податкові повідомлення-рішення №00008030901 від 19 березня 2021 року та №00008040901 від 19 березня 2021 року.
У відповіді на відзив /а.с. 71-79/ позивач зазначив про безпідставність доводів відповідача та протиправність винесення оскаржуваних податкових повідомлень-рішень.
Справу розглянуто судом за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін відповідно до пункту 6 частини шостої статті 12 та частини п`ятої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України.
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося на підставі частини четвертої статті 229 КАС України.
Дослідивши письмові докази, суд встановив такі обставини та відповідні до них правовідносини.
Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань /а.с. 25/ Приватне підприємство "Август-Плюс" пройшло передбачену законодавством процедуру державної реєстрації юридичної особи з 28 травня 2013 року за основним зареєстрованим видом діяльності 47.11: "Роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами (основний)".
Наказом Головного управління ДПС у Кіровоградській області "Про проведення фактичної перевірки ПП "Август-Плюс" №174-П від 12 лютого 2021 року /а.с. 67/ наказано провести фактичну перевірку господарського об`єкту - магазину « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого за адресою: м. Кропивницький, пр. Правди, буд. 15, в якому здійснює господарську діяльність ПП "Август-Плюс".
На підставі Податкового кодексу України та наказу Головного управління ДПС у Кіровоградській області №174-П від 12 лютого 2021 року Головним управлінням ДПС у Кіровоградській області видано направлення на перевірку №325 та №326 від 15 лютого 2021 року /а.с. 67-зворот/ про проведення з 15 лютого 2021 року фактичної перевірки ПП "Август-Плюс" тривалістю 10 діб.
У період з 15 лютого 2021 року по 25 лютого 2021 року Головним управлінням ДПС у Кіровоградській області проведено фактичну перевірку магазину « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що розташований за адресою: м. Кропивницький, пр. Правди, буд. 15, та в якому здійснює господарську діяльність ПП "Август-Плюс", з питань додержання суб`єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов`язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах та пального.
За результатами перевірки складено акт №547/11-28-09-01/38742694 від 25 лютого 2021 року /а.с. 68/, в якому зафіксовано порушення ПП "Август-Плюс" вимог абзацу 3 частини четвертої статті 11 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального" в частині реалізації та зберігання тютюнових виробів (сигарил), які відповідно до пункту 226.9 статті 226 Податкового кодексу України вважаються такими, що немарковані.
В акті зазначено, що в ході проведення перевірки в магазині на торгових полицях з цінниками на товар було встановлено факт зберігання з метою подальшої реалізації тютюнових виробів, а саме: сигарил різних виробників в асортименті. Листом від 18 лютого 2021 року за № 687/7/11-28-09-01-10 ГУ ДПС у Кіровоградській області звернулось до ГУ ДПС у Львівській області, з метою з`ясування інформації на які тютюнові вироби (кількість сигарил в пачці) були видані МАП з реквізитами, зазначеними в додатках №1, №2 та №3. ГУ ДПС у Львівській області (продавець вищезазначених МАП, які були наклеєні на пачки тютюнових виробів (сигарил)) листом від 17 лютого 2021 року за № 1101/7/13-01-009-06-04 повідомило, що МАП, які зазначені в запиті, видавались виробникам тютюнових виробів (сигарил) (ТзОВ «Винниківська тютюнова фабрика» та ТзОВ «Марвел інтернешнл тобакко груп» (далі - виробники ТВ)) для маркування сигарил з кількістю сигарил в пачці - 2 сигарили. Поряд з цим, виробниками ТВ (сигарил) МАП з реквізитами, зазначеними в додатку № 1, № 2 та № 3, були наклеєні на пачки тютюнових виробів (сигарили) з кількістю сигарил в пачці 20 шт., 25 шт., хоча для маркування даних тютюнових виробів вони не видавались. Відповідно до пункту 226.9 статті 226 Податкового кодексу України вважаються такими, що немарковані: тютюнові вироби марковані з відхиленням від вимог положення, затвердженого Кабінетом Міністрів України, відповідно до якого здійснюються виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування тютюнових виробів та/або марками. що не видавалися безпосередньо виробнику зазначеної продукції. Враховуючи вищезазначене, тютюнові вироби (сигарили) з реквізитами МАП, які зазначені в додатках № 1, № 2 та № 3 до акта перевірки, вважаються такими, що немарковані.
До акта додаються: додатки № 1, №2 та № 3 за наявним товаром, інші документи; акт контрольно-розрахункової операції за місцем реалізації товарів (надання послуг); фотоматеріали в електронному вигляді; розрахункові квитанції; копія листа ГУ ДПС в Кіровоградській області від 18 лютого 2021 року № 687/7/11-28-09-01-10; копія листа ГУ ДПС в Львівській області від 17 лютого 2021 року № 1101/7/13-01-09-06-04.
Згідно відповідного запису в акті перевірки №547/11-28-09-01/38742694 від 25 лютого 2021 року "зауважень до акта перевірки немає".
На підставі вказаного акта перевірки Головним управлінням ДПС у Кіровоградській області винесено податкове повідомлення - рішення №00008030901 від 19 березня 2021 року /а.с.63/, яким на підставі підпункту 54.3.3 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України і абзацу 20 частини другої статті 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального" за порушення вимоги абзацу 3 частини четвертої статті 11 вказаного Закону до Приватного підприємства "Август-Плюс" застосовано штрафні (фінансові) санкції (штраф) за платежем "Адміністративні штрафи та штрафні санкції за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів" в сумі 17000,00 грн.
Також на підставі вказаного акта перевірки Головним управлінням ДПС у Кіровоградській області винесено податкове повідомлення - рішення №00008040901 від 19 березня 2021 року /а.с.63-зворот/, яким на підставі підпункту 54.3.3 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України і абзацу 20 частини другої статті 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального" за порушення вимоги абзацу 3 частини четвертої статті 11 вказаного Закону до Приватного підприємства "Август-Плюс" застосовано штрафні (фінансові) санкції (штраф) за платежем "Адміністративні штрафи та штрафні санкції за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів" в сумі 17000,00 грн.
Не погодившись із прийняттям податкових повідомлень-рішень №00008030901 від 19 березня 2021 року та №00008040901 від 19 березня 2021 року, позивач звернувся до суду з цим позовом.
Надаючи оцінку оскаржуваним податковим повідомленням - рішенням, суд виходить з наступного.
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, та пальним, забезпечення їх високої якості та захисту здоров`я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального на території України визначає Закон України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального" від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР /далі - Закон №481/95-ВР (в редакції, чинній на момент виникнення спірних відносин)/.
За визначеннями, наведеними у статті 1 Закону №481/95-ВР, тютюнові вироби - сигарети з фільтром або без фільтру, цигарки, сигари, сигарили, а також люльковий, нюхальний, смоктальний, жувальний тютюн, махорка та інші вироби з тютюну чи його замінників для куріння, нюхання, смоктання чи жування.
Частиною третьою статті 11 Закону №481/95-ВР передбачено, що маркування тютюнових виробів, які реалізуються в Україні, здійснюється таким чином: на кожній одиниці тютюнової продукції (сигареті, цигарці тощо) вказується власна назва виробу.
На кожній пачці, коробці або сувенірній коробці вказується: найменування підприємства-виробника або тютюнової компанії; загальна та власна назви; наявність фільтруючого мундштука; кількість одиниць в пачці, коробці чи в сувенірній коробці; відомості щодо вмісту смоли та нікотину в диму однієї сигарети (щодо сигарет), які наносяться на зовнішню поверхню однієї меншої сторони упаковки тютюнових виробів і займають не менше 15 відсотків площі цієї сторони; медичні попередження, які наносяться відповідно до вимог, зазначених у цій частині статті; штриховий код.
На упаковці (за виключенням прозорих обгорток), в якій вироби знаходяться в пачках або коробках, вказується: загальна та власна назви виробу; кількість одиниць продукції в упаковці; медичні попередження, які наносяться відповідно до вимог, зазначених у цій частині статті; штриховий код.
Відповідно до абзацу 3 частини четвертої статті 11 Закону №481/95-ВР алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством.
За визначеннями, наведеними у статті 14 Податкового кодексу України /далі - ПК України/, марка акцизного податку - спеціальний знак для маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, віднесений до документів суворого обліку, який підтверджує сплату акцизного податку, легальність ввезення та реалізації на території України цих виробів; маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, - наклеювання марки акцизного податку на пляшку (упаковку) алкогольного напою, пачку (упаковку) тютюнового виробу чи ємність (упаковку) з рідиною, що використовується в електронних сигаретах, в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України щодо виробництва, зберігання та продажу марок акцизного податку.
Відповідно до пункту 226.1 статті 226 ПК України у разі виробництва на митній території України алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, чи ввезення таких товарів на митну територію України платники податку зобов`язані забезпечити їх маркування марками встановленого зразка у такий спосіб, щоб марка акцизного податку розривалася під час відкупорювання (розкривання) товару.
Положеннями пункту 226.2 статті 226 ПК України визначено, що наявність наклеєної в установленому порядку марки акцизного податку встановленого зразка на пляшці (упаковці) алкогольного напою, пачці (упаковці) тютюнового виробу чи ємності (упаковці) з рідиною, що використовується в електронних сигаретах, є однією з умов для ввезення на митну територію України і продажу таких товарів споживачам, а також підтвердженням сплати податку та легальності ввезення товарів.
Відповідно до пункту 226.3 статті 226 ПК України виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, здійснюються відповідно до положення, затвердженого Кабінетом Міністрів України.
Маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, здійснюється марками акцизного податку, зразки яких затверджуються Кабінетом Міністрів України /пункт 226.5 статті 226 ПК України/.
Згідно з пунктом 226.8 статті 226 ПК України кожна марка акцизного податку на тютюнові вироби повинна мати окремий номер та позначення про квартал і рік випуску марки. На марку акцизного податку на сигарети, цигарки та сигарили додатково наноситься кількість штук у пачці (упаковці). Виробники та імпортери тютюнових виробів ведуть облік та звітують про використання марок акцизного податку за видами марок (ТІ - "тютюн імпортний", ТВ - "тютюн вітчизняний") у кількісному виразі.
Положеннями пункту 226.9 статті 226 ПК України визначено, що вважаються такими, що немарковані, зокрема алкогольні напої, тютюнові вироби та рідини, що використовуються в електронних сигаретах, марковані з відхиленням від вимог положення, затвердженого Кабінетом Міністрів України, відповідно до якого здійснюються виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та/або марками, що не видавалися безпосередньо виробнику або імпортеру зазначеної продукції.
Відповідно до пункту 226.3 статті 226 ПК України постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року №1251 затверджено Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах /далі - Положення №1251/.
Згідно з пунктом 20 Положення №1251 маркування алкогольних напоїв вітчизняного виробництва, тютюнових виробів, тютюновмісних виробів для електричного нагрівання (ТВЕН) за допомогою підігрівача з електронним управлінням і рідин, що використовуються в електронних сигаретах, здійснюється виробниками зазначеної продукції.
Відповідно до вимог пункту 5 Положення №1251 на кожну марку наносяться такі реквізити: слова "УКРАЇНА", "МАРКА АКЦИЗНОГО ПОДАТКУ", "ТЮТЮНОВІ ВИРОБИ" (для тютюнових виробів); позначення виду марки, що складається із слів та літер "алкоголь вітчизняний (лікеро-горілчана продукція)" - "АВ ЛГП", "алкоголь вітчизняний (виноробна продукція)" - "АВ ВП", "алкоголь імпортний (лікеро-горілчана продукція)" - "АІ ЛГП", "алкоголь імпортний (виноробна продукція)" - "АІ ВП", "тютюн вітчизняний (сигарети з фільтром)" - "ТВ ЗФ", "тютюн вітчизняний (сигарети без фільтра, цигарки)" - "ТВ БФ", "тютюн вітчизняний (сигарили)" - "ТВ СГ", "тютюн імпортний (сигарети з фільтром)" - "ТІ ЗФ", "тютюн імпортний (сигарети без фільтра, цигарки)" - "ТІ БФ", "тютюн імпортний (сигарили)" - "ТІ СГ", "тютюн вітчизняний (інші вироби)" - "ТВ ІНШІ", "тютюн імпортний (інші вироби)" - "ТІ ІНШІ", "тютюновмісні вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) за допомогою підігрівача з електронним управлінням вітчизняні" - "ТВЕН В", "тютюновмісні вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) за допомогою підігрівача з електронним управлінням імпортні" - "ТВЕН І", "рідина імпортна" - "РІ", "рідина вітчизняна" - "РВ"; індекс регіону України (згідно з додатком), що відповідає місцезнаходженню виробника продукції, позначений двома цифрами (для маркування вітчизняної продукції), серія із чотирьох літер і шестизначний номер, два двозначних числа (місяць і рік, у якому вироблено марки для алкогольних напоїв) або двозначне та однозначне числа (рік і квартал, у якому вироблено марки для тютюнових виробів, тютюновмісних виробів для електричного нагрівання (ТВЕН) за допомогою підігрівача з електронним управлінням і рідин, що використовуються в електронних сигаретах) через скісну риску, сума акцизного податку (для алкогольних напоїв), сплаченого за одиницю продукції, з точністю до тисячного знака, крім суми акцизного податку з реалізації суб`єктами господарювання роздрібної торгівлі алкогольних напоїв, кількість штук у пачці або упаковці (для сигарет, цигарок та сигарил); реквізити покупця марки (зазначаються на марках для алкогольних напоїв): для юридичних осіб - код згідно з ЄДРПОУ, для фізичних осіб - підприємців - код, який відображає реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);
Частиною першою статті 17 Закону №481/95-ВР встановлено, що за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, пальним та зберігання пального посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
Згідно з абзацом 20 частини другої статті 17 Закону №481/95-ВР до суб`єктів господарювання (у тому числі іноземних суб`єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі виробництва, зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв чи тютюнових виробів; алкогольних напоїв чи тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку, - 200 відсотків вартості товару, але не менше 17000 гривень.
Законодавцем визначена міра відповідальності у вигляді штрафу за виробництво, зберігання, транспортування, реалізацію фальсифікованих алкогольних напоїв чи тютюнових виробів, алкогольних напоїв чи тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка.
Судовим розглядом встановлено, що листом ГУ ДПС у Львівській області №1101/7/13-01-09-06-04 від 17 лютого 2021 року "Про надання інформації щодо марок акцизного податку" /а.с. 703/ на запит ГУ ДПС в Кіровоградській області стосовно надання інформації на який вид продукції (вказати кількість сигарил в пачці) були надані вищевказані (згідно переліку) марки акцизного податку відповідно до коду товару згідно з УКТЗЕД, опису товару згідно з УКТЗЕД, повідомлено ГУ ДПС у Кіровоградській області, що марки акцизного податку для маркування тютюнових виробів, що зазначені в листі, видавалися для маркування сигар, включаючи сигари з відрізними кінцями, сигарил (тонкі сигари) та сигарет, цигарок, з тютюном або його замінниками: сигар, включаючи сигари з відрізними кінцями та сигарил (тонкі сигари) з вмістом тютюну, код УКТ ЗЕД 2402100000 кількість штук у пачці - 2 сигарили.
Під час фактичної перевірки магазину « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що розташований за адресою: м. Кропивницький, пр. Правди, буд. 15, та в якому здійснює господарську діяльність ПП "Август-Плюс", відповідачем встановлено факт реалізації та зберігання з метою реалізації споживачам (на полицях магазину з цінниками) сигарил з фільтром (20 шт, 25 шт у пачках) виробництва ТзОВ «Марвел інтернешнл тобако груп» та ТзОВ «Вінницька тютюнова фабрика», які обклеєні марками акцизного податку, які згідно інформації ГУ ДПС у Львівській області видавалися виробникам на 2 сигарили у пачці.
З огляду на встановлені обставини, суд вважає обґрунтованим висновок відповідача про те, що вищезазначені марки акцизного податку видавались виробникам ТОВ "Марвел інтернешнл тобако груп" та ТОВ "Вінницька тютюнова фабрика" для маркування сигарил з кількістю сигарил у пачці - 2 сигарили, тоді як фактично ними були марковані сигарили з кількістю сигарил у пачці - 20 сигарил, 25 сигарил, що не відповідає вимогам пункту 5 Положення №1251, та відповідно до пункту 226.9 статті 226 ПКУ вважаються такими, що є немаркованими.
Враховуючи викладене, суд доходить висновку про допущення позивачем порушень вимог абзацу 3 частини четвертої статті 11 вказаного Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального" та наявність підстав для прийняття відповідачем податкових повідомлень-рішень №00008030901 від 19 березня 2021 року та №00008040901 від 19 березня 2021 року відповідно до положень абзацу 20 частини другої статті 17 вказаного Закону.
Таким чином, у задоволенні адміністративного позову Приватного підприємства "Август-Плюс" слід відмовити.
Підстави для розподілу судових витрат відсутні.
Керуючись статтями 6-9, 72-77, 211, 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України,
В И Р І Ш И В:
Відмовити у задоволенні адміністративного позову Приватного підприємства "Август-Плюс" (вул. Київська, буд. 20, м. Кременчук, Полтавська область, 39600, ідентифікаційний код 38742694) до Головного управління ДПС у Кіровоградській області (вул. Велика Перспективна, буд. 55, м. Кропивницький, Кіровоградська область, 25000, ідентифікаційний код ВП 43995486) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду в порядку, визначеному частиною восьмою статті 18, частинами сьомою-восьмою статті 44 та статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України, а також з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених підпунктом 15.5 підпункту 15 пункту 1 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Н.І. Слободянюк