
Справа № 346/2033/21
Провадження № 3/346/1306/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 грудня 2021 року м. Коломия
Суддя Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області Васильковський В.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Коломийського РВП ГУНП в Івано-Франківської області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 , громадянина України, працюючого в Коломийському політехнічному коледжі,
-за ст. 130 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 05.05.2021 року о 00 год 15 хв. в м.Коломия по вул.. Шкрібляка керував транспортним засобом «KANUNI DIABLO» д.н.з. НОМЕР_2 в стані алкогольного сп`яніння. Огляд проводився на місці зупинки т/з за допомогою газоаналізатора «ALKOTEST №6820», що підтверджується тестом № 2611 від 05.05.2021 р., результат огляду становить 1.10% проміле. З результатами огляду гр.. ОСОБА_1 не згідний. Огляд проводився в мед.закладі, що підтверджується висновком на стан алкогольного сп`яніння № 27 від 05.05.2021 року.
04.08.2021 року від ОСОБА_1 поступило заперечення відповідно до якого вказує, що ознайомившись із даним протоколом про адміністративне правопорушення від 05 травня 2021 року, з урахуванням фактичних обставин справи, вважаю даний протокол про адміністративне правопорушення складений незаконно, у зв`язку із чим провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно нього за ст.130 ч.1 КУпАП слід закрити, на підставі п.1 ст.247 КУпАП, у зв`язку з відсутності події і складу адміністративного правопорушення. В матеріалах справи не має посилання на докази, які б свідчили про те, що він керував 05 травня 2021 року о 00-15 год. транспортним засобом (скутер) марки «Kanuni Diablo», д.н.з. НОМЕР_3 . Ні в протоколі про адміністративне правопорушення, ні в матеріалах справи не має даних про свідків (очевидців) події. На оглянутому відеозаписі не має моменту зупинки чи руху транспортного засобу' не має моменту складання протоколу про адміністративне правопорушення, оформлення інших матеріалів, тому відповідно до вимог ч.2 ст.266 КУпАП працівники поліції повинні були залучити двох свідків. Проте, цього не було зроблено.За вказаних обставин, поза всяким розумним сумнівом не доведено того, що він 05 травня 2021 року був суб`єктом адміністративного правопорушення за ст.130 ч.1 КУпАП, тобто керував транспортним засобом. В матеріалах справи також не міститься інформація про долю транспортного засобу (скутера) марки «Kanuni Diablo», д.н.з. НОМЕР_3 , зокрема не вказано чи вказаний транспортний засіб був тимчасово вилучено, чи був переданий під відповідальність іншому водію. Закон надає право особі, не бути згідною із результатами огляду на стан сп`яніння на місці зупинки. Якщо особа не згідна, то такий результат огляду на місці зупинки вважається недійсним. Вважає, що медичний заклад, який видав висновок щодо мого перебування в стані алкогольного сп`яніння, не відноситься до медичних закладів, які наділені правом проводити огляд на стан алкогольного чи іншого сп`яніння водіїв. Вказана обставина підтверджується із зібраних його захисником доказів, які долучено до матеріалів справи. Тому просить суд провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП щодо нього - закрити на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, у зв`язку з відсутністю і складу адміністративного правопорушення.
01.12.2021 року від представника ОСОБА_1 адвоката Микитюка Р.В. поступили додаткові пояснення відповідно до яких вказує, що згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ № 244171 від 05 травня2021 року за ст.130 ч. 1 КУпАП, ОСОБА_1 звинувачено в тому, що ОСОБА_1 05 травня 2021 року о 00-15 год. в місті Коломия по вулиці Шкрібляка керував транспортним засобом (скутером) марки «Kanuni Diablo», д.н.з. НОМЕР_3 в стані алкогольного спяніння. Огляд проводився на місці зупинки транспортного засобу за допомогою газоаналізатора «Alkotest # 6820», що підтверджується тестом № 2611 від 05 травня 2021 року. Результат огляду становить 1,10 % проміле. З результатом огляду ОСОБА_1 не згідний. Огляд проводився в медичному закладі, що підтверджується висновком на стан алкогольного сп`яніння № 27 від 05 травня 2021 року. ОСОБА_1 стверджує про те, що він керував транспортним засобом (скутером)марки «Kanuni Diablo», д.н.з. НОМЕР_3 в період часу 05 травня 2021 року о 00-15 год. Вказаним транспортним засобом незадовго керував його батько, ОСОБА_2 , який поїхав в аптеку за лікарством . Проте, транспортний засіб вийшов із ладу, а ОСОБА_2 стало зле. Надалі ОСОБА_1 приїхав після дзвінка батька, щоб закотити транспортний засіб додому, і принести батькові медикаменти. Внаслідок прогресування захворювання , ОСОБА_2 05 травня 201 року був госпіталізований на стаціонарне лікування до КПН "Коломийська ЦРЛ " КМР. Таким чином , оскільки ОСОБА_1 у вказаний в протоколі час 05 травня 021 року вів мопед, тому він був згідно ПДР України пішоходом, а тому не є суб`єктом адміністративної відповідальності за ст. 130 ч1 КУпАП, та на нього не поширюються вимоги п.2.9 а) ПДР України.
В судовому засіданні ОСОБА_1 та його захисник Микитюк Р.В. підтримали подані письмові пояснення підтримали. ОСОБА_1 додатково пояснив, що в той день він скутером не керував, а керував його батько- ОСОБА_2 , а він знаходився біля скутера, оскільки батько залишив його біля дороги.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 та захисника, ознайомившись з матеріалами справи, суд доходить висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.130 ч.1 КУпАП.
Вина особи, яка притягується до адміністративної відповідальності підтверджується наступними доказами: протоколом про адміністративне правопорушення від 05.05.2021 року; актом огляду на стан сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів; роздруківкою алкотеста «Драгер 6820», результат огляду – 1.10%о; висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного , наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 05.05.2021 року; рапортами від 05.05.2021 року; копією свідоцтва про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки; відеозаписом події на ком пакт диску.
Зокрема, на вказаному відеозаписі зафіксовано, що ОСОБА_1 проходить тест з використанням спеціального технічного засобу на місці, результат огляду становить 1,1 проміле. Згодом ОСОБА_3 проходить огляд в медичному закладі.
В судовому засіданні свідок ОСОБА_2 пояснив, що погано себе почував, взяв скутер і поїхав до аптеки за ліками. Виїхав на дорогу , скутер заглох. Дав сину ключі щоб він привів його додому. Ввечері, біля 22.00 год. бачив через вікно, як син привів скутер на їхнє подвір`я, не керуючи ним.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що в діях гр. ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.130 ч.1 КУпАП, оскільки він керував транспортним засобом в стані алкогольного сп`яніння.
Так, згідно з ч. 1 ст. 130 КУпАП відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного чи іншого сп`яніння є адміністративним правопорушенням і тягне за собою відповідальність аналогічно, як і за керування транспортним засобом у стані сп`яніння.
Відповідно до вимог п. 2.5 Правил дорожнього руху водій повинен на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп`яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Порядок проведення огляду на стан алкогольного сп`яніннязнайшов своє відображення у ст. 266 КУпАП, приписах Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом від 09 листопада 2015 року № 1452/735, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2015 року за № 1413/27858 (далі - Інструкції), та Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року № 1103 (далі - Порядку).
Відповідно до змісту ст. 266 КУпАП та Інструкції якщо поліцейський уповноваженого підрозділу НПУ виявляє ознаки стану алкогольного сп`яніння у водія транспортного засобу, у зв`язку з чим є законні підстави вважати, що останній перебуває у такому стані, то має право вимагати пройти відповідно до встановленого порядку огляд на стан алкогольного сп`яніння.
Відповідно до ст. 266 КУпАП огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов`язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров`я. Перелік закладів охорони здоров`я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров`я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.
Огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров`я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров`я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського. Кожний випадок огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, у закладі охорони здоров`я реєструється в порядку, визначеному спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров`я.
Відповідно до п. 6 Розділу І Інструкції огляд на стан сп`яніння проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом. Згідно з п. 7 Розділу І у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров`я.
Як визначено п. 3 Порядку, огляд проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ і Держспоживстандартом. Відповідно до п. 6 цього Порядку водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров`я.
Як вбачається з досліджених доказів, зазначеного порядку та вимог ст. 266 КУпАП працівники поліції при проведенні огляду ОСОБА_1 дотримались.
Так, відповідно до копії посвідчення, лікар який проводив огляд, має відповідну кваліфікацію (а.с.62).
Стан алкогольного сп`яніння ОСОБА_1 підтверджується актом медичного огляду № 27 від 05.05.2021 року, Висновком щодо результатів медичного огляду від 05.05.2021 року та результатом токсикологічного дослідження № 178 від 05.05.2021 року (а.с. 64-67).
При призначенні стягнення, суд бере до уваги характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Посилання ОСОБА_1 на те, що він не керував транспортним засобом, як і показання свідка ОСОБА_4 суд оцінює критично, оскільки, як зафіксовано на відеозаписі, ОСОБА_1 не заперечував факт керування, погодився пройти огляд на стан алкогольного сп`яніння.
Показання свідка не узгоджуються з встановленими обставинами справи, зокрема протокол складено о 01.48 год. 05.05.2021 року, ОСОБА_1 направлений на огляд на стан сп`яніння у медичному закладі о 00.38 год., а свідок зазначив, що ОСОБА_1 прийшов зі скутером на подвір`я біля 22 год. вечора.
Крім того, свідок не був очевидцем обставин, які відбувалися у проміжку часу між тим, як він передав ключі від транспортного засобу ОСОБА_1 та тим, як ОСОБА_1 привів скутер на подвір`я будинку.
Крім того суд відхиляє посилання захисника на те, що медичний заклад, який видав висновок щодо перебування в стані алкогольного сп`яніння, не відноситься до медичних закладів, які наділені правом проводити огляд на стан алкогольного чи іншого сп`яніння водіїв, оскільки вказане не підтверджується належними та допустимими доказами.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 33, 221, 283, 284, 294 КУпАП, суд,
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.130 ч.1 КУпАП України та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцяти тисяч) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі сумі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн.. 00 коп. у дохід держави: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, Код отримувача ( код за ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету 22030106 .
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду через Коломийський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Васильковський В. В.