
МАКАРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Д.Ростовського, 35, смт. Макарів, Київська область, 08001, тел/факс (04578)5-13-39, e-mail inbox@mk.ko.court.gov.ua
У Х В А Л А
"18" листопада 2021 р. справа №370/2957/20
Суддя Макарівського районного суду Київської області Мазка Н.Б., розглянувши матеріали позовної заяви
ОСОБА_1 до Волинської обласної державної адміністрації про поновлення на роботі і оплату за час вимушеного прогулу,
в с т а н о в и в:
в провадженні Макарівського районного суду Київської області знаходиться справа №370/2957/20 за позовом ОСОБА_1 до Волинської обласної державної адміністрації про поновлення на роботі і оплату за час вимушеного прогулу.
Відповідно до вимог п.1 ч.1 ст.255 ЦПК України провадження у справі закривається, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Компетенція судів щодо розгляду цивільних справ визначена ст.19 ЦПК України, згідно з якою у порядку цивільного судочинства розглядаються справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Згідно вимог ч.1 ст.2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Пунктом 1, 2, 7 ч.1 ст.4 КАС України передбачено, що адміністративна справа - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, у тому числі на виконання делегованих повноважень, і який виник у зв`язку з виконанням або невиконанням такою стороною цих функцій.
Суб`єкт владних повноважень - орган державної влади (у тому числі без статусу юридичної особи), орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб`єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.
Відповідно вимогам ст.1 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», місцева державна адміністрація є місцевим органом виконавчої влади і входить до системи органів виконавчої влади.
Згідно вимог ч.1 ст.19 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: 1) спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Визначальним критерієм здійснення правосуддя в адміністративних справах є принцип офіційного з`ясування всіх обставин у справі й обов`язок суб`єкта владних повноважень доказувати правомірність своїх дій чи рішень, а визначальним принципом цивільного судочинства є змагальність сторін.
Основною ознакою справи адміністративної юрисдикції є суть (зміст, характер) спору. Публічно-правовий спір, на який поширюється юрисдикція адміністративних судів, є спором між учасниками публічно-правових відносин і стосується саме цих відносин.
Разом з тим, приватно-правові відносини вирізняються наявністю майнового чи немайнового особистого інтересу учасника. Спір має приватноправовий характер, якщо він обумовлений порушенням або загрозою порушення приватного права чи інтересу, як правило, майнового, конкретного суб`єкта, що підлягає захисту в спосіб, передбачений законодавством для сфери приватноправових відносин, навіть і в тому випадку, якщо до порушення приватного права чи інтересу призвели управлінські дії органу влади чи місцевого самоврядування.
З матеріалів справи вбачається, що згідно Статуту ДП «Служба місцевих автомобільних доріг у Волинській області», затвердженого розпорядженням голови обласної державної адміністрації 07.02.2020 року №60 (у редакції розпорядження голови облдержадміністрації ві д25.02.2020 року №99) Волинська обласні державна адміністрація як уповноважений орган управління є суб`єктом призначення на посаду, а також є суб`єктом звільнення з посади директора ДП «Служба місцевих автомобільних доріг у Волинській області».
Таким чином, спір не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, а отже провадження по справі підлягає закриттю.
Керуючись вимогами ст.19, 255 ЦПК України,
у х в а л и в:
закрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Волинської обласної державної адміністрації про поновлення на роботі і оплату за час вимушеного прогулу.
Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана до Київського апеляційного суду через Макарівський районний суд Київської області протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання її копії.
Повний текст ухвали складено 18.11.2021 року.
Суддя