Єдиний державний реєстр судових рішень ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ № 2а-2000/10/2370 21.06.2010 р. м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Коваленка В.І.,
при секретарі - Поповій Ю.Є.,
за участю представників:
від позивача - Павленко М.В., за довіреністю,
від відповідача - не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у м. Черкаси до малого приватного підприємства «Черкассыпищеспецстрой»про стягнення 8723 грн. 58 коп.,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у м. Черкаси звернулася до суду з адміністративним позовом до малого приватного підприємства «Черкассыпищеспецстрой»про стягнення 8723 грн. 58 коп.
Представник позивача в судовому засіданні зазначила, що відповідач має податковий борг у загальній сумі 8723 грн. 58 коп.
На підставі вищевказаного позивач просить задовольнити його позов та стягнути з відповідача податковий борг у сумі 8723 грн. 58 коп.
Відповідач в судове засідання не зявився, заперечень проти позову не надав, хоча про час, дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Представник позивача в судовому засіданні просить задовольнити її вимоги та стягнути з відповідача податковий борг у сумі 8723 грн. 58 коп.
Відповідач в судове засідання не зявився, заперечень проти позову не надав, хоча про час, дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний звязок доказів у їх сукупності, суд встановив, що відповідач, мале приватне підприємство «Черкассыпищеспецстрой»є юридичною особою з 24.05.1993 року, що підтверджується відомостями, зазначеними у витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців.
Приватне підприємство «Черкассыпищеспецстрой»виконавчим комітетом Черкаської міської ради включено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України з ідентифікаційним кодом 14195349.
Відповідно до ст.67 Конституції України, ст.44 Господарського кодексу України, ст.9 Закону раїни «Про систему оподаткування», інших законів України суб'єкти підприємницької діяльності зобов'язані сплачувати податки і збори.
Суд зазначає, що згідно положень ст.2 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ (далі Закон №2181) податкові органи є контролюючими органами та органами стягнення стосовно податків та зборів (обов'язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів.
Суд встановив, що відповідно до пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 цього Закону відповідач як платник податків і зборів зобов'язаний самостійно сплачувати суми податкових зобов'язань, визначених податковими деклараціями, розрахунками та податковими повідомленнями-рішеннями.
При дослідженні письмових матеріалів справи, судом встановлено, що відповідач має не погашений податковий борг перед бюджетом в сумі 8723 грн. 58 коп., який виник по податку на додану вартість підприємств відповідно до уточнюючого розрахунку податкових зобовязань по ПДВ № 289251 від 01.03.2008 року на суму 4308 грн. переплата станом на 01.12.2008 року у сумі 24 грн. 77 коп.= 4283 грн. 23 коп.; уточнюючого розрахунку податкових зобовязань по ПДВ №289255 від 22.12.2008 року на суму 1738 грн.; сума штрафу, нарахована платником самостійно у звязку з виправленням помилки по розрахунку податкових зобовязань по ПДВ №289251 у розмірі 215 грн.; сума штрафу, нарахована платником самостійно у звязку з виправленням помилки по розрахунку податкових зобовязань по ПДВ №289255 у розмірі 87 грн.; податкової декларації з ПДВ від 22.12.2009 року №289234 на суму 5400 грн.; уточнюючого розрахунку податкових зобовязань по ПДВ № 1700 від 22.01.2009 року на суму 7656 грн.; сума штрафу нарахована платником самостійно у звязку з виправленням помилки по розрахунку податкових зобовязань по ПДВ № 1700 у розмірі 383 грн.
Крім того, в судовому засіданні, судом встановлено, що 20.03.2009 року відповідачем самостійно сплачено податкове зобовязання з ПДВ у сумі 16250 грн. по декларації з ПДВ від 10.03.2009 року № 33751.
З матеріалів справи вбачається, що позивачем винесено акт перевірки від 13.04.2009 року № 2813/15-210, яким встановлено несвоєчасну сплату податкового зобовязання з ПДВ та податкового повідомлення рішення від 13.04.2009 року № 0006451502/0 на суму 3189 грн. 60 коп., та акт перевірки від 27.08.2009 року №5982/15-210, яким встановлено неподання декларації З ПДВ за квітень, травень, липень 2009 року та податкового повідомлення рішення від 27.08.2009 року № 0014291502/0 на суму 680, а також, акт перевірки від 21.01.2010 року № 238/15-210, яким встановлено неподання декларації по ПДВ за серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень 2009 року та податкового повідомлення рішення від 21.01.2010 року № 0000451502/0 на суму 850 грн.
Крім того, в судовому засіданні встановлено, що керуючись п.6.2 статті 6 Закону №2181 позивачем відповідачу направлено податкові вимоги, а саме, першу податкову вимогу №12128 від 25.11.2008 року на суму 489 грн. 80 коп. та другу податкову вимогу №2/18 від 08.01.2010 року на суму 12213 грн. 03 коп.
Суд зазначає, що відповідно до абзацу 3 пп. 5.3.1 п. 5.3 ст.5 Закону № 2181-III платник податків зобовязаний погасити нараховану суму податкового зобовязання протягом 10 календарних днів від отримання податкового повідомлення (з моменту його розміщення на дошці податкових оголошень). Вказані податкові повідомлення рішення не були оскаржені платником податків в апеляційному та судовому порядку, отже відповідно до пп. 5.2.1 п.5.2 ст.5 даного Закону податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до п.4.2 ст.4 цього Закону вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення (розміщення на дошці податкових оголошень).
Крім того, судом встановлено, що внаслідок існування податкового боргу за малим приватним підприємством «Черкассыпищеспецстрой»в Державному реєстрі обмежень рухомого майна 04.12.2008 року за № 8259713 зареєстрована податкова застава.
Таким чином, за відповідачем обліковується податковий борг у сумі 8723 грн. 58 коп.
Суд зазначає, що частиною першою статті 67 Конституції України закріплено обов'язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Статтею 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»№ 509-XII від 4 грудня 1990 року однією з функцій державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних державних податкових інспекцій є звернення до судів з позовами до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Спеціальним Законом, який визначає платників податку на додану вартість, об'єкти, базу та ставки оподаткування, перелік неоподатковуваних та звільнених від оподаткування операцій, особливості оподаткування експортних та імпортних операцій, поняття податкової накладної, порядок обліку, звітування та внесення податку до бюджету є Закон України «Про податок на додану вартість»від 3 квітня 1997 року № 168/97-ВР (далі за текстом Закон № 168/97-ВР).
Відповідно до статті 14 Закону України «Про систему оподаткування»№ 1251-XII від 25 червня 1991 року, податок на додану вартість віднесений до загальнодержавних податків і зборів.
Згідно до статті 2 цього Закону платником податку на додану вартість є будь-яка особа, яка здійснює або планує здійснювати господарську діяльність та реєструється за своїм добровільним рішенням як платник цього податку.
Відповідно до пункту 9.2. статті 9 Закону № 168/97-ВР будь-якій особі, яка реєструється як платник податку на додану вартість, присвоюється індивідуальний податковий номер, який використовується для справляння цього податку.
Законом, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення є Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181-III від 21 грудня 2000 року (надалі за текстом «Закон № 2181-III»).
Пункт 1.5. статті 1 Закону № 168/97-ВР визначає звітний (податковий) період, як період, за який платник податку зобов'язаний проводити розрахунки податку та сплачувати його до бюджету.
Підпункт 7.8.1. пункту 7.8. статті 7 Закону № 168/97-ВР передбачає, що податковим періодом є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених цим Законом, календарний квартал.
За приписами пункту 5.1 статті 5 Закону № 2181-III податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Згідно підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України № 2181-III платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону України № 2181-III для подання податкової декларації.
За змістом підпункту 5.2.1. пункту 5.2. статті 5 Закону № 2181-III податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.
Суд зазначає, що відповідно до Закону України «Про державну податкову службу в Україні», податкові органи є контролюючими органами та органами стягнення стосовно податкових зобов'язань та фінансових санкцій, які справляються до бюджетів. Державна податкова інспекція у місті Черкаси здійснює контроль в сфері оподаткування і стягнення податкових зобов'язань та фінансових санкцій.
Отже, судом в судовому засіданні встановлено, що відповідач, у встановлені законодавством строки не сплатив податковий борг, тому суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 86, 94, 159, 162 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з малого приватного підприємства «Черкассыпищеспецстрой», що знаходиться за адресою: 18030, Черкаська обл., м. Черкаси, вул. Чкалова, 12, ідентифікаційний код 14195349 в дохід бюджету через державну податкову інспекцію у м. Черкаси Черкаської області, що знаходиться за адресою: 18000, м. Черкаси, вул. Хрещатик, 235 податковий борг у сумі 8723 (вісім тисяч сімсот двадцять три) грн. 58 коп.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, з подачею копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
СуддяВ.І. Коваленко