ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 червня 2010 року <ЧАС >м.ПолтаваСправа № 2а-475/10/1670 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді –Клочка К.І.
при секретарі –Міщенко Р.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Заводському районі м. Миколаєвадо Дочірнього підприємства "Кременчуцьке спеціалізоване управління №629 "Гідроспецфундаментбуд" Відкритого акціонерного товариства "Укргідроспецфундаментбуд"про стягнення податкової заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
05 лютого 2010 року Державна податкова інспекція у Заводському районі м. Миколаєвазвернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Дочірнього підприємства "Кременчуцьке спеціалізоване управління №629 "Гідроспецфундаментбуд" Відкритого акціонерного товариства "Укргідроспецфундаментбуд"про стягнення податкової заборгованостіу розмірі 834,92 грн. посилаючись на порушення відповідачем підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 №2181-III (надалі –Закон №2181-ІІІ).
Представник позивача явку уповноваженого представника у судове засідання не забезпечив, про час, дату, місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився про час, дату, місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно.
Дослідивши матеріали справи, з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, суд встановив наступне.
Згідно зі статтею 4 Закону України «Про податкову службу в України» податкова адміністрація є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції в районах у містах підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям.
Відповідно до пунктів 1.2 статті 10 зазначеного Закону одним із завдань податкової адміністрації є контроль за своєчасністю, достовірністю та повнотою обчислення і сплати податків та зборів, забезпечення обліку платників податків, правильність обчислення та своєчасність надходження податків.
Згідно з пунктом 11 статті 10 Закону податкова інспекція звертається до суду з позовами про стягнення заборгованості перед бюджетом та державними цільовими фондами.
Таким чином, позивач є державним органом, уповноваженим здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах.
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з пунктом 1 частини другої статті 92 Конституції України виключно законами України встановлюється система оподаткування, податки і збори.
Дочірнє підприємство "Кременчуцьке спеціалізоване управління № 629 "Гідроспецфундаментбуд" Відкритого акціонерного товариства "Укргідроспецфундаментбуд" ( ідентифікаційний код 01416659) зареєстровано як юридична особа Виконавчим комітетом Кременчуцької міської ради Полтавської області.
Відповідно до положень статті 14 Закону України «Про плату за землю»від 03.07.1992 №2535-ХІІ, платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
02.02.2009 року відповідач подав до Державної податкової інспекції у Заводському районі м. Миколаєва податкову декларацію з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності на суму 834,92 грн. в якій, відповідач визначив розмір орендної плати в наступному розмірі:
за жовтень 2009 року 723,37грн.
за листопад 2009 року 723,37 грн.
Крім того, відповідачем нараховано пеню у розмірі 98,30 грн. Із зазначеного податкового зобов’язання відповідачем сплачено 710,12 грн.
Відповідно до підпункту 6.2.1. пункту 6.2 статті 6 Закону №2181-ІІІ, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Підпунктом 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону №2181-ІІІ встановлено, що перша податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк. Друга податкова вимога надсилається не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
На підставі вищезазначеної норми 10 січня 2009 року Державною податковою інспекцією у Заводському районі м. Миколаєва винесено першу податкову вимогу №1/1 на суму 580,65 грн., яку відповідач отримав 10.04.2009 року.
12 травня 2009 року Державною податковою інспекцією у Заводському районі м. Миколаєва винесено другу податкову вимогу № 2/239 на суму 772,22 грн., яку відповідач отримав 20 травня 2009 року.
Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача із земельного податку склала 834,92 грн, яка на час розгляду справи є непогашеною та підтверджується зворотнім боком облікової картки платника податку.
Відповідно до пункту 3.1.1 статті 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами»активи платників податків можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду.
Належних доказів оплати заборгованості перед позивачем відповідачем суду не надано.
Статтею 71 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Заводському районі м. Миколаєва до Дочірнього підприємства "Кременчуцьке спеціалізоване управління №629 "Гідроспецфундаментбуд" Відкритого акціонерного товариства"Укргідроспецфундаментбуд" про стягнення податкової заборгованості - задовольнити.
Стягнути з Дочірнього підприємства "Кременчуцьке спеціалізоване управління №629 "Гідроспецфундаментбуд" Відкритого акціонерного товариства "Укргідроспецфундаментбуд" (вул. 40 років Жовтня 8, м. Кременчук. Полтавська область, ідентифікаційний код 01416659) податкову заборгованість у розмірі 834 (восьмисот тридцяти чотирьох) гривень 92 (дев"яносто двух) копійки на користь місцевого бюджету Заводського району м. Миколаєва р/р №34128999700003, банк УДК у Миколаївській області, МФО 826013.
Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана у 20-денний строк після подачі заяви про апеляційне оскарження в порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови виготовлено 29 червня 2010 року.
Суддя К.І. Клочко