Постанова № 10156779, 18.05.2010, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.05.2010
Номер справи
2а-670/10/0870
Номер документу
10156779
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 травня 2010 року <Текст >Справа № 2а-670/10/0870

Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді О.В. Конишевої,

при секретарі судового засідання С.А. Данилової,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Державної інспекції з контролю за цінами в Запорізькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Аскет Шиппінг» про стягнення економічних санкцій у розмірі 528048,15 грн.

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Державної інспекції з контролю за цінами в Запорізькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Аскет Шиппінг» про стягнення економічних санкцій у розмірі 528048,15 грн.

Позивач підтримав позовні вимоги у повному обсязі, з підставі викладених у позовній заяві. Зокрема зазначивши, що у відповідача існує борг по економічним санкціям у розмірі 528048, 15 грн. за порушення п. 46 наказу Міністерства транспорту України від 27.06.1996 №214 «Про затвердження зборів і плат за послуги, що надаються суднам у морських торговельних портах України». Свої позовні вимоги обґрунтовує ст. 13, 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення».

Відповідач у судове засідання не зявився, письмові пояснення або заперечення суду не надав. Про причини неявки суд не повідомив. Про час та дату судового засідання повідомлений належним чином.

Крім того судом встановлено, що у позовні заяві було зазначено невірну адресу відповідача, а тому матеріали справи двічі повертались на адресу суду з відміткою поштового відділення «за зазначеною адресою не значиться». У судовому засіданні позивачем було уточнено адресу відповідача, у звязку із чим розгляд справи зупинявся.

Враховуючи те, що була уточнена адреса відповідача та те, що відповідач двічі у судове засідання не звився, згідно із приписами статті 128 КАС України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи. За таких обставин, суд визнав за доцільне вирішити справу за наявними в ній матеріалами, яких достатньо для структури для вантажовласників. розгляду спору по суті, за відсутності в судовому засіданні представника відповідача.

Проаналізувавши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, заслухавши пояснення представників сторін, суд вважає, позовні вимоги не обґрунтованими та такими, що задоволенню не підлягають, виходячи з наступного:

Судом встановлено, що Державною інспекцією з контролю за цінами в Запорізькій області згідно з планом роботи на ІV квартал 2009 року проведено перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю «Аскет Шиппінг» з питань дотримання порядку застосування тарифів на комплекс робіт, повязаних з обробленням вантажів у морських та річкових портах України, які здійснюють стивідорні компанії та інші комерції структури для вантажовласників, за результатами якої було складено акт від 23.10.2009 року № 382, яким встановлено, що в період з 01.12.2008 по 30.09.2009 відповідачем необґрунтовано одержував виручку в сумі 176016,05 грн. внаслідок завищення розміру ставок плати за агентування суден без зниження їх на 50 %, тим самим було порушено вимоги п. 46 наказу Міністерства транспорту України від 27.06.1996 №214 «Про затвердження зборів і плат за послуги, що надаються суднам у морських торговельних портах України».

На підставі матеріалів перевірки, відповідно до ст. ст. 13, 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» та Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої наказом Міністерства економіки України, Міністерства фінансів України від 03.12.2001 №298/519, до відповідача застосовано економічні санкції, про що прийнято рішення від 29.10.2009 року № 161 на суму 528048, 15 грн. та направлено претензію від 29.10.2009 року за № 01-15/3155.

Державна інспекція з контролю за цінами в Запорізькій області є територіальним органом Державної інспекції з контролю за цінами у складі Міністерства економіки України і підпорядковується їй.

Основними завданнями Держінспекції цін є організація та здійснення контрольно-наглядових функцій з питань додержання органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями вимог щодо формування, встановлення та застосування цін і тарифів.

Статтею 13 Закону України «Про ціни і ціноутворення» № 507 від 03.12.1990 встановлено, що державний контроль за цінами здійснюється при встановленні і застосуванні державних фіксованих та регульованих цін і тарифів. При цьому контролюється правомірність їх застосування та додержання вимог законодавства про захист економічної конкуренції. Контроль за додержанням державної дисципліни цін здійснюється органами, на які ці функції покладено Урядом України.

Відповідно до ч. 1 ст. 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» необґрунтовано одержана підприємством сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін підлягає вилученню в доход відповідного бюджету із застосуванням штрафу у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки.

Пунктом 1.6 Інструкції передбачено, що необґрунтовано одержані суб'єктами господарювання, унаслідок порушень порядку встановлення і застосування цін, суми виручки штрафи підлягають вилученню згідно із законодавством на підставі рішень, прийнятих органами державного контролю за цінами.

Отже, обов'язок по сплаті сум економічних санкцій покладено на відповідача.

У зазначений термін сума перерахована не була, повідомлення про виконання рішення не надійшло.

Судом встановлено, що відповідачем рішення про застосування економічних санкцій від 29.10.2009 року № 161 не оскаржено ні до вищестоящого органу у порядку, передбаченому чинним законодавством, ні у судовому порядку. Таким чином, зазначене рішення про застосування економічних санкцій на даний час є чинним.

Отже враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Запорізькій області про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю «Аскет Шиппінг» економічної санкції в суму 528048,15 грн. підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 2, 4, 7-12, 69-71, 158, 160- 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Аскет Шиппінг» суму у розмірі 528048 (пятсот двадцять вісім тисяч сорок вісім) грн. 15 коп. на р/р 31113106700011, одержувач державний бюджет м. Бердянськ, ЄДРПОУ 34676953, банк ГУДКУ в Запорізькій області, МФО 813015.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України з дня складення її в повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова виготовлена у повному обсязі 07.06.2010.

Суддя /підпис/ О.В. Конишева