
Справа № 703/3445/21
3/703/1234/21
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 грудня 2021 року суддя Смілянського міськрайонного суду Черкаської області Прилуцький В.О., за участю прокурора Міщенко В.М.., секретаря судового засідання Кочеткової І.В., розглянув матеріали, які надійшли від департаменту внутрішньої безпеки національної поліції України Черкаської області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої по АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП,
встановив:
Згідно протоколів № 394/2021, 393/2021 та 392/2021 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 08 жовтня 2021 року ОСОБА_1 будучи депутатом Балаклеївської сільської ради Смілянського району Черкаської області, будучи відповідно до пп. «б» п.1 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч.2 ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно подала до Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, граничний термін подачі був 00 год. 00 хв. 31 травня 2020 року, а декларація фактично подана 11 червня 2020 року, крім того не своєчасно подала декларацію особи, яка припиняє діяльність особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування(перед звільненням) граничний термін подачі якої був 09 грудня 2020 року, а фактично декларація подана 13 липня 2021 року, крім того несвоєчасно подала декларацію особи, яка припиняє діяльність особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (декларація після звільнення), оскільки граничний термін подачі був 00 год. 00 хв. 31 березня 2021 року, а декларація фактично подана 14 липня 2021 року, чим вчинив адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративних правопорушення визнала повністю, щиро розкаялась, просила суд визначити їй мінімальну суму покарання.
Прокурор Міщенко В.М. в судовому засіданні протоколи про вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушеннь, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, підтримала, просила притягнути особу до адміністративної відповідальності.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши письмові матеріали справи суддя приходить до наступних висновків.
Відповідно до рішення Балаклеївської сільської ради № 1-1/VІІ від 03 січня 2019 року ОСОБА_1 обрано депутатом Балаклеївської сільської ради та звільнення із цієї посади 10 листопада 2020 року, що підтверджується рішенням цього ж органу від 10 листопада 2020 року.
Відповідно до пп. «б» п.1 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» вона є суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією.
Згідно з ч.1, ч.2 ст. 45 Закону України Про запобігання корупції особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. Особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Відповідно до роздруківки сторінки публічної частини інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» public.nazk.gov.ua за параметрами пошуку " ОСОБА_1 " вбачається, що ОСОБА_1 декларацію за 2019 рік подала 11 червня 2020 року (граничний термін подачі 31 травня 2020), декларацію після звільнення – 13 липня 2021 року (граничний термін 09 грудня 2020) та декларацію після звільнення подала 14 липня 2021 року (граничний термін 31 ьерезня 2021 рок).
Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП передбачена відповідальність за адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Поважності причин несвоєчасного подання декларації щорічної ОСОБА_1 не наведено, доказів на підтвердження не надано.
З огляду на вказане, суддя вважає, що у діянні ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбачений ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (щорічної, перед звільнення та після звільнення).
Обставиною, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 є її щире розкаяння.
Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 не встановлено.
При накладенні адміністративного стягнення суддя враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь її вини, пом`якшуючу обставину.
На підставі викладеного, суддя вважає, що ОСОБА_1 слід піддати адміністративному стягненню у межах санкції ч.1 ст.172 - 6 КУпАП, застосувавши до нього стягнення у виді штрафу в розмірі 55 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, оскільки за встановлених обставин цей вид стягнення є необхідним та достатнім для досягнення мети, установленої ст. 23 КУпАП .
З урахуванням положень ст. 40-1 КУпАП, Закону України Про судовий збір судовий збір підлягає стягненню з особи у разі винесення постанови про накладення адміністративного стягнення.
Таким чином з ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню судовий збір в сумі 454 грн.
Керуючись ст.23, 24, 33, 34, 35, ч. 1 ст. 172-6, 283, 284, 287, 294, 307, 308 КУпАП, суддя,
постановив:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстровану по АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП .
Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстровану по АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 55 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 935 гривень.
Стягнути із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої по АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 на користь держави 454 грн. судового збору, який зарахувати на рахунок: UA908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м.Києві 22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк оримувача: Казначейство України, код банку отримувача: 899998, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду особами визначеними ч.2 ст. 294 КУпАП шляхом подачі апеляції в 10 денний строк з дня її винесення, та набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Строк пред`явлення постанови до виконання - три місяці.
Суддя: В. О. Прилуцький