Рішення № 101560723, 02.12.2021, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.12.2021
Номер справи
480/8258/21
Номер документу
101560723
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

02 грудня 2021 року Справа №480/8258/21

Сумський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Діски А.Б., розглянувши у спрощеному позовному провадженні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №480/8258/21 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 (далі - позивач), звернулася до Сумського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (далі - відповідач), в якому просить:

1. Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, щодо зменшення позивачу розміру щомісячного довічного грошового утримання як судді у відставці з 90% на 72% суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді, при здійсненні перерахунку та виплаті такого за період з 19 лютого 2020 року довічно.

2. Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області здійснити позивачу, як судді у відставці, починаючи з 19 лютого 2020 року довічно перерахунок та виплату щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці із розрахунку 90% від грошового утримання судді, який працює на відповідній посаді, згідно довідки №486/20-вих. від 26 лютого 2020 року, виданої Територіальним управлінням Державної судової адміністрації України в Луганській області з урахуванням вже отриманих сум грошового утримання судді; зарахувати до стажу роботи на посаді судді, що дає право на відставку, додатково стаж роботи помічником прокурора м. Ромни Сумської області з 24 березня 1976 року по 18 грудня 1978 року тривалістю 2 роки 8 місяців 24 дні, а також стаж роботи стажистом прокуратури Роменського району Сумської області з 01 жовтня 1975 року по 24 березня 1976 року тривалістю 5 місяців 23 дня, який має бути врахований для збільшення нарахувань.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що з 19.10.2013 позивачу призначено щомісячне довічне грошове утримання судді у відставці у розмірі 90% грошового утримання судді, який працює на відповідній посаді. Рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 23.10.2020 відповідача зобов`язано здійснити позивачу, як судді у відставці, перерахунок та виплату щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці згідно із довідкою ТУ ДСА України в Луганській області від 26.02.2020 № 486/20-вих. Відповідачем проведено перерахунок щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці на підставі вказаної довідки, проте з розрахунку 72% від розміру складових судівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді.

Позивач вважає, що дії відповідача щодо зменшення розміру відсотків з 90% до 72% від винагороди працюючого на відповідній посаді судді при перерахунку щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці на підставі довідки ТУ ДСА України в Луганській області від 26.02.2020 № 486/20-вих є неправомірними та такими, що суттєво прушують її права.

Ухвалою суду від 03.09.2021 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи. Цією ж ухвалою відповідача зобов`язано надати суду завірені належним чином копії матеріалів пенсійної справи позивача, що стосуються позовних вимог та встановлено відповідачу 15-денний строк для подання відзиву на позов, доказів, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача.

Ухвалу суду від 03.09.2021 відповідач отримав 10.09.2021, однак станом на час розгляду справи відзив на позов до суду не надано.

Відповідно до ч. 6 ст. 162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Суд, перевіривши матеріали справи, повно та об`єктивно оцінивши докази в їх сукупності, дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, з огляду на наступне.

Судом встановлено, що 08.10.2013 ОСОБА_1 звільнена з посади судді відповідно до постанови Верховної Ради України від 19.09.2013 № 604-VII (а.с. 35) та є суддею у відставці Лутугинського районного суду Луганської області, що підтверджується відповідним записом в трудовій книжці та посвідченням (а.с. 9.)

У позовній заяві позивач зазначає, що з 09.10.2013 їй було призначено щомісячне довічне грошове утримання судді у відставці згідно Закону України "Про судоустрій та статус суддів" від 7 липня 2010 р. № 2453 -VI у розмірі 90% грошового утримання судді, який працює на відповідній посаді.

Рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 23.10.2020 по справі №480/5849/20 частково задоволено адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії. Визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області від 06 березня 2020 року № 141082 про відмову ОСОБА_1 у проведенні перерахунку щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, на підставі довідки від 26.02.2020 року № 486/20-вих. Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області здійснити ОСОБА_1 , як судді у відставці, перерахунок та виплату щомісячного довічного грошового утримання згідно із довідкою Територіального управління Державної судової адміністрації України в Луганській області від 26.02.2020 року № 486/20-вих., з урахуванням фактично виплачених сум, починаючи з 19.02.2020 року. В іншій частині позовних вимог - відмовлено (а.с. 10-12).

З протоколу перерахунку пенсії вбачається, що на виконання вказаного рішення суду відповідачем 07.06.2021 проведено перерахунок щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці ОСОБА_1 з розрахунку 72 % від заробітку (а.с. 19).

Позивач звернулася до відповідача з заявою від 28.07.2021, в якій посила провести перерахунок та виплату щомісячного грошового утримання судді у відставці на підставі довідки Територіального управління Державної судової адміністрації України в Луганській області від 26.02.2020 року № 486/20-вих з зарахуванням до стажу роботи, як судді у відставці, стаж роботи на посаді помічника прокурора м. Ромни Сумської області 2 роки 8 місяців 24 дні з 24.03.1976 по 18.12.1978 (а.с. 13).

ГУ ПФУ в Сумській області листом від 03.03.2021 повідомило позивача, що при проведенні перерахунку щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці згідно з рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 23.10.2020 у справі № 480/5849/20 застосовані норми законодавства, чинні на момент проведення перерахунку. Так, щомісячне довічне грошове утримання судді у відставці, з 19.02.2020 обчислене за 31 рік роботи позивача на посаді судді у розмірі 72% від суддівськії винагороди судді, який працює на відповідній. Підстави для його обчислення з 19.02.2020 у розмірі 90% від розміру суддівської винагороди працюючого на відповідній посаді судді, відсутні (а.с. 14).

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд враховує наступне.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

За приписами статей 21, 22 Конституції України права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними; при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Статтею 64 Конституції України гарантовано, що конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України.

Згідно з ч.1 ст.126 Конституції України незалежність і недоторканість суддів гарантується Конституцією і законами України.

Законом України "Про судоустрій і статус суддів" від 02.06.2016 №1402-VІІІ (далі по тексту - Закон № 1402-VІІІ) визначені організаційні засади діяльності судової влади та здійснення правосуддя в Україні, що функціонує на засадах верховенства права відповідно до європейських стандартів і забезпечує право кожного на справедливий суд.

Відповідно до п. 2 розділу ХІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону №1402-VIII визнано таким, що втратив чинність з дня набрання чинності цим Законом, Закон України від 07.07.2010 №2453-VI "Про судоустрій і статус суддів", крім положень, зазначених у пунктах 7, 23, 25, 36 цього розділу.

За приписами ч. 1 ст. 142 Закону №1402-VІІІ судді, який вийшов у відставку, після досягнення чоловіками віку 62 років, жінками - пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", виплачується пенсія на умовах, визначених зазначеним Законом, або за його вибором щомісячне довічне грошове утримання. До досягнення зазначеного віку право на пенсію за віком або щомісячне довічне грошове утримання мають чоловіки 1955 року народження і старші після досягнення ними такого віку:

1) 61 рік - які народилися з 1 січня 1954 року по 31 грудня 1954 року;

2) 61 рік 6 місяців - які народилися з 1 січня 1955 року по 31 грудня 1955 року.

При цьому, суддя у відставці, який не досяг віку, встановленого частиною першою цієї статті, отримує щомісячне довічне грошове утримання. При досягненні таким суддею віку, встановленого частиною першою цієї статті, за ним зберігається право на отримання щомісячного довічного грошового утримання або, за його вибором, призначається пенсія на умовах, визначених Законом України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" (ч.2 ст.142 Закону №1402-VІІІ).

Відповідно до частин 3-5 ст. 142 Закону №1402-VІІІ щомісячне довічне грошове утримання виплачується судді у відставці в розмірі 50 відсотків суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді. За кожний повний рік роботи на посаді судді понад 20 років розмір щомісячного довічного грошового утримання збільшується на два відсотки грошового утримання судді.

У разі зміни розміру складових суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді, здійснюється перерахунок раніше призначеного щомісячного довічного грошового утримання.

Пенсія або щомісячне довічне грошове утримання судді виплачується незалежно від заробітку (прибутку), отримуваного суддею після виходу у відставку. Щомісячне довічне грошове утримання суддям виплачується органами Пенсійного фонду України за рахунок коштів Державного бюджету України.

Разом з цим, Прикінцевими та перехідними положеннями Закону №1402-VIII були передбачені певні особливості визначення розміру суддівської винагороди та щомісячного довічного грошового утримання суддів у відставці.

Так, пунктом 22 розділу ХІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону №1402-VIII було визначено, що право на отримання суддівської винагороди у розмірах, визначених цим Законом, мають судді, які за результатами кваліфікаційного оцінювання підтвердили відповідність займаній посаді (здатність здійснювати правосуддя у відповідному суді) або призначені на посаду за результатами конкурсу, проведеного після набрання чинності цим Законом.

Судді, які на день набрання чинності цим Законом пройшли кваліфікаційне оцінювання та підтвердили свою здатність здійснювати правосуддя у відповідному суді, до 01.01.2017 отримують суддівську винагороду, визначену відповідно до положень Закону України від 07.07.2010 № 2453-VI "Про судоустрій і статус суддів".

До проходження кваліфікаційного оцінювання суддя отримує суддівську винагороду, визначену відповідно до положень Закону України від 07.07.2010 № 2453-VI "Про судоустрій і статус суддів" (пункт 23 розділу ХІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону № 1402-VIII).

Проте, Законом України від 16.10.2019 №193-IX "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування", який набрав чинності 07.11.2019, було виключено зазначені вище пункти 22, 23 Прикінцевих та перехідних положень Закону №1402-VIII.

Відповідно до пункту 24 розділу ХІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону №1402-VIII розмір посадового окладу судді, крім зазначеного у пункті 23 цього розділу, становить з 1 січня 2020 року:

а) для судді місцевого суду - 30 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року;

б) для судді апеляційного суду та вищого спеціалізованого суду - 50 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року.

В той же час, згідно з пунктом 25 розділу ХІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону №1402-VIII право на отримання щомісячного довічного грошового утримання у розмірі, визначеному цим Законом, має суддя, який за результатами кваліфікаційного оцінювання підтвердив відповідність займаній посаді (здатність здійснювати правосуддя у відповідному суді), або призначений на посаду судді за результатами конкурсу, проведеного після набрання чинності цим Законом, та працював на посаді судді щонайменше три роки з дня прийняття щодо нього відповідного рішення за результатами такого кваліфікаційного оцінювання або конкурсу.

В інших випадках, коли суддя іде у відставку після набрання чинності цим Законом, розмір щомісячного довічного грошового утримання становить 80 відсотків суддівської винагороди, обчисленої відповідно до положень Закону України від 07.07.2010 № 2453-VI "Про судоустрій і статус суддів". За кожний повний рік роботи на посаді судді понад 20 років розмір щомісячного довічного грошового утримання збільшується на два відсотки грошового утримання судді, але не може бути більшим ніж 90 відсотків суддівської винагороди судді, обчисленої відповідно до зазначеного Закону.

Однак, рішенням Конституційного Суду України від 18.02.2020 №2-р/2020 були визнані такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення пункту 25 розділу ХІІ Прикінцеві та перехідних положень Закону №1402-VIII зі змінами.

Конституційний Суд України у мотивувальній частині свого рішення зазначив, що довічне грошове утримання судді у відставці має бути співмірним із суддівською винагородою, яку отримує діючий суддя. У разі збільшення розміру такої винагороди перерахунок раніше призначеного щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці має здійснюватися автоматично. Встановлення різних підходів до порядку обчислення розміру щомісячного довічного грошового утримання суддів порушує статус суддів та гарантії їх незалежності. Запровадження згідно із положеннями пункту 25 розділу ХІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону №1402 різних підходів до порядку обчислення розміру щомісячного довічного грошового утримання суддів, які виходять у відставку, суперечить положенням частини першої статті 126 Основного Закону України щодо гарантування незалежності суддів Конституцією і законами України.

Сумським окружним адміністративним судом у справі справі №480/5849/20 було встановлено, що з 19.02.2020, наступного дня з дати ухвалення Конституційним Судом України рішення від 18.02.2020 у справі № 2-р/2020 у позивача виникло право (підстава) на перерахунок щомісячного довічного грошового утримання судді відповідно до Закону №1402-VIII.

Відповідно до ч. 3 ст. 142 Закону № 1402-VІІІ щомісячне довічне грошове утримання виплачується судді у відставці в розмірі 50 відсотків суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді. За кожний повний рік роботи на посаді судді понад 20 років розмір щомісячного довічного грошового утримання збільшується на два відсотки грошового утримання судді.

Отже, для застосування розміру 90 відсотків суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді, про який просить позивач, немає підстави, оскільки зазначений розмір було передбачено Законом України "Про судоустрій і статус суддів" від 07.07.2010 року №2453-VI.

Проте, з 18.02.2020 року з моменту проголошення Рішення Конституційного Суду України №2-р/2020 від 18.02.2020, Закон України "Про судоустрій і статус суддів" від 07.07.2010 року № 2453-VI в частині регулювання щомісячного грошового утримання, втратив чинність.

Діючим Законом, передбачені інші розміри суддівської винагороди та розмір відсотків від неї, для нарахування щомісячного довічного грошового утримання.

Отже, неможливо використовувати для обрахунку щомісячного довічного грошового утримання одночасно складові, які передбаченні для різних формул обрахунку грошового утримання.

Таким чином, оскільки чинним Законом № 1402-VIII передбачені інші розміри суддівської винагороди та розмір відсотків від неї для нарахування щомісячного грошового утримання, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для обрахунку щомісячного грошового утримання одночасно за складовими, які передбачені для різних формул обрахунку грошового утримання (розміру щомісячної суддівської винагороди) за Законом № 1402-VIII, а розміру відсотку - за Законом № 2453-VI, а тому позовні вимоги про зобов`язання Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області здійснити позивачу, як судді у відставці, починаючи з 19.02.2020 року довічно перерахунок та виплату щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці із розрахунку 90% від грошового утримання судді, який працює на відповідній посаді, згідно довідки №486/20-вих. від 26.02.2020, виданої Територіальним управлінням Державної судової адміністрації України в Луганській області з урахуванням вже отриманих сум грошового утримання судді, задоволенню не підлягають.

Водночас, відповідно до п. 34 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 1402 -VIII, судді, призначені чи обрані на посаду до набрання чинності цим Законом, зберігають визначення стажу роботи на посаді судді відповідно до законодавства, що діяло на день їх призначення (обрання).

При цьому будь-яких обмежень щодо дії цього пункту в часі Законом не встановлено.

Вказані норми кореспондують зі статтею 22 Конституції України, відповідно до якої при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Так, з матеріалів справи вбачається, що позивач з 18.12.1978 по 20.06.1982 працювала на посаді судді Роменського міського народного суду, з 21.06.1982 по 12.09.1983 працювала на посаді судді Шосткінського міського народного суду Сумської області (а.с. 29) та з 21.06.1987 по 08.10.2013 - працювала на посаді судді Лутугинського районного суду Луганської області (а.с. 32-35). Стаж роботи на посаді судді складає 31 рік 0 місяців 14 днів.

Крім того, з 01.10.1975 року по 24.03.1976 року працювала на посаді стажиста прокуратури Роменського району Сумської області (5 місяців 23 дні), а з 24.03.1976 по 18.12.1978 працювала на посаді помічника прокурора м. Ромни Сумської області (2 роки 8 місяців 24 дні).

Згідно абзацу 2 ч. 4 статті 43 Закону України "Про статус суддів" №2862-ХІІ від 15.12.1992 до стажу роботи, що дає право на відставку судді та отримання щомісячного довічного грошового утримання, крім роботи на посадах суддів судів України, державних арбітрів, арбітрів відомчих арбітражів України, зараховується також час роботи на посадах суддів і арбітрів у судах та державному і відомчому арбітражі колишнього СРСР та республік, що раніше входили до складу СРСР, час роботи на посадах, безпосередньо пов`язаних з керівництвом та контролем за діяльністю судів у Верховному Суді України, в обласних судах, Київському і Севастопольському міських судах, Міністерстві юстиції України та підвідомчих йому органах на місцях, за діяльністю арбітражів у Державному арбітражі України, Вищому арбітражному суді України, а також на посадах прокурорів і слідчих за умови наявності у всіх зазначених осіб стажу роботи на посаді судді не менше 10 років.

Згідно ст.56 Закону України "Про прокуратуру" від 05 листопада 1991 року №1789-ХІІ (в редакцій статті з 05 листопада 1991 року по 13 квітня 2012 року включно) під поняттям "прокурор" цього Закону слід розуміти: "помічники прокурора".

Зважаючи на вказаний стаж роботи на посаді судді понад 10 років, до стажу роботи позивача на посаді судді, що дає право на відставку і отримання щомісячного довічного грошового утримання, серед іншого, має бути зараховано період роботи на посаді помічника прокурора м. Ромни Сумської області з 24.03.1976 по 18.12.1978, що становить 2 роки 8 місяців 24 дні.

В той же час, посада "стажист прокуратури" не охоплюється поняттям "прокурор", враховуючи аналогію за посадою прокурора, визначення якого міститься у ст. 56 Закону №1789-XII, тому законних підстав для зарахування періоду роботи на посаді стажиста прокуратури до стажу, який дає право на призначення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, немає.

Вказані висновки узгоджуються з позицією Верховного Суду, викладеною у постановах від 29.11.2018 у справі №9901/602/18, від 19.08.2021 у справі №369/2234/17.

Звертаючись до відповідача з заявою від 28.07.2021 позивач просила провести перерахунок та виплату щомісячного грошового утримання судді у відставці на підставі довідки Територіального управління Державної судової адміністрації України в Луганській області від 26.02.2020 року № 486/20-вих з зарахуванням до стажу роботи, як судді у відставці, стаж роботи на посаді помічника прокурора м. Ромни Сумської області 2 роки 8 місяців 24 дні з 24.03.1976 по 18.12.1978 (а.с. 13). Проте, листом від 03.03.2021 відповідач відмовив позивачу в задоволенні її вимоги, пославшись на те, що при проведенні перерахунку щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці згідно з рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 23.10.2020 у справі № 480/5849/20 застосовані норми законодавства, чинні на момент проведення перерахунку (а.с. 14), чим порушено права позивача.

Таким чином, невключення відповідачем до відповідного стажу роботи на посаді судді, за умови роботи позивача на посаді судді не менше як 10 років, роботи на посаді помічника прокурора м. Ромни з 24.03.1976 по 18.12.1978, що становить 2 роки 8 місяців 24 дні, і врахування відповідачем для встановлення (визначення) розміру щомісячного довічного грошового утримання лише періоду роботи на посаді судді з розрахунку 31 рік та обрахунок розміру довічного утримання позивача з розрахунку 72% від суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді, є неправомірним.

Отже, з урахуванням викладеного, позивачу до стажу роботи на посаді судді, що дає право на відставку та обчислення розміру довічного грошового утримання судді у відставці має зараховуватися 33 повних роки (31 рік 14 днів роботи суддею + 2 роки 8 місяців 24 дні роботи на посаді помічника прокурора м. Ромни).

Як вбачається з протоколу перерахунку пенсії позивача, згідно рішення від 07.06.2021 №959210141082 відповідачем 07.06.2021 проведено перерахунок щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці ОСОБА_1 з розрахунку 72 % від заробітку (а.с. 19).

Тобто, основний розмір довічного грошового утримання позивача після перерахунку складає 72 %, а повинен складати 76 % (50+2% х 13 роки) суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді з урахуванням вимог ч. 3 ст.142 Закону № 1402.

На думку суду, зменшення відсотку основного розміру довічного грошового утримання позивача було здійснено не у спосіб, передбачений Конституцією України та Закону № 1402 -VIII, а в контексті положень статті 1 Першого протоколу до Конвенції відбулося втручання у право власності позивача, і таке втручання не було законним.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України.

Враховуючи, що відповідачем вчинено дії, які порушили права позивача, а також те, що відповідач, здійснюючи виплату позивачу щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, не дотримався вимог Закону № 1402-VIII, такі дії не можуть відповідати приписам ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому належним способом захисту прав позивача є визнання дій відповідача щодо зменшення позивачу розміру відсотків суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці до 72% при проведенні перерахунку раніше нарахованого довічного грошового утримання судді у відставці на підставі довідки Територіального управління Державної судової адміністрації України в Луганській області від 26.02.2020 року № 486/20-вих. та зобов`язання відповідача провести позивачу перерахунок та виплату щомісячного грошового утримання судді у відставці згідно довідки Територіального управління Державної судової адміністрації України в Луганській області від 26.02.2020 року № 486/20-вих. у розмірі 76 % від суддівської винагороди судді, працюючого на відповідній посаді з 19.02.2020 року з урахуванням фактично виплачених сум, зарахувавши до стажу роботи на посаді судді, що дає право на відставку, стаж роботи на посаді помічника прокурора м. Ромни з 24.03.1976 року по 18.12.1978, що становить 2 роки 8 місяців 24 дні.

Враховуючи часткове задоволення позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, відповідно до ст. 139 КАС України, суд вважає за необхідне стягнути на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області половину суми судового збору в розмірі 454,00 грн., сплаченого за квитанцією від 02.09.2021 (а.с. 11).

Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головне Управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії ГУ ПФУ в Сумській області щодо зменшення ОСОБА_1 розміру відсотків суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці до 72% при проведенні перерахунку раніше нарахованого довічного грошового утримання судді у відставці на підставі довідки Територіального управління Державної судової адміністрації України в Луганській області від 26.02.2020 року № 486/20-вих.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області (40009, м. Суми, вул. Пушкіна, 1, код ЄДРПОУ 21108013) провести ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) перерахунок та виплату щомісячного грошового утримання судді у відставці згідно довідки Територіального управління Державної судової адміністрації України в Луганській області від 26.02.2020 року № 486/20-вих. у розмірі 76 % від суддівської винагороди судді, працюючого на відповідній посаді з 19.02.2020 року з урахуванням фактично виплачених сум, зарахувавши до стажу роботи на посаді судді, що дає право на відставку, стаж роботи на посаді помічника прокурора м. Ромни з 24.03.1976 року по 18.12.1978, що становить 2 роки 8 місяців 24 дні.

Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) витрати зі сплати судового збору в сумі 454,00 грн за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (40009, м. Суми, вул. Пушкіна, 1, код ЄДРПОУ 21108013).

У задоволенні інших вимог - відмовити.

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя А.Б. Діска