Рішення № 101559462, 01.12.2021, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.12.2021
Номер справи
360/5461/21
Номер документу
101559462
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

Іменем України

01 грудня 2021 рокуСєвєродонецькСправа № 360/5461/21

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Пляшкова К.О., розглянувши за правилами загального позовного провадження у письмовому провадженні справу за позовом Головного управління ДПС у Луганській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу,

ВСТАНОВИВ:

До Луганського окружного адміністративного суду 30 вересня 2021 року надійшов адміністративний позов Головного управління ДПС у Луганській області (далі - позивач, ГУ ДПС у Луганській області) до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач) про стягнення з відповідача в дохід місцевого бюджету коштів за податковим боргом у загальному розмірі 72803,07 грн, з яких: з орендної плати з фізичних осіб у розмірі 66634,68 грн; з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості в розмірі 6168,39 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач перебуває на податковому обліку за основним місцем обліку в Сєвєродонецькій ДПІ ГУ ДПС у Луганській області з 19 лютого 2002 року за № 164 як платник податків на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачені фізичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості та орендної плати з фізичних осіб.

Між Сєвєродонецькою міською радою (орендодавець) та фізичною особою ОСОБА_1 (орендар) 22 жовтня 2015 року укладено договір оренди землі № 4412900000050050014, відповідно до якого орендодавцем надається в строкове платне користування земельна ділянка - землі комерційного використання (під будівлі та споруди), яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , загальною площею 0,0796 га, в тому числі: під капітальною одноповерховою будівлею - 0,0271 га; під проходами, проїздами, площадками - 0,0415 га; під газонами - 0,0110 га. На земельній ділянці знаходяться об`єкти нерухомого майна.

У зв`язку з тим, що платник податку самостійно не виконав обов`язок зі сплати орендної плати за землю, розмір якої визначено у договорі оренди землі, у відповідності до вимог пункту 286.5 статті 286 Податкового кодексу України, контролюючим органом платнику податків ОСОБА_1 податковими повідомленнями-рішеннями форми «Ф» від 10 березня 2021 року № 6/12-32-24-07-28 (граничний термін сплати якого 25 травня 2021 року), від 10 березня 2021 року № 5/12-32-24-07-28 (граничний термін сплати якого 25 травня 2021 року) та від 10 березня 2021 року № 4/12-32-24-07-28 (граничний термін сплати якого 25 травня 2021 року) нараховано податкове зобов`язання з орендної плати за землю за 2018 рік у розмірі 22211,56 грн, за 2019 рік у розмірі 22211,56 грн, за 2020 рік у розмірі 22211,56 грн. Вказані податкові повідомлення-рішення отримані відповідачем 23 березня 2021 року.

Також згідно з відомостями, що містяться в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта встановлено, що 19 вересня 2015 року за ОСОБА_1 зареєстровано право власності на «будівлі та споруди» (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна - 729167344129), що розташовані за адресою: АДРЕСА_1 . Зазначені об`єкти нерухомого майна не належать до категорії об`єктів житлової нерухомості.

У зв`язку з тим, що платник податків є власником об`єкту нежитлової нерухомості, у відповідності до вимог підпункту 266.7.2 пункту 266.7 статті 266 Податкового кодексу України контролюючим органом платнику податків ОСОБА_1 податковими повідомленнями-рішеннями форми «Ф» від 12 березня 2021 року № 10/12-32-24-07-28 (граничний термін сплати якого 24 травня 2021 року), від 12 березня 2021 року № 11/12-32-24-07-28 (граничний термін сплати якого 24 травня 2021 року) нараховано податкове зобов`язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за 2017 рік у розмірі 2851,20 грн, за 2018 рік у розмірі 3317,19 грн.

Станом на 12 вересня 2021 року суми податкових зобов`язань, визначених в вищезазначених податкових повідомленнях-рішенням відповідачем не сплачені, у зв`язку з чим, в інтегрованих картках платника податків обліковується податковий борг на загальну суму 72803,07 грн, у тому числі: з орендної плати з фізичних осіб у розмірі 66634,68 грн; з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості, у розмірі 6168,39 грн.

З метою погашення податкового боргу контролюючим органом відповідно до вимог пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України сформовано податкову вимогу форми «Ф» від 12 липня 2021 року № 0019335-1305-1214, яку направлено рекомендованим листом з повідомлення про вручення на податкову адресу ОСОБА_1 , та яка відповідно до поштового повідомлення вважається врученою 15 липня 2021 року.

Станом на даний час вищезазначена податкова вимога не погашена, податковий борг відповідача не сплачений та продовжує збільшуватись.

Ухвалою від 04 жовтня 2021 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, вирішено справу розглядати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) (арк. спр. 30-31).

Відповідач правом подати відзив не скористався.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-77, 90 КАС України, суд встановив таке.

ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрований виконавчим комітетом Сєвєродонецької міської ради як фізична особа-підприємець 15 лютого 2001 року за № 21786, перебуває за основним місцем обліку як платник податків в ГУ ДПС у Луганській області, Сєвєродонецька ДПІ з 19 лютого 2002 року, що підтверджено довідкою про ідентифікаційні дані платника податків (арк. спр. 9).

Як слідує з інтегрованої картки платника податків за кодом класифікації доходів бюджету 18010900 (орендна плата з фізичних осіб) та довідки про загальну суму позовних вимог, за ОСОБА_1 станом на 02 вересня 2021 року обліковується податковий борг в загальній сумі 66634,68 грн, який складається з основного платежу в сумі 66634,68 грн (арк. спр. 10, 18).

Так, ГУ ДПС у Луганській області направлено ОСОБА_1 податкові повідомлення-рішення форми «Ф» від 10 березня 2021:

№ 6/12-32-24-07-28, яким визначено відповідачу суму податкового зобов`язання за платежем: орендна плата з фізичних осіб, за 2018 рік в сумі 22211,56 грн (арк. спр. 19);

№ 5/12-32-24-07-28 яким визначено відповідачу суму податкового зобов`язання за платежем: орендна плата з фізичних осіб, за 2019 рік в сумі 22211,56 грн (арк. спр. 16);

№ 4/12-32-24-07-28, яким визначено відповідачу суму податкового зобов`язання за платежем: орендна плата з фізичних осіб, за 2020 рік в сумі 22211,56 грн (арк. спр. 16)

Як слідує з розрахунку розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності, грошова оцінка яких проведена станом на 29 жовтня 2015 року, в оренді відповідача перебуває земельна ділянка площею 796 кв. м, розташована за адресою: АДРЕСА_1 (арк. спр. 15 зворот).

Також з інтегрованої картки платника податків за кодом класифікації доходів бюджету 18010300 (податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості) та довідки про загальну суму позовних вимог, за ОСОБА_1 станом на 02 вересня 2021 року обліковується податковий борг в загальній сумі 6168,39 грн, який складається з основного платежу в сумі 6168,39 грн (арк. спр. 10, 23).

Так, ГУ ДПС у Луганській області направлено ОСОБА_1 податкові повідомлення-рішення форми «Ф» від 12 березня 2021 року:

№ 10/12-32-24-07-28, яким визначено відповідачу суму податкового зобов`язання за платежем: податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості, за 2017 рік на суму 2851,20 грн (арк. спр. 19);

№ 11/12-32-24-07-28, яким визначено відповідачу суму податкового зобов`язання за платежем: податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості, за 2018 рік на суму 3317,19 грн (арк. спр. 20).

За даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, ОСОБА_1 з 19 вересня 2015 року є власником будівель та споруд, загальною площею 178,2 кв.м, розташованими за адресою: АДРЕСА_1 (арк. спр. 24-25).

Вказані податкові повідомлення-рішення разом з відповідними розрахунками направлені відповідачу рекомендованим поштовим відправленням, яке згідно з відміткою на рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення отримано відповідачем 23 березня 2021 року (арк. спр. 16).

ГУ ДПС у Луганській області виставлено відповідачу податкову вимогу від 12 липня 2021 року форми «Ф» № 0019335-1305-1214, якою повідомлено, що станом на 11 липня 2021 року загальна сума податкового боргу платника податків становить 72803,07 грн, у тому числі: з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості, в розмірі 6168,39 грн; з орендної плати з фізичних осіб в розмірі 66634,68 грн (арк. спр. 12).

Податкову вимогу направлено до відповідача рекомендованим поштовим відправленням, яке згідно з відміткою на рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення отримано ОСОБА_1 15 липня 2021 року (арк. спр. 13).

На час розгляду адміністративної справи відповідачем податковий борг не погашений, що підтверджено оновленим витягами з інтегрованої картки платника податків (арк. спр. 37, 38).

Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, суд виходить з такого.

Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.

У відповідності із статтею 14 Податкового кодексу України:

- грошове зобов`язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету або на єдиний рахунок як податкове зобов`язання та/або інше зобов`язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пеня (підпункт 14.1.39 пункту 14.1);

- податкове зобов`язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету або на єдиний рахунок як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк), та/або сума коштів, сформована за рахунок податкових пільг, що були використані платником податків не за цільовим призначенням чи з порушенням порядку їх надання, встановленим цим Кодексом та/або Митним кодексом України (підпункт 14.1.156 пункту 14.1);

- податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом (підпункту 14.1.175 пункту 14.1).

Відповідно до пункту 42.2 статті 42 Податкового кодексу України документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані у порядку, визначеному пунктом 42.4 цієї статті, надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків (його представнику).

Згідно з пунктом 42.5 статті 42 Податкового кодексу України у разі якщо платник податків не подав заяву про бажання отримувати документи через електронний кабінет, листування з платником податків здійснюється шляхом надіслання за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручаються платнику податків (його представнику).

У разі якщо пошта не може вручити платнику податків документ у зв`язку з відсутністю за місцезнаходженням посадових осіб платника податків, їхньою відмовою прийняти документ, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, документ вважається врученим платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причини невручення.

На вимогу платника податків, який отримав документ в електронній формі, контролюючий орган надає такому платнику податків відповідний документ у паперовій формі протягом трьох робочих днів з дня надходження відповідної вимоги (у паперовій або електронній формі) платника податків.

Контролюючий орган зобов`язаний самостійно визначити суму грошових зобов`язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток або від`ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, або зменшення суми податку на доходи фізичних осіб, задекларовану до повернення з бюджету у зв`язку із використанням платником податку права на податкову знижку, якщо згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов`язань з окремого податку або збору та/або іншого зобов`язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, застосування штрафних (фінансових) санкцій та нарахування пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган (підпункт 54.3.3 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України).

Згідно з пунктом 57.3 статті 57 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобов`язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов`язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов`язання платник податків зобов`язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

Пунктом 58.3 статті 58 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) платнику податків у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.

Відповідно до абзацу першого пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов`язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Згідно з пунктом 59.3 статті 59 Податкового кодексу України податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов`язання.

Статтею 266 Податкового кодексу України врегульовано питання по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Підпункт 266.1.1 пункту 266.1, підпункт 266.2.1 пункту 266.2 статті 266 Податкового кодексу України визначають, що платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об`єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, а об`єктом оподаткування є об`єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

Відповідно до підпунктів 266.3.1, 266.3.2 пункту 266.3 статті 263 Податкового кодексу України базою оподаткування є загальна площа об`єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток. База оподаткування об`єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.

Згідно з підпунктом 266.5.1 пункту 266.5 статті 266 Податкового кодексу України ставки податку для об`єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об`єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об`єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування.

Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року (підпункт 266.6.1 пункту 266.6 статті 266 Податкового кодексу України).

Підпунктом 266.7.1 пункту 266.7 статті 266 Податкового кодексу України регламентовано, що обчислення суми податку з об`єкта/об`єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості виходячи із загальної площі кожного з об`єктів нежитлової нерухомості та відповідної ставки податку.

Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, обчисленого згідно з підпунктом 266.7.1 пункту 266.7 цієї статті, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об`єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком) (підпункт 266.7.2 пункту 266.7 статті 266 ПК України).

Підпунктом «а» підпункту 266.10.1 пункту 266.10 статті 266 Податкового кодексу України визначено, що податкове зобов`язання за звітний рік з податку сплачується фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Податкове зобов`язання з цього податку може бути нараховано за податкові (звітні) періоди (роки) в межах строків, визначених пунктом 102.1 статті 102 цього Кодексу (підпункт 266.10.3 пункту 266.10 статті 266 Податкового кодексу України).

Відповідно до пункту 269.1 статті 269 Податкового кодексу України платниками податку є: власники земельних ділянок, земельних часток (паїв); землекористувачі.

Згідно з пунктом 286.5 статті 286 Податкового кодексу України нарахування фізичним особам сум плати за землю проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають платнику податку у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному статтею 58 цього Кодексу.

Пунктом 287.5 статті 287 Податкового кодексу України визначено, що податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до абзаців першого та другого пункту 288.1 статті 288 Податкового кодексу України підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний контролюючий орган про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни.

Платником орендної плати є орендар земельної ділянки (пункт 288.2 статті 288 Податкового кодексу України).

Об`єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду (пункт 288.3 статті 288 Податкового кодексу України).

Податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285-287 цього розділу (пункт 288.7 статті 288 Податкового кодексу України).

Відповідно до пункту 288.10 статті 288 Податкового кодексу України податкове зобов`язання з цього податку може бути нараховано за податкові (звітні) періоди (роки) в межах строків, визначених пунктом 102.1 статті 102 цього Кодексу.

З вищеописаних письмових доказів судом встановлено, що відповідач за оскарженням податкових повідомлень-рішень, якими відповідачу визначено податкові зобов`язання, в адміністративному чи судовому порядку не звертався. Відповідно такі податкові повідомлення-рішення стали узгодженими, а за відповідачем виник обов`язок щодо сплати таких податкових зобов`язань протягом 60 днів з дня їх отримання.

Проте, відповідачем такий обов`язок не виконаний у зв`язку з чим за ним утворився податковий борг в загальній сумі 72803,07 грн.

Абзацом першим пункту 87.1 статті 87 Податкового кодексу України визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов`язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.

Пунктами 95.1-95.3 статті 95 Податкового кодексу України регламентовано, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 30 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Оскільки ОСОБА_1 вручено податкову вимогу, яка є чинною, суд дійшов висновку, що позивач дотримав визначених статтею 95 Податкового кодексу України вимог та має всі підстави для вжиття заходів щодо погашення податкового боргу відповідача шляхом стягнення коштів.

Враховуючи, що відповідачем на час розгляду даної адміністративної справи податковий борг не сплачений, суд дійшов висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими та підлягають задоволенню повністю.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з такого.

Відповідно до частини другої статті 139 КАС України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору (частина третя статті 139 КАС України).

З викладеного слідує, що витрати суб`єкта владних повноважень на сплату судового збору відносяться на рахунок суб`єкта владних повноважень. Такий вид судових витрат, як судовий збір, поверненню позивачу - суб`єкту владних повноважень, не підлягає.

Такі обмеження у можливостях суб`єктів владних повноважень свідчать про загальну спрямованість адміністративного судочинства на захист прав, свобод та інтересів фізичних та юридичних осіб у спірних правовідносинах із владою.

Оскільки ГУ ДПС у Луганській області у вказаній справі є суб`єктом владних повноважень, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для стягнення з відповідача судового збору на користь позивача.

Керуючись статтями 2, 9, 72-77, 90, 132, 139, 241-246, 250, 255, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов Головного управління ДПС у Луганській області (місцезнаходження: 93400, Луганська область, місто Сєвєродонецьк, вулиця Енергетиків, будинок 72, код за ЄДРПОУ ВП 44082150) до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) про стягнення податкового боргу задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 в дохід місцевого бюджету кошти за податковим боргом у загальному розмірі 72803,07 грн (сімдесят дві тисячі вісімсот три гривні 07 коп.), з яких: з орендної плати з фізичних осіб у розмірі 66634,68 грн (шістдесят шість тисяч шістсот тридцять чотири гривні 68 коп.); з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості в розмірі 6168,39 грн (шість тисяч сто шістдесят вісім гривень 39 коп.).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя К.О. Пляшкова