
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 листопада 2021 року м. Київ № 369/3424/20
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Панової Г.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1
до Управління праці та соціального захисту населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області
про визнання протиправною відмови та зобов`язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
До Києво-Святошинського районного суду Київської області звернувся ОСОБА_1 з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області, в якому просить суд:
- признати відмову в перерахунку пільг за користування газом за жовтень-грудень місяці 2019 року та січень 2020 року, передбачену ч. 5 ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» з боку Управління праці та соціального захисту населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської областінеправомірною;
- зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської областізробити перерахунок пільг за користування газом на опалення за жовтень-грудень місяці 2019 року та січень 2020 року, відповідно до ч.5 ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», яка становить 105 кв.м. (42 кв.м. опалювальної площі на одну особу, яка має право на знижку плати, та додатково 21 кв.м. на сім`ю).
Позовні вимоги позивач мотивує тим, що він перебуває на обліку в єдиному державному реєстру осіб, які мають право на пільги згідно Закону України від 22.10.1993 № 3551-ХІІ «Про соціальний статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та користується пільгами на оплату за житлово-комунальних послуг, у тому числі і на газове опалення житлового приміщення.З01 жовтня 2019 року пільги на послуги за використання газу на опалення згідно постанови Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі» розраховують структурні підрозділи з питань соціального захисту населення. Проте відповідач в порушення вимог Закону України від 22.10.1993 № 3551-ХІІ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» здійснив нарахування пільги за користування газом на опалення за жовтень-грудень 2019 року та січень 2020 року з розрахунку 52,5 кв.м. (21 кв.м. на кожну особу, яка має право на знижку плати та 10,5 кв.м. на сім`ю), у той час як нарахування такої пільги за вказаний період має бути проведено на соціальну норму житла 105 кв.м. (42 кв.м. опалювальної площі на одну особу, яка має право на знижку плати, та додатково 21 кв.м. на сім`ю).
Ухвалою Києво-Святошинського районного суду Київської області від 20.03.2020 позовну заяву ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області про визнання дій неправомірними та зобов`язання вчинити певні дії передано на розгляд Київському окружному адміністративному суду.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 13.10.2020 відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Даною ухвалою в порядку підготовки справи до судового розгляду витребувано від відповідача:
- відомості щодо нарахування позивачу пільги за використання газу за опалення за жовтень-грудень 2019 і січень 2020 року;
- належним чином засвідчену відмову в перерахунку пільг ОСОБА_1 за користування газом за жовтень-грудень місяці 2019 року та січень 2020 року, передбачену ч. 5 ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Крім того, судом запропоновано відповідачу протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі подати до суду відзив на позовну заяву та разом з цим, роз`яснено, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин справа буде вирішена за наявними матеріалами.
Частинами 5 та 6 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Суд має встановити такий строк подання відзиву, який дасть змогу відповідачу підготувати його та відповідні докази, а іншим учасникам справи - отримати відзив до початку першого підготовчого засідання у справі.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Відповідач позов не визнав, надав суду відзив на позовну заяву від 19.11.2020 № 2871, в якому зауважив на тому, що нарахування пільг за газопостачання на опалення за жовтень-грудень 2019 року та січень 2020 року з технічних причин було проведено на соціальну норму житла - 52,5 кв.м. (21 кв.м. на кожну особу, яка має право на знижку плати та 10,5 кв.м. на сім`ю). Починаючи з лютого 2020 року нарахування пільг на газопостачання на опалення проводиться на подвійну норму (42 кв.м. опалювальної площі на одну особу, яка має право на знижку плати, та додатково 21 кв.м. на сім`ю). Крім того, у лютому 2020 року проводився перерахунок пільг на газопостачання на подвійну норму за жовтень-грудень 2019 року та січень 2020 року, проте успішно перерахунок було проведено лише за січень 2020 року у розмірі 1056,38 грн., у зв`язку з чим позивачу було нараховано пільгу на оплату житлово-комунальних послуг за січень 2020 року у вказаному розмірі. Що стосується нарахування пільг за жовтень-грудень 2019 року, відповідач в своєму відзиві зазначає, що у листопаді 2020 року позивачу була нарахована пільга за жовтень-грудень 2019 року на газопостачання та опалення на повійну норму в наступних розмірах: жовтень - 692,39 грн.; листопад - 1510,22 грн.; грудень - 1342,56 грн. Після отримання відомостей про нарахування зазначених пільг Управлінням праці та соціального захисту населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області буде сформовано та надано до суду повідомлення про нараховану пільгу на оплату житлово-комунальних послуг за жовтень-грудень 2019 року.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 02.12.2020 витребувано від Управління соціального населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації відомості (повідомлення) про нараховану пільгу на оплату житлово-комунальних послуг ОСОБА_1 за жовтень-грудень 2019 року.
На виконання вимог ухвали Київського окружного адміністративного суду від 02.12.2020 відповідачем було надано повідомлення про надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг ОСОБА_1 (номер картки НОМЕР_1 ).
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.
ОСОБА_1 є пенсіонером 2 групи інвалідності внаслідок війни, що підтверджується пенсійним посвідченням серії НОМЕР_2 від 04.08.2008.
За даними довідки про склад сім`ї та реєстрацію від 29.01.2020 № 191 у будинку АДРЕСА_1 зареєстровано дві особи: позивач та його дружина - ОСОБА_2 .
03.02.2020 позивач звернувся до відповідача із заявою, в якій просив провести перерахунок встановленої пільги на газове опалення житла з жовтня 2019 року відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Натомість, листом Управління соціального захисту населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області від 14.02.2020 № 532 позивача було повідомлено, що з технічних причин нарахування пільг на газопостачання та опалення за жовтень-грудень 2019 року проведено на соціальну норму житла 52,5 кв.м. (21 кв.м. на кожну особу, яка має право на знижку плати та 10,5 кв.м. на сім`ю). У лютому 2020 року в картці пільговика проведено зміни і нарахування пільг на газопостачання та опалення буде проводитисьна подвійну норму (42 кв.м. на кожну особу, яка має право на знижку плати та 21 кв.м. на сім`ю).
Вважаючи таку відмову відповідача протиправною, позивач звернувся з цим позовом до суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам суд виходив з наступного.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 46 Конституції України передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Згідно статті 55 Конституції України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб. Кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.
Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 22 жовтня 1993 року № 3551-ХІІ (далі - Закон № 3551-ХІІ) визначає правовий статус ветеранів війни, забезпечує створення належних умов для їх життєзабезпечення, сприяє формуванню в суспільстві шанобливого ставлення до них.
Відповідно до пунктів 4 та 5 статті 13 Закону № 3551-ХІІ особам з інвалідністю внаслідок війни та прирівняним до них особам (стаття 7) надаються такі пільги:
100-процентна знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім`ю);
100-процентна знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання. Площа житла, на яку надається знижка, при розрахунках плати за опалення становить 21 кв. метр опалювальної площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім`ю.
Для сімей, що складаються лише з непрацездатних осіб, надається 100-процентна знижка за користування газом для опалювання житла на подвійний розмір нормативної опалювальної площі (42 кв. метри на кожну особу, яка має право на знижку плати, та 21 кв. метр на сім`ю).
За приписами частини третьої статті 13 Закону № 3551-ХІІ площа житла, на яку нараховується 100-процентна знижка плати, передбачена пунктами 4 і 5 частини першої цієї статті, визначається в максимально можливому розмірі в межах загальної площі житлового приміщення (будинку) згідно з нормами користування (споживання), встановленими цими пунктами, незалежно від наявності в складі сім`ї осіб, які не мають права на знижку плати. Якщо в складі сім`ї є особи, які мають право на знижку плати в розмірі, меншому ніж 100 процентів, спочатку обчислюється в максимально можливому розмірі 100-процентна відповідна знижка плати.
Відповідно до ч.3 п.28 ст.13 Закону № 3551-ХІІ площа житла, на яку нараховується 100- процентна знижка плати, визначається в максимально можливому розмірі в межах загальної площі житлового приміщення (будинку) згідно з нормами користування (споживання) незалежно від наявності в складі сім`ї осіб, які не мають права на знижку плати.
Нарахування пільг на житлово-комунальні послуги проводиться у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів, визначених постановою Кабінету Міністрів України № 409 від 06.08.2014 р. "Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування" (далі - Постанова №409).
Пунктом 2 Постанови № 409 установленосоціальну норму житла, в межах якої держава надає громадянам пільгу на оплату житлово - комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком для:
1) оплати житлової послуга - послуги з управління багатоповерховим будинком, витрат на управління багатоквартирним будинком - 21 м2 загальної площі на одну особу та додатково 10,5 кв. метра на сім`ю;
2) оплати комунальних послуг - послуг з постачання теплової енергії для потреб централізованого або автономного опалення, з постачання та розподілу природного газу або постачання та розподілу електричної енергії для індивідуального опалення незалежно від джерела та виду енергії - 21 м2 опалювальної площі на одну особу та додатково 10,5 кв. метра на сім`ю.
З 01.10.2019 пільги на оплату житлово-комунальних послуг нараховуються управлінням праці та соціального захисту населення згідно постанови Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 №373 «Деякі питання падання житлових субсидій та пільг на оплату житлово - комунальних послуг», якою затвердженоПорядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі (далі - Порядок№373).
Відповідно до пункту 6 Порядку №373, структурні підрозділи з питань соціального захисту населення на підставі даних Реєстру та інформації, отриманої відповідно до пункту 5 цього Порядку, розраховують щомісяця до 25 числа суму пільги: на оплату житлово-комунальних послуг виходячи з розміру знижки, на яку пільговик має право згідно із законом, кількості членів сім`ї, які мають таке право відповідно до законодавчих актів, зазначених у пункті 3 цього Порядку, та визначені статтею 51 Бюджетного кодексу України, та з урахуванням встановлених цін/тарифів (внесків) і державних соціальних нормативів у сфері житлово-комунального обслуговування. Пунктом 7 Порядку 373 визначено, що виплата розрахованої суми пільги здійснюється у грошовій безготівковій формі шляхом перерахування коштів на рахунок Мінсоцполітики в АТ "Ощадбанк" на підставі укладеного між Мінсоцполітики та АТ "Ощадбанк" договору. За заявою пільговика, поданою структурному підрозділу з питань соціального захисту населення до 15 жовтня (15 травня), у якій зазначаються виплатні реквізити, виплата пільги здійснюється у грошовій готівковій формі з початку опалювального (неопалювального) сезону. У разі подання заяви після 15 жовтня (15 травня) протягом опалювального (неопалювального) сезону пільга надається у грошовій готівковій формі шляхом перерахування коштів на рахунок пільговика в уповноваженому банку з місяця, що настає за місяцем подання заяви.
Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення надають щомісяця до 27 числа управителям, об`єднанням, виконавцям комунальних послуг списки пільговиків, яким нараховано пільгу на оплату житлово-комунальних послуг у поточному місяці, у яких зазначається форма отримання пільги, та дані про облікові записи пільговиків, що ведуться АТ "Ощадбанк" відповідно допункту 9 цього Порядку.
Згідно із пунктом 9 Порядку №373, АТ "Ощадбанк" веде у відповідних автоматизованих системах обліку банку персоніфікований облік пільговиків та коштів, які надходять на рахунок для виплати пільг, в розрізі кожного пільговика. АТ "Ощадбанк" здійснює переказ коштів на рахунки управителів, об`єднань, виконавців комунальних послуг на підставі договорів, що укладаються між АТ "Ощадбанк" (його установами) та управителями, об`єднаннями, виконавцями комунальних послуг.
Пунктом 11 Порядку №373 визначено послідовність фінансування та перерахування пільг у грошовій безготівковій формі та передбачено наступне:
1) структурні підрозділи з питань соціального захисту населення формують та передають щомісяця Мінсоцполітики реєстри нарахованих пільг у поточному місяці за формою, встановленою договором між Мінсоцполітики та АТ "Ощадбанк", які Мінсоцполітики після перевірки подає до 27 числа АТ "Ощадбанк";
2) АТ "Ощадбанк" інформує не пізніше ніж протягом наступного робочого дня Мінсоцполітики про можливість подальшої обробки отриманих реєстрів нарахованих пільг;
3) Мінсоцполітики формує протягом трьох робочих днів узагальнений реєстр нарахованих пільг, який подає АТ "Ощадбанк", та протягом наступних п`яти робочих днів здійснює переказ коштів на рахунок для виплати пільг для відображення таких коштів в автоматизованих системах АТ "Ощадбанк" за обліковими записами пільговиків. Форма узагальненого реєстру нарахованих пільг установлюється договором між Мінсоцполітики та АТ "Ощадбанк". Якщо загальна сума за поданими структурними підрозділами з питань соціального захисту населення реєстрами нарахованих пільг перевищує наявні фінансові призначення, черговість фінансування таких реєстрів визначає Мінсоцполітики на підставі пропозицій, поданих утвореною ним робочою групою.
4) АТ "Ощадбанк" перевіряє наявність розбіжностей між сумою перерахованих Мінсоцполітики коштів і сумою в узагальненому реєстрі нарахованих пільг і в разі відсутності розбіжностей не пізніше ніж протягом наступного робочого дня здійснює зарахування коштів на рахунок для виплати пільг та відображає такі суми коштів в автоматизованих системах АТ "Ощадбанк" за обліковими записами пільговиків.
5) за результатами виконання дій, визначених підпунктом 4 цього пункту, АТ "Ощадбанк" передає не пізніше ніж протягом двох робочих днів Мінсоцполітики узагальнений реєстр нарахованих пільг та реєстри нарахованих пільг із зазначенням в них інформації про суми зарахованих коштів і коштів, що не зараховані і підлягають поверненню Мінсоцполітики, а також про причини їх незарахування, та повертає загальну суму незарахованих коштів на рахунок Мінсоцполітики. Мінсоцполітики перевіряє протягом одного робочого дня відповідність загальної суми перерахованих коштів інформації АТ "Ощадбанк", що зазначена в узагальненому реєстрі нарахованих пільг та реєстрах нарахованих пільг, сумам зарахованих та незарахованих коштів, а також сумі повернутих Мінсоцполітики незарахованих коштів.
6) Мінсоцполітики передає не пізніше ніж протягом наступного робочого дня отримані від АТ "Ощадбанк" дані про зараховані/незараховані суми пільг структурним підрозділам з питань соціального захисту населення;
7) структурні підрозділи з питань соціального захисту населення уточнюють інформацію, що унеможливила зарахування суми пільг, і включають незараховані суми коштів до реєстрів нарахованих сум пільг наступних періодів.
Перерахування коштів з рахунка для виплати пільг на рахунки управителів, об`єднань, виконавців комунальних послуг здійснюється АТ "Ощадбанк".
З метою удосконалення обліку осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою в Україні запроваджено Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги (далі - Реєстр), апостановою Кабінету Міністрів України від 29.01.2003 року затверджено Положення про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги (далі - Положення № 117).
Відповідно до пункту 1 Положення № 117, Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги - це автоматизований банк даних, створений для забезпечення єдиного державного обліку фізичних осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою згідно із законами України, отримують пільги, передбачені для педагогічних, медичних, фармацевтичних працівників, працівників бібліотек, музеїв, спеціалістів із захисту рослин та працівників культури в сільській місцевості і селищах міського типу (далі - пільговики), отримують соціальні стипендії, державну допомогу постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей.
До Реєстру вноситься така інформація (згідно з пунктом 2 Положення № 117) про пільговиків: прізвище, ім`я, по батькові, число, місяць, рік народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають про це відмітку в паспорті) (далі - реєстраційний номер облікової картки платника податків), адреса зареєстрованого місця проживання (за рішенням комісій, утворених місцевими держадміністраціями та органами місцевого самоврядування відповідно до пункту 10 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848, - адреса фактичного місця проживання), склад сім`ї, характеристика житла, реквізити паспорта громадянина України та документа, що підтверджує право на пільги, а також категорія пільговика, перелік пільг, на які він має право, інформація про те, якими пільгами фактично користується.
Згідно з пунктом 3 Положення № 117, структурні підрозділи з питань соціального захисту населення (далі - уповноважені органи) організовують збирання, систематизацію і зберігання зазначеної в пункті 2 цього Положення інформації та забезпечують її автоматизоване використання для розрахунку розміру пільг та їх виплати і проведення виплати соціальних стипендій та державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей; ведуть облік пільговиків шляхом формування на кожного пільговика персональної облікової картки згідно з формою "1 - пільга", в якій використовується реєстраційний номер облікової картки платника податків. Форма "1 - пільга" затверджується Мінсоцполітики; ведуть облік отримувачів соціальних стипендій та державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей шляхом формування на кожну особу персональної облікової картки згідно з формою "1 - допомога", в якій використовується реєстраційний номер облікової картки платника податків або реквізити паспорта громадянина України, документа, що посвідчує особу іноземця або особу без громадянства, а також особу, яку визнано в Україні біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту; вносять до Реєстру відповідні уточнення в разі визнання такими, що втратили чинність, чи зупинення дії окремих норм законодавчих актів, на підставі яких пільговики отримують пільги; надають консультації пільговикам, постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей, підприємствам та організаціям, що надають послуги.
Як свідчать матеріали даної справи, нарахування пільг на оплату житлово - комунальних послуг з постачання та розподілу природного газу проводиться на 2-х осіб (позивача та його дружину), які проживають за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно до частини 5 статті 51 Бюджетного кодексу України при наданні пільг та здійсненні видатків з бюджету щодо їх виплати до членів сім`ї пільговика належать: дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи; особа, яка проживає разом з інвалідом війни I групи та доглядає за ним, за умови що інвалід війни не перебуває у шлюбі; непрацездатні батьки; особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, який має право на пільги, та проживає разом з ним.
Заперечуючи проти позову, відповідач в своїх доводах зазначає, що нарахування пільг за газопостачання на опалення за жовтень-грудень 2019 року та січень 2020 року з технічних причин було проведено на соціальну норму житла - 52,5 кв.м. (21 кв.м. на кожну особу, яка має право на знижку плати та 10,5 кв.м. на сім`ю), однак уже з лютого 2020 року нарахування пільг на газопостачання на опалення проводиться на подвійну норму (42 кв.м. опалювальної площі на одну особу, яка має право на знижку плати, та додатково 21 кв.м. на сім`ю). Між тим, у лютому 2020 року проводився перерахунок пільг на газопостачання на подвійну норму за жовтень-грудень 2019 року та січень 2020 року, проте успішно перерахунок було проведено лише за січень 2020 року у розмірі 1056,38 грн.
На підтвердження зазначених обставин відповідачем до суду було надано повідомлення про надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг ОСОБА_1 (номер картки НОМЕР_1 ), з якого вбачається, що за жовтень-грудень 2019 року позивачу нараховувалась знижка по платі за користування комунальними послугами, як особі з інвалідністю 2-ї групи внаслідок війни відповідно до пункту 5 статті 13 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", у тому числі за газопостачання та розподіл природного газу.
Щодо нарахування пільг за жовтень-грудень 2019 року відповідач зазначає, що у листопаді 2020 року позивачу була нарахована пільга за жовтень-грудень 2019 року на газопостачання та опалення на повійну норму в наступних розмірах: жовтень - 692,39 грн.; листопад - 1510,22 грн.; грудень - 1342,56 грн. Після отримання відомостей про нарахування зазначених пільг Управлінням праці та соціального захисту населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області буде сформовано та надано до суду повідомлення про нараховану пільгу на оплату житлово-комунальних послуг за жовтень-грудень 2019 року.
Відповідно до статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Оскільки матеріали даної справи не містять належних та допустимих доказів щодо неможливості проведення перерахунку вищезазначених пільг або ж перевищення позивачем середніх норм споживання, суд приходить до висновку про неправомірність відмови Управління праці та соціального захисту населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської областіу проведенні ОСОБА_1 перерахунку пільг на оплату житлово - комунальних послуг з постачання та розподілу природного газу за жовтень-грудень 2019 року та січень 2020 року відповідно до частини 5 статті 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Відповідно до статей 9, 77 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Позивачем під час розгляду справи надано належні та допустимі докази на підтвердження обґрунтованості вимог, а наведені ним доводи не були спростовані відповідачем.
Отже, виходячи з меж заявлених позовних вимог та системного аналізу положень законодавства України, суд приходить до висновку про наявність правових підстав длязадоволення даного позову.
Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Під час звернення з даним позовом до суду позивач судовий збір не сплачував, оскільки має пільги щодо сплати судового збору згідно пункту 9 частини 1 статті 5 Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір». Таким чином, судовий збір за рахунок відповідача на користь позивача відшкодуванню не підлягає.
Керуючись статтями 9, 14, 72-78, 90, 139, 143, 242-246, 251, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Визнати протиправною відмову Управління праці та соціального захисту населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області у ОСОБА_1 пільг на оплату житлово - комунальних послуг з постачання та розподілу природного газу за жовтень-грудень 2019 року та січень 2020 року відповідно до частини 5 статті 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
3. Зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області (код ЄДРПОУ 20591492; місцезнаходження: 03170, м. Київ, вул. Янтарна, 12-А) провести ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_3 ; місце проживання: АДРЕСА_2 ) перерахунок пільг на оплату житлово - комунальних послуг з постачання та розподілу природного газу за жовтень-грудень 2019 року та січень 2020 року відповідно до частини 5 статті 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», що становить 105 кв.м. (42 кв.м. опалювальної площі на одну особу, яка має право на знижку плати, та додатково 21 кв.м. на сім`ю).
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення .
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Суддя Панова Г. В.