
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 грудня 2021 року м. Житомир справа № 240/3383/21
категорія 112030000
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
судді Токаревої М.С.,
розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці, сім`ї та соціального захисту населення виконавчого комітету Бердичівської міської ради Житомирської області про визнаня протиправною відмову, зобов`язання вчинити дії,
встановив:
ОСОБА_1 звернулась до Житомирського окружного адміністративного суду з позовом до Управління праці, сім`ї та соціального захисту населення виконавчого комітету Бердичівської міської ради Житомирської області у якому просить:
- визнати протиправною відмову відповідача на підставі протоколу № 1 від 06.01.2021 засідання комісії з питань надання соціальної допомоги, якою безпідставно відмовлено в призначенні житлової субсидії відповідно до п. 14 та відмовлено в розрахунку житлової субсидії на фактично проживаючих та зареєстрованих за даною адресою членів домогосподарства відповідно до п. 25 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 зі змінами та доповненнями;
- зобов`язати відповідача призначити житлову субсидію та провести розрахунок житлової субсидії на фактично проживаючих та зареєстрованих у квартирі АДРЕСА_2 з часу припинення надання субсидії (01.10.2020) з врахуванням сина ОСОБА_2 та без врахування сина ОСОБА_3 , який зареєстрований у вказаній квартирі, але не проживає.
В обгрунтування позову вказано, що позивач звернулася до відповідача із заявою про призначення житлової субсидії до якої додала декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням субсидії, у якій окрім себе також вказала зареєстрованих в житловому приміщенні синів ОСОБА_2 (син), ОСОБА_3 (син).
До вказаної заяви, також, додані акт обстеження матеріально-побутових умов від 12.12.2018 № 3650 про те, що за адресою: АДРЕСА_2 , вона проживає одна, та акт від 13.02.2019, складений МК ВЖРЕП № 7 про те, що син ОСОБА_3 фактично проживає за адресою АДРЕСА_3 без реєстрації.
Однак відповідач на підставі протоколу № 1 від 06.01.2021 відмовив позивачці у призначенні житлової субсидії з тих підстав, що у члена домогосподарства ОСОБА_3 , який не виключений з його складу, взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії . Однак позивач вважає таку відмову протиправно, що і слугувало підставою для звернення до суду.
Справу призначено до розгляду у порядку спрощеного провадження без повідомлення учасників справи.
Ухвалою від 20 квітня 2021 року було витребувано в Управління праці, сім`ї та соціального захисту населення виконавчого комітету Бердичівської міської ради Житомирської області належним чином засвідчену копію особової справи ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ).
Відповідачем було подано до суду відзив на позовну заяву за змістом якого він просив відмовити у задоволенні позову. В обгрунтування відзиву вказано, що позивачу правомірно відмовлено у призначенні житлової субсидії, оскільки позивач вказала у декларації двох синів, син ОСОБА_3 зі слів позивача не проживає разом з нею, однак документів на підтвердження факту проживання сина за іншою адресою не надано.
Дослідивши подані сторонами докази суд дійшов наступного висновку.
Разом з відзивом відповідачем було надано копію особової справи ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ).
16 жовтня 2020 року ОСОБА_3 звернулася до Управління праці, сім`ї, та соціального захисту населення виконавчого комітету Бердичівської міської ради Житомирської області із заявою про призначення та надання житлової субсидії.
Разом із заявою було подано в т.ч. декларація про доходи і витрати осіб, які звернулись за призначенням, довідка про склад сім`ї та розмір платежів за житлово- комунальні послуги, в якій, окрім мене, зазначені ОСОБА_2 (син), ОСОБА_3 (син). До заяви також, додані акт обстеження матеріально-побутових умов від 12.12.2018 № 3650 про те, що за адресою: АДРЕСА_2 , позивач проживає одна, та акт від 13.02.2019, складений МК ВЖРЕП № 7 про те, що син ОСОБА_3 фактично проживає за адресою АДРЕСА_3 без реєстрації.
За результатами розгляду заяви згідно з витягом з протоколу № 13 від 10.11.2020 засідання комісії з питань надання соціальної допомоги мені відмовлено в призначенні житлової субсидії на тій підставі, що у сина ОСОБА_3 відсутні доходи відповідно до даних отриманих ДПС, згідно п. 14 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (далі - Положення № 848) якого житлова субсидія не призначається, якщо у складі домогосподарства або у складі сім`ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії і в цьому періоді за інформацією ДПС, Пенсійного фонду України, у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії.
В подальшому, 22.11.2020, 01.12.2020, 04.01.2021 ОСОБА_1 повторно зверталася до Управління праці, сім`ї, та соціального захисту населення виконавчого комітету Бердичівської міської ради Житомирської області із заявами про призначення та надання житлової субсидії.
До заяви від 01.12.2020 також, були додані заяви сусідів від 30.11.2020, відповідно до яких ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , які проживають разом з позивачем будинку, підтвердили, що її син ОСОБА_3 не проживає за адресою АДРЕСА_2 .
За результатами повторного розгляду звернень позивача згідно з витягами з протоколу № 14 від 21.11.2020, № 15 від 08.12.2020, № 1 від 06.01.2021 засіданням комісії з питань надання соціальної допомоги Синельниковій Н.В. відмовлено в призначенні житлової субсидії на тій підставі, що у сина ОСОБА_3 відсутні доходи відповідно до даних отриманих ДПС, згідно п. 14 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (далі - Положення № 848) якого житлова субсидія не призначається, якщо у складі домогосподарства або у складі сім`ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії і в цьому періоді за інформацією ДПС, Пенсійного фонду України, у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії.
Не погодившись із таким рішенням позивач звернулася до суду із відповідним позовом.
Визначаючись щодо позовних вимог, суд виходить з того, що відповідно до частини другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України № 2747-IV від 06.07.2005 (далі - КАС України) у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Приписами частини другої статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з пунктом 7 частини 1 статті 4 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" до повноважень Кабінету Міністрів України належать, зокрема, встановлення порядку надання пільг та житлових субсидій населенню в частині забезпечення надання житлових субсидій як частки вартості житлово-комунальних послуг, у тому числі їх виплати у грошовій формі.
Відповідно до статті 11 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" при наданні житлово-комунальних послуг застосовуються державні соціальні нормативи у сфері житлово-комунального обслуговування, встановлені законодавством.
Передбачені законодавством пільги та субсидії на оплату житлово-комунальних послуг виплачуються споживачу в грошовій формі у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
З метою спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива Кабінетом Міністрів України постановою від 21 жовтня 1995 р. № 848 затверджено Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива (далі - Положення № 848).
Відповідно до п.1 Положення №848 (тут і надалі в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 14 серпня 2019 р. № 807 чинній на момент звернення позивачки за призначенням субсидії) це Положення визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті Мінсоцполітики для виплати пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у грошовій формі, умови призначення та порядок надання громадянам таких житлових субсидій:
щомісячної житлової субсидії на оплату внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами, а також житлово-комунальних послуг, а саме:
- житлової послуги - послуги з управління багатоквартирним будинком;
- комунальних послуг - послуг з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами;
щомісячної житлової субсидії на оплату внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами, а також витрат на управління багатоквартирним будинком, в якому створено об`єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельний (житловий) кооператив (далі - об`єднання), а саме:
- витрат на утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт; обслуговування внутрішньобудинкових систем (крім обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, відповідно до яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів;
- витрат на оплату комунальних послуг стосовно спільного майна багатоквартирного будинку;
- поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку;
щомісячної житлової субсидії на оплату витрат на комунальні послуги у будинку, в якому створено об`єднання;
житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива один раз на рік.
Приписами п.2 Положення №848 передбачено, що головним розпорядником коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у грошовій формі, та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінсоцполітики.
Розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня є:
структурні підрозділи з питань соціального захисту населення обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій (далі - регіональні органи соціального захисту населення);
структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад (далі - структурні підрозділи з питань соціального захисту населення).
Згідно із п.4 Положення №848 право на отримання житлової субсидії мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України (далі - громадяни), що проживають у житлових приміщеннях (будинках).
Пунктом 14 Положення №848 визначено підстави для відмови у призначенні субсидій. Так, підпунктом 3 п. 14 Положення №848 однією із підстав для відмови у призначенні субсидії визначено наявність у складі домогосподарства або у складі сім`ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії (далі - особи, доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії), і в цьому періоді:
за інформацією ДПС, Пенсійного фонду України, у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії; або
нарахований середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії; та/або
ними або за них не сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії (крім військовослужбовців, а також осіб, щодо яких наявна заборгованість роботодавця із виплати заробітної плати та сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування).
Житлові субсидії у випадках, передбачених абзацами другим - четвертим цього підпункту, призначаються, якщо особи, доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії, протягом такого періоду:
навчалися за денною формою навчання у закладах загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, фахової передвищої освіти, вищої освіти або зареєстровані у службі зайнятості як безробітні і в цей період навчалися в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості;
отримували хоча б один із таких видів доходу, як пенсію, стипендію, допомогу при народженні (усиновленні) дитини, допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, допомогу по догляду за особами з інвалідністю I і II групи внаслідок психічного розладу, допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, допомогу по безробіттю.
Пунктом 24 Положення № 848 передбачено, що житлова субсидія розраховується на всіх членів домогосподарства.
До складу домогосподарства включаються всі особи, що зареєстровані в житловому приміщенні (будинку) (для орендарів, внутрішньо переміщених осіб - особи, які фактично проживають). На таких осіб розраховуються соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування і їх доходи враховуються під час призначення житлової субсидії.
Під час призначення житлової субсидії враховуються також доходи членів сім`ї особи із складу домогосподарства у разі, коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства (крім доходів одного з подружжя, якщо обом більше 60 років і вони проживають у сільській місцевості або селищах міського типу, доходів батьків у разі призначення субсидії студентам, які зареєстровані у гуртожитку за місцем навчання, та доходів одного з батьків дитини у разі призначення субсидії другому з батьків з дитиною у разі, коли батьки розлучені або не перебували у шлюбі, а також осіб, які вважаються безвісно відсутніми за рішенням суду або мають правовий статус осіб, зниклих безвісти). При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховуються.
Під час призначення житлової субсидії соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування розраховуються на членів домогосподарства, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають у зв`язку з призовом на строкову військову службу. При цьому фактичні доходи таких осіб не враховуються в сукупний дохід домогосподарства.
Кількість членів домогосподарства визначається на початок місяця, з якого призначається житлова субсидія.
В той же час приписами п.25 Положення №848 встановлено, що у разі коли у складі домогосподарства кількість фактично проживаючих зареєстрованих членів домогосподарства є меншою за кількість членів домогосподарства, зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку), за рішенням комісії соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування розраховуються на фактично проживаючих зареєстрованих за даною адресою членів домогосподарства. Рішення комісії в такому разі приймається з урахуванням норм, зазначених в абзаці першому пункту 20 цього Положення.
За рішенням комісії доходи членів домогосподарства, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично за даною адресою не проживають, в сукупний дохід домогосподарства не враховуються. Рішення комісії в такому разі приймається з урахуванням норм, зазначених в абзаці першому пункту 20 цього Положення, і не може поширюватися на випадок, визначений в абзаці третьому пункту 24 цього Положення (за винятком осіб, які вважаються безвісно відсутніми за рішенням суду або мають правовий статус осіб, зниклих безвісти).
Згідно з п.29 Положення № 848, рішення комісії у випадках, передбачених пунктами 24-28 цього Положення, приймаються на підставі актів обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.
Суд зазначає, що відповідач приймаючи рішення про відмову в призначенні житлової субсидії і посилаючись на п. 14 Положення обмежився лише формальною перевіркою сплати ЄСВ членом домогосподарства.
Як вже зазначалось вище, підставою для відмови субсидій з підстав, визначених п.п.3 п.14 Положення № 848 є та обставина, що якщо у складі домогосподарства або у складі сім`ї члена домогосподарства є особи, які не отримували доходу та не сплачували єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.
В свою чергу відповідно до п.24 Положення № 848 до складу домогосподарства включаються всі особи, що зареєстровані в житловому приміщенні (будинку) (для орендарів, внутрішньо переміщених осіб - особи, які фактично проживають). На таких осіб розраховуються соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування і їх доходи враховуються під час призначення житлової субсидії.
На переконання суду за приписами вказаних норм, неотримання доходу та несплата єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування може прийматись відповідачем до уваги лише у випадку, коли це стосується особи, яка зареєстрована та фактично проживає в житловому приміщенні, оскільки саме такі особи включаються до складу домогосподарства за приписами п.24 Положення №848.
В даному ж випадку, син позивача - ОСОБА_3 що зареєстрований за адресою позивача фактично за вказаною адресою не проживає, а мешкає за адресою АДРЕСА_3 без реєстрації.
Факт непроживання ОСОБА_7 у житловому приміщенні позивачки підтверджується актом обстеження матеріально-побутових умов від 12.12.2018 № 3650 складений МК ВЖРЕП № 7 .
Суд не приймає до уваги посилання відповідача, викладене у відзиві, що позивачем не було надано підтверджуючих документів за 2020 рік про факт проживання сина ОСОБА_3 по АДРЕСА_3 на комісію не надано, оскільки ця причина не була покладена в основу оскаржуваного рішення.
Слід зазначити, що за приписами п. 4 Положення про головного державного соціального інспектора та державного соціального інспектора, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2001 р. N 1091 головний державний соціальний інспектор та державний соціальний інспектор мають право проводити за рішенням керівника відповідного органу соціального захисту населення або його заступника обстеження умов життя заявника (за його згодою) з метою визначення складу сім`ї, ступеня нужденності та можливостей знаходження додаткових джерел для її існування шляхом опитування осіб, які входять до складу сім`ї, що звертається за призначенням державної соціальної допомоги, родичів, інших осіб у разі виникнення потреби в уточненні обставин, що стосуються справи; проводити за рішенням керівника відповідного органу соціального захисту населення або його заступника перевірку інформації про фактичне місце проживання/перебування отримувачів державної соціальної допомоги та соціальних виплат із складенням акта обстеження матеріально-побутових умов сім`ї.
Форму акта обстеження матеріально-побутових умов сім`ї затвердженою Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 28 квітня 2004 р. N 95 .
З наданої відповідачем копії особової справи ОСОБА_1 вбачається, що у ній міститься копія акту обстеження матеріально-побутових умов сім`ї №1057 від 09.11.2020 складений соціальним інспектором у якому відображено, що ОСОБА_1 проживає в квартирі одна, сини зареєстровані у квартирі матері. Син ОСОБА_3 проживає у дружини по АДРЕСА_3 , де проживає син ОСОБА_2 заявниці невідомо і відповідну довідку вона надати не має можливості.
Також, при розгляді заяви ОСОБА_1 комісія могла врахувати також заяви її сусідів від 30.11.2020, відповідно до яких ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , які проживають разом з позивачем будинку, підтвердили, що її син ОСОБА_3 не проживає за адресою АДРЕСА_2 .
Відтак, під час розгляду заяви позивача про призначення житлової субсидії відповідач повинен був врахувати факт фактичного непроживання її сина в житловому приміщенні позивача, та не включати його до складу домогосподарства, і як наслідок цього, не враховувати доходи ОСОБА_3 під час призначення житлової субсидії позивачеві.
При цьому, у дану випадку, посилання відповідача на те, що місце проживання ОСОБА_3 є невідомим, на думку суду, не повинно впливати на право позивачки на отримання житлової субсидії. Отже, з наведених мотивів суд приходить до висновку про порушення відповідачем права позивача на отримання житлової субсидії.
З огляду на викладене, суд вважає що наявні підстави для задоволення позовних вимог позивачки про визнання протиправною відмову відповідача на підставі протоколу № 1 від 06.01.2021 засідання комісії з питань надання соціальної допомоги щодо призначення їй субсидії з 01.10.2020 та зобов`язання відповідача призначити субсидію з цієї дати.
Завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень (частина перша статті 2 КАС України).
Закріплений у частині першій статті 9 КАС України принцип змагальності сторін передбачає, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до частини другої статті 73 КАС України, предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Відповідно до частини першої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до частини другої статті 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
За змістом частини першої статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
Керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
вирішив:
Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Управління праці, сім`ї та соціального захисту населення виконавчого комітету Бердичівської міської ради Житомирської області (вул. Європейська, 83, м.Бердичів, Житомирська область,13306, код ЄДРПОУ 03192810) про визнання протиправною відмову, зобов`язання вчинити дії задовольнити.
Визнати протиправною відмову Управління праці, сім`ї та соціального захисту населення виконавчого комітету Бердичівської міської ради Житомирської області на підставі протоколу № 1 від 06.01.2021 засідання комісії з питань надання соціальної допомоги про відмову ОСОБА_1 житлової субсидії на фактично проживаючих.
Зобов`язати Управління праці, сім`ї та соціального захисту населення виконавчого комітету Бердичівської міської ради Житомирської області призначити ОСОБА_1 житлову субсидію та провести розрахунок житлової субсидії на фактично проживаючих та зареєстрованих у квартирі АДРЕСА_2 з часу припинення надання субсидії (01.10.2020) з врахуванням сина ОСОБА_2 та без врахування сина ОСОБА_3 , який зареєстрований у вказаній квартирі, але не проживає.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя М.С. Токарева