
Справа № 522/23703/20
Провадження № 2/522/1347/21
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 листопада 2021 року Приморський районний суд м. Одеси у складі:
головуючого судді Свяченої Ю.Б.,
при секретарі судового засідання Шеян І.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Одесі в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом Приморської районної адміністрації Одеської міської ради до ОСОБА_1 , державного реєстратора Усатівської сільської ради Одеської області Карякіна Кирила Анатолійовича про скасування рішення про державну реєстрацію, -
В С Т А Н О В И В:
ПРА ОМР звернулась до Приморського районного суду м. Одеси з позовом до ОСОБА_1 , державного реєстратора Усатівської сільської ради Одеської області Карякіна Кирила Анатолійовича, в якому просить визнати незаконним та скасувати рішення державного реєстратора Карякіна Кирила Анатолійовича від 27.12.2017 року № 38993641 про внесення змін до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно в запис про право власності на квартиру, розташовану за адресою: АДРЕСА_1 .
Позовні вимоги обгрунтовані тим, що державний реєстратор здійснив реєстрацію прав на реконструйовану квартиру без отримання належного документу, що засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об`єкта та не перевірив відповідність поданих документів, рішення від 27.12.2017 року № 38993641 про внесення змін до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно в запис про право власності на квартиру, розташовану за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер об`єкту нерухомого майна: 1323444051101.
Ухвалою суду від 22.01.2021 року по справі відкрито провадження в порядку загального позовного провадження з проведенням підготовчого засідання на 04.03.2021 року.
04.03.2021 року у зв`язку з неявкою сторін, підготовче засідання відкладене на 19.04.2021 року.
19.04.2021 року у зв`язку з неявкою сторін, підготовче засідання відкладене на 31.05.2021 року.
31.05.2021 року у зв`язку з неявкою сторін, підготовче засідання відкладене на 08.07.2021 року.
08.07.2021 року у підготовче засідання з`явився представник відповідача ОСОБА_1 , підготовче засідання відкладене на 10.08.2021 року.
10.08.2021 року у підготовче засідання з`явився представник представник відповідача Каранадзе К.О., підготовче засідання відкладено на 27.09.2021 року.
У період з 30 серпня 2021 року по 20 вересня 2021 року суддя Свячена Ю.Б. знаходилася у щорічній відпустці.
27.09.2021 року у підготовче засідання з`явився представник відповідача ОСОБА_1 , протокольною ухвалою суду закрито підготовче провадження та призначено справу до розгляду по суті на 03.11.2021 року.
Ухвалою суду від 27.09.2021 року відмовлено у закритті провадження у справі.
03.11.2021 року у зв`язку зі знаходженням судді у відпустці, розгляд справи відкладено на 26.11.2021 року.
У судове засідання 26.11.2021 року з`явився представник відповідача Каранадзе К.О., інші учасники справи про дату, час та місце розгляду справи повідомлялися належним чином. Представник відповідача ОСОБА_1 просив відмовити у задоволенні позову.
Суд, дослідивши та проаналізувавши матеріали справи, додані до неї документи, приходить до наступного.
Відповідно до ч.1 ст. 37 Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб`єкта державної реєстрації прав можуть бути оскаржені до Міністерства юстиції України, його територіальних органів або до суду.
Частинами 2 та 3 ст. 26 Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” встановлено, що у разі скасування на підставі рішення суду рішення про державну реєстрацію прав, документів, на підставі яких проведено державну реєстрацію прав, скасування записів про проведену державну реєстрацію прав, а також у випадку, передбаченому підпунктом "а" пункту 2 частини шостої статті 37 цього Закону, до Державного реєстру прав вноситься запис про скасування державної реєстрації прав. У разі скасування на підставі рішення суду рішення про внесення змін до запису Державного реєстру прав, про взяття на облік безхазяйного нерухомого майна відповідний запис скасовується.
Зазначені норми надають право райадміністрації звернутись до суду з вимогою про скасування державної реєстрації, з метою поновлення порушеного в наслідок самочинного будівництва права територіальної громади м. Одеси.
Приморська районна адміністрація Одеської міської ради здійснює свою діяльність на підставі Закону України “Про місцеве самоврядування” та Положення про Приморську району адміністрацію Одеської міської ради, затверджене рішенням Одеської міської ради 26.04.2017р. за № 1934-УІІ (надалі — Положення).
Згідно п.1.1. Положення № 1934-УІІ райадміністрація є виконавчим органом Одеської міської ради та створюється нею з метою реалізації функцій місцевого самоврядування на території Приморського району міста Одеси.
Пунктом 2.4. Положення № 1934-УІІ встановлено, що райадміністрація вживає заходи щодо недопущення самочинного будівництва, псування жилих будинків та І об`єктів благоустрою.
Відповідно до п.2.8. Положення № 1934-УІІ райадміністрація здійснює заходи модо виявлення на території району фактів самовільного будівництва або реконструкції та вирішує питання щодо знесення самочинно побудованих об`єктів приведення самочинно реконструйованих об`єктів у первинний стан.
Згідно п. 2.13. Положення № 1934-УІІ райадміністрація звертається до суду з вами до фізичних та юридичних осіб, які обмежують права та законні інтереси територіальної громади, та з інших питань в межах своїх повноважень.
Організаційні засади взаємодії виконавчих органів, комунальних підприємств, установ, закладів та організацій Одеської міської ради з питань виявлення фактів самочинного будівництва та вжиття відповідних заходів реагування на такі факти встановлюється Порядком взаємодії виконавчих органів, комунальних підприємств, установ, закладів та організацій Одеської міської ради з питань, пов`язаних із виявленням самочинного будівництва у місті Одесі та вжиттям заходів реагування, затвердженим рішення виконавчого комітету Одеської міської ради №135 від 29.03.2018 року (надалі — Положення № 135).
Відповідно до п.7 Положення № 135 районні адміністрації здійснюють заходи щодо виявлення фактів самовільного будівництва або реконструкції та вирішують питання щодо знесення самочинно збудованих об`єктів або приведення самочинно реконструйованих об`єктів в первинний стан шляхом видачі розпоряджень щодо демонтажу об`єктів самочинного будівництва на території відповідного району.
Пунктом 8 Положення № 135 встановлено, що у випадках виявлення самочинного здійснення внутрішньої реконструкції квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирних будинках, нежитлових будівлях та спорудах, реконструкції приміщень з прибудовою балконів від другого поверху та вище, мансардних поверхів, облаштування огорож, встановлення металевих гаражів без відповідних дозвільних документів, з відповідними позовами звертається відповідна районна адміністрація Одеської міської ради (у разі невиконання розпорядження районної адміністрації).
Із зазначеного вбачається, що Приморська райадміністрація уповноважена пред`являти до суду позови про приведення в первинний стан самовільно сконструйовані квартири, які знаходяться на території Приморського району, в тому числі й звернутись до суду з позовом про скасування державної реєстрації з метою захисту інтересів територіальної громади.
Судом встановлено, що 03.11.2017 року ОСОБА_1 придбала у ОСОБА_2 квартиру, розташовану за адресою: АДРЕСА_1 . Площа квартири складала 57,4 кв.
В подальшому ОСОБА_1 , як замовником будівельних робіт, виконані роботи з реконструкції квартири та збільшення її площі за рахунок приміщень площею 13,6 кв.м. та 7,6 кв.м. (приміщення №2 та №3 згідно технічного паспорту від 27.12.2017 року ПП “Клерабо”). Після реконструкції площа квартири склала 78,6 кв.м.
Згідно статті 9 Закону України «Про архітектурну діяльність» будівництво (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) об`єкта архітектури здійснюється відповідно до затвердженої проектної документації, державних стандартів, норм і правил у порядку, визначеному Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності".
Згідно ч. 2 ст. 26 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», суб`єкти містобудування зобов`язані додержуватися містобудівних умов та обмежень сіл час проектування і будівництва об`єктів.
Відповідно до ч.5 ст.26 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», згідно якої, проектування та будівництво об`єктів здійснюється власниками або користувачами земельних ділянок у такому порядку: 1) отримання замовником або проектувальником вихідних даних; 2) розроблення проектної документації та проведення у випадках, її експертизи; 3) затвердження проектної документації; 4) виконання підготовчих та будівельних робіт; 5) прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів; 6) реєстрація права власності на об`єкт містобудування.
Основними складовими вихідних даних є: а) містобудівні умови та обмеження; б) технічні умови; в) завдання на проектування.
Відповідно до п. 3.2. ДБН А. 2.2.-3-2014 “Склад та зміст проектної документації на будівництво” будівництво — це нове будівництво, реконструкція, капітальний ремонт та технічне переоснащення об`єктів будівництва.
Пунктом 3.21. ДБН А. 2.2.-3-2014 “Склад та зміст проектної документації на будівництво” встановлено, що реконструкція — це перебудова введеного в експлуатацію в установленому порядку об`єкта будівництва, що передбачає зміну його геометричних розмірів та/або функціонального призначення, в наслідок чого ; відбувається зміна основних техніко-економічних показників (кількість продукту, потужність тощо), забезпечується удосконалення виробництва, підвищення техніко- економічного рівня та якості продукції, що виготовляється, поліпшення умов експлуатації та якості послуг. Реконструкція передбачає повне або часткове збереження елементів несучих і огороджувальних конструкцій та призупинення на час виконання робіт експлуатації об`єкту в цілому або його частини (за умови автономності).
Відповідно до ст.32 Закону України “Про регулювання містобудівної дальності” та ДСТУ-Н.Б.В. 1.2.-16:2013 “Визначення класу наслідків (відповідальності) та категорії складності об`єктів будівництва” даний об`єкт будівництва/реконструкції відноситься до категорії об`єктів з незначними наслідками (СС1).
Згідно ст.36 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” та Порядку виконання будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 року № 466 встановлено, що право на виконання підготовчих та будівельних робіт, на об`єктах, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів з незначними наслідками (CCI), надається після подання замовником повідомлення про початок виконання будівельних робіт до органів архітектурно-будівельного контролю.
Відповідно до ст. 39 Закону України “Про регулювання містобудівної дальності” та пункту 3 Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011р. № 461, прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, що за класом І наслідків (відповідальності) належать до об`єктів з незначними наслідками (CCI), і здійснюється шляхом реєстрації відповідним органом державного архітектурно- і будівельного контролю на безоплатній основі поданої замовником декларації про готовність об`єкта до експлуатації.
З огляду на вищенаведені норми, належним доказом здійснення ОСОБА_1 реконструкції квартири відповідно до вимог законодавства України є повідомлення про початок виконання будівельних робіт та декларація про готовність об`єкта до експлуатації.
Однак, наявності відповідних документів не встановлено.
Згідно інформації Управління державного архітектурно — будівельного контролю Одеської міської ради, за даними єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, які засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, відсутня інформація щодо дозвільних документів на реконструкцію зазначеної квартири.
Зазначене свідчить, що ОСОБА_1 незаконно здійснила реконструкцію квартири, при цьому об`єкт не був прийнятий в експлуатацію, відповідно до вимог законодавства.
Відповідно до стаття 376 Цивільний кодексу України житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо зони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без відповідного документа, який дає право виконувати будівельні роботи чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил.
Відповідно до п.2 статті 376 Цивільний кодексу України особа, яка здійснила або здійснює самочинне будівництво нерухомого майна, не набуває права власності на нього.
Відповідно до п.7 статті 376 Цивільний кодексу України у разі істотного відхилення від проекту, що суперечить суспільним інтересам або порушує права Інших осіб, істотного порушення будівельних норм і правил суд за позовом відповідного органу державної влади або органу місцевого самоврядування може постановити рішення, яким зобов`язати особу, яка здійснила (здійснює) будівництво, провести відповідну перебудову. Якщо проведення такої перебудови є неможливим або особа, яка здійснила (здійснює) будівництво, відмовляється від її проведення, таке нерухоме майно за рішенням суду підлягає знесенню за рахунок особи, яка здійснила (здійснює) будівництво. Особа, яка здійснила (здійснює) самочинне будівництво, зобов`язана відшкодувати витрати, пов`язані з приведенням земельної ділянки до попереднього стану.
З метою легалізації самочинного будівництва шляхом державної реєстрації прав на реконструйовану квартиру ОСОБА_1 звернулась до державного реєстратора Карякіна К.А.
27.12.2017 року державним реєстратором прийнято рішення за № 98993641 про внесення зміни до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно в запис про право власності на зазначену квартиру, реєстраційний номер об`єкту нерухомого майна: 1323444051101, а саме загальну площу приміщення в 57,4 кв.м. та житлову площу в 25,9 кв.м. змінено на 78,6 кв.м. загальної площі та 39,6 кв.м. житлової площі.
Підставою для внесення змін у запис про право власності на квартиру були наступні документи: 1) довідка № 27-12, видана 27.12.2017 року ПП “КЛЕРАБО”; 2) технічний паспорт б/н від 27.12.2017 року виданий ПП “КЛЕРАБО”.
При цьому, як вбачається з матеріалів справи, власник квартири, ОСОБА_1 , не надавав держреєстратору документу, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об`єкта (декларацію про готовність об`єкта до експлуатації).
Натомість була надана довідка № 27-12, видана 27.12.2017 року ПП “КЛЕРАБО”, згідно якої: “загальна площа квартири збільшена до 78,6 кв.м. за рахунок демонтажу внутрішніх перегородок та комори, що не є самочинним. Збільшення житлової площі квартири до 39,6 кв.м. та збільшення житлових кімнат до трьох обумовлено улаштуванням внутрішніх перегородок, що не є самочинним. Всі вказані вище переобладнання не є самочинним на підставі пункту 3.2. Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об`єктів нерухомого і майна, затвердженої наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 24.05.2001 року №127.”
Однак, згідно Інструкції №127 (в редакції, що діяла на час складання довідки) не належить до самочинного будівництва для квартир багатоквартирних житлових будинків, гуртожитків:
- перепланування, пов`язані зі збільшенням житлової або підсобної площі за рахунок демонтажу перегородок без порушення капітальних несучих стін, несучих конструкцій, опор, балок за рахунок площ коридорів та допоміжних приміщень;
- влаштування чи закриття дверних (віконних) прорізів у внутрішніх некапітальних стінах;
- влаштування перегородок в підсобних приміщеннях;
- демонтування або влаштування шаф, антресолей, комор;
- зменшення площ за рахунок утеплення, оздоблення стін;
- перестановка інженерного та сантехнічного обладнання в межах призначених приміщень;
- засклення балконів та лоджій, крім будинків, що занесені до Державного реєстру нерухомих пам`яток України.
Однак, як вбачається з матеріалів справи, внаслідок зазначеної реконструкції площа квартири збільшилась майже у півтора рази: з 57,4 кв.м. до 78,6 кв.м. При порівнянні технічних паспортів чітко видно приєднання двох кімнат площею 13,6 кв.м. та 7,6 кв.м., право власності на які у ОСОБА_1 відсутнє.
Отже, при здійсненні оскаржуваної державної реєстрації від 27.12.2017 року № 98993641 державний реєстратор не перевірив відповідність поданих документів. Окрім цього, відповідно до законодавства про державну реєстрацію, держреєстратор повинен був перевірити відповідність поданих документів вимогам законодавства, а саме довідку № 27-12, видану 27.12.2017 року ПП “КЛЕРАБО”, якою встановлено, що загальна площа квартири збільшилась з 39,6 кв.м. до 78,6 кв.м. внаслідок демонтажу та улаштування внутрішніх перегородок, що не належить до самочинного будівництва.
Відповідно до статті 2 Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”, державна реєстрація речових прав на нерухоме майно - офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом знесення відповідного запису до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно; державний реєстр речових прав на нерухоме майно - єдина державна інформаційна система, що містить відомості про права на нерухоме майно, їх обтяження, а також про об`єкти та суб`єктів цих прав.
Згідно ч.3 ст.10 Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” державний реєстратор встановлює відповідність заявлених прав і поданих/отриманих документів вимогам законодавства, а також відсутність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими речовими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями, зокрема відповідність відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що містяться у Державному реєстрі прав, відомостям, що містяться у поданих/отриманих документах. Також держреєстратор перевіряє документи на наявність підстав для проведення реєстраційних дій, зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, зупинення державної реєстрації прав, відмови в державній реєстрації прав та приймає відповідні рішення.
Згідно частини 4 статті 18 Закону України “Про державну реєстрацію речових плав на нерухоме майно та їх обтяжень” державній реєстрації підлягають виключно заявлені права та їх обтяження за умови їх відповідності законодавству і доданим/отриманим документам.
Відповідно до ч.1. ст. 26 Закону України “Про державну реєстрацію речових драв на нерухоме майно та їх обтяжень” записи до Державного реєстру прав зносяться на підставі прийнятого рішення про державну реєстрацію прав. У разі зміни ідентифікаційних даних суб`єкта права, визначення часток у праві спільної власності чи їх зміни, зміни суб`єкта управління об`єктами державної власності, відомостей про об`єкт нерухомого майна, у тому числі зміни його технічних характеристик, виявлення технічної помилки в записах Державного реєстру прав чи документах, виданих за допомогою програмних засобів ведення цього реєстру (описка, друкарська, граматична, арифметична чи інша помилка), за заявою власника чи іншого правонабувача, обтяжувача, а також у випадку, передбаченому підпунктом «в» пункту 2 частини шостої статті 37 цього Закону, вносяться зміни до записів Державного реєстру прав.
Частиною 5 ст. 26 Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” передбачено, що внесення змін до записів Державного реєстру прав, зупинення реєстраційних дій, внесення запису про скасування державної реєстрації прав або скасування рішення державного реєстратора здійснюються у порядку, передбаченому для державної реєстрації прав і крім випадків, коли такі дії здійснюються у порядку, передбаченому статтею 37 цього Закону).
Частиною 2 статті 18 Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” передбачено, що перелік документів, необхідних для державної реєстрації прав, та порядок державної реєстрації визначаються Кабінетом Міністрів України у Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень.
Умови, підстави та процедуру проведення державної реєстрації, перелік документів, необхідних для її проведення, права та обов`язки суб`єктів у сфері державної реєстрації прав визначено Порядком державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 року № 1127 (надалі — Порядок №1127).
Абзацом 5 пункту 54 Порядку № 1127 (в редакції, що діяла на час здійснення держреєстрації) для державної реєстрації права власності на об`єкт нерухомого майна, що створюється шляхом поділу або об`єднання, подаються:
документ, що посвідчує право власності на об`єкт нерухомого майна до його поділу або об`єднання (крім випадків, коли право власності на такий об`єкт вже зареєстровано в Державному реєстрі прав);
документ, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об`єкта (крім випадків, коли об`єкт нерухомого майна створюється шляхом поділу або об`єднання без проведення будівельних робіт, що відповідно до законодавства потребують отримання дозволу на їх проведення);
технічний паспорт на новостворений об`єкт нерухомого майна;
документ, що підтверджує присвоєння об`єкту нерухомого майна адреси.
Згідно частини 2 та 3 пункту 58 Порядку №1127 за бажанням заявника у разі зміни технічних характеристик об`єкта нерухомого майна для державної реєстрації права власності на такий об`єкт може бути подано технічний паспорт, що містить актуальні відомості про технічні характеристики об`єкта, незалежно від наявності таких відомостей в документах, що подаються для відповідної реєстрації. У разі коли зміни технічних характеристик об`єкта нерухомого майна відбулися у зв`язку з проведенням будівельних робіт, що відповідно до законодавства потребують отримання дозволу на їх проведення, також подається документ, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об`єкта. У випадках, передбачених абзацами першим та другим цього пункту, державний реєстратор під час проведення державної реєстрації прав до Державного реєстру прав вносить відомості про об`єкт нерухомого майна відповідно до технічного паспорта на такий об`єкт та документа, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об`єкта.
Отже, суд доходить висновку, що враховуючи той факт, що державний реєстратор здійснив реєстрацію прав на реконструйовану квартиру без отримання належного документу, що засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об`єкта та не перевірив відповідність поданих документів, рішення від 27.12.2017 року №38993641 про внесення змін до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно в запис про право власності на квартиру, розташовану за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер об`єкту нерухомого майна: 1323444051101, ця реєстрація має бути скасована.
Відповідно до ст. 141 ЦПК України з відповідачів на користь позивача підлягає стягненню в рівних частинах судовий збір в сумі 2102,00 грн.
Керуючись ст.ст. 1, 2, 5, 12, 30, 43, 76, 81, 84, 89, 95, 223, 235, 241, 258, 259, 263-265, 268, 354 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Приморської районної адміністрації Одеської міської ради до ОСОБА_1 , державного реєстратора Усатівської сільської ради Одеської області Карякіна Кирила Анатолійовича про скасування рішення про державну реєстрацію – задовольнити.
Визнати незаконним та скасувати рішення державного реєстратора Карякіна Кирила Анатолійовича від 27.12.2017 року № 38993641 про внесення змін до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно в запис про право власності на квартиру, розташовану за адресою: АДРЕСА_1 .
Стягнути в рівних частинах з ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), державного реєстратора Усатівської сільської ради Одеської області Карякіна Кирила Анатолійовича (ЄДРПОУ 04377888) на користь Приморської районної адміністрації Одеської міської ради (ЄДРПОУ 26303264) судові витрати по справі в сумі 2102,00 грн., тобто по 1051 (одна тисяча п`ятдесят одна) гривня 00 коп. з кожного.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Одеського апеляційного суду через Приморський районний суд м. Одеси. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, зазначений строк обчислюється з дня складення повного тексту судового рішення. У разі якщо рішення було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня отримання копії рішення.
Повний текст рішення суду складено 01 грудня 2021 року.
Суддя: Ю.Б. Свячена
26.11.21