
Справа № 310/3988/21
Пр. 3/310/1808/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 листопада 2021 року м. Бердянськ
Суддя Бердянського міськрайонного суду Запорізької області Вайнраух Лідія Анатоліївна розглянула справу про адміністративне правопорушення відносно: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який офіційно не працевлаштований, адреса реєстрації за місцем проживання: АДРЕСА_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за скоєння правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, -
В С Т А Н О В И Л А:
06.05.2021 о 02 годині 41 хвилину в м. Бердянськ по проспекту Праці, біля перехрестя з вулицею Пушкіна, знаходячись в стані алкогольного сп`яніння, ОСОБА_2 керував автомобілем Chevrolet Epika, д/н НОМЕР_1 , чим порушив п.2.9а Правил дорожнього руху України, затверджених Постановою КМУ N1306 від 10.10.2001, за що передбачена відповідальність відповідно до ч.1 ст.130 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_2 присутній не був, про час та місце розгляду повідомлявся неодноразово та належним чином, проте, в судові засідання, призначені на 20.05.2021 на 08-30 годину, 08.07.2021 на 16-30 годину, 31.08.2021 на 16-30 годину, 22.09.2021 на 08-30 годині, 11.10.2021 на 16-30, 02.11.2021 на 16-00 годину не з`явився, причини неявки не повідомив, клопотань про відкладення розгляду справи від нього не надходило. 17.06.2021 о 15-00 годині судове засідання у справі не відбулося у зв`язку з перебуванням судді в іншому судовому процесі.
Крім того, в матеріалах справи наявне сповіщення ОСОБА_2 , про необхідність з`явитися до Бердянського міськрайонного суду Запорізької області 20.05.2021 о 08-30 годині (відповідно до протоколу).
Згідно зі ст. 17 ЗУ «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» від 23.02.2006, суди застосовують рішення Європейського суду з прав людини як джерело права. Європейський Суд з прав людини у рішенні «Пономарьов проти України» (Заява N 3236/03, п.41) від 03.04.2008 наголосив, що «сторони в розумні інтервалу часу мають вживати заходів, щоб дізнатися про стан відомого їм судового провадження».
Разом з тим, ч.2 ст.268 КУпАП визначено, що участь особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, за ст.130 КУпАП, не є обов`язковою.
Приймаючи до уваги процесуальну поведінку ОСОБА_2 щодо його неявки у судові засідання, суд розцінює як намагання затягнути процес та уникнути відповідальності. Натомість, вказана особа мала об`єктивну можливість особисто, або через представника в повній мірі реалізувати свої права, передбачені ст.268 КУпАП. Останній не був позбавлений й можливості надати письмові клопотання, заяви, звернення чи пояснення з приводу обставин правопорушення.
Суд враховує також, що про першу дату ОСОБА_2 був повідомлений й усно працівниками поліції, що підтверджено наявним відеозаписом.
Враховуючи наведене, вжиття всіх можливих заходів для своєчасного виклику особи, суддя приходить до переконання про можливість розгляду справи за відсутності ОСОБА_2 , що не протирічить ч.1 ст.268 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи та надані докази, суд дійшов висновку про те, що у діях ОСОБА_2 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, яке полягає у керуванні транспортним засобом в стані алкогольного сп`яніння.
Відповідно до п. 2.9. а Правил дорожнього руху України, затверджених Постановою КМУ №1306 від 10.10.2001, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Ст.266 КУпАП передбачено, що особи, які керують транспортними засобами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Відповідно до п.3 розділу Х Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом МВС від 07.11.2015 №1395, направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду на стан сп`яніння і проведення такого огляду здійснюються відповідно до Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою КМУ від 17.12.2008 № 1103 (зі змінами).
Згідно з Порядком направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого Постановою КМУ від 17.12.2008 №1103, огляду підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, згідно з ознаками такого стану, установленими МОЗ і МВС. Огляд проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ і Держспоживстандартом; лікарем закладу охорони здоров`я (у сільській місцевості за відсутності лікаря – фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
Так, вина ОСОБА_2 у вчиненні зазначеного адміністративного правопорушення, крім наданих пояснень, підтверджується належними та допустимими доказами, а саме:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ААБ №161178 від 06.05.2021, який засвідчений підписом інспектора поліції, складений після проведення медичного огляду в закладі охорони здоров`я. Посвідчення водія ОСОБА_2 вилучено під час складання протоколу, що зазначено у відповідній графі. До протоколу додаються за його змістом пояснення свідків, тестування, акт огляду, направлення, висновок, копія протоколу, диск із відеофіксацією;
- актом огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів, за участі свідків; в якому зазначено, що у ОСОБА_2 виявлені наступні ознаки сп`яніння: різкий запах алкоголю з порожнини рота, хитка хода, млява мова. Також, в акті зазначено, що за допомогою тесту Alkotest Drager 6810 у ОСОБА_2 виявлена позитивна проба із результатом 1,42% (до протоколу додано відповідні результати тестування, засвідчені підписом поліцейського за №1779 від 06.05.2021);
- направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, до КУ «Бердянський психоневрологічний диспансер» ЗОР від 06.05.2021 о 03-05 годині, відповідно до якого за результатами огляду встановлено позитивну пробу 1,42 %. Направлення підписано інспектором ВРПП Бердянського РВП ГУНП в Запорізькій області Штенгеловим А.
- висновком КНП «Бердянський заклад з надання психіатричної допомоги» ЗОР щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість №459 від 06.05.2021, за даними якого ОСОБА_2 перебуває у стані алкогольного сп`яніння (1,7%- 1,6%);
- письмовими поясненнями ОСОБА_3 та ОСОБА_4 від 06.05.2021, які засвідчили відмову від отримання копії протоколу ОСОБА_2 та від надання ним пояснень;
- відеозаписом на компакт-диску, доданим до протоколу, що відображає дату, час та місце зупинки автомобіля під керуванням ОСОБА_2 , проведення тестування на місці зупинки транспортного засобу 06.05.2021. Крім того, на відеозаписі зафіксовано рух транспортного засобу під керуванням ОСОБА_2 посередині проїзної частини, що й привернуло увагу наряду поліції. ОСОБА_2 також підтвердив місце проживання, вказане у протоколі, спочатку пояснив, що не має при собі посвідчення водія, змінював свою думку з приводу проведення огляду на стан сп`яніння у закладі охорони здоров`я, що також знайшло своє відображення на записі.
У відповідності до ст. 34, 35 КУпАП пом`якшуючих та обтяжуючих вину особи обставин судом не встановлено.
Як підтверджено довідкою Бердянського РВП в Запорізькій області ДПП, за обліками НПУ ОСОБА_2 повторності за правопорушення, передбачене ст.130 КУпАП не має, посвідчення водія вилучено.
Відповідно до ст.23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Під час призначення стягнення відповідно до ст.33 КУпАП суддя враховує тяжкість та обставини вчинення правопорушення, а також відомості про особу ОСОБА_2 , який протягом року до адміністративної відповідальності за вчинення однорідних правопорушень не притягувався, тому, із врахуванням доведеності його вини, приходить до висновку про наявність підстав для застосування адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік, встановленому санкцією ч.1 ст.130 КУпАП. Альтернативних санкцій вказаною нормою не передбачено.
Сплаті у відповідності до ст.40-1 КУпАП підлягає також судовий збір у передбаченому п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» № 3674-VI від 08.07.2011 розмірі.
Керуючись ст. 23, 27, 33-35, 40-1, 130, 245, 251-252, 268, 279, 280, 283-285, 294, 307, 308 КУпАП, суддя, -
П О С Т А Н О В И Л А:
Визнати ОСОБА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 , винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 гривень (сімнадцять тисяч гривень 00 копійок), який стягнути в дохід держави, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Штраф в зазначеному розмірі підлягає перерахуванню на такі реквізити: р/р UA708999980313000149000008001, населений пункт Запорізька область/м. Запоріжжя, отримувач: ГУК у Зап.обл./Зап.обл./21081300, код отримувача (ЄДРПОУ) 37941997, банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат.), код класифікації доходів бюджету: 21081300, найменування коду класифікації доходів бюджету: адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху (крім адміністративних штрафів за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі).
Стягнути з ОСОБА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 , судовий збір в дохід держави у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 454,00 гривень (чотириста п`ятдесят чотири гривні 00 копійок), за реквізитами: рахунок отримувача UA 908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 22030106, Судовий збір на користь Державної судової адміністрації України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подання апеляційної скарги до Запорізького апеляційного суду через Бердянський міськрайонний суд Запорізької області.
Роз`яснити правопорушнику, що згідно зі ст.307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч.1 ст. 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу (34 000 гривень), та витрати на облік зазначених правопорушень.
Суддя Л.А. Вайнраух
Строк пред`явлення виконавчого документа “___”___ 20___рік
Постанова набрала законної сили “___”___ 20___рік
Дата видачі постанови “___”___ 20___рік