
Справа № 428/3259/21
Провадження № 2/428/992/2021
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 жовтня 2021 року м. Сєвєродонецьк
Сєвєродонецький міський суд Луганської області у складі:
головуючого судді Посохова І.С.,
за участю секретаря судового засідання Колядінцевої П.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сєвєродонецьку Луганської області в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовною заявою Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надмірно виплаченої адресної грошової допомоги,
ВСТАНОВИВ:
Департамент соціальної політики Черкаської міської ради звернувся до Сєвєродонецького міського суду з позовною заявою до ОСОБА_1 про стягнення надмірно виплаченої адресної грошової допомоги. В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що відповідач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , перебувала на обліку в Департаменті соціальної політики Черкаської міської ради (надалі - департамент) з 09.03.2017 разом з неповнолітнім сином ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , як внутрішньо переміщені особи відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» (надалі - Закон) за фактичним місцем проживання: АДРЕСА_2 .
За даними Державної прикордонної служби України № 0.184-43029/0/15-19 від 18.12.2019 було виявлено факт не повідомлення громадянкою ОСОБА_1 департамент про тривалу відсутність (понад 60 днів) з 01.06.2018, з 01.11.2018, з 01.04.2019, з 21.09.2019 за місцем фактичного проживання. Довідку взяття на облік внутрішньо переміщеної особи відповідача ОСОБА_1 було скасовано 26.11.2019.
Сума надміру виплачених коштів по щомісячній адресній допомозі відповідача ОСОБА_1 становить 16 322,57 грн. за періоди з 01.06.2018 по 10.09.2018, з 01.11.2018 по 10.03.2019, з 01.04.2019 по 10.09.2019, з 21.09.2019 по 31.12.2019. Листом на банк від 02.12.2019 № 9787/28-5/01-10 було повернуто на рахунок департаменту кошти у розмірі 1 000,00 грн. за грудень 2019 року. Відповідачу ОСОБА_1 направлялись листи за адресою фактичного місця проживання про необхідність повернення надміру перерахованих сум грошової допомоги, однак на даний час сума в розмірі 15 322,57 грн. не повернута.
На підставі викладеного, позивач звернувся до суду з даним позовом та просив стягнути з відповідача на його користь надмірно виплачену адресну грошову допомогу в розмірі 15 322,57 грн. та судовий збір у розмірі 2 270, 00 грн.
Представник позивача ОСОБА_3 в судове засідання не з`явився, до суду подав письмову заяву про розгляд справи за його відсутності, в якій позовні вимоги підтримав у повному обсязі. Не заперечував проти ухвалення заочного рішення на підставі наявних у справі доказів.
Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилася, про дату, час і місце судового засідання повідомлялась належним чином, причини неявки суду не повідомила, заяви про розгляд справи за її відсутності до суду не надходило. Відповідач своїм правом на подачу відзиву не скористалася.
Відповідно до ч. 1 ст. 280 ЦПК України суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; відповідач не з`явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; відповідач не подав відзив; позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Представник позивача не заперечував проти розгляду справи за відсутності відповідача. У зв`язку з наведеним, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутністю відповідача, а матеріали, що є у справі, достатніми для цього.
Дослідивши письмові матеріали справи, суд встановив такі фактичні обставини.
З матеріалів справи встановлено, що згідно з копією паспорта громадянина України серії НОМЕР_1 , виданого 03.04.2007 Стахановським МВ УМВС України в Луганській області, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженка села Залиман Кремінського району Луганської області, зареєстрована з 03.04.2007 за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно до копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 , виданого 07.09.2016 Придніпровським районним у місті Черкаси відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Черкаській області, ОСОБА_2 народився ІНФОРМАЦІЯ_3 у місті Черкаси Черкаської області, Україна, про що 07.09.2016 складено відповідний актовий запис № 1014. Батьком зазначений ОСОБА_4 , а матір`ю - ОСОБА_1 .
З копії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи № 0000135816 від 09.03.2017, виданої 09.03.2017 Департаментом соціальної політики Черкаської міської ради вбачається, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який постійно проживає за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстрований в якості внутрішньо переміщеної особи за адресою: АДРЕСА_3 .
Згідно з копією довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи № 0000135764 від 17.01.2018 (дублікат), виданої 17.01.2018 Департаментом соціальної політики Черкаської міської ради, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка постійно проживає за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстрована в якості внутрішньо переміщеної особи за адресою: АДРЕСА_3 .
Відповідно до копії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи № 7101-3363 від 09.03.2017, виданої 29.08.2019 Департаментом соціальної політики Черкаської міської ради вбачається, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який постійно проживає за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстрований в якості внутрішньо переміщеної особи за адресою: АДРЕСА_2 .
З копії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи № 7101-3362 від 09.03.2017, виданої 29.08.2019 Департаментом соціальної політики Черкаської міської ради вбачається, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка постійно проживає за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстрована в якості внутрішньо переміщеної особи за адресою: АДРЕСА_2 .
Згідно з копією заяви для призначення щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг № 477 від 29.08.2019, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , як законний представник неповнолітнього ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , звернулася до Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради із заявою про призначення щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання.
Відповідно до копії рішень Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради про призначення допомоги переміщеним особам на проживання від 19.03.2018, від 25.09.2018, від 12.03.2019 та від 16.09.2019, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , як законному представнику неповнолітнього ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , призначена щомісячна адресна допомога внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання за періоди з 11.03.2018 по 10.09.2018, 11.09.2018 по 10.03.2019, 11.03.2019 по 10.09.2019, 11.09.2019 по 10.03.2020 у розмірі 1 000,00 грн.
З копії листа Державної прикордонної служби України № 0.184-43029/0/15-19 від 18.12.2019 вбачається, що ОСОБА_1 перетинала державний кордон України (виїзд/в`їзд) та не повідомила позивача про тривалу відсутність (понад 60 днів) з 01.06.2018, з 01.11.2018, з 01.04.2019, з 21.09.2019 за місцем фактичного проживання.
Згідно з копією рішення про скасування дії довідки внутрішньо переміщеної особи № 182, ухваленого 26.11.2019 Департаментом соціальної політики Черкаської міської ради, довідка від 09.03.2017 № 7101-3362, яка видана ОСОБА_1 , скасована відповідно до абзацу 4 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо перемішених осіб» (повернення до покинутого місця постійного проживання). Довідку скасовано на підставі даних про перетин кордону з системи «Аркан» Державної прикордонної служби України, а саме: в зв`язку з тривалою відсутністю (понад 60 днів) особи за місцем проживання (виїзд 21.09.2019, станом на 25.11.2019 не повернулась).
Відповідно до копії рішення про скасування дії довідки внутрішньо переміщеної особи № 183, ухваленого 26.11.2019 Департаментом соціальної політики Черкаської міської ради, довідка від 09.03.2017 № 7101-3363, яка видана ОСОБА_2 , скасована відповідно до абзацу 4 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо перемішених осіб» (повернення до покинутого місця постійного проживання). Довідку скасовано на підставі даних про перетин кордону з системи «Аркан» Державної прикордонної служби України, а саме: в зв`язку з тривалою відсутністю (понад 60 днів) особи за місцем проживання (виїзд 21.09.2019, станом на 25.11.2019 не повернувся).
З копії рішення про припинення допомоги переміщеним особам на проживання, ухваленого 29.11.2019 Департаментом соціальної політики Черкаської міської ради вбачається, що припинена виплата допомоги переміщеним особам на проживання з 01.12.2019, оскільки виявлено уповноваженим органом факту подання недостовірної інформації або неповідомлення про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги.
Згідно з копією листа Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради «Щодо не зарахування коштів» № 9787/28-5/01-10 від 02.12.2019, останній просив АТ «Ощадбанк» не зараховувати кошти по щомісячній адресній допомозі внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг в списках за період з 01.12.2019 по 31.12.2019. Крім того, АТ «Ощадбанк» повернув позивачу на рахунок кошти у розмірі 1 000,00 грн. за грудень 2019 року.
Відповідно до копії повідомлення про переплату від 10.01.2020, Департамент соціальної політики Черкаської міської ради повідомив відповідача ОСОБА_1 про переплату грошової допомоги переміщеним особам у сумі 16 322,57 грн. у зв`язку з тривалою відсутністю.
З копій повідомлень про переплату № 4826/28-5/01-10 від 19.06.2020, № 6787/28-5/01-10 від 19.08.2020, № 6787/28-5/01-10 від 15.09.2020, № 6787/28-5/01-10 від 20.11.2020 вбачається, що Департамент соціальної політики Черкаської міської ради повідомив відповідача ОСОБА_1 , що нею надмірно отримано кошти по щомісячній адресній допомозі внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, у розмірі 16 322,57 грн. за період з 01.06.2018 по 10.09.2018, з 01.11.2018 по 10.03.2019, з 01.04.2019 по 10.09.2019, з 21.09.2019 по 31.12.2019 у зв`язку з тривалою відсутністю понад 60 днів за фактичним місцем проживання в м. Черкаси (відповідно до даних Державної прикордонної служби України). Залишок суми надміру отриманих коштів у розмірі 15 322,57 грн. запропоновано відповідачу перерахувати повністю або частинами на рахунок департаменту. Термін повернення переплати встановлено до 20.12.2020.
Згідно з довідками, виданими 18.03.2021 Департаментом соціальної політики Черкаської міської ради, ОСОБА_1 знаходиться на обліку в Придніпровському районі Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради та отримує допомогу переміщеним особам на проживання, розмір якої за період з червня 2018 року по вересень 2018 року, з листопада 2018 року по березень 2019 року, з квітня 2019 року по вересень 2019 року, з жовтня 2019 року по грудень 2019 року склав 15 989,24 грн.
Отже, з досліджених в судовому засіданні фактичних обставин справи судом встановлено, що спір між сторонами виник з приводу повернення отриманої відповідачем щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. Вказані правовідносини регулюються нормами Цивільного кодексу України, Законом України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», Порядком надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
Правилами ч. 1 ст. 4 ЦПК України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до ст. 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно до ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» № 1706-VII від 20 жовтня 2014 року (в редакції на час виникнення спірних правовідносин) (надалі - Закон), внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, який постійно проживає в Україні, якого змусили або який самостійно покинув своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, масових порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.
Згідно з п. 2, 3 ст. 7 Закону Україна вживає всіх можливих заходів, спрямованих на розв`язання проблем, пов`язаних із соціальним захистом, зокрема відновленням усіх соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам. Громадянин пенсійного віку, особа з інвалідністю, дитина з інвалідністю та інша особа, яка перебуває у складних життєвих обставинах, яких зареєстровано внутрішньо переміщеними особами, мають право на отримання соціальних послуг відповідно до законодавства України за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи.
З ч. 1-4 ст. 4 Закону вбачається, що факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Підставами для взяття на облік внутрішньо переміщеної особи є наявність реєстрації місця проживання на території, де виникли обставини, зазначені в статті 1 цього Закону, на момент їх виникнення. Для отримання довідки внутрішньо переміщена особа має звернутися до структурного підрозділу місцевої державної адміністрації з питань соціального захисту населення за місцем фактичного проживання із заявою про отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Заява внутрішньо переміщеною особою подається особисто, а дітьми - через законного представника.
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 9 Закону внутрішньо переміщена особа зобов`язана повідомляти про фактичне місце проживання внутрішньо переміщеної особи найближчий територіальний підрозділ центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції), протягом 10 днів.
З п. 3 ч. 1 ст. 12 Закону вбачається, що підставою для скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та внесення відомостей про це в Єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених осіб є обставини, за яких внутрішньо переміщена особа: повернулася до покинутого місця постійного проживання.
Механізм надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг (надалі - грошова допомога) визначений Порядком надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 505 від 01 жовтня 2014 року «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат непроживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» (надалі - Порядок).
Згідно з п. 2 Порядку грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які перемістилися з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, а також внутрішньо переміщеним особам, житло яких зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок проведення антитерористичної операції або заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, їх дітям, які народилися після дати початку проведення антитерористичної операції, тимчасової окупації або заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації та взяті на облік у структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органах з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи), з дня звернення за її призначенням по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж на шість місяців.
Для отримання грошової допомоги (у тому числі у разі призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк, якщо її виплата раніше не здійснювалася через установи уповноваженого банку) уповноважений представник сім`ї звертається за фактичним місцем проживання (перебування) сім`ї до установи уповноваженого банку для відкриття в установленому порядку поточного рахунка, пред`являє паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу, та подає на адресу уповноваженого органу відповідну заяву про надання грошової допомоги (для призначення грошової допомоги вперше) або заяву, в якій повідомляє про відсутність змін, що впливають на призначення грошової допомоги (у разі призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк, якщо її виплата раніше не здійснювалася через установи уповноваженого банку). З метою визначення дати, часу та адреси подання заяви уповноважений представник сім`ї звертається у контакт-центр уповноваженого банку (п. 5 Порядку). У цьому ж пункті наведений перелік документів та процедура їх оформлення уповноваженим органом.
Відповідно до п. 10 Порядку уповноважені органи мають право перевіряти обґрунтованість видачі та достовірність документів, поданих для призначення грошової допомоги, а також здійснювати запити та безоплатно отримувати відомості від підприємств, установ та організацій усіх форм власності, необхідні для призначення грошової допомоги та контролю за правильністю її надання.
З п. 11 Порядку вбачається, що уповноважений представник сім`ї, якому призначено грошову допомогу, зобов`язаний повідомляти уповноваженому органу про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги, протягом трьох днів з дня настання таких обставин. Суми грошової допомоги, виплачені надміру внаслідок подання документів з недостовірними відомостями, повертаються уповноваженим представником сім`ї на вимогу уповноваженого органу. У разі відмови добровільного повернення надміру перерахованих сум грошової допомоги вони стягуються у судовому порядку.
Наведений у п. 11 Порядку перелік підстав, за яких допускається стягнення надміру виплачених коштів, є вичерпним. Інших підстав, за яких можливе таке стягнення, Порядком не передбачено.
Згідно з п. 12 Порядку виплата грошової допомоги припиняється з наступного місяця у разі, зокрема, виявлення уповноваженим органом факту подання недостовірної інформації або неповідомлення про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги.
Відповідно до ч. 1 ст. 1212 ЦК України особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов`язана повернути потерпілому це майно.
З ст. 1215 ЦК України вбачається, що передбачено загальне правило, коли набуте особою без достатньої правової підстави майно за рахунок іншої особи не підлягає поверненню.
Законодавцем передбачені два виключення із цього правила: по-перше, якщо виплата відповідних грошових сум є результатом рахункової помилки зі сторони особи, яка проводила таку виплату; по-друге, у разі недобросовісності зі сторони набувача виплати.
При цьому, правильність здійснених розрахунків, за якими була проведена виплата, а також добросовісність набувача презюмуються і, відповідно, тягар доказування наявності рахункової помилки та недобросовісності набувача покладається на платника відповідних грошових сум.
Аналогічний правова позиція викладена у постанові Верховного Суду України від 02.07.2014 по справі № 6-91цс14.
Таким чином, судом встановлено, що відповідач, всупереч вимогам Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 505, діяла недобросовісно та не повідомила позивача про повернення до покинутого місця постійного проживання до міста Кадіївка (Стаханов) Луганської області, Україна, а тому безпідставно отримувала адресну допомогу за періоди з 01.06.2018 по 10.09.2018, з 01.11.2018 по 10.03.2019, з 01.04.2019 по 10.09.2019, з 21.09.2019 по 31.12.2019 в розмірі 15 322,57 грн.
Ураховуючи викладене вище, суд вважає обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню позовні вимоги Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради про стягнення надмірно виплаченої адресної грошової допомоги.
Відповідно до ч. 1 ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Понесення позивачем судових витрат підтверджується платіжним дорученням № 44 від 24.03.2021 про сплату судового збору у сумі 2 270,00 грн., який відповідно до ст. 141 ЦПК України підлягає стягненню з відповідача на користь позивача.
Керуючись ст. 2, 12, 13, 81, 141, 258, 259, 263-265, 280-282 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Позов Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надмірно виплаченої адресної грошової допомоги задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради надмірно перераховану суму щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі, на оплату житлово-комунальних послуг у сумі 15 322 (п`ятнадцять тисяч триста двадцять дві) грн. 57 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради витрати по сплаті судового збору у сумі 2 270 (дві тисячі двісті сімдесят) грн. 00 коп.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених ЦПК України, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому ЦПК України.
Рішення може бути оскаржено до Луганського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги на рішення суду безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Відомості про сторони:
- позивач: Департамент соціальної політики Черкаської міської ради, місцезнаходження: 18005, Україна, м. Черкаси, бульв. Шевченка, буд. 307, код ЄДРПОУ 37853109;
- відповідач: ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 .
Суддя І. С. Посохов