
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
______________
УХВАЛА
01 грудня 2021 р.м. ХерсонСправа № 540/3386/21
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Морської Г.М.,
розглянувши у порядку письмового провадження заяву представника ОСОБА_1 про зміну способу виконання судового рішення у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Генічеської міської ради, третя особа - Виконавчий комітет Генічеської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії
встановив:
Рішенням Херсонського окружного адміністративного суду від 23.09.2021 позовні вимоги ОСОБА_1 задоволенні частково. Визнано протиправним та скасовано Рішення VI сесії VIII скликання Генічеської міської ради від 30.04.2021 № 501 «Про відмови» в частині відмови ОСОБА_1 у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення безоплатно у власність земельної ділянки орієнтовною площею 0,0834 га, розташованої на території Генічеської міської ради, для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) (КВЦПЗ 02.02.01). У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Стягнуто на користь ОСОБА_1 з Генічеської міської ради (ЄДРПОУ 35248359, адреса: 75500, Херсонська область, м. Генічеськ, вул. Міська, 8) понесені судові витрати по сплаті судового збору у сумі 454,00 грн. (чотириста п`ятдесят чотири).
23.11.2021 представник ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про зміну способу виконання судового рішення по даній справі. В обґрунтування заяви зазначено, що Управлінням Державної казначейської служби України у Генічеському районі Херсонської області листом від 16.11.2021 №01-04-10/1272 повідомлено позивача про неможливість виконання виконавчого листа, оскільки Генічеська міська рада не обслуговується в Управлінні Казначейства, натомість обслуговується інша юридична особа – виконавчий комітет Генічеської міської ради
Заявник, посилаючись на ст. 378 КАС України, просить суд змінити спосіб виконання судового рішення в адміністративній справі №540/3386/21.
Ухвалою від 26.11.2021 заява ОСОБА_1 призначена до розгляду в судовому засіданні на 01.12.2021.
Будучи належним чином повідомленими про дату, час та місце розгляду заяви учасники справи в судове засідання не з`явилися, про причини неявки суд не повідомили.
Відповідно до ч. 2 ст. 378 КАС України заява про встановлення або зміну способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення розглядається у десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Відповідно до ч. 9 ст. 205 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомленні про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Виходячи з викладеного, суд вважає за можливе розглянути заяву про зміну способу виконання судового рішення в порядку письмового провадження.
Відповідно до ст. 124 Конституції України, ст. 370, 373 КАС України судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання на всій території України і виконуються на підставі виконавчого листа, виданого судом першої інстанції.
Відповідно до ч. 2 ст. 6 Закону України "Про виконавче провадження" рішення про стягнення коштів з державних органів, державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ виконуються органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.
Механізм виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, прийнятих судами, визначений Порядком виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 р. № 845.
Відповідно до п. 3 Порядку рішення про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників виконуються на підставі виконавчих документів виключно органами Казначейства у порядку черговості надходження таких документів.
Пунктом 6 Порядку встановлено, що у разі прийняття рішення про стягнення коштів стягувач подає органові Казначейства в установлений зазначеним органом спосіб:
заяву про виконання такого рішення із зазначенням реквізитів банківського рахунка, на який слід перерахувати кошти, або даних про перерахування коштів у готівковій формі через банки або підприємства поштового зв`язку, якщо зазначений рахунок відсутній;
оригінал виконавчого документа;
судові рішення про стягнення коштів (у разі наявності);
оригінал або копію розрахункового документа (платіжного доручення, квитанції тощо), який підтверджує перерахування коштів до відповідного бюджету.
Судом встановлено, що 02.11.2021 Херсонським окружним адміністративним судом виданий виконавчий лист №2270 2021р. на виконання рішення суду по справі № 540/3386/21, яким стягнуто на користь ОСОБА_1 з Генічеської міської ради (ЄДРПОУ 35248359, адреса: 75500, Херсонська область, м. Генічеськ, вул. Міська, 8) понесені судові витрати по сплаті судового збору у сумі 454,00 грн. (чотириста п`ятдесят чотири).
Разом із тим, листом від 16.11.2021 № 01-04-02-10/1272 Управління Державної казначейської служби України у Генічеському районі Херсонської області повідомило, що боржник за виконавчим листом Генічеська міська рада Херсонської області (код ЄДРПОУ 35248359) в управлінні Казначейства не обслуговується. Натомість обслуговується інша юридична особа - Виконавчий комітет Генічеської міської ради (код ЄДРПОУ 04060008).
У відповідності до п. 3 ч. 2 ст. 22 Бюджетного кодексу головними розпорядниками бюджетних коштів за бюджетними призначеннями, визначеними рішеннями про місцеві бюджети можуть бути виключно місцеві державні адміністрації, виконавчі органи та апарати місцевих рад (секретаріат Київської міської ради), структурні підрозділи місцевих державних адміністрацій, виконавчих органів місцевих рад в особі їх керівників.
Наказом Міністерства фінансів України від 22.12.2011р. № 1691 визначено порядок формування Єдиного реєстру розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів. Відповідно до даних Єдиного реєстру розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів Генічеська міська рада Херсонської області не є ні розпорядником, ні одержувачем бюджетних коштів.
Відповідно до ст. 28 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до відання виконавчих органів міських рад належать власні повноваження, зокрема щодо забезпечення виконання місцевого бюджету, а також: здійснення в установленому порядку фінансування видатків з місцевого бюджету.
Згідно з приписами ч. 3 ст. 378 КАС України підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
З огляду на викладене, суд дійшов до висновку, що оскільки існує неможливість стягнення з Генічеської міської ради суми судового збору, присудженої на користь заявника, та винятковість випадку пов`язана з відсутністю відповідного рахунку, з якого можливе стягнення та який одночасно наявний у її виконавчого органу - Виконавчого комітету Генічеської міської ради, а тому заява представника позивача підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 241, 248, 378 КАС України, суд
ухвалив:
Заяву представника ОСОБА_1 про зміну способу виконання судового рішення у адміністративній справі № 540/3386/21 - задовольнити.
Змінити спосіб виконання рішення Херсонського окружного адміністративного суду від 23.09.2021 по справі № 540/3386/12 в частині стягнення з Генічеської міської ради судового збору у сумі 454,00 грн. - шляхом стягнення за рахунок бюджетних асигнувань виконавчого комітету Генічеської міської ради (код ЄДРПОУ 04060008; 75500, Херсонська область, м. Генічеськ, вул. Міська, 8) на користь ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) судових витрат зі сплати судового збору в сумі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн.00 коп.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до П`ятого апеляційного адміністративного суду в 15-денний строк з дня її проголошення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомукаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.
Якщо ухвалу було постановлено поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, строк на апеляційне оскарження обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення (підписання) суддею.
Суддя Г.М. Морська