
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"01" грудня 2021 р. справа № 300/2295/21
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Боршовського Т.І., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Білоберізької сільської ради про стягнення середньої заробітної плати на період працевлаштування в сумі 192592,86 грн., -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до Білоберізької сільської ради (далі - відповідач), в якому просить суд: стягнути з відповідача на користь позивача середню заробітну плату на період працевлаштування в сумі 192592,86 грн.
Позовні вимоги мотивовано тим, що ОСОБА_1 з 04.11.2014 по 03.12.2020 працював на посаді голови Пробійнівської сільської ради Верховинського району Івано-Франківської області до звільнення у зв`язку з припиненням повноважень на підставі підпункту 4 пункту 2 розділу ІІ Прикінцевих положень Закону України від 16.04.2020 № 562 «Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення територій та адміністративних центрів територіальних громад». До обрання головою Пробійнівської сільської ради Верховинського району Івано-Франківської області позивач працював у Приватному малому підприємстві «Оріон», з якого звільнений на підставі пункту 5 статті 36 Кодексу законів про працю України у зв`язку з обранням на виборну посаду сільського голови Пробійнівської сільської ради Верховинського району Івано-Франківської області. Після припинення повноважень на вказаній посаді ОСОБА_1 звернувся 30.03.2021 до Білоберізької сільської ради із заявою від 19.03.2021, в якій просив забезпечити позивача відповідним місцем роботи, а у разі неможливості надання відповідної роботи, просив виплатити середню заробітну плату, яку ОСОБА_1 одержував на виборній посаді протягом періоду працевлаштування строком до шести місяців, як це передбачено частиною другою статті 33 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад". Листом № 183/02-24 від 01.04.2021 відповідач відмовив позивачу у виплаті середнього заробітку на період працевлаштування у зв`язку з тим, що позивача зобов`язане працевлаштувати Приватне мале підприємство «Оріон». Позивач вважає протиправною відмову відповідача щодо виплати позивачу середньомісячної заробітної плати, оскільки ОСОБА_1 04.11.2014 звільнено у зв`язку з переходом на виборну посаду, а законодавством гарантовано право особи на надання після закінчення її повноважень за виборною посадою, попередньої роботи (посади), а у випадку неможливості надання попередньої роботи - передбачено виплату середньої заробітної плати, що є мінімальною державною гарантією в оплаті праці для звільнених посадових осіб органу місцевого самоврядування після їх звільнення. За вказаних обставин, позивач звернувся з цим позовом до суду, в якому просить стягнути з відповідача на користь позивача середню заробітну плату на період працевлаштування в сумі 192592,86 грн., яка розрахована з середньоденного заробітку 1578,63 грн. за 122 робочі дні.
Ухвалою суду від 24.05.2021 відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
14.06.2021 через канцелярію Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшов відзив Білоберізької сільської ради від 11.06.2021 № 297 на позовну заяву. У відзиві відповідач зазначив, що відповідно до вимог Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" та Кодексу законів про працю України для збереження на період працевлаштування за колишнім депутатом місцевої ради, але не більше шести місяців, середньої заробітної плати, яку він одержував на виборній посаді у раді необхідне дотримання трьох умов: перебування у трудових відносинах (працевлаштування) до обрання на виборну посаду; звільнення з попереднього місця роботи у зв`язку з переходом на виборну посаду згідно пункту 5 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України; неможливість надання попередньої роботи (посади), а за її відсутності - іншої рівноцінної роботи (посади) на тому самому або, за згодою депутата, на іншому підприємстві, в установі організації. Так, ОСОБА_1 до обрання 04.11.2014 на посаду сільського голови Пробійнівської сільської ради Верховинського району Івано-Франківської області працював директором Приватного малого підприємства «Оріон», яке зобов`язане працевлаштувати позивача після припинення повноважень на виборній посаді. Відповідач зазначив, що ОСОБА_1 не надав до Білоберізької сільської ради жодних доказів неможливості повернення на попередню роботу. Водночас, посада сільського голови, яку позивач займав з 04.11.2014 та в подальшому повторно обирався на неї, не дає підстави вважати перебування його у трудових відносинах з даною установою, оскільки така посада є виборною. Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом у постанові від 14.11.2019 в справі № 557/157/16-а. Відповідач просить суд відмовити в задоволенні позову (а..с 30-36).
18.06.2021 через канцелярію Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшла відповідь представника позивача від 17.06.2021 на відзив. Згідно відповіді на відзив представник позивача зазначив, що згідно листа від 10.12.2020, Приватним малим підприємством «Оріон» повідомлено про неможливість працевлаштування позивача у зв`язку з відсутністю вакантних посад. Представник позивача звернув увагу на те, що згідно обставин справи № 557/157/16-а, за результатом розгляду якої Верховним Судом прийнято постанову від 14.11.2019, позивач до обрання її сільським головою не працювала. Натомість, ОСОБА_1 до обрання 04.11.2014 на посаду сільського голови Пробійнівської сільської ради Верховинського району Івано-Франківської області працював в Приватному малому підприємстві «Оріон», з якого звільнений у зв`язку з переходом на виборну посаду згідно пункту 5 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України. Отже, ОСОБА_1 має право на отримання середнього заробітку протягом періоду працевлаштування строком до шести місяців (а.с. 47-49).
29.06.2021 через канцелярію Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшло заперечення Білоберізької сільської ради від 25.06.2021 на відповідь представника позивача на відзив. Згідно вказаної відповіді від 25.06.2021, відповідач зазначив, що під час звернення із заявою від 19.03.2021 про виплату середньої заробітної плати, яку ОСОБА_1 одержував на виборній посаді протягом періоду працевлаштування строком до шести місяці, позивач не надав Білоберізькій сільській раді довідку чи інший документ, який би підтверджував про неможливість працевлаштування на попередньому місці роботи. Також відповідачу не було надано трудову книжку ОСОБА_1 , яка б підтвердила факти непрацевлаштування позивача з дня припинення повноважень голови Пробійнівської сільської ради - 03.12.2020 до дня звернення із заявою від 19.03.2021. Таким чином, за умови ненадання Білоберізькій сільській раді документів про те, що ОСОБА_1 не може працевлаштуватися на попередньому місці роботи, відповідач правомірно відмовив позивачу у виплаті середнього заробітку протягом періоду працевлаштування строком до шести місяців (а.с. 57-59).
Суд, розглянувши відповідно справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), дослідивши докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, встановив так:
ОСОБА_1 з 16.06.1997 працював в Приватному малому підприємстві «Оріон» на посаді директора, що підтверджується копією трудової книжки позивача (а.с. 8-9).
04.11.2014 ОСОБА_1 обраний головою Пробійнівської сільської ради Верховинського району Івано-Франківської області за підсумками позачергових виборів сільського голови, які відбулися 26.10.2014, що підтверджується копією рішення Пробійнівської сільської ради від 04.11.2014 за № 152 (а.с. 44).
04.11.2014 позивач звільнений з Приватного малого підприємства «Оріон» на підставі пункту 5 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України у зв`язку з обранням сільським головою Пробійнівської сільської ради.
12.11.2015 ОСОБА_1 обраний головою Пробійнівської сільської ради Верховинського району Івано-Франківської області за підсумками чергових виборів депутатів сільської ради та сільського голови, що підтверджується копією рішення Пробійнівської сільської ради від 12.11.2015 "Про підсумки виборів, визнання повноважень Пробійнівського сільського голови" (а.с. 41).
03.12.2020 припинено повноваження ОСОБА_1 як сільського голови Пробійнівської сільської ради Верховинського району Івано-Франківської області на підставі підпункту 4 пункту 2 розділу ІІ Прикінцевих положень Закону України від 16.04.2020 № 562 «Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення територій та адміністративних центрів територіальних громад», що підтверджується копією рішення Білоберізької сільської ради об`єднаної територіальної громади Верховинського району Івано-Франківської області від 03.12.2020 № 2/8-1/2020 «Про Підсумки виборів та визнання повноважень Білоберізького сільського голови Верховинського району Івано-Франківської області та складання присяги сільського голови» (а.с. 39).
30.03.2021 ОСОБА_1 звернувся до Білоберізької сільської ради із заявою від 19.03.2021, в якій просив забезпечити позивача відповідним місцем роботи, а у разі неможливості надання відповідної роботи, просив виплатити середню заробітну плату, яку ОСОБА_1 одержував на виборній посаді протягом періоду працевлаштування строком до шести місяців, як це передбачено частиною другою статті 33 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" (а.с. 10). До заяви не долучено додатків.
Листом № 183/02-24 від 01.04.2021 відповідач відмовив позивачу у виплаті середнього заробітку на період працевлаштування у зв`язку з тим, що позивача зобов`язане працевлаштувати Приватне мале підприємство «Оріон». Також повідомлено, що в Білоберізької сільської ради відсутні кошти на виплату середнього заробітку ОСОБА_1 протягом періоду працевлаштування строком до шести місяців, оскільки в бюджеті на 2021 відсутні кошти навіть на оплату праці працівників ради у сумі 3300,00 тис. грн. (а.с. 11).
Вважаючи протиправною відмову відповідача щодо виплати позивачу середньомісячної заробітної плати, позивач звернувся з цим позовом до суду, в якому просить стягнути з відповідача на користь позивача середню заробітну плату на період працевлаштування в сумі 192592,86 грн., яка розрахована з середньоденного заробітку 1578,63 грн. за 122 робочі дні.
Вирішуючи даний спір, суд виходив з таких мотивів та норм права:
Систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування, визначає Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні".
Відповідно до частини першої статті 11 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.
Згідно з частиною третьою статті 11 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" у сільських радах, що представляють територіальні громади, які налічують до 500 жителів, за рішенням відповідної територіальної громади або сільської ради виконавчий орган ради може не створюватися. У цьому випадку функції виконавчого органу ради (крім розпорядження земельними та природними ресурсами) здійснює сільський голова одноособово.
Частиною першою статті 12 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" сільський, селищний, міський голова є головною посадовою особою територіальної громади відповідно села (добровільного об`єднання в одну територіальну громаду жителів кількох сіл), селища, міста.
Сільський, селищний, міський голова обирається відповідною територіальною громадою на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування в порядку, визначеному законом, і здійснює свої повноваження на постійній основі. Строк повноважень сільського, селищного, міського голови, обраного на чергових місцевих виборах, визначається Конституцією України (частина 2 статті 12 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні").
Відповідно до частини третьої статті 12 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" сільський, селищний, міський голова очолює виконавчий комітет відповідної сільської, селищної, міської ради, головує на її засіданнях.
Згідно з частиною четвертою статті 12 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" сільський, селищний, міський голова не може бути депутатом будь-якої ради, суміщати свою службову діяльність з іншою посадою, в тому числі на громадських засадах, займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю.
На сільських, селищних, міських голів поширюються повноваження та гарантії депутатів рад, передбачені законом про статус депутатів рад, якщо інше не встановлено законом (частина п`ята статті 12 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні").
Так, відповідно до статті 4 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" депутат місцевої ради набуває свої повноваження в результаті обрання його до ради відповідно до Закону України "Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів".
Повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради або ради, до складу якої його обрано.
Повноваження депутата місцевої ради, обраного замість того депутата, який вибув, або на повторних виборах, починаються з дня заслуховування на черговому після виборів депутата місцевої ради пленарному засіданні відповідної місцевої ради повідомлення територіальної виборчої комісії про підсумки виборів.
Інформація про підсумки виборів доводиться територіальною виборчою комісією до відома відповідної місцевої ради. Спори щодо набуття повноважень депутатів місцевої ради вирішуються судом.
Згідно з частинами 1, 2 статті 6 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" депутат місцевої ради здійснює свої повноваження, не пориваючи з виробничою або службовою діяльністю. Депутат місцевої ради, обраний секретарем сільської, селищної, міської ради, головою, заступником голови районної, обласної, районної у місті ради, працює у відповідній раді на постійній основі і не може суміщати свою службову діяльність з іншою роботою, у тому числі на громадських засадах (за винятком викладацької, наукової та творчої у позаробочий час), займатися підприємницькою діяльністю, одержувати від цього прибуток, якщо інше не передбачено законом.
Як встановлено судом, 04.11.2014 ОСОБА_1 обраний головою Пробійнівської сільської ради Верховинського району Івано-Франківської області за підсумками позачергових виборів сільського голови, які відбулися 26.10.2014. Також 12.11.2015 позивач обраний головою Пробійнівської сільської ради Верховинського району Івано-Франківської області за підсумками чергових виборів депутатів сільської ради та сільського голови.
Згідно з підпунктами 1, 4, 9 пункту 6-1 розділу V Прикінцевих та Перехідних положень Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", до прийняття закону про адміністративно-територіальний устрій України закінчення повноважень сільських, селищних, міських рад, їхніх виконавчих органів, а також реорганізація сільських, селищних, міських рад, їхніх виконавчих органів як юридичних осіб у зв`язку із змінами в адміністративно-територіальному устрої України здійснюються з урахуванням таких положень:
у день набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною територіальною громадою, територія якої затверджена Кабінетом Міністрів України (далі - сформована територіальна громада), припиняються повноваження сільських, селищних, міських рад, сільських, селищних, міських голів, обраних територіальними громадами, територія яких включена до території сформованої територіальної громади (далі - розформовані територіальні громади);
сформована територіальна громада є правонаступником усього майна, прав та обов`язків розформованої територіальної громади з урахуванням особливостей, визначених підпунктами 5 і 6 цього пункту;
юридична особа - сільська, селищна, міська рада, розміщена в адміністративному центрі сформованої територіальної громади, є правонаступником прав та обов`язків усіх юридичних осіб - сільських, селищних, міських рад, обраних розформованими територіальними громадами, з дня набуття повноважень новообраною радою.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12.06.2020 року за № 714-р "Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Івано-Франківської області" затверджено територію Білоберізької територіальної громади, до якої включено Пробійнівську сільську раду.
Таким чином, Білоберізька сільська рада є правонаступником Пробійнівської сільської ради.
03.12.2020 припинено повноваження ОСОБА_1 як сільського голови Пробійнівської сільської ради Верховинського району Івано-Франківської області у зв`язку з початком повноважень депутатів Білоберізької сільської ради об`єднаної територіальної громади та Білоберізького сільського голови Верховинського району Івано-Франківської області, що підтверджується копією рішення Білоберізької сільської ради об`єднаної територіальної громади Верховинського району Івано-Франківської області від 03.12.2020 № 2/8-1/2020 «Про Підсумки виборів та визнання повноважень Білоберізького сільського голови Верховинського району Івано-Франківської області та складання присяги сільського голови» (а.с. 39).
Суд звертає увагу на те, що охорона трудових та інших прав депутата місцевої ради регламентована статтею 33 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад".
Так, частиною перша статті 33 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" визначено, що у разі обрання депутата місцевої ради на виборну посаду у раді, на якій він працює на постійній основі, трудовий договір з ним за попереднім місцем роботи припиняється відповідно до законодавства. Обраний на виборну посаду у відповідній раді, на якій він працює на постійній основі, депутат місцевої ради, який перебуває на службі у військових формуваннях чи правоохоронних органах держави, прикомандировується до місцевої ради із залишенням на цій службі.
З працівником, якого прийнято на роботу (посаду), що її виконував (займав) депутат місцевої ради, укладається строковий трудовий договір; цей договір розривається у разі повернення депутата місцевої ради на роботу, але не пізніш як через три місяці після припинення повноважень депутата місцевої ради.
Згідно з частиною другою статті 33 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" депутату місцевої ради, який працював у раді на постійній основі, після закінчення таких повноважень надається попередня робота (посада), а за її відсутності - інша рівноцінна робота (посада) на тому самому або, за згодою депутата, на іншому підприємстві, в установі, організації.
У разі неможливості надання відповідної роботи (посади) на період працевлаштування за колишнім депутатом місцевої ради зберігається, але не більше шести місяців, середня заробітна плата, яку він одержував на виборній посаді у раді, що виплачується з відповідного місцевого бюджету. У разі, якщо колишній депутат місцевої ради має право на пенсійне забезпечення або йому призначена пенсія за віком, по інвалідності, у зв`язку із втратою годувальника, за вислугу років відповідно до закону, за ним не зберігається середня заробітна плата, яку він одержував на виборній посаді в раді.
Час, коли колишній депутат тимчасово не працював у зв`язку з неможливістю надання йому попередньої або рівноцінної роботи (посади) безпосередньо після закінчення строку його повноважень, зараховується, але не більше шести місяців, до страхового стажу і стажу роботи (служби) за спеціальністю, за якою депутат працював до обрання у місцеву раду, де він виконував свої обов`язки на постійній основі.
Гарантії для працівників, обраних на виборні посади, також встановлені статтею 118 Кодексу законів про працю України, за приписами якої працівникам, звільненим від роботи внаслідок обрання їх на виборні посади в державних органах, а також у партійних, профспілкових, комсомольських, кооперативних та інших громадських організаціях, надається після закінчення їх повноважень за виборною посадою попередня робота (посада), а при її відсутності - інша рівноцінна робота (посада) на тому самому або, за згодою працівника, на іншому підприємстві, в установі, організації.
З огляду на вказані положення закону, право на отримання середнього заробітку, отриманого на виборній посаді, має особа, якщо вона не є пенсіонером та не була забезпечена попередньою роботою, а за її відсутності - іншою рівноцінною роботою на тому самому або, за згодою депутата, на іншому підприємстві, в установі, організації. Такий заробіток зберігається на період шести місяців і підлягає виплаті з відповідного місцевого бюджету. Вказаний висновок в частині зазначених гарантій також стосується і голів сільських рад.
Як встановлено судом, ОСОБА_1 двічі обирався на посаду голови Пробійнівської сільської ради Верховинського району Івано-Франківської області - 04.11.2014 та 12.11.2015.
Так, станом на час обрання на посаду голови Пробійнівської сільської ради Верховинського району Івано-Франківської області вперше - 04.11.2014, позивач працював директором Приватного малого підприємства «Оріон».
Відповідно до частини першої статті 42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" повноваження новообраного сільського, селищного, міського голови починаються з моменту складення ним присяги відповідно до Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" на пленарному засіданні відповідної сільської, селищної, міської ради, на якому відповідною територіальною виборчою комісією були оголошені рішення щодо його обрання та реєстрації. Повноваження сільського, селищного, міського голови закінчуються в день відкриття першої сесії відповідної сільської, селищної, міської ради, обраної на наступних чергових місцевих виборах, або, якщо рада не обрана, з моменту вступу на цю посаду іншої особи, обраної на наступних місцевих виборах, крім випадків дострокового припинення його повноважень відповідно до частин першої та другої статті 79 цього Закону.
Так, перше перебування ОСОБА_1 на посаді голови Пробійнівської сільської ради Верховинського району Івано-Франківської області тривало з 04.11.2014 по 12.11.2015 - день відкриття першої сесії Пробійнівської сільської ради Верховинського району Івано-Франківської області, обраної на чергових місцевих виборах, що підтверджується рішенням Пробійнівської сільської ради від 12.11.2015 "Про підсумки виборів, визнання повноважень Пробійнівського сільського голови" (а.с. 41).
Що стосується другого перебування ОСОБА_1 на посаді голови Пробійнівської сільської ради Верховинського району Івано-Франківської області, то воно розпочалась 12.11.2015 - з моменту складення ним присяги відповідно до Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" на пленарному засіданні Пробійнівської сільської ради Верховинського району Івано-Франківської області, на якому відповідною територіальною виборчою комісією були оголошені рішення щодо обрання позивача головою Пробійнівської сільської ради Верховинського району Івано-Франківської області рішенням Пробійнівської сільської ради від 12.11.2015 "Про підсумки виборів, визнання повноважень Пробійнівського сільського голови".
Таким чином, до обрання 12.11.2015 ОСОБА_1 головою Пробійнівської сільської ради Верховинського району Івано-Франківської області, позивач також працював на виборній посаді, оскільки 04.11.2014 був обраний головою Пробійнівської сільської ради Верховинського району Івано-Франківської області, тобто обирався сільським головою впродовж двох скликань. За вказаних обставин, ОСОБА_1 , який працював сільським головою, після закінчення повноважень 03.12.2020, неможливо надати попередню роботу (посаду), оскільки ця посада є виборною.
Так, посада голови Пробійнівської сільської ради Верховинського району Івано-Франківської області, яку позивач займав з 04.11.2014 і до повторного обрання головою Пробійнівської сільської ради Верховинського району Івано-Франківської області 12.11.2015 не дає підстави вважати перебування ОСОБА_1 у трудових відносинах з даним підприємством (установою, організацією), оскільки посада є виборною.
Такий висновок суду відповідає правовій позиції Верховного Суду, зазначеній в постанові від 14.11.2019 у справі № 557/157/16-а.
Окрім цього, Білоберізька сільська рада правомірно відмовила позивачу у виплаті середнього заробітку протягом періоду працевлаштування строком до шести місяців, про що зазначила в листі № 183/02-24 від 01.04.2021, оскільки ОСОБА_1 не долучив до заяви від 19.03.2021 жодних доказів, які б підтверджували факт непрацевлаштування позивача в період з дня припинення повноважень голови Пробійнівської сільської ради Верховинського району Івано-Франківської області - 03.12.2020 по день реєстрації заяви від 19.03.2021 в Білоберізькій сільській раді - 30.03.2021, а також факт неможливості працевлаштування в Приватному малому підприємстві «Оріон».
Так, встановлення факту неможливості надання особі попередньої роботи (посади), а за її відсутності - іншої рівноцінної роботи (посади) на тому самому або, за згодою депутата, на іншому підприємстві, в установі організації, є однією з обов`язкових визначених частиною другою статті 33 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" умов для зберігання до шести місяців середньої заробітної плати, яку особа одержувала на виборній посаді.
Також суд вважає за необхідне звернути увагу на те, що ОСОБА_1 може скористатися гарантіями держави щодо захисту прав громадян на працю та реалізації їхніх прав на соціальний захист від безробіття, які передбачені Законом України «Про зайнятість населеня». Тобто Державою передбачено інший механізм захисту прав позивача після звільнення з виборної посади у разі відсутності підстав для працевлаштування чи виплати середнього заробітку до шести місяців, передбачених частиною другою статті 33 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад".
Підсумовуючи, суд дійшов висновку відмовити в задоволенні позову ОСОБА_1 до Білоберізької сільської ради про стягнення середньої заробітної плати на період працевлаштування в сумі 192592,86 грн.
З огляду на відмову в позові, за відсутності доказів понесення відповідачем судових витрат, у суду немає підстав для їх розподілу.
Керуючись статтями 139, 241-246, 250, 255, 262, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ВИРІШИВ:
Відмовити в задоволенні позову ОСОБА_1 до Білоберізької сільської ради про стягнення середньої заробітної плати на період працевлаштування в сумі 192592,86 грн.
Судові витрати не розподіляти.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення рішення в повному обсязі. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи:
Позивач: ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 , село Пробійнівка, Верховинський район, Івано-Франківська область, 78736.
Відповідач: Білоберізька сільська рада, ідентифікаційний код - 40468386, село Білоберізка, Верховинський район, Івано-Франківська область, 78713.
Суддя /підпис/ Боршовський Т.І.