
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
29 листопада 2021 року Справа № 280/8934/21 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Татаринова Д.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом
Головного управління ДПС у Запорізькій області (Україна, 69107, Запорізька обл., місто Запоріжжя, пр.Соборний, будинок 166, ідентифікаційний код відокремленого підрозділу 44118663), як відокремленого підрозділу Державної податкової служби України (Україна, 04053, місто Київ, Львівська площа, будинок 8, ідентифікаційний код юридичної особи 43005393)
до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )
про стягнення податкового боргу
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління ДПС у Запорізькій області, як відокремленого підрозділу Державної податкової служби України (надалі - позивач) до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач), в якому позивач просить суд стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , податковий борг з єдиного податку з фізичних осіб у розмірі 8 501,40 грн., р/р UA298999980314020699000008491, отримувач - ГУК у Зап.обл/ТГ м.Мелітополь/18050400, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код 37941997.
Ухвалою суду від 28 вересня 2021 року відкрито спрощене провадження у справі, а розгляд справи призначено без виклику сторін.
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач посилається на те, що за фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 станом на момент звернення до суду з позовною заявою обліковується податковий борг з орендної плати з фізичних осіб у сумі 8 501,40 грн., який нарахований податковим органом. Позивач вказує, що відповідачу у встановленому порядку направлено вимогу про сплату боргу, проте, у добровільному порядку відповідачем податковий борг не погашено.
Відповідач відзив до суду не надав. Заяв та клопотань до суду не подавав. Ухвалу про відкриття провадження у справі отримано відповідачем 01 жовтня 2021 року про що свідчить його підпис на рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення.
Розглянувши матеріали справи, суд встановив наступне.
Відповідно до даних інформаційної системи «Податковим блок» та згідно поданої ОСОБА_1 заяви про застосування спрощеної системи оподаткування від 26 лютого 2020 року вх. №083220057896, ОСОБА_1 є платником єдиного податку другої групи з 01 березня 2020 року.
Враховуючи вищенаведене, та згідно витягу з реєстру платників єдиного податку від 26 лютого 2020 року вх. №083220057896 ОСОБА_1 нараховано єдиний податок:
- по строку сплати на 20 квітня 2020 року у розмірі 944,60 грн.
- по строку сплати на 20 травня 2020 року у розмірі 944,60 грн.
- по строку сплати на 20 червня 2020 року у розмірі 944,60 грн.
- по строку сплати на 20 липня 2020 року у розмірі 944,60 грн.
- по строку сплати на 20 серпня 2020 року у розмірі 944,60 грн.
- по строку сплати на 20 вересня 2020 року у розмірі 944,60 грн.
- по строку сплати на 20 жовтня 2020 року у розмірі 944,60 грн.
- по строку сплати на 20 листопада 2020 року у розмірі 944,60 грн.
- по строку сплати на 20 грудня 2020 року у розмірі 944,60 грн.
Сума зобов`язання не була сплачена та набула статусу податкового боргу.
Таким чином, станом на час розгляду справи за фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 рахується податковий борг в сумі 8501,40 грн. з єдиного податку з фізичних осіб.
Враховуючи викладене, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, суд вважає позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, виходячи з такого.
Відповідно до пункту 291.2 статті 291 Податкового кодексу України спрощена система оподаткування, обліку та звітності - особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених пунктом 297.1 статті 297 цього Кодексу, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених цією главою, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.
Відповідно до пункту 293.1 статті 293 Податкового кодексу України ставки єдиного податку для платників першої групи встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цій главі - прожитковий мінімум), другої групи - у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цій главі - мінімальна заробітна плата), третьої групи - у відсотках до доходу (відсоткові ставки).
Відповідно до пункту 293.2 статті 293 Податкового кодексу України фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними, міськими радами або радами об`єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:
- для першої групи платників єдиного податку - не більше 10 відсотків розміру прожиткового мінімуму;
- для другої групи платників єдиного податку - не більше 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.
Згідно пункту 294.6 статті 294 Податкового кодексу України у разі державної реєстрації припинення юридичних осіб та державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, які є платниками єдиного податку, останнім податковим (звітним) періодом вважається період, у якому відповідним контролюючим органом отримано від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації такого припинення.
Згідно пункту 295.1 статті 295 Податкового кодексу України Платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.
Згідно пункту 295.2 статті 295 Податкового кодексу України Нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої і другої груп здійснюється контролюючими органами на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності.
Податковий контроль - це система заходів, що вживаються контролюючими органами та координуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи (пункт 61.1 статті 61 Податкового кодексу України).
За приписами підпункту 62.1.1-62.1.2 пункту 62.1 статті 62 Податкового кодексу України податковий контроль здійснюється шляхом: ведення обліку платників податків; інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності контролюючих органів.
Як передбачено пунктом 1 Розділу І «Порядку ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування», затвердженого 12 січня 2021 року наказом Міністерства фінансів України №422, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 березня 2021 року за №321/35943 (надалі - «Порядок ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування»), цей Порядок визначає правила ведення в податкових органах оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок).
Згідно з пункту 2 Розділу І «Порядку ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» терміни в цьому Порядку вживаються в таких значеннях: інтегрована картка платника (далі - ІКП) - форма оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску (далі - платежі), що ведеться за кожним видом платежу.
Відповідно до пункту 1 Глави 1 Розділу ІІ «Порядку ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» зазначено, що з метою обліку нарахованих і сплачених, повернутих та відшкодованих сум платежів територіальними органами ДПС відкриваються ІКП за кожним платником та кожним видом платежу, які мають сплачуватися такими платниками на рахунки, відкриті в розрізі адміністративно-територіальних одиниць. ІКП містить інформацію про облікові операції та облікові показники, які характеризують стан розрахунків платника з бюджетами та фондами загальнообов`язкового державного соціального і пенсійного страхування за відповідним видом платежу та відповідною адміністративно-територіальною одиницею.
Позивачем в обґрунтування позовних вимог надано довідку про заборгованість станом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 та розрахунок суми податного боргу, згідно яких за відповідачем обліковується податковий борг у сумі 8501,40 грн. з єдиного податку з фізичних осіб.
Відповідачем не надано до суду будь-яких доказів про сплату вказаного податкового боргу.
Отже, позивачем доведено заборгованість фізичної особи-підприємця у сумі 8501,40 грн. з єдиного податку з фізичних осіб.
При вирішенні спору по суті судом прийнято до уваги приписи підпункту 14.1.153, підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14, пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України.
Судом досліджено надану позивачем податкову вимогу №53181-56 від 23 липня 2020 року, яка направлялася на адресу відповідача та повернута адресату з поштовою відміткою «за закінченням терміну зберігання».
Як зазначено у пункті 87.11 статті 87 Податкового кодексу України, орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
Розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості (частина 1 статті 9 КАС України).
Враховуючи вищевикладене, судом з`ясовано, що відповідач на час судового засідання має податковий борг у сумі 8501,40 грн. з єдиного податку з фізичних осіб, який у добровільному порядку - не погашений. У зв`язку з цим, суд приходить до висновку, що вказана сума заборгованості повинна бути стягнута з відповідача.
Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи (частина 1 статті 132 КАС України).
Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (частина 1 статті 143 КАС України).
Керуючись статтями 2, 5, 72, 77, 139, 241, 243-246 КАС України, суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Головного управління ДПС у Запорізькій області (Україна, 69107, Запорізька обл., місто Запоріжжя, пр.Соборний, будинок 166, ідентифікаційний код відокремленого підрозділу 44118663), як відокремленого підрозділу Державної податкової служби України (Україна, 04053, місто Київ, Львівська площа, будинок 8, ідентифікаційний код юридичної особи 43005393) до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) про стягнення податкового боргу - задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , податковий борг з єдиного податку з фізичних осіб у розмірі 8 501,40 грн., р/р UA298999980314020699000008491, отримувач - ГУК у Зап.обл/ТГ м.Мелітополь/18050400, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код 37941997.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Рішення складено та підписано 29 листопада 2021 року.
Суддя Д.В. Татаринов