Рішення № 101495974, 29.11.2021, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.11.2021
Номер справи
520/17639/21
Номер документу
101495974
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 листопада 2021 року № 520/17639/21

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Заічко О.В., розглянувши у порядку спрощеного провадження в приміщенні суду в м. Харкові адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "САН ОЙЛ" (вул. Ромена Роллана, буд. 12, м. Харків, 61058, , код ЄДРПОУ 43983495) до Головного управління ДПС у Харківській області (вул. Пушкінська, буд. 46, м. Харків, 61057, код ЄДРПОУ 43983495), треті особи: Головне управління ДПС в Одеській області (вул. Семінарська, б. 5, м. Одеса, 65044, код ЄДРПОУ 44069166), Головне управління ДПС у Вінницькій області (Хмельницьке шосе, б. 7, м. Вінниця, 21028, код ЄДРПОУ 44069150) про скасування податкових повідомлень-рішень, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "ТОРГОВИЙ ДІМ "САН ОЙЛ" звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд скасувати:

- податкове - повідомлення рішення № 0172020901 від 26.08.2021 на суму 4000 грн. на підставі акту перевірки 7108/02-32- 09-04/39197190 від 30.07.2021;

- податкове - повідомлення рішення № 0172050901 від 26.08.2021 на суму 20 000 грн. на підставі акту перевірки 7108/02- 32-09-04/3919719 від 30.07.2021;

- податкове - повідомлення рішення № 00172280710 від 26.08.2021 на суму 3000 грн на підставі акту перевірки №15091/15/20/РРО/39197130 від 26.07.2021 ;

- податкове - повідомлення рішення № 00175940710 від 30.08.2021 на суму 7000 грн. на підставі акту перевірки № 15061/15/20/РРО/39197130 від 26.07.2021 ;

- податкове - повідомлення рішення № 00174070710 від 28.08.2021 на суму 10000 грн. на підставі акту перевірки № 15060/15/20/РРО/39197130 від 26.07.2021;

- податкове - повідомлення рішення № 00173700710 від 28.08.2021 на суму 3000 грн на підставі акту перевірки № 15059/15/20/РРО/39197130 від 26.07.2021 на загальну суму 47 000 грн.

В обґрунтування позову позивач зазначив, що під час перевірки інспекторами умисно упущено факт, що резервуар № 3 на час перевірки був опломбований, у запереченнях ТОВ «ТД «САН ОЙЛ» повідомлялось, що такий резервуар не використовується ані для відпуску ані длязберігання пального, такий резервуар був опломбований 01.01.2019, на підтвердження чого надавали копію акту про опломбування. Позивач вважає висновок контролюючого органу про наявність у платника податку обов`язку зареєструвати рівномір- лічильник на резервуарі № 3 є хибним, оскільки у суб`єкта господарювання навіть відсутній обов`язок щодо встановлення такого рівноміра- лічильника.

У зв`язку із чим позивача вважає віщенаведені рішення податкового органу протиправними та такими, що підлягають скасуванню.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 21.09.2021 відкрито спрощене провадження по даній справі та запропоновано відповідачеві надати відзив на позов.

Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження була надіслана відповідачу та третім особам, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

Представником відповідача надано відзив на позовну заяву, в якому він просив відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог, оскільки при винесенні оспорюваних рішень Головне управління ДПС України у Харківській області діяло з дотриманням норм чинного законодавства України.

Третьою особою - ГУ ДПС у Вінницькій області подано відзив на позов, в якому податковий орган проти вимог заявленого позову заперечував, зазначивши, що перевірка позивача проведена на підставі підпункту 7І5.1.3 пуцкту 75.1 статті 75, підпункту 80.2.5 пункту 80.2. статті 80 ПК України, а саме, «у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації про порушення вимог законодавства в частині виробництва, обліку, зберігання та транспортування спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів та цільового використання спирту платниками податків, обладнання

акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками, а також здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального». Під час проведення фактичної перевірки ТОВ "ТД "САН ОЙЛ" (акцизний склад №1000802), працівниками ГУ ДПС у Вінницькій області встановлено, що на акцизному складі №1000802 розташовано чотири підземні горизонтальні циліндричні сталеві резервуари типу РГС - 20 об`ємом: резервуар №1- 20,860 метр, куб., резервуар №2 - 20,699 метр, куб., резервуар №3 - 20,784 метр, куб., резервуар №4 - 21,093 метр. куб.(згідно градуювальних таблиць) для зберігання пального та паливороздавальні колонки виробництва фірми "ScheidBachmann" в кількості двох одиниць, повірку яких проведено. Згідно акту проведено монтаж рівнемірів - лічильників рівня пального 29.03.2020 р. Згідно довідок про розпорядника акцизного складу пального» Акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратовміри та рівнеміри, рівнемір - лічильник рівня пального за-№294021, який встановлений на резервуарі №3 об`ємом 20,784 метра куб не зареєстрований в Єдиному державному реєстрі витратомірів - лічильників та рівнемірів - лічильників рівня пального у резервуарі рівнеміра - лічильника на введеному в експлуатацію резервуарі.

Податковий орган зазначає, що підприємством позивача порушено вимоги статті 12 підрозділу 5 розділу XX "Перехідні положення" та підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України зі змінами та доповненнями. Крім того, ТОВ "ТД "САН ОИЛ", розпорядником акцизного складу №1000802, своєчасно не подано до центрального органу виконавчої влади "Довідку про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/ відпуску) та залишків пального на акцизному складі пального" за 05.06.2020 року (подано 09.06.2020р. №9127798717), за 06.06.2020 р. (подано 09.06.2020р. №91278801135), за 07.06.2020 року (подано 09.06.2020р. №9127802893) та за 18.12.2020 року (подано 20.12.2020р.№ 9339307632), в кількості чотирьох документів .

Третьою особою - Головним управлінням ДПС в Одеській області, подані письмові пояснення, в яких податковий орган проти вимог заявленого позову заперечував, зазначивши, що

В ході проведення фактичних перевірок Товариства, встановлено незабезпечення формування та подання до центрального органу влади, що реалізує державну політику електронних документів, що містять щодобові дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно УКТ ЗЕД. Зазначає, що ТОВ «ТД Сан Ойл» (код згідно з ЄДРПОУ 39197130) сформовано та передано до реєстру дані за обліковий період часу - 31.12.2020; 01.01.2021, 02.01.2021, але до контролюючих органів звіти, передбачені даним Порядком, з витратомірів-лічильників на місці відпуску пального наливом з акцизних складів та рівномірів-лічильників рівня таких товарів (продукції) у резервуарах надійшли невчасно, що підтверджується Квитанціями №2 від 04.01.2021.

Позиваем надана відповідь на відзив, в якій позивач з доводами ГУ ДПС у Вінніцькій області, викладеними у відзиві на позов - не погодився, просив суд вимоги заявленого позову задовольнити у повному обсязі.

Положеннями ч.1 ст.257 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.

Згідно ч.2 ст.257 Кодексу адміністративного судочинства України: за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду.

Відповідно 258 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Згідно з ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

З огляду на вказане вище, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

На підставі п.п.80.2.2, п.п.80.2.5 п. 80.2 ст.80 ПК України відповідно до наказу Головного управління ДПС в Одеській області від 13.07.2021 року №4862-п проведені фактичні перевірки АЗС за адресами: м. Одеса, вул.Інглезі, 13а; м.Одеса, Люстдорфська дорога, 140а; м.Одеса, вул.Академіка Вільямса, 46/1; Одеська область, Лиманський район, с/рада Фонтанська, Старокиївське шосе, 21км, буд.55а, де здійснює діяльність ТОВ «ТД Сан Ойл» (код згідно з ЄДРПОУ 39197130) (далі - Товариство) з питань дотримання вимог діючого законодавства в частині: обліку, виробництва, зберігання та транспортування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів; цільового використання пального, спирту етилового платниками податків; обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками; здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального; здійснення суб`єктами господарювання операцій з реалізації пального або спирту етилового без реєстрації таких суб`єктів платниками акцизного податку. В ході проведення фактичних перевірок Товариства, встановлено незабезпечення формування та подання до центрального органу влади, що реалізує державну політику електронних документів, що містять щодобові дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно УКТ ЗЕД:

- на акцизному складі №1000736, який розташований за адресою м.Одеса, вул.Академіка Вільямса, 46/1 за 31.12.2020, 01.01.2021, 02.01.2021 (зафіксовано в акті фактичної перевірки від 23.08.2021 року, зареєстрованого 26.07.2021 за №15091/15/20/РРО/39197130);

- на акцизному складі №1000741, Одеська область, Лиманський район, с/рада Фонтанська, Старокиївське шосе, 21км, буд.55а за 05.06.2020, 06.06.2020, 07.06.2020, 18.12.2020, 31.12.2020, 01.01.2021, 02.01.2021 (зафіксовано в акті фактичної перевірки від 23.08.2021 року, зареєстрованого 26.07.2021 за№15061/15/20/РРО/39197130);

- на акцизному складі №1000742, м. Одеса, вул.Інглезі, 13а за 05.06.2020, 06.06.2020, 07.06.2020, 18.12.2020, 31.12.2020, 01.01.2021, 02.01.2021, 06.06.2021, 07.06.2021, 08.06.2021, 09.06.2021 (зафіксовано в акті фактичної перевірки від 23.08.2021 року, зареєстрованого 26.07.2021 за №15060/15/20/РРО/39197130);

- на акцизному складі №1000743, м.Одеса, Люстдорфська дорога, 140а за 31.12.2020, 01.01.2021, 02.01.2021 (зафіксовано в акті фактичної перевірки від 23.08.2021 року, зареєстрованого 26.07.2021 за №15059/15/20/РРО/39197130), що є порушенням п.п.230.1.3 п.230.1 ст. 230, п. 21 п.р.5 р. XX Перехідних положень ПК України та п.5, п.6, п.7 Порядку ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівномірів-лічильників рівня пального в резервуарі, передачі облікових даних з них електронними засобами зв`язку до контролюючих органів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2017 року №891 (далі - Порядок №891).

Судом за матеріалами справи встановлено, що ГУ ДПС у Вінницькій області проведено фактичну перевірку автозаправочної станції (дал АЗС), розташованої за адресою: автошлях Львів - Кіровоград - Знаменка (355-350) км, лівор; АЗС, с. Зарванці, Вінницький район. Вінницька область, господарську діяльність в якій здійсн ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ «САН ОЙЛ» з питань дотримання вимог законодавства у сфері об акцизної продукції, за результатами якої складено акт перевірки від 30.07.2С № 7108/02-32-09-01/39197130.

Матеріали фактичної перевірки ГУ ДПС у Харківській області отримано листом ГУ ДПС Вінницькій області від 02.08.2021 № 2255/7/02-32-09-01-11 для вжиття заходів згідно з чинн законодавством.

Згідно з інформаційних ресурсів контролюючого органу АЗС, за адресою: автошлях Льв Кіровоград-Знаменка (355-350) км, ліворуч, АЗС, с. Зарванці, Вінницький район, Вінниць область, зареєстрована, як акцизний склад 20.06.2019 з уніфікованим номером 1000802.

На акцизному складі № 1000802 розташовано чотири резервуари (підземні горизонталі циліндричні сталеві типу РТС-20 об`ємом: резервуар № 1 - 20,860 м. куб, резервуар № 2 - 20,6 м. куб, резервуар № 3 - 20,784 м. куб, резервуар № 4 - 21,093 м. куб (згідно градуювальн таблиць) для зберігання та реалізації пального, а саме: дизельного пального та бензину та палиі роздавальні колонки в кількості 2 шт, повірку яких проведено.

Згідно акту проведено монтаж рівнемірів-лічильників рівня пального 29.03.2020. Довідка про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри подана 31.03.2020 № 9067492866 (основна), коригуюча довідка подана 02.04.2020 № 9068385553, 27.05.2020 № 9118486559, 24.09.20 № 9241605074, 29.04.2021 № 9105393753. Згідно довідок про розпорядника акцизного скла пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри, однак, рівнемір- лічильник рівня пального за № 294021, який встановлений на резервуарі № 3 об`ємом 20,7 м. куб не зареєстрований в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірі лічильників рівня пального у резервуарах рівнеміра-лічильника на введеному в експлуатацію резервуарі.

На підставі вказаних актів податковим органом винесено податкові повідомлення - рішення:

- податкове повідомлення-рішення № 0172020901 від 26.08.2021 на суму 4000 грн. на підставі акту перевірки 7108/02-32- 09-04/39197190 від 30.07.2021 (можливо щодо АЗС № 114);

- податкове повідомлення-рішення № 0172050901 від 26.08.2021 на суму 20 000 грн. на підставі акту перевірки 7108/02-32- 09-04/3919719 від 30.07.2021 (можливо щодо АЗС № 114);

- податкове - повідомлення рішення № 00172280710 від 26.08.2021 на суму 3000 грн на підставі акту перевірки №15091/15/20/РРО/39197130 від 26.07.2021 ;

- податкове - повідомлення рішення № 00175940710 від 30.08.2021 на суму 7000 грн. на підставі акту перевірки № 15061/15/20/РРО/39197130 від 26.07.2021 ;

- податкове - повідомлення рішення № 00174070710 від 28.08.2021 на суму 10000 грн. на підставі акту перевірки № 15060/15/20/РРО/39197130 від 26.07.2021;

- податкове - повідомлення рішення № 00173700710 від 28.08.2021 на суму 3000 грн на підставі акту перевірки № 15059/15/20/РРО/39197130 від 26.07.2021 на загальну суму 47 000 грн.

Не погоджуючись із вказаними рішеннями податкового органу, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Щодо вирішення справи по суті, суд зазначає наступне.

Відповідно до пункту 75.1 ст. 75 ПК України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Згідно з пп. 75.1.3 п. 75.1 ст. 75 ПК України фактичною вважається перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об`єктів права власності такого платника. Така перевірка здійснюється контролюючим органом щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).

Відповідно до пп. 80.2.2. п. 80.2 ст. 80 ПК України фактична перевірка може проводитися на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, оформленого наказом, копія якого вручається платнику податків або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції під розписку до початку проведення такої перевірки, та за наявності хоча б однієї з таких підстав: у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації від державних органів або органів місцевого самоврядування, яка свідчить про можливі порушення платником податків законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи, зокрема, щодо здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності патентів, ліцензій та інших документів, контроль за наявністю яких покладено на контролюючі органи, виробництва та обігу підакцизних товарів.

Пунктом 81.1 ст. 81 ПК України передбачено, що посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред`явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, таких документів: направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб`єкта (прізвище, ім`я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) або об`єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, що скріплений печаткою контролюючого органу; копії наказу про проведення перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, найменування та реквізити суб`єкта (прізвище, ім`я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) та у разі проведення перевірки в іншому місці - адреса об`єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична перевірка), підстави для проведення перевірки, визначені цим Кодексом, дата початку і тривалість перевірки, період діяльності, який буде перевірятися. Наказ про проведення перевірки є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу та скріплення печаткою контролюючого органу;

Щодо податкового повідомлення-рішення від 26.08.2021 № 0172050901, якими ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ «САН ОЙЛ» застосовано штрафні санкції в розмірі 20 000 грн порушення пп.230.1.2 п. 230.1 ст. 230 ПКУ, судом встановлено наступне.

ГУ ДПС у Вінницькій області проведено фактичну перевірку автозаправочної станції (дал АЗС), розташованої за адресою: автошлях Львів - Кіровоград - Знаменка (355-350) км, лівор; АЗС, с. Зарванці, Вінницький район. Вінницька область, господарську діяльність в якій здійсн ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ «САН ОЙЛ» з питань дотримання вимог законодавства у сфері об акцизної продукції, за результатами якої складено акт перевірки від 30.07.2С № 7108/02-32-09-01/39197130.

Матеріали фактичної перевірки ГУ ДПС у Харківській області отримано листом ГУ ДПС Вінницькій області від 02.08.2021 № 2255/7/02-32-09-01-11 для вжиття заходів згідно з чинн законодавством.

Згідно з інформаційних ресурсів контролюючого органу АЗС, за адресою: автошлях Льв Кіровоград-Знаменка (355-350) км, ліворуч, АЗС, с. Зарванці, Вінницький район, Вінниць область, зареєстрована, як акцизний склад 20.06.2019 з уніфікованим номером 1000802.

На акцизному складі № 1000802 розташовано чотири резервуари (підземні горизонталі циліндричні сталеві типу РТС-20 об`ємом: резервуар № 1 - 20,860 м. куб, резервуар № 2 - 20,6 м. куб, резервуар № 3 - 20,784 м. куб, резервуар № 4 - 21,093 м. куб (згідно градуювальн таблиць) для зберігання та реалізації пального, а саме: дизельного пального та бензину та палиі роздавальні колонки в кількості 2 шт, повірку яких проведено.

Згідно акту проведено монтаж рівнемірів-лічильників рівня пального 29.03.2020. Довідка про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри подана 31.03.2020 №9067492866 (основна), коригуюча довідка подана 02.04.2020 № 9068385553, 27.05.2020 № 9118486559, 24.09.20 № 9241605074, 29.04.2021 № 9105393753. Згідно довідок про розпорядника акцизного скла пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри, однак, рівнемір лічильник рівня пального за № 294021, який встановлений на резервуарі № 3 об`ємом 20,7 м. куб не зареєстрований в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірі лічильників рівня пального у резервуарах рівнеміра-лічильника на введеному в експлуатацію резервуарі.

Відповідно до підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 ПК України акцизні склади, території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розли навантаження-розвантаження, зберігання, реалізація пального, повинні бути обладна витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі, та рівнемірами-лічильниками рівня таких товар (продукції) у резервуарі, а для скрапленого газу (пропану або суміші пропану з бутаном), шип-газів, бутану, ізобутану за кодами згідно з УКТ ЗЕД 2711 12 11 00, 2711 12 19 00, 2711 12 91 0 2711 12 93 00, 27П 12 94 00,2711 12 97 00,2711 13 10 00,2711 13 30 00,2711 13 91 00,2711 13 5 00, 2711 14 00 00, 2711 19 00 00, 2901 10 00 10 - також можуть бути обладнані пристроями д; вимірювання рівня або відсотка пального у резервуарі (далі - рівнемір-лічильник) на кожному введеному в експлуатацію стаціонарному резервуарі, розташованому на акцизному складі.

Суд зазначає, що відповідно до пп. 230.1.3 п. 230.1 ст. 230 ПК України розпорядники акцизних складів зобов`язані на кожному акцизному складі щоденно (крім днів, в які акцизний склад не працює) формувати дані про фактичні залишки пального на початок та кінець звітної доби та про добові фактичні обсяги отриманого та реалізованого пального (далі у цьому розділі - обсяг обігу пального) у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у літрах, приведених до температури 15° С. Розпорядники акцизних складів, на акцизних складах яких здійснюється діяльність з переробки нафти, газового конденсату, природного газу та їх суміші, з очищення коксового газу, з метою вилучення цільових компонентів (сировини), що передбачає повний технологічний цикл їх переробки в готову продукцію (пальне), зобов`язані на кожному акцизному складі щоденно формувати дані лише про добовий фактичний обсяг реалізованого пального у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у літрах, приведених до температури 15° С. Розпорядники акцизних складів, що використовують пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснюють операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам, зобов`язані на кожному акцизному складі формувати дані про обсяги обігу пального за звітний календарний місяць та фактичні залишки пального станом на перший та останній дні такого місяця у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у літрах, приведених до температури 15°С. Дані про фактичні залишки пального та про обсяг обігу пального формуються після проведення останньої операції з обігу пального у звітній добі, але не пізніше 23 години 59 хвилин цієї доби, до початку здійснення операцій з обігу пального у добу, що настає за звітною добою, та подаються до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, не пізніше 23 години 59 хвилин доби, що настає за звітною добою.

Згідно з п. 128-1.3 ст. 128-1 ПК України незабезпечення з вини розпорядника акцизного складу своєчасного подання до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі 1000 гривень за кожний неподаний електронний документ.

Витратоміри-лічильники та резервуари повинні відповідати вимогам законодавства та маг позитивний результат повірки або оцінку відповідності, проведені відповідно до законодавства, рівнеміри-лічильники повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, або калібрування, проведені відповідно до законодавства (підпункт 230.1.2 пункт 230.1 статті 230 ПК України).

Відповідно до підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 ПК України платники податку розпорядники акцизних складів зобов`язані зареєструвати усі розташовані на акцизних склад резервуари, введені в експлуатацію, витратоміри-лічильники та рівнеміри-лічильники - в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемір лічильників рівня пального у резервуарі (далі - Єдиний державний реєстр).

Згідно з пунктом 12 підрозділу 5 Розділу XIX прикінцевих положень ПК У краї розпорядники акцизних складів відповідно до вимог цього Кодексу зобов`язані обладнати акциз склади витратомірами-лічильниками та/або рівнемірами-лічильниками та зареєструвати їх Єдиному державному реєстрі в такі строки:

- акцизний склад, де розташовано резервуари, загальна місткість яких перевищує 200 куб. метрів, - не пізніше 1 липня 2019 року;

- акцизний склад, де розташовано резервуари, загальна місткість яких перевищує 1000 куб. метрів, але не перевищує 20000 куб. метрів, - не пізніше 1 жовтня 2019 року;

- акцизний склад, де розташовано резервуари, загальна місткість яких не перевищує 1000 куб. метрів, - не пізніше 1 січня 2020 року.

Тобто, ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ «САН ОЙЛ» необхідно було обладнати акцизний склад рівнеміром-лічильником та зареєструвати його в Єдиному державному реєстрі в строк не пізніше січня 2020 року.

Крім того, відповідно до вимог пункту 12 підрозділу 5 Розділу XX «Перехідні положення» та підпункт 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 ПК України, забороняється здійснення реалізації пального без наявності зареєстрованих витратомірів лічильників, рівнемірів-лічильників та резервуарів.

Відповідальність за вказані порушення передбачена п.128.1 статті 128 ПК України, а саме: необладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірі) лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі рівнеміра-лічильника и введеному в експлуатацію резервуарі, розташованому на акцизному складі, та/або витратоміре лічильника на місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованого на акцизному складі, а також необладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового витратоміра-лічильника спирт етилового на місці отримання та відпуску спирту етилового, розташованого на акцизному складі, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 20000 гривень за кожний необладнаний резервуар та/або незареєстрований рівнемір-лічильник, а також за кожне необладнане місце відпуск пального наливом з акцизного складу або за кожне місце отримання та відпуску спирту етилового та/або незареєстрований витратомір - лічильник/витратомір - лічильник спирту етилового.

Зважаючи на відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі рівнеміра-лічильника встановлено на резервуарі № 3, ГУ ДПС у Харківській області було правомірно застосовано штрафні санкції в розмірі 20 000 грн. (1 х 20 000), внаслідок чого винесено податкове повідомлення-рішення від 26.08.2021 № 0172050901.

Щодо податкових повідомлень-рішень, якими до ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ «САН ОЙЛ», якими застосовано штрафні санкції в загальному розмірі 27000 грн. за порушення пп. 230.1.3 п. 230. ст. 230 ПКУ, судом зазначаєтьсянаступне.

За приписами пп. 230.1.3 п. 230.1 ст. 230 ПКУ розпорядники акцизних складів зобов`язані н; кожному акцизному складі щоденно (крім днів, в які акцизний склад не працює) формувати дані про фактичні залишки пального на початок та кінець звітної доби та про добові фактичні обсяги отриманого та реалізованого пального (далі у цьому розділі - обсяг обігу пального) у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у літрах, приведених до температури 15° С.

Згідно з підпунктом 230.1.4 пункту 230.1 статті 230 ПКУ порядок ведення Єдиного державного реєстру витратомірів - лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі, передач: облікових даних з них електронними засобами зв`язку до контролюючих органів встановлюється Кабінетом Міністрів України (Порядок ведення Єдиного державного реєстру витратомір лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі, передачі облікових даних з б електронними засобами зв`язку до контролюючих органів, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2017 року № 891 (далі - Порядок № 891)).

У такому реєстрі міститься податкова інформація про розпорядників акцизних складів, наявн них акцизні склади, розташовані на акцизних складах резервуари, витратоміри-лічильники рівнеміри-лічильники, їх серійні (ідентифікаційні) номери, а також дані про фактичні залиш пального у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТЗЕД, акцизних складів розпорядників акцизних складів.

Дані про фактичні залишки пального та про обсяг обігу пального формуються після проведен останньої операції з обігу пального у звітній добі, але не пізніше 23 години 59 хвилин цієї доби,, початку здійснення операцій з обігу пального у добу, що настає за звітною добою, та подаються, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, не пізніше : години 59 хвилин доби, що настає за звітною добою.

Так, в ході проведення перевірок відповідно до Акту перевірки від 30.07.2021 №7108/02-32-09-01/39197130 фахівцями ГУ ДПС у Вінницькій області було встановлено, що розпорядником акцизного складу № 10008С не подано своєчасно до Центрального органу виконавчої влади довідку про зведені за до( підсумкові облікові дані щодо обсягів, обігу (отримання, відпуску) та залишків пального і акцизному складі за 05.06.2020 (подано 09.06.2020 № 9127798717), за 06.06.2020 (подано 09.06.2020 № 91278801135), за 07.06.2020 (подано 09.06.2020 № 91278102893) та 18.12.202 (подано та зареєстровано 20.12.2020 № 9339307632), згідно даних журналу обліку Довідок про зведені за добу підсумкові дані щодо обсягів, обігу та залишків пального на акцизному складі № 1000802. Загальна кількість неподаних довідок - 4.

Зважаючи на встановлення факту неподання 4 довідок, суд приходить до висновку про те, що ГУ ДПС у Харківській області було правомірно застосовано штрафні санкції в розмірі 4000 гривень (4x1 000), внаслідок чого винесено податкове повідомлення-рішення від 26.08.2021 №,0172020901.

Відповідно до Акту перевірки від 26.07.2021 № 15060/15/20/РРО/39197130 фахівцями ГУ ДПС в Одеській області, під час проведення перевірки АЗС - магазину за адресою: вул. Інглезі 13а, м. Одеса було встановлено, що розпорядником акцизного складу № 1000742 не подано до контролюючого органу даних про фактичні залишки пального на початок та кінець звітної доби та про фактичні обсяги отриманого та реалізованого пального за 05.06.2020 року (Z-звіт № 2694 на загальну суму реалізації 933976,74 грн), за 06.06.2020 (Z-звіт № 2695 на загальну суму реалізації 102 167,14 грн.), за 07.06.2020 (Z-звіт № № 2697, 2696 на загальну суму реалізації 123 903,34 грн.), за 18.12.2020 року (Z-звіт № 136 на загальну суму реалізації 92 935,62 грн.), за 31.12.2020 (Z-звіт № 151 на загальну суму реалізації 113 888,38 грн.), за 01.01.2021 (Z-звіт № 152 на загальну суму реалізації 43205,30 грн.), за 02.01.2021 (Z-звіт № 153 на загальну суму реалізації 49 011,58 грн), за 06.06.2021 (z-звіт № 330 на загальну суму реалізації 128 095,64 грн), за 07.06.2021 (Z-звіт № 331 на загальну грн.), за 09.06.2021 (Z-звіт № 333 на загальну суму реалізації 185 558,71 грн).

Щодо неподання довідки про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обіг залишків пального за 06.06.2021, позивач не заперечує. Загальна кількість неподаних довідок - 10.

Зважаючи на встановлення факту неподання 10 довідок, суд приходить до висновку про те, що ГУ ДПС у Харківській області було правомірно застосовано штрафні санкції в розмірі 10 000 гривень (10x1 000), внаслідок винесено податкове повідомлення-рішення від 28.08.2021 № 00174070710.

Відповідно до Акту перевірки від 26.07.2021 № 15061/15/20/РРО/39197130 фахівцями ДПС в Одеській області під час проведення перевірки АЗС - магазину за адресою: Старокиївс шосе, 21 км, буд. 55а, с/рада Фонтанська, Лиманський район. Одеська область, було встановлено, що розпорядником акцизного складу № 1000741 не забезпечено формування та подання центрального органу влади, що реалізує державну політику, електронних документів, що містять щодобові дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального у розрізі кодів товарних під категорій згідно з УКТЗЕД за 05.06.2020, 06.06.2020, 07.06.2020, 18.12.2020, 31.12.2020, 01.01.2021 02.01.2021 (7 звітів), що підтверджується Z -звітами № 2128 від 05.06.2020, №2129 від 06.06.2020 № 2130, 2131 від 07.06.2020, №2340 від 18.12.2020, №2354 від 31.12.2020, №2355 від 01.01.20 №2356 від 02.01.2021. Загальна кількість неподаних довідок - 7.

Зважаючи на встановлення факту неподання 7 довідок, що не спростовано позивачем під час розгляду справи, суд приходить до висновку, що ГУ ДПС у Харківській області було правомірно винесено податкове повідомлення-рішення від 30.08.2021 № 00175940710, яким застосовано штрафні санкції в розмірі 7 000 гривень (7x1000.

Відповідно до Акту перевірки від 26.07.2021 № 15059/15/20/РРО/39197130 судом встановлено, що фахівцями ГУ ДПС в Одеській області під час проведення перевірки АЗС - магазину за адресою: Люстдорфська дорога, 140а, м. Одеса було встановлено, що розпорядником акцизного складу № 1000743 не забезпечено формування та подання до центрального органу влади, що реалізує державну податкову політику, електронних документів, що містять щодобові дані про фактичні залишки пального та обсяг пального у розрізі кодів товарних під категорій згідно з УКТЗЕД за 31.12.2020,

01.01.2021, 02.01.2021 (додаток № 2 до акту перевірки). Загальна кількість неподаних довідок - 3.

Судом під час розгляду справи встановлено, що на підставі виявлення факту неподання 3 довідок, ГУ ДПС у Харківській області було застосовано штрафні санкції в розмірі 3 000 гривень (3x1 000).

За таких обставин суд не вбачає підстав для скасування на підставі встановленого порушення податкового повідомлення-рішення від 28.08.2021 № 00173700710.

Стосовно Акту перевірки від 26.07.2021 № 15091/15/20/РРО/39197130 судом під час розгляду справи встановлено, що фахівцями ГУ ДПС в Одеській області було під час проведення перевірки АЗС за адресою: вул. Академіка Вільямса

46/1, м. Одеса встановлено, що розпорядником акцизного складу № 1000736 не забезпечене подання електронних документів, що містять добові дані про фактичні залишки пального та обсяги обігу пального за 31.12.2020, 01.01.2021, 02.01.2021. Загальна кількість неподаних довідок - 3.

Зважаючи на встановлення факту неподання 3 довідок, суд приходить до висновку, що ГУ ДПС у Харківській області було правомірно винесено податкове повідомлення-рішення від 26.08.2021 № 00172280710, яким до підприємства позивача застосовані штрафні санкції в розмірі 3 000 гривень (3 х 1 000).

З приводу несвоєчасного подання довідок про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу та залишків пального за період з 05.06.2020 по 07.06.2020, судом зазначається наступне.

Відповідно до пп. 230.1.3 п. 230.1 ст. 230 ПКУ, дані про фактичні залишки пального та про обсяг обігу пального формуються після проведення останньої операції з обігу пального у звітній доби, до початку здійснення операцій з обігу пального у добу, що настає за звітною добою подаються до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та і політику, не пізніше 23 години 59 хвилин доби, що настає за звітною добою.

Порядок передачі облікових даних про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу та залишків пального електронними засобами зв`язку до контролюючих органів визначені Порядком № 891. Будь-яких виключень щодо подачі в іншій, ніж вказаному в пп. 230.1.3 п. ст. 230 ПКУ, строк зазначеної інформації у зв`язку із «закінченням терміну дії сертифікату кваліфікованого цифрового підпису» Порядком №891 не встановлено.

З приводу несвоєчасного подання довідок про зведені за добу підсумкові облікові щодо обсягів обігу та залишків пального за період з 31.12.2020 по 02.01.2021, судом враховується наступне.

Відповідно до пп.. 230.1.3 п. 230.1 ст. 230 ПКУ, дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального формуються після проведення останньої операції з обігу пального у зві доби, до початку здійснення операцій з обігу пального у добу, що настає за звітною добок: подаються до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та мг політику, не пізніше 23 години 59 хвилин доби, що настає за звітною добою.

Так, згідно з вимогами Порядку № 891, підтвердженням розпоряднику акцизного складу прийняття/неприйняття його електронного документу для наповнення Реєстру є квитанції в електронному вигляді у текстовому форматі, які надсилаються йому держателем реєстру протягом операційного дня. При цьому, датою та часом надсилання електронного документа для наповнення Реєстру є дата та час, зафіксовані у квитанції. Водночас держатель реєстру не приймає електронних документів для наповнення Реєстру у випадках порушення вимог щодо формування, заповнення та надсилання таких електронних документів, передбачених Порядком № 891.

Судом встановлено, що згідно наданих додатково до заперечень «повідомлень про отримання звітності на поштову скриньку ДПС України 01.01.2021, 02.01.2021, 03.01.2021» контролюючим органом зазначено, що підприємство повинно через певний час подбати про прийом квитанцій № 1 (щодо результату перевірки) електронного звіту, але згідно квитанцій №1 за період роботи з 31.12.2020 по 02.01.2021 документи доставлено до центрального рівня державної податкової служби України лише 04.01.2021.

Отже, ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ «САН ОЙЛ» сформовано та передано до реєстру дані за обліковий період часу - 31.12.2020; 01.01.2021, 02.01.2021, але до контролюючих органів звіти, передбачені даним Порядком, з витратомірів-лічильників на місці відпуску пального наливом з акцизних складів та рівнемірів-лічильників рівня таких товарів (продукції) у резервуарах надійшли невчасно, що підтверджується квитанціями № 2 від 04.01.2021.

Доказів на спростування зазначених порушень позивачем до матеріалів справи не надано, а судом під час розгляду справи таких не встановлено.

Відповідно до п. 128-1.3 ст. 128-1 ПКУ незабезпечення з вини розпорядника акцизного склад своєчасного подання до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі 1000 гривень за кожний неподаний електронний документ.

Таким чином, належних та допустимих, достатніх та достовірних в розумінні приписів 73-76 КАСУ доказів на спростування встановлених податковим органом порушегнь підприємством позивача під час проведення фактичної перевірки до суду не надано, а судом під час розгляду справи не добуто.

Згідно з положеннями частини 2 статті 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

На підставі викладеного, зважаючи на встановлені обставини та аналіз чинного законодавства, позовні вимоги вимоги товариства з обмеженою відповідальністю "ТОРГОВИЙ ДІМ "САН ОЙЛ" не підлягають задоволенню.

Вирішуючи питання щодо вимог статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, суд зазначає, що у зв`язку з тим, що у позові позивачу відмовлено, розподіл судових витрат не здійснюється.

Керуючись статтями 2, 14, 77, 79, 139 243-246, 293, 295, 296 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

В И Р І Ш И В:

У задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "САН ОЙЛ" (вул. Ромена Роллана, буд. 12, м. Харків, 61058, , код ЄДРПОУ 43983495) до Головного управління ДПС у Харківській області (вул. Пушкінська, буд. 46, м. Харків, 61057, код ЄДРПОУ 43983495), треті особи: Головне управління ДПС в Одеській області (вул. Семінарська, б. 5, м. Одеса, 65044, код ЄДРПОУ 44069166), Головне управління ДПС у Вінницькій області (Хмельницьке шосе, б. 7, м. Вінниця, 21028, код ЄДРПОУ 44069150) про скасування податкових повідомлень-рішень - відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня його складання у повному обсязі шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Другого апеляційного адміністративного суду.

Суддя Заічко О.В.