
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Справа № 500/3971/21
29 листопада 2021 рокум.ТернопільТернопільський окружний адміністративний суд, у складі головуючої судді Дерех Н.В., розглянувши в порядку письмового провадження повідомлення Микулинецької селищної ради в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Микулинецької селищної ради про визнання протиправним та скасування рішення від 15.04.2021 року №840, зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Тернопільського окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Микулинецької селищної ради про зобов`язання вчинити певні дії.
Рішенням Тернопільського окружного адміністративного суду від 23.09.2021 даний позов задоволено повністю. Дане рішення суду набрало законної сили 26.10.2021.
Даним рішенням зобов`язано Микулинецьку селищну раду Тернопільського району Тернопільської області подати до суду звіт про виконання рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 23.09.2021 у справі №500/3971/21 - у місячний строк з дня набрання рішенням законної сили.
Представник Микулинецької селищної ради подав до суду письмове повідомлення, в якому зазначив, що розгляд рішення Тернопільського окружного адміністративного суду у справі №500/3971/21 від 23.09.2021 було винесено на засідання сесії Микулинецької селищної ради 19.11.2021. Микулинецька селищна рада просить продовжити термін виконання Рішення Тернопільського окружного адміністративного суду, оскільки депутати Микулинецької селищної ради вирішили перенести розгляд 328 питань із 332 питань порядку денного дев`ятнадцятої сесії Восьмого скликання від 19.11.2021, в тому числі питання під №181 "Про розгляд рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 23.09.2021 у справі №500/3971/21 ( ОСОБА_1 ).
Вказане повідомлення Микулинецької селищної ради суд розцінює як клопотання про надання нового строку подання звіту.
Суд зазначає, що у відповідності до частини третьої ст.166 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі КАС України), заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
Таким чином, суд вважає за можливе розглянути поданий звіт в порядку письмового провадження.
Завданням адміністративного судочинства відповідно до частини першої статті 2 КАС України є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Згідно з положеннями статті 129-1 Конституції України, суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов`язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.
Відповідно до частин другої, третьої статті 14 КАС України судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Статтею 370 КАС України визначено, що судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.
В силу дії норми статті 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
За наслідками розгляду звіту суб`єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб`єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
У рішенні від 30.06.2009 №16-рп/2009 Конституційний Суд України зазначив, що метою судового контролю є своєчасне забезпечення захисту та охорони прав і свобод людини і громадянина, та наголосив, що виконання всіма суб`єктами правовідносин приписів, викладених у рішеннях суду, які набрали законної сили, утверджує авторитет держави як правової (абзац перший підпункту 3.2 пункту 3, абзац другий пункту 4 мотивувальної частини).
Виконання рішення, винесеного будь-яким судом, має розглядатись як невід`ємна частина судового процесу для цілей статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
З клопотання Микулинецької селищної ради вбачається, що остання просить продовжити термін виконання Рішення Тернопільського окружного адміністративного суду, оскільки депутати Микулинецької селищної ради вирішили перенести розгляд 328 питань із 332 питань порядку денного дев`ятнадцятої сесії Восьмого скликання від 19.11.2021, в тому числі питання під №181 "Про розгляд рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 23.09.2021 у справі №500/3971/21 ( ОСОБА_1 ).
При цьому, на підтвердження вказаних обставин Микулинецька селищна рада подає копію порядку денного 19 сесії 8 скликання, копію проекту рішення "Про розгляд рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 23.09.2021 по справі №500/3971/21, копію поіменного голосування 19 сесії 8 скликання від 19.11.2021. Також, Микулинецька селищна рада зазначила, що зобов`язується подати до суду звіт про виконання вищезгаданого рішення суду.
Таким чином, за наведених вище обставин, суд дійшов висновку про необхідність встановлення Микулинецькій селищній раді нового строку подання звіту.
Керуючись статтями 241, 243, 248, 382 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Клопотання Микулинецької селищної ради про встановлення нового строку подання звіту - задовольнити.
Встановити Микулинецькій селищній раді новий строк для надання звіту про виконання судового рішення від 23.09.2021 у справі №500/3971/21 - один місяць з дня набрання ухвалою законної сили.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Копію ухвали надіслати учасникам справи.
Повний текст ухвали складено та підписано 29.11.2021.
Головуюча суддя Дерех Н.В.