
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 листопада 2021 року ЛуцькСправа № 140/9959/21
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Димарчук Т.М.,
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (в письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Волинській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (позивач) звернувся з позовом до Головного управління Держгеокадастру у Волинській області (далі ГУ Держгеокадастру у Волинській області, відповідач) про визнання протиправною бездіяльності щодо не проведення скасування державної реєстрації земельних ділянок кадастровий №0723155100010011633 та №0723155100010011634 в системі Державного земельного кадастру; зобов`язання скасувати державну реєстрацію земельних ділянок кадастровий №0723155100010011633 та №0723155100010011634 в системі Державного земельного кадастру для формування витягу в Державному земельному кадастрі на земельну ділянку кадастровий номер 0723155100:001:0973, що знаходиться по АДРЕСА_1 , площею 0,15 га для реєстрації за ОСОБА_1 права власності згідно договору купівлі-продажу від 21.08.1997 на цю земельну ділянку.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивачем 21.08.1997 придбано у ОСОБА_2 за договором купівлі-продажу, посвідченим державним нотаріусом Камінь-Каширської державної нотаріальної контори, земельну ділянку для будівництва та обслуговування житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, площею 1500 кв. м, що знаходиться за адресою АДРЕСА_1 . Правовстановлюючий документ на цю ділянку (Державний акт на право приватної власності на землю серії ВЛ № 0046-1) нотаріусом, при укладенні договору купівлі-продажу, було вилучено у ОСОБА_2 та долучено до архівної нотаріальної справи, щодо реєстрації вказаного договору, яка в даний момент зберігається в нотаріальному архіві Любешівської районної державної нотаріальної контори.
У подальшому ОСОБА_2 незаконно, приховавши від компетентних органів факт відчуження земельної ділянки, отримала дублікат Державного акту на право приватної власності на землю серії ВЛ № 0046-2, виготовила технічну документацію на землю, отримала витяг з ДЗК для реєстрації права власності та зареєструвала право власності на належну позивачу земельну ділянку.
У зв`язку з викладеним позивач звернувся до суду з позовом про скасування державної реєстрації права власності за ОСОБА_2 та визнання за собою права власності на спірну земельну ділянку.
Маневицьким районним судом Волинської області було постановлено рішення від 08.09.17 та додаткове рішення від 31.05.21 по справі 162/471/17, якими заявлений позивачем позов до ОСОБА_2 задоволено повністю та:
- скасовано рішення про державну реєстрацію права власності на земельні ділянки, що знаходяться по АДРЕСА_1 (кадастровий номер 0723155100010011633 та № 0723155100010011634), прийняті державним реєстратором прав на нерухоме майно Оласюком М.М. 30.05.2014 за № 13442928 та № 13439405,
- скасовано та визнано недійсними свідоцтва про право власності на земельні ділянки, що знаходяться по АДРЕСА_1 (кадастровий номер 0723155100010011633 та № 0723155100010011634) серії СТА № 027403 та серії СТА № 027402 від 30.05.2014 року.
- скасовано державну реєстрацію права власності за ОСОБА_2 на земельні ділянки, що знаходяться по АДРЕСА_1 (кадастровий номер 0723155100010011633 та № 0723155100010011634), які утворились внаслідок поділу земельної ділянки, що знаходиться по АДРЕСА_1 (кадастровий № 0723155100:01:001:0973).
- визнано право власності за ОСОБА_1 на земельну ділянку, площею 0.1500 га, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
На виконання рішення Маневицького районного суду Волинської області від 08.09.17 та додаткового рішення від 31.05.21 по справі 162/471/17, державним реєстратором речових прав на нерухоме майно 13.07.2021 проведено відповідні реєстраційні дії по скасуванню державної реєстрації речових прав на земельні ділянки, що знаходяться по АДРЕСА_1 , кадастровий номер 0723155100010011633 та №0723155100010011634.
Для подальшої реєстрації права власності на вказану ділянку, позивач звернувся до Любешівського відділу ГУ Держгеокадастру у Волинській області з метою сформувати витяг в електронній системі ДЗК про належну йому земельну ділянку, що знаходяться по АДРЕСА_1 , площею 0.15 га.
Однак, отримав усну відповідь, що після скасування державним реєстратором речових прав реєстрації права власності на вищевказані земельні ділянки, в електронній системі ДЗК будь-які відомості про власника ділянки стали відсутні, однак відомості про земельні ділянки, що знаходяться по АДРЕСА_1 (кадастровий номер 0723155100010011633 та № 0723155100010011634) залишились без зазначення жодного власника.
Відповіддю ГУ Держгеокадастру у Волинській області від 30.07.2021 його повідомлено, що земельна ділянка кадастровий № 0723155100:01:001:0973, що знаходиться по АДРЕСА_1 , площею 0.1500 га, поділена на земельні ділянки кадастровий № 0723155100010011633 та №0723155100010011634. З огляду на це надання кадастрового витягу на земельну ділянку 0723155100:01:001:0973 є неможливим та рекомендовано зареєструвати право на земельні ділянки № 0723155100010011633 та №0723155100010011634, також зазначено, що в даному випадку скасування державної реєстрації на ці земельні ділянки можливе лише на підставі рішення суду.
Позивач посилається на п.3 ч. 10 ст. 24 ЗУ «Про Державний земельний кадастр», згідно з яким державна реєстрація земельної ділянки скасовується Державним кадастровим реєстратором, який здійснює таку реєстрацію, у разі ухвалення судом рішення про скасування державної реєстрації земельної ділянки та вважає, що відмовляючи йому в скасуванні записів в ДЗК відповідач діяв не обґрунтовано та не розсудливо, тобто без урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, з огляду на що його бездіяльність є протиправною.
З наведених підстав просить позовні вимоги задовольнити та зобов`язати відповідача скасувати державну реєстрацію земельних ділянок кадастровий №0723155100010011633 та №0723155100010011634 в системі Державного земельного кадастру.
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 20.09.2021 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у даній справі, судовий розгляд справи ухвалено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін суддею одноособово (а.с.26).
У поданому відзиві на позовну заяву від 07.10.2021 відповідач просить суд відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог в повному обсязі. В обґрунтування своєї позиції зазначає, що відповідно до ч.10, 11 ст. 24 Закону України «Про державний земельний кадастр» державна реєстрація земельної ділянки скасовується Державним кадастровим реєстратором, який здійснює таку реєстрацію, у разі: поділу чи об`єднання земельних ділянок; якщо протягом одного року з дня здійснення державної реєстрації земельної ділянки речове право на неї не зареєстровано з вини заявника; ухвалення судом рішення про скасування державної реєстрації земельної ділянки. Ухвалення судом рішення про скасування державної реєстрації земельної ділянки допускається виключно з одночасним припиненням таким рішенням усіх речових прав, їх обтяжень, зареєстрованих щодо земельної ділянки (за наявності таких прав, обтяжень). Ухвалення судом рішення про визнання нечинним рішення органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою, за якою була сформована земельна ділянка, щодо якої виникли речові права, а також про скасування державної реєстрації такої земельної ділянки, що допускається за умови визнання нечинним рішення про затвердження такої документації (за його наявності) та припинення таких прав (за їх наявності). У разі скасування державної реєстрації з підстав, зазначених в абзацах третьому і четвертому частини десятої, державний кадастровий реєстратор у десятиденний строк повідомляє про це особу, за заявою якої здійснено державну реєстрацію земельної ділянки, а в разі наявності зареєстрованих речових прав на неї - суб`єктів таких прав.
Відповідно до п. 57 Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2012 № 1051, поземельна книга закривається у разі скасування державної реєстрації земельної ділянки у випадках, визначених пунктом 114 цього Порядку.
Зважаючи на вищевикладене, для скасування державної реєстрації земельних ділянок з кадастровими номерами № 0723155100010011633 та № 0723155100010011634 необхідні правові підстави. Іншого порядку державної реєстрації чи скасування державної реєстрації земельних ділянок законами України або прийнятими на їх підставі підзаконними нормативно-правовими актами не передбачено.
Зазначає, що оскаржувані дії ГУ Держгеокадастру відповідають критеріям правомірності суб`єкта владних повноважень, у зв`язку із чим просить відмовити у задоволенні позовних вимог.
Дослідивши письмові докази, а також пояснення, викладені учасниками справи у заявах по суті справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є безпідставними та такими, що не підлягають до задоволення, з наступних мотивів та підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 21.08.1997 за договором купівлі-продажу, посвідченим державним нотаріусом Камінь-Каширської державної нотаріальної контори, придбано у ОСОБА_2 земельну ділянку для будівництва та обслуговування житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, площею 1500 кв. м, що знаходиться за адресою АДРЕСА_1 (а.с. 6).
Як зазначає позивач, правовстановлюючий документ на вищевказану земельну ділянку (Державний акт на право приватної власності на землю серії ВЛ № 0046-1) нотаріусом, при укладенні договору купівлі-продажу, було вилучено у ОСОБА_2 та долучено до архівної нотаріальної справи, щодо реєстрації вказаного договору, яка в даний момент зберігається в нотаріальному архіві Любешівської районної державної нотаріальної контори.
У подальшому ОСОБА_2 , приховавши від компетентних органів факт відчуження земельної ділянки, отримала дублікат Державного акту на право приватної власності на землю серії ВЛ № 0046-2, виготовила технічну документацію на землю, отримала витяг з ДЗК для реєстрації права власності та зареєструвала право власності на належну позивачу земельну ділянку.
У зв`язку з вищезазначеним, позивач звернувся з позовом до Маневицького районного суду Волинської області про скасування державної реєстрації права власності за ОСОБА_2 та визнання за собою права власності на земельну ділянку площею 0,1500 га, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
Маневицьким районним судом Волинської області постановлено рішення від 08.09.2017 та додаткове рішення від 31.05.2021 по справі 162/471/17, якими заявлений позивачем позов до ОСОБА_2 задоволено повністю:
- скасовано рішення про державну реєстрацію права власності на земельні ділянки, що знаходяться по АДРЕСА_1 (кадастровий номер 0723155100010011633 та № 0723155100010011634), прийняті державним реєстратором прав на нерухоме майно Оласюком М.М. 30.05.2014 за № 13442928 та № 13439405,
- скасовано та визнано недійсними свідоцтва про право власності на земельні ділянки, що знаходяться по АДРЕСА_1 (кадастровий номер 0723155100010011633 та № 0723155100010011634) серії СТА № 027403 та серії СТА № 027402 від 30.05.2014 року.
- скасовано державну реєстрацію права власності за ОСОБА_2 на земельні ділянки, що знаходяться по АДРЕСА_1 (кадастровий номер 0723155100010011633 та № 0723155100010011634), які утворились внаслідок поділу земельної ділянки, що знаходиться по АДРЕСА_1 (кадастровий № 0723155100:01:001:0973).
- визнано право власності за ОСОБА_1 на земельну ділянку, площею 0.1500 га, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
Постановою Верховного Суду по справі від 25.11.2020, рішення суду першої інстанції скасовано в частині визнання за позивачем права власності на спірну земельну ділянку, з огляду на те, що він є власником цієї земельної ділянки на підставі договору купівлі-продажу і таке його право є легітимним та судовому захисту не підлягає. В решті рішення Маневицького районного суду Волинської області від 08.09.2017 залишено без змін (а.с.15-20).
На виконання рішення Маневицького районного суду Волинської області від 08.09.2017 та додаткового рішення від 31.05.2021 по справі 162/471/17, державним реєстратором речових прав на нерухоме майно 13.07.2021 проведено відповідні реєстраційні дії по скасуванню державної реєстрації речових прав на земельні ділянки, що знаходяться по АДРЕСА_1 , кадастровий номер 0723155100010011633 та № 0723155100010011634. Вказані обставини підтверджуються витягами з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 13.07.2021 №265648235 та №265646752 (а.с. 21, 22).
В подальшому, позивач звернувся до Держгеокадастру у Волинській області з заявою про виключення з Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки з кадастровими номерами 0723155100010011633 та № 0723155100010011634.
Листом ГУ Держгеокадастру у Волинській області від 30.07.2021 №Г-291/0-537/0/6-21 його повідомлено, що земельна ділянка кадастровий № 0723155100:01:001:0973, що знаходиться по АДРЕСА_1 , площею 0.1500 га, поділена на земельні ділянки кадастровий №0723155100010011633 та №0723155100010011634.
Відповідно до ч.10 ст. 24 Закону України «Про державний земельний кадастр» державна реєстрація земельної ділянки скасовується Державним кадастровим реєстратором, який здійснює таку реєстрацію, у разі: поділу чи об`єднання земельних ділянок; якщо протягом одного року з дня здійснення державної реєстрації земельної ділянки речове право на неї не зареєстровано з вини заявника; ухвалення судом рішення про скасування державної реєстрації земельної ділянки.
Разом з тим у листі вказано, що рішенням Маневицького районного суду Волинської області від 08.09.2017 та додатковим рішення від 31.05.2021 по справі 162/471/17 не скасовано державну реєстрацію земельних ділянок в Державному земельному кадастрі, відповідно підстав для закриття Поземельної книги про земельні ділянки за кадастровими номерами 0723155100010011633 та 0723155100010011634 відсутні (а.с. 23).
Вважаючи таку бездіяльність відповідача протиправною, позивач звернувся з позовом до суду.
При вирішенні спору суд враховує такі нормативно-правові акти.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Наведена норма означає, що суб`єкт владних повноважень зобов`язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов`язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.
Правові, економічні та організаційні основи діяльності у сфері Державного земельного кадастру регулюються Законом України «Про Державний земельний кадастр» (Закон №3613-VI).
Відповідно до частини першої статті 1 Закону №3613-VI державний земельний кадастр - єдина державна геоінформаційна система відомостей про землі, розташовані в межах державного кордону України, їх цільове призначення, обмеження у їх використанні, а також дані про кількісну і якісну характеристику земель, їх оцінку, про розподіл земель між власниками і користувачами.
Призначенням Державного земельного кадастру, згідно ст. 194 Земельного кодексу України є забезпечення необхідною інформацією органів державної влади та органів місцевого самоврядування, заінтересованих підприємств, установ і організацій, а також громадян з метою регулювання земельних відносин, раціонального використання та охорони земель, визначення розміру плати за землю і цінності і охороною земель, економічного та екологічного бізнес-планів та проектів землеустрою.
За приписами статті 195 Земельного кодексу України основними завданнями ведення державного земельного кадастру є: а) забезпечення повноти відомостей про всі земельні ділянки; б) застосування єдиної системи просторових координат та системи ідентифікації земельних ділянок; в) запровадження єдиної системи земельно-кадастрової інформації та її достовірності.
Згідно з ст.3 Закону №3613-VI Державний земельний кадастр базується на принципі внесення відомостей до Державного земельного кадастру виключно на підставі та відповідно до цього Закону.
Відповідно до статті 6 Закону №3613-VI ведення та адміністрування Державного земельного кадастру забезпечуються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
Держателем Державного земельного кадастру є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
Адміністратором Державного земельного кадастру є державне підприємство, що належить до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, і здійснює заходи із створення та супроводження програмного забезпечення Державного земельного кадастру, відповідає за технічне і технологічне забезпечення, збереження та захист відомостей, що містяться у Державному земельному кадастрі.
Згідно з частинами першою, четвертою, шостою статті 9 Закону №3613-VI внесення відомостей до Державного земельного кадастру і надання таких відомостей здійснюються державними кадастровими реєстраторами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
Державний кадастровий реєстратор здійснює реєстрацію заяв про внесення відомостей до Державного земельного кадастру, надання таких відомостей; перевіряє відповідність поданих документів вимогам законодавства; формує поземельні книги на земельні ділянки, вносить записи до них, забезпечує зберігання таких книг; здійснює внесення відомостей до Державного земельного кадастру або надає відмову у їх внесенні; присвоює кадастрові номери земельним ділянкам; надає відомості з Державного земельного кадастру та відмову у їх наданні; здійснює виправлення помилок у Державному земельному кадастрі; передає органам державної реєстрації речових прав на нерухоме майно відомості про земельні ділянки.
Державний кадастровий реєстратор має доступ до всіх відомостей Державного земельного кадастру, самостійно приймає рішення про внесення відомостей до нього, надання таких відомостей, про відмову у здійсненні таких дій.
З наведеного слідує, що державний кадастровий реєстратор є самостійним суб`єктом діяльності у сфері Державного земельного кадастру.
Як визначено частиною першою статті 11 Закону №3613-VI, відомості про об`єкти Державного земельного кадастру під час внесення їх до Державного земельного кадастру мають відповідати існуючим характеристикам об`єктів у натурі (на місцевості), визначеним з точністю відповідно до норм та правил, технічних регламентів.
Частиною 1 ст.79-1 Земельного кодексу України визначено, що формування земельної ділянки полягає у визначенні земельної ділянки як об`єкта цивільних прав. Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру.
Згідно з ч.1-2, 8 ст. 24 Закону України «Про державний земельний кадастр» державна реєстрація земельної ділянки здійснюється при її формуванні шляхом відкриття Поземельної книги на таку ділянку. Державна реєстрація земельних ділянок здійснюється державним кадастровим реєстратором центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
На підтвердження державної реєстрації земельної ділянки заявнику безоплатно видається витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Витяг містить всі відомості про земельну ділянку, внесені до Поземельної книги. Складовою частиною витягу є кадастровий план земельної ділянки.
Відповідно до ч.10, 11 ст. 24 Закону України «Про державний земельний кадастр» Державна реєстрація земельної ділянки скасовується Державним кадастровим реєстратором, який здійснює таку реєстрацію, у разі: поділу чи об`єднання земельних ділянок; якщо протягом одного року з дня здійснення державної реєстрації земельної ділянки речове право на неї не зареєстровано з вини заявника; ухвалення судом рішення про скасування державної реєстрації земельної ділянки.
Ухвалення судом рішення про скасування державної реєстрації земельної ділянки допускається виключно з одночасним припиненням таким рішенням усіх речових прав, їх обтяжень, зареєстрованих щодо земельної ділянки (за наявності таких прав, обтяжень). Ухвалення судом рішення про визнання нечинним рішення органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою, за якою була сформована земельна ділянка, щодо якої виникли речові права, а також про скасування державної реєстрації такої земельної ділянки, що допускається за умови визнання нечинним рішення про затвердження такої документації (за його наявності) та припинення таких прав (за їх наявності).
У разі скасування державної реєстрації з підстав, зазначених в абзацах третьому і четвертому частини десятої, державний кадастровий реєстратор у десятиденний строк повідомляє про це особу, за заявою якої здійснено державну реєстрацію земельної ділянки, а в разі наявності зареєстрованих речових прав на неї - суб`єктів таких прав.
З аналізу вищезазначених правових норм вбачається, що однією з підстав скасування державної реєстрації земельної ділянки є ухвалення судом рішення про скасування державної реєстрації земельної ділянки. Саме на цю правову норму посилається позивач, вважаючи, що відповідач допустив протиправну бездіяльність під час розгляду його звернення.
Однак суд з такими доводами позивача не погоджується і звертає увагу на те, що рішенням Маневицького районного суду Волинської області від 08.09.2017 та додатковим рішенням від 31.05.2021 по справі 162/471/17 не було скасовано державну реєстрацію земельних ділянок з кадастровими номерами 0723155100010011633 та 0723155100010011634 у Державному земельному кадастрі, а лише скасовано рішення державного реєстратора про державну реєстрацію права власності на земельні ділянки, що знаходяться по АДРЕСА_1 (кадастровий номер 0723155100010011633 та № 0723155100010011634), що є відмінним за своєю правовою природою на наслідками.
Окрім того, статтю 79-1 Земельного кодексу України згідно з Законом №340 від 05.12.2019 доповнено частиною тринадцятою такого змісту: земельна ділянка припиняє існування як об`єкт цивільних прав, а її державна реєстрація скасовується в разі: поділу або об`єднання земельних ділянок; скасування державної реєстрації земельної ділянки на підставі судового рішення внаслідок визнання незаконною такої державної реєстрації; якщо речове право на земельну ділянку, зареєстровану в Державному земельному кадастрі відповідно до Закону України "Про Державний земельний кадастр", не було зареєстровано протягом року з вини заявника.
Ухвалення судом рішення про скасування державної реєстрації земельної ділянки допускається виключно з одночасним припиненням таким рішенням усіх речових прав, їх обтяжень, зареєстрованих щодо такої земельної ділянки (за наявності таких прав, обтяжень).
Таким чином, суд погоджується з доводами представника відповідача, що для скасування державної реєстрації земельної ділянки необхідні правові підстави, до яких, зокрема, відносяться - поділ чи об`єднання земельних ділянок; якщо протягом одного року з дня здійснення державної реєстрації земельної ділянки речове право на неї не зареєстровано з вини заявника; ухвалення судом рішення про скасування державної реєстрації земельної ділянки.
Позивачем не надано відповідачу рішення суду про скасування державної реєстрації земельних ділянок, як того вимагає ч.10 ст. 24 Закону України «Про державний земельний кадастр» та ч.13 ст. 79-1 Земельного кодексу України, а відтак, у ГУ Держгеокадастру у Волинській області були відсутні передбачені законом правові підстави для скасування державної реєстрації земельних ділянок за кадастровими номерами 0723155100010011633 та 072315510001001163.
Водночас відповідачем у межах своїх повноважень було виконане рішення Маневицького районного суду Волинської області від 08.09.2017 та додаткове рішення від 31.05.2021 по справі 162/471/17, оскільки державним реєстратором речових прав на нерухоме майно 13.07.2021 проведено відповідні реєстраційні дії по скасуванню державної реєстрації речових прав на земельні ділянки, що знаходяться по АДРЕСА_1 , кадастровий номер 0723155100010011633 та № 0723155100010011634. Вказані обставини підтверджуються витягами з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 13.07.2021 №265648235 та №265646752 (а.с. 21, 22).
Частиною першою статті 9 КАС України передбачено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до положень частин першої та другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
На переконання суду, відповідач, як суб`єкт владних повноважень, належними та допустимими доказами довів правомірність дій щодо відмови у скасуванні державної реєстрації земельних ділянок за кадастровими номерами 0723155100010011633 та 072315510001001163 у зв`язку з відсутністю правових підстав для таких дій, з огляду на що позовні вимоги до задоволення не підлягають.
Керуючись ст.ст. 241-246, 250, 255, 260, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
У задоволенні позову ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Волинській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії, відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення судового рішення.
Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 )
Відповідач: Головне управління Держгеокадастру у Волинській області (43021, Волинська область, м. Луцьк, вул. Винниченка, 67, код ЄДРПОУ 39767861)
Головуючий суддя Т.М. Димарчук