
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про відмову в задоволенні заяви про заміну сторони виконавчого провадження
25 листопада 2021 року ЛуцькСправа № 140/730/21 Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Лозовського О.А.,
при секретарі судового засідання Філімоновій О.В.
за участю представника Держмитслужби України Осипчук У.П.
розглянувши в судовому засіданні заяву представника позивача фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 – Замлинського Станіслава Сергійовича про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Поліської митниці Держмитслужби про визнання протиправним та скасування рішення про коригування митної вартості товарів та картки відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення,
ВСТАНОВИВ:
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (далі – ФОП ОСОБА_1 , позивач) звернувся з позовом до Поліської митниці Держмитслужби (далі – Поліська митниця, митниця, відповідач) про визнання протиправними та скасування рішення про коригування митної вартості товарів від 18.12.2020 №UA204120/2020/000390/2 та картки відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення від 18.12.2020 №UA204120/2020/02051.
Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 26.03.2021, яке набрало законної сили 03.09.2021, у даній справі позов задоволено повністю, визнано протиправними та скасовано рішення Поліської митниці Держмитслужби про коригування митної вартості товарів від 18.12.2020 №UA204120/2020/000390/2 та картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення від 18.12.2020 № UA204120/2020/02051; стягнуто на користь фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Поліської митниці Держмитслужби (33028, Рівненська область, місто Рівне, вулиця Соборна, 104, ідентифікаційний код юридичної особи 43350097) судові витрати у сумі 4540 (чотири тисячі п`ятсот сорок) гривень.
16.11.2021 на адресу суду надійшла заява представника позивача про заміну сторони виконавчого провадження, а саме боржника Поліську митницю Держмитслужби на Державну митну службу України. Дана заява обґрунтована тим, 20.10.2021 позивач звернувся до відповідача із заявою щодо виконання немайнової вимоги, а саме просив згідно рішення суду підготовити та надіслати до Казначейства для виконання висновок щодо повернення надмірно сплачених митних платежів в розмірі 41839,13 грн на рахунок ФОП ОСОБА_1 . У відповідь на подану заяву щодо виконання немайнової вимоги пов`язаної із складанням висновку по поверненню надмірно сплачених митних платежів в розмірі 41839,13 грн Рівненська митниця повідомила, що Поліська митниця Держмитслужби з 01.07.2021 припинила здійснення митних процедур через ліквідацію.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.09.2020 №895 «Деякі питання територіальних органів Державної митної служби» реорганізовано територіальні органи Державної митної служби шляхом їх приєднання до Державної митної служби. Відповідно до додатку 1 до цієї постанови, зокрема, Поліську митницю Держмитслужби приєднано до Державної митної служби України.
У зв`язку з тим, що відповідач не має змоги підготовити висновок для казначейської служби, при цьому не стоїть питання щодо правонаступництва майнових відносин (судові витрати з відповідача стягнуто) просить здійснити заміну сторони виконавчого провадження у справі - Поліську митницю замінити правонаступником на Державну митну службу України.
У запереченні від 23.11.2021 відповідач Поліська митниця Держмитслужби просить відмовити у задоволенні заяви представника позивача ФОП ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження.
З приводу вказаного клопотання зазначає, що відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 №1200 «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України» утворено Державну податкову службу України та Державну митну службу України, реорганізувавши Державну фіскальну службу шляхом поділу.
Постановою Кабінету Міністрів України від 02.10.2019 №858 «Про утворення територіальних органів Державної митної служби» було утворено Поліську митницю Держмитслужби шляхом приєднання Рівненської митниці ДФС. Згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 04.12.2019 №1217-р, з 08.12.2019 у визначеній зоні діяльності розпочала роботу Поліська митниця Держмитслужби.
З метою організації здійснення митних процедур 06.12.2019 зареєстровано створений відокремлений структурний підрозділ Поліської митниці Держмитслужби митний пост «Луцьк», який розпочав здійснення митних процедур з 08.12.2019.
Постановою Кабінету Міністрів України від 30.09.2020 №895 «Деякі питання територіальних органів Державної митної служби» було реорганізовано Поліську митницю Держмитслужби шляхом приєднання до Державної митої служби.
Поліська митниця Держмитслужби продовжувала здійснювати свої повноваження та функції до утворення Держмитслужбою територіальних органів згідно з абзацом четвертим пункту 3 цієї постанови та прийняття рішення про можливість забезпечення такими органами виконання повноважень і функцій територіальних органів, що реорганізуються.
Відповідно до наказу Держмитслужби від 19.10.2020 №460 «Про утворення територіальних органів Державної митної служби України як відокремлених підрозділів», Поліська митниця Держмитслужби з 01.07.2021 припинила здійснення митних процедур.
Відповідно до наказу Держмитслужби України від 30.06.2021 № 472 з 00 год. 00 хв. 01.07.2021 розпочато здійснення передбачених Митним кодексом України та Положеннями про митниці функцій і повноважень новоствореними митницями як відокремленими структурними підрозділами Державної митної служби України.
Пунктом 1 Положення про Рівненську митницю, затвердженого наказом Держмитслужби від 29.10.2020 №489, зоною її діяльності визначено Рівненську область, а пунктом 1 Положення про Волинську митницю, затвердженого наказом Держмитслужби від 29.10.2020 № 489, зоною її діяльності визначено Волинську область.
Відповідно до пункту 37 постанови КМУ від 21.05.2012 №450 «Питання пов`язані із застосуванням митних декларацій» (зі змінами і доповненнями (чинна редакція на 05.01.2020), аркуш коригування заповнюється та оформлюється митним органом, серед іншого, у разі необхідності виправлення відомостей, пов`язаних з доплатою або поверненням митних платежів, у тому числі у зв`язку із скасуванням рішення митного органу.
Пунктами 3, 4 наказу Міністерства фінансів України від 06.11.2012 №1145 «Про затвердження Порядку оформлення аркуша коригування та визнання такими, що втратили чинність, деяких наказів Державної митної служби України», передбачено наступне:
«3. Аркуш коригування складається посадовою особою митного органу, яким здійснювався випуск товарів за митною декларацією (далі - МД), у строк, що не перевищує 10 робочих днів з дня надходження до митного органу інформації про доплату (повернення) сум митних платежів або реєстрації заяви декларанта (уповноваженої особи) у митному органі. 4. У разі припинення митного органу, яким здійснювався випуск товарів за МД, аркуш коригування складається митним органом, що є правонаступником припиненого митного органу (за наявності), або митним органом, до зони діяльності якого належить питання здійснення митного оформлення товарів, відносно яких складається аркуш коригування». Митне оформлення імпортованого позивачем товару згідно поданої митної декларації та винесення оскаржуваного у даній справі №140/730/21 рішення про коригування митної вартості товарів від 18.12.2020 №UA204120/2020/000390/2 здійснювалось на митному посту «Луцьк». Враховуючи вище викладене, а також той факт, що з 01.07.2021 митний пост «Луцьк», який був у складі Поліської митниці Держмитслужби, віднесено до зони діяльності Волинської митниці, питання щодо повернення коштів у зв`язку із скасованим у судовому порядку рішення про коригування митної вартості товарів №UA204120/2020/000390/2 віднесено до компетенції Волинської митниці.
Таким чином, представник Поліської митниці Держмитслужби вважає клопотання позивача щодо заміни сторони виконавчого провадження передчасним та таким, що не підлягає до задоволення, оскільки ні позивачем, ні його представником не здійснювались відповідні звернення до Волинської митниці щодо повернення коштів згідно скасованого у судовому порядку рішення про коригування митної вартості товарів №UA204120/2020/000390/2.
У письмових заперечення на подане клопотання про заміну сторони виконавчого провадження представник заінтересованої особи Державної митної служби просить відмовити у задоволенні даного клопотання з огляду на те, що питання повернення помилково та/або надміру сплачених сум митних платежів врегульовано статтею 301 Митного кодексу України, пунктами 43.1.-43.3. статті 43 Податкового кодексу України та Порядком повернення авансових платежів (передоплати) та помилково та/або надміру сплачених сум митних платежів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 18.07.2017 №643 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 25.10.2019 №454), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 09.08.2017 за № 976/30844 (далі - Порядок №643). Згідно з пунктами 1, 3, 6 розділу III Порядку №643 повернення з державного бюджету помилково та/або надміру сплачених сум митних, інших платежів та пені здійснюється за заявою платника податків протягом 1095 днів від дня їх виникнення, що подається до митниці Держмитслужби.
За наявності підстав для повернення коштів митниця Держмитслужби формує електронний висновок про повернення з державного бюджету помилково та/або надміру сплачених сум митних, інших платежів та пені.
Відповідно до вимог даного Порядку Держмитслужба не бере участі у розгляді заяв, поданих платниками податків, а отже не є тією особою, яка зможе здійснити розгляд заяви позивача у визначеному вище порядку.
Водночас, повноваженнями щодо розгляду заяв про повернення надміру сплачених сум митних платежів наділена Волинська митниця.
У заяві від 24.11.2021 представник позивача просив розгляд заяви про заміну сторони виконавчого провадження здійснювати за його відсутності, при цьому, вимоги заяви підтримав у повному обсязі.
Частиною другою статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлено, що неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
У судове засідання особи представник Державної митної служби України просила відмовити в задоволенні клопотання представника позивача про заміну сторони виконавчого провадження з підстав, викладених в письмових запереченнях. , які беруть участь у справі не прибули, хоча були повідомлені про дату, час і місце розгляду заяви.
Заслухавши пояснення представника Державної митної служби України, дослідивши клопотання про заміну сторони виконавчого провадження, матеріали справи, суд приходить до висновку, що заява про заміну сторони виконавчого провадження до задоволення не підлягає з огляду на таке.
Відповідно до статті 52 КАС України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов`язкові для особи, яку він замінив.
Частинами першою та четвертою статті 379 КАС України встановлено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником. Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 №1404-VIII (далі - Закон №1404-VIII) виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Згідно із частинами першою та другою статті 15 Закону №1404-VIII сторонами у виконавчому провадженні є стягувач і боржник. Боржником є визначена виконавчим документом фізична або юридична особа, держава, на яких покладається обов`язок щодо виконання рішення.
Відповідно до абзацу першого частини п`ятої статті 15 Закону №1404-VIII у разі вибуття однієї зі сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
З наведеного нормативного визначення слідує, що виконавче провадження є однією зі стадій судового провадження, яка його завершує. Ця стадія розпочинається з набранням судовим рішенням законної сили або за інших умов, установлених законом. Сторони судового провадження на стадії виконавчого провадження набувають відповідної процесуальної якості, користуються правами та несуть певні обов`язки, зумовлені статусом сторони. За законом на стадії виконавчого провадження можлива заміна сторони виконавчого провадження. Така заміна є прийнятною, зокрема, у правовідносинах, що допускають правонаступництво. При цьому законодавством установлено головну умову, за якої обов`язки боржника може бути перекладено на іншу особу, - це вибуття сторони виконавчого провадження.
Суд звертає увагу, що під правонаступництвом у виконавчому провадженні необхідно розуміти заміну однієї зі сторін (стягувача або боржника) з переходом прав та обов`язків до іншої особи (правонаступника), що раніше не брали участі у виконавчому провадженні.
Підставою для заміни сторони виконавчого провадження, тобто процесуального правонаступництва, є наступництво у матеріальних правовідносинах, унаслідок якого відбувається вибуття сторони зі спірних правовідносин і переходу до іншої особи прав і обов`язків вибулої сторони в цих правовідносинах.
У свою чергу, суд зазначає, що публічне правонаступництво органів державної влади є окремим, особливим видом правонаступництва, під таким терміном розуміється перехід в установлених законом випадках прав та обов`язків одного суб`єкта права іншому. При цьому обов`язок щодо відновлення порушених прав особи покладається на орган, компетентний відновити такі права. Такий підхід про перехід до правонаступника обов`язку відновити порушене право відповідає принципу верховенства права, оскільки метою правосуддя є ефективне поновлення порушених прав, свобод і законних інтересів.
Відповідно до пункту першого Положення про Державну митну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2019 №227 «Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України» (далі - Положення) Держмитслужба є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів.
Згідно з пунктом 4 Положення Держмитслужба відповідно до покладених на неї завдань, зокрема, організовує та забезпечує виконання територіальними органами митних формальностей відповідно до вимог законодавства з питань митної справи.
Пунктом 7 Положення встановлено, що Держмитслужба здійснює повноваження безпосередньо та через територіальні органи.
До територіальних органів Держмитслужби належать митниці та спеціалізовані органи.
Судом встановлено, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 №1200 «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України» було утворено Державну податкову службу України та Державну митну службу України, реорганізувавши Державну фіскальну службу шляхом поділу.
Постановою Кабінету Міністрів України «Про утворення територіальних органів Державної митної служби» від 02.10.2019 №858 утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної митної служби за переліком згідно з додатком 1, згідно з яким утворено, зокрема, Поліську митницю Держмитслужби, а також реорганізовано деякі територіальні органи Державної фіскальної служби шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної митної служби за переліком згідно з додатком 2, згідно якого Рівненську митницю ДФС реорганізовано шляхом приєднання до Поліської митниці Держмитслужби.
При цьому, згідно наказу Державної митної служби України від 08.11.2019 №25 визначено зоною діяльності Поліської митниці Держмитслужби – зокрема, місто Луцьк, Луцький, Ківерцівський, Горохівський, Рожищанський, Любешівський, Маневицький, Камінь-Каширський райони Волинської області.
В подальшому, постановою Кабінету Міністрів України від 30.09.2020 №895 «Деякі питання територіальних органів Державної митної служби» (далі – Постанова №895) реорганізовано територіальні органи Державної митної служби за переліком згідно з додатком шляхом їх приєднання до Державної митної служби, у тому числі Подільську митницю Держмитслужби.
Пунктом 2 Постанови №895 установлено, що територіальні органи Державної митної служби, що реорганізуються відповідно до пункту 1 цієї постанови, продовжують здійснювати свої повноваження та функції до утворення Державною митною службою територіальних органів згідно з абзацом четвертим пункту 3 цієї постанови та прийняття рішення про можливість забезпечення здійснення такими органами повноважень і функцій територіальних органів, що реорганізуються. Таке рішення приймається Державною митною службою після здійснення заходів, пов`язаних із внесенням до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань даних про територіальні органи Державної митної служби, що будуть утворені згідно з абзацом четвертим пункту 3 цієї постанови як відокремлені підрозділи юридичної особи публічного права, затвердженням положень про них, структури, штатних розписів, кошторисів та заповненням 30 відсотків вакансій.
Як слідує з матеріалів справи, рішення про коригування митної вартості товарів, яке було предметом розгляду справи №140/730/21, прийнято Поліською митницею Держмитслужби, яка утворена відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 02.10.2019 №858 «Про утворення територіальних органів Державної митної служби».
Разом з тим, абзац четвертий пункту 3 Постанови №895 передбачає завдання Державній митній службі забезпечити утворення територіальних органів Державної митної служби відповідно до статті 211 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади».
За приписами частини другої та четвертої статті 21і Закону України «Про центральні органи виконавчої влади» територіальні органи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, як відокремлені підрозділи утворюються без статусу юридичної особи та є органами державної влади, можуть мати окремий баланс, рахунки в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, печатку та бланк зі своїм найменуванням та із зображенням Державного Герба України.
Керівник центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, керівник центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, може делегувати керівнику територіального органу як відокремленого підрозділу такого центрального органу виконавчої влади окремі повноваження відповідно до положення про такий територіальний орган.
Пунктом 11 Положення передбачено, що Голова Держмитслужби делегує керівникам територіальних органів (відокремлених підрозділів) Держмитслужби повноваження на виконання функцій, визначених Митним кодексом України, законодавством з митної справи, іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на Держмитслужбу, законодавством про державну службу та іншими нормативно-правовими актами щодо, зокрема, прийняття рішень та підписання інших документів у межах повноважень, визначених Митним кодексом України, законами України, порядками, положеннями та інструкціями, затвердженими постановами Кабінету Міністрів України, наказами Мінфіну та Держмитслужби (підпункт 28і).
Наказом Держмитслужби від 19.10.2020 №460 «Про утворення територіальних органів Державної митної служби України як відокремлених підрозділів» відповідно до статті 211 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади» утворено територіальні органи як відокремлені підрозділи Державної митної служби України.
Наказом Держмитслужби від 29.10.2020 №489 «Про затвердження положень про територіальні органи Держмитслужби» затверджені положення про митниці.
Відповідно до Положення про Волинську митницю здійснення повноважень з реалізації державної митної політики на території Волинської області покладено на Волинську митницю.
Свої повноваження та функції митниці, як відокремлені підрозділи Держмитслужби розпочали здійснювати з 00 год. 00 хв. 01.07.2021 відповідно до наказу Держмитслужби від 30.06.2021 №472 «Про початок здійснення митницями як відокремленими підрозділами Державної митної служби України покладених на них функцій і повноважень з реалізації державної митної політики, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування законодавства з питань митної справи».
Отже, з 00 год. 00 хв. 01.07.2021 повноваження з реалізації державної митної політики на території Волинської області розпочала здійснювати Волинська митниця.
Питання повернення помилково та/або надміру сплачених сум митних платежів врегульовано статтею 301 Митного кодексу України, пунктами 43.1.-43.3. статті 43 Податкового кодексу України та Порядком повернення авансових платежів (передоплати) та помилково та/або надміру сплачених сум митних платежів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 18.07.2017 №643 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 25.10.2019 №454), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 09.08.2017 за № 976/30844 (далі - Порядок № 643).
Згідно з пунктами 1, 3, 6 розділу III Порядку №643 повернення з державного бюджету помилково та/або надміру сплачених сум митних, інших платежів та пені здійснюється за заявою платника податків протягом 1095 днів від дня їх виникнення, що подається до митниці Держмитслужби.
За наявності підстав для повернення коштів митниця Держмитслужби формує електронний висновок про повернення з державного бюджету помилково та/або надміру сплачених сум митних, інших платежів та пені.
Відповідно до вимог даного Порядку Держмитслужба не бере участі у розгляді заяв, поданих платниками податків, а отже не є тією особою, яка зможе здійснити розгляд заяви позивача у визначеному вище порядку.
Водночас, повноваженнями щодо розгляду заяв про повернення надміру сплачених сум митних платежів наділена Волинська митниця.
Суб`єктом владних повноважень, відповідно до пункту 7 частини першої статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України є орган державної влади (у тому числі без статусу юридичної особи), орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб`єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.
Разом з тим, судом враховано, що відповідно до пункту 7 Порядку здійснення заходів, пов`язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 №1074, майнові права та обов`язки органів виконавчої влади у разі їх злиття, приєднання або перетворення переходять правонаступникові на підставі передавального акта, а у разі їх поділу - згідно з розподільчим балансом.
Передавальний акт чи розподільчий або ліквідаційний баланс складається комісією після закінчення строку пред`явлення вимог кредиторами та задоволення або відхилення таких вимог, підписується членом комісії - бухгалтером та затверджується головою комісії. Розподільчий баланс або передавальний акт повинен містити положення про правонаступництво щодо всіх фінансових зобов`язань органу виконавчої влади або територіального органу, що припиняється, всіх його кредиторів та боржників, у тому числі зобов`язання, які оспорюються сторонам (пункт 23 вказаного Порядку).
Як вбачається з відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, станом на 29.09.2021 Поліська митниця Держмитслужби перебуває в процесі припинення, запис про державну реєстрацію припинення вказаної юридичної особи до реєстру не внесено.
Таким чином, враховуючи те, що Поліська митниця Держмитслужби перебуває в процесі припинення, передавальний акт про перехід майнових прав та обов`язків до Державної митної служби України ще не затверджений, відтак у суду відсутні достатні правові підстави для заміни сторони виконавчого провадження – боржника у даній справі.
Керуючись статтями 52, 229, 248, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви представника позивача фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 – Замлинського Станіслава Сергійовича про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Поліської митниці Держмитслужби про визнання протиправним та скасування рішення про коригування митної вартості товарів та картки відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення відмовити.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, визначені статтею 256 КАС України та може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя О. А. Лозовський
Повний текст ухвали складено 29 листопада 2021 року.