
УХВАЛА
29 листопада 2021 р. Справа № 120/8922/21-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Слободонюка М.В., розглянувши в місті Вінниці за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) клопотання представника позивача про зупинення провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Липовецької міської ради про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
У серпні 2021 до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (надалі також позивач, ОСОБА_1 ), яка подана його представником – адвокатом Жуковим В.П. (надалі також представник позивача, Жуков В.П.) до Липовецької міської ради (надалі також відповідач), в якій позивач просить суд визнати протиправним та скасувати рішення відповідача № 430 від 16.07.2021, в частині відмови позивачу у наданні дозволу на розроблення проекту із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки комунальної власності сільськогосподарського призначення, орієнтованою площею 2 га, для ведення особистого селянського господарства, із земельної ділянки площею 24,1597 га (кадастровий номер: 0522283600:09:000:2101), що розташована за межами с. Ясенки Липовецької територіальної громади Вінницького району Вінницької області та зобов`язати відповідача надати дозвіл позивачу на розробку відповідного проекту із землеустрою.
Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що 02.06.2021 позивач звернувся до відповідача з письмовим клопотання про надання йому дозволу на виготовлення проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки, орієнтованою площею 2,00 га, яка розташована на території Липовецької міської громади Вінницького району Вінницької області, для ведення особистого селянського господарства із земель комунальної власності з кадастровим номером: 0522283600:09:000:2101. Однак, відповідач своїм рішенням від 16.07.2021 № 430 відмовив у наданні такого дозволу з тієї підстави, що бажана земельна ділянка, згідно рішення Липовецької міської ради від 18.06.2021 № 373 включена до переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення комунальної власності, право оренди на які виставляються на земельні торги (аукціон) та до завершення торгів не може відчужуватися, передаватися в заставу, надаватися у користування. Позивач вважає, що така підстава для відмови суперечить положенням ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України, у зв`язку з чим вказує на протиправність винесеного рішення. Наведені обставини і спонукали позивача звернулась до суду з даним адміністративним позовом.
Ухвалою від 09.08.2021 судом відкрито провадження у справі за вказаним позовом та вирішено здійснювати розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
26.08.2021 до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому Липовецька міська рада позов не визнає в повному обсязі та заперечує щодо його задоволення. Обґрунтовуючи відзив, зазначає, що частина бажаної позивачем земельної ділянки за кадастровим номером 0522283600:09:000:2101, включена до переліку земельних ділянок, право на які виставляються на земельні торги. А відтак, на вказану земельну ділянку поширюється заборона, передбачена ч. 5 ст. 136 ЗК України щодо неможливості відчуження земельних ділянок включених до переліку земельних ділянок права на які виставлені на земельні торги, до завершення торгів. Окрім того, рішенням №448 від 06.08.2021 затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки Липовецькій міській раді з метою створення громадського пасовища на території Липовецької міської ради, площею 23,4926 га, з кадастровим номером 0522283600:09:000:2190. Тобто, після розроблення та затвердження відповідного проекту землеустрою, сформувалась нова земельна ділянка з кадастровим номером 0522283600:09:000:2190, а земельна ділянка з кадастровим номером 0522283600:09:000:2101 в Державному земельному кадастрі більше не значиться. З огляду на викладене, відповідач просить у задоволені вимог адміністративного позову відмовити в повному обсязі.
11.10.2021 до суду надійшло клопотання представника позивача про зупинення провадження у справі до вирішення справ № 120/11992/21, яка розглядається в порядку адміністративного судочинства в Вінницькому окружному адміністративному суді.
Обґрунтовуючи необхідність зупинення провадження у справі представник позивача зазначив, що предметом оскарження в межах цієї справи є рішення Липовецької міської ради Вінницького району Вінницької області від 16.07.2021, яким позивачу відмовлено у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки комунальної власності сільськогосподарського призначення орієнтовною площею 2.00 га. для ведення особистого селянського господарства за рахунок земельної ділянки з кадастровим номером 0522283600:09:000:2101. Вказує на те, що після відмови у наданні позивачу відповідного дозволу, рішенням № 448 від 06.08.2021 на вищезгаданій земельній ділянці було створено громадське пасовище та присвоєно новий кадастровий номер 0522283600:09:000:2190.
З огляду на викладене, представник позивача наголошує, що створення громадського пасовища із зміною цільового призначення та кадастрового номеру земельної ділянки 0522283600:09:000:2101 є штучним та спрямоване на створення умов для відмови в задоволенні вимог позивача по справі №120/8922/21-а. При цьому, вказує, що рішення №448 від 06.08.2021 є предметом оскарження в межах адміністративної справи №120/11992/21, яка розглядається Вінницьким окружним адміністративним судом.
Визнаючись щодо заявленого клопотання про зупинення провадження в дані адміністративній справі суд виходить з наступного.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 236 КАС України, суд зупиняє провадження у справі в разі об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
За змістом наведеної норми процесуального закону, підставою для зупинення провадження в адміністративній справі є сукупність таких складових, як розгляд іншої справи іншим судом, пов`язаність іншої судової справи з цією адміністративною справою та неможливість розгляду останньої до вирішення судом зазначеної іншої справи.
Пов`язаність справ полягає у тому, що рішення іншого суду, який розглядає справу, встановлює обставини, що впливають на збирання та оцінку доказів у цій справі, зокрема, факти, що мають приюдиційне значення.
Суд зазначає, що під неможливістю розгляду справи до вирішення іншої справи слід розуміти те, що обставини, які розглядаються у такій іншій справі, не можуть бути встановлені адміністративним судом самостійно через обмеженість своєї юрисдикції щодо конкретної справи внаслідок непідвідомчості, обмеженості предметом позову, неможливості розгляду тотожної справи, певної черговості розгляду вимог тощо.
Суд не може посилатися на об`єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду (речення друге пункту 3 частини першої статті 236 чинного КАС України).
Отже, для вирішення питання про зупинення провадження у справі адміністративний суд у кожному випадку повинен з`ясовувати, як пов`язана справа, що розглядається іншим судом, з цією справою, а також чим обумовлюється неможливість розгляду цієї справи.
Як зазначалося, у цій справі позивач просить визнати протиправним та скасувати рішення відповідача від 16.07.2021 № 430 в частині відмови ОСОБА_1 у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою, щодо відведення у власність земельної ділянки та зобов`язати Раду надати відповідний дозвіл.
Водночас предметом оскарження у справі № 120/11992/21 є інше рішення відповідача № 448 від 06.08.2021 «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки Липовецькій міській раді з метою створення громадського пасовища».
Оскарження Рішення № 448 від 06.08.2021 не створює жодних перешкод як для надання правової оцінки рішенню від 16.07.2021 № 430 так і для розгляду цієї адміністративної справи адже вказані рішення не пов`язані між собою.
Зокрема приймаючи рішення від 16.07.2021 № 430 відповідач зіслався на рішення про включення земельної ділянки до переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення комунальної власності, право оренди на які виставляються на земельні торги (від 18.06.2021 № 373). Що ж до рішення № 448 від 06.08.2021, то такого взагалі не існувало на момент відмови позивачу у наданні бажаного для нього дозволу, а тому спір про його оскарження не пов`язаний із цією адміністративною справою.
Відтак, судом не встановлено жодних обставин, які б вказували на об`єктивну неможливість розгляду цієї справи до вирішення справи № 120/11992/21. Тому клопотання представника позивача про зупинення провадження у справі не підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 236, 241, 248, 256 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання представника ОСОБА_1 - адвоката Жукова Володимира Петровича про зупинення провадження у справі № 120/8922/21-а відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Суддя Слободонюк Михайло Васильович