Постанова № 101482234, 30.11.2021, Енергодарський міський суд Запорізької області

Дата ухвалення
30.11.2021
Номер справи
316/2808/21
Номер документу
101482234
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 316/2808/21

Провадження № 3/316/1008/21

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30.11.2021 рік м.Енергодар

Суддя Енергодарського міського суду Запорізької області Куценко М.О., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Відділу поліції №1 Василівського районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області, у відношенні:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

26.10.2021 р. о 16 год. 15 хв. в м.Енергодарі по вул.Курчатова 2, водій ОСОБА_1 керував мопедом FADA чорного кольору б/н, з явними ознаками алкогольного сп`яніння, а саме: почервоніння очей, різкий запах з порожнини рота, тремтіння рук. Огляд на стан сп`яніння проводився за допомогою газоаналізатора Alcotest №ARBL-0791 6810 у присутності двох свідків, та підтверджується тестом №1444 від 26.10.2021 року з результатом огляду 1,73%. ОСОБА_1 порушив п.2.9 а ПДР України.

В судове засідання ОСОБА_1 повторно не з`явився, про слухання справи був повідомлений належним чином, однак поштовий конверт повернувся з відміткою пошти «Адресат відсутній» (а.с.24), поважності причин неявки суд не повідомив, будь-яких заяв або клопотань, письмових пояснень до суду не надав.

З метою запобігання затягування строків розгляду справи, відсутність імперативної заборони розгляду справ про адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.130 КУпАП (ст.268 КУпАП) та враховуючи завдання Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд вважає можливим здійснити розгляд справи без участі особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.

Дослідивши, вивчивши та проаналізувавши наявні в матеріалах справи докази, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, вина (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Частиною 1 ст. 130 КУпАП передбачена відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Пункт 2.9 а ПДР України зазначає, що водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Процедура направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі - огляд), і проведення такого огляду визначається Порядком направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 р. № 1103 (далі Порядок) та Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом МВС України № 1452/735 від 09.11.2015 року (далі Інструкція).

Огляд проводиться уповноваженою особою Державтоінспекції на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ і Держспоживстандартом; лікарем закладу охорони здоров`я (в сільській місцевості за відсутності лікаря — фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).

Отже існує певний порядок дій при здійсненні огляду на стан сп`яніння, зокрема визначений ст. 266 КУпАП.

Відповідно до ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності.

Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Скоєння ОСОБА_1 правопорушення підтверджується наступними доказами: протоколом про адміністративне правопорушення серії ААБ №252272 складеного 26.10.2021 року (а.с.2), актом огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів, з результатом огляду 1,73% (а.с.3), направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 26.10.2021 року (а.ч.4), результатами тесту №1444 проведеного відносно ОСОБА_1 за допомогою газоаналізатора Alcotest 6810, прилад №ARBL-0791, в якому результат огляду зазначено 1,73 % та стоїть підпис особи, що тестують (а.с.5), свідоцтвом про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки №12-01/2894 чинного до 20.05.2022 року (а.с.7), рапортом працівника поліції, в якому викладі обставини події 26.10.2021 року за участю ОСОБА_1 (а.с.8); письмовими поясненнями ОСОБА_1 , відповідно до яких 26.10.2021 року о 16 годині 15 хвилин, він керуючи мопедом їхав без мотошолому, в зв`язку з чим був зупинений працівниками поліції, які під час спілкування помітили в нього ознаки алкогольного сп`яніння, та на запитання поліцейських він відповів, що вживав спиртні напої, а саме «Джин тонік», після чого у присутності двох свідків він пройшов тест на стан сп`яніння (а.с.9), письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , відповідно до яких в їх присутності ОСОБА_1 пройшов тест на стан алкогольного сп`яніння, який показав 1,73% та повідомив, що вживав алкоголь (а.с.10-11), довідкою з СРПП ВП №1 Василівського РУП ГУНП в Запорізькій області відповідно до якої у ОСОБА_1 відсутня повторність за ст.130 КУпАП (а.с.13), довідкою з СРПП ВП №1 Василівського РУП ГУНП в Запорізькій області відповідно до якої за ОСОБА_1 транспортні засоби не зареєстровані (а.с.14), дослідженим та оглянутим в судовому засіданні оптичним носієм інформації у вигляді диску марки «Videx» DVD-RW 4.7GВ 4X 120 min, з зовнішнім написом «ОСОБА_1 130.1», доданим до матеріалів справи, на якому мається один відеозапис тривалістю 02 хвилина 10 секунд, який містить безпосередньо момент спілкування поліцейського з ОСОБА_1 , де працівником поліції було встановлено особу ОСОБА_1 , запропоновано пройти огляд на стан сп`яніння, на що останній погодився. Огляд ОСОБА_1 на стан сп`яніння проводився за допомогою газоаналізатора, з зафіксованим на відео результатом - 1,73%. (а.с.15).

Протокол про адміністративне правопорушення та відеозапис камери поліцейського не містять істотних розбіжностей та матеріали справи в їх сукупності підтверджують фактичні обставини справи.

Порядок здійснення огляду ОСОБА_1 на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу, працівником поліції дотримано відповідно до закону.

Надаючи оцінку цим доказам в сукупності, суд вважає їх взаємопов`язаними, оскільки вони не суперечать між собою, а доповнюють один одного, а також є достатніми для правильного вирішення справи, дії ОСОБА_1 вірно кваліфіковано за ч.1 ст.130 КУпАП, як керування транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння та його вину у вчиненні даного правопорушення доведено та підтверджено сукупністю досліджених доказів та встановлених в судовому засіданні обставин.

Підстав для закриття провадження у справі визначених ст.ст. 38, 247 КУпАП та обставин які виключають адміністративну відповідальність визначених ст.17 КУпАП не встановлено.

Дослідивши матеріали справи та враховуючи характер вчиненого правопорушення, його громадське значення, особу ОСОБА_1 , ступінь його вини, суд приходить до висновку, що в діях останнього наявний склад правопорушення передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, у зв`язку з чим, ОСОБА_1 підлягає притягненню до адміністративної відповідальності та накладенню адміністративного стягнення у межах санкції вказаної статті.

На підставі ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладено таке стягнення сплачується судовий збір, розмір і порядок сплати якого встановлюється законом.

Згідно п. 5 ч. 1 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, ставка судового збору складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно Закону України «Про державний бюджет України на 2021 рік», розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 1 січня становить 2270 гривень, тобто, розмір судового збору складає 454 грн.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 23, 33-35, 40-1, ч.1 ст.130, 283, 284, 289, 291 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, притягнути до адміністративної відповідальності та призначити стягнення у вигляді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17000 (сімнадцять тисяч) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Штраф стягнути на рахунок за наступними реквізитами: Банк отримувача: казначейство України (ЕАП), код бюджетної класифікації: 21081300, отримувач: ГУК у Запорізькій області/Зап. обл./21081300, код отримувача ЄДРПОУ: 37941997, номер рахунку: UA708999980313000149000008001.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - судовий збір в розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні на користь держави (одержувач платежу: ГУК у м. Києві (м. Київ) 22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, п.5 таблиці ставок, ПІБ платника судового збору).

Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом 10 днів з моменту її винесення.

Суддя М. О. Куценко