
415/8924/21
3/415/1994/21
ПОСТАНОВА
Іменем України
26.11.21 року місто Лисичанськ
Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Грибанова Л.О., за участю прокурора Луганської обласної прокуратури Каліберди К.С., розглянувши адміністративний матеріал, наданий Луганським управлінням Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця міста Рубіжне Луганської області, громадянина України, з повною вищою освітою, не одруженого, не працюючого, РНОКПП НОМЕР_1 від 10 травня 2016 року, зареєстрованого та проживаючого у АДРЕСА_1 ,
за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП, –
встановив:
17 листопада 2021 року співробітниками Луганського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України встановлено, що правопорушник ОСОБА_1 , являючись, на підставі Наказу Департаменту патрульної поліції №534 о/с від 24 липня 2020 року, особою, яка припинила виконання обов`язків поліцейського взводу №1 роти №4 батальйону УПП в Луганській області ДПП НП України, тобто, - діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зазначену у ст.3 ч.1 п.1 п.п. «з» Закону України «Про запобігання корупції», і, являючись, згідно примітки до ст.172-6 КУпАП, суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення, достовірно знаючи, що:
згідно положень ст.45 ч.2 абз.2 Закону України «Про запобігання корупції», - особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, абу іншу діяльність, зазначену у п.п. «а» і «в» п.2 ст.3 цього Закону, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому ч.1 цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, -
у порушення вимог ст.45 ч.1 Закону України «Про запобігання корупції», згідно яких:
особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно - до 1 квітня, подавати, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством, -
несвоєчасно, а саме – 05 квітня 2021 року, о 14 годині 10 хвилин, без поважних причин, подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила виконання обов`язків (декларація після звільнення), за 2020 рік, і, відповідно - порушив вимоги фінансового контролю.
У судовому засіданні правопорушник ОСОБА_1 обставин інкримінованого адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП, - не спростовував та пояснив, що являючись, на підставі Наказу Департаменту патрульної поліції №534 о/с від 24 липня 2020 року, особою, яка припинила виконання обов`язків поліцейського взводу №1 роти №4 батальйону УПП в Луганській області ДПП НП України, тобто, - діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зазначену у ст.3 ч.1 п.1 п.п. «з» Закону України «Про запобігання корупції», і, достовірно знаючи, що, відповідно до вимог діючого антикорупційного законодавства, - зобов`язаний наступного року, після припинення діяльності, подавати в установленому порядку, тобто – до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітнім роком, у якому було припинено таку діяльність, - декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, дійсно, несвоєчасно, а саме – 05 квітня 2021 року, о 14 годині 10 хвилин, без поважних причин, подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила виконання обов`язків (декларація після звільнення), за 2020 рік, у чому, наразі, щиро розкаявся, зробив для себе належні висновки, та, зобов`язавшись надалі подібного не вчиняти, просив суд – суворо його не наказувати.
Із дослідженого у судовому засіданні витягу з Наказу ДПП НПУ №585 о/с від 01 серпня 2019 року (а.с.18) вбачається, що рядового поліції - правопорушника ОСОБА_1 , на підставі рапорту останнього від 03 травня 2019 року, починаючи з 05 серпня 2019 року, - призначено на посаду інспектора взводу №1 роти №4 батальйону УПП в Луганській області ДПП НПУ.
Із дослідженого у судовому засіданні витягу з Наказу ДПП НПУ №534 о/с від 24 липня 2020 року (а.с.19) вбачається, що, відповідно до ст.77 ч.1 п.6 Закону України «Про національну поліцію», рядового поліції, поліцейського взводу №1 роти №4 батальйону УПП в Луганській області ДПП НПУ - правопорушника ОСОБА_1 , на підставі Наказу ДПП №426 від 21 липня 2020 року, – звільнено зі служби з 24 липня 2020 року.
Із дослідженої у судовому засіданні Розписки від 24 липня 2021 року, наданої правопорушником ОСОБА_1 власноруч (а.с.20) вбачається, що останнім було отримано – трудову книжку та ін. документи, з одночасним роз`ясненням вимог ст.45 ч.2 Закону України «Про запобігання корупції» щодо необхідності подання декларації перед звільненням та – після останнього (а.с.24,25 – Рекомендації для поліцейських, державних службовців, які є суб`єктами декларування, про дотримання окремих обмежень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції», при звільненні зі служби/роботи, та – Пам`ятка-застереження про виконання окремих спеціальних обмежень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції, особам рядового та начальницького складу, які звільняються за служби, - відповідно).
Із досліджених у судовому засіданні письмових пояснень свідка – старшого інспектора з особливих доручень відділу кадрового забезпечення УПП в Луганській області ДПП НП України ОСОБА_2 від 23 липня 2021 року (а.с.28) вбачається, що правопорушник ОСОБА_1 , будучи звільненим з лав УПП в Луганській області ДПП, і, відповідно, являючись особою, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, - неодноразово та належним чином був попереджений щодо необхідності дотримання вимог Закону України «Про запобігання корупції», у т.ч. - в частині подання електронної декларації після звільнення, та – настання подальшої відповідальності у випадку недотримання вимог антикорупційного законодавства, про що свідчать особисті підписи правопорушника ОСОБА_1 на розписках, рекомендаціях та інших подібних документах.
Із досліджених у судовому засіданні відомостей, зазначених у витягу з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (а.с.38-40), вбачається, що декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила виконання обов`язків (декларація після звільнення), за 2020 рік, до зазначеного Реєстру правопорушником ОСОБА_1 було подано – 05 квітня 2021 року, о 14 годині 10 хвилин.
На підставі вищевказаного, суд, заслухавши пояснення правопорушника ОСОБА_1 у судовому засіданні, вислухавши думку прокурора Луганської обласної прокуратури Каліберди К.С., а також, дослідивши наявні письмові матеріали справи, в тому числі, і додані до протоколу про відповідне адміністративне правопорушення докази, зокрема:
витяг з Наказу ДПП НПУ №585 о/с від 01 серпня 2019 року - щодо призначення правопорушника ОСОБА_1 на посаду поліцейського взводу №1 роти №4 батальйону УПП в Луганській області ДПП НП України (а.с.18),
витяг з Наказу ДПП НПУ №534 о/с від 24 липня 2020 року - щодо звільнення правопорушника ОСОБА_1 з посади поліцейського взводу №1 роти №4 батальйону УПП в Луганській області ДПП НП України (а.с.19),
Розписку правопорушника ОСОБА_1 від 24 липня 2021 року – щодо отримання останнім трудової книжки та інших документів, а також - одночасного роз`яснення останньому вимог ст.45 ч.2 Закону України «Про запобігання корупції» щодо необхідності подання декларації перед звільненням та – після останнього (а.с.20),
Рекомендації для поліцейських, державних службовців, які є суб`єктами декларування, про дотримання окремих обмежень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції», при звільненні зі служби/роботи, та – Пам`ятка-застереження про виконання окремих спеціальних обмежень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції, особам рядового та начальницького складу, які звільняються за служби, підписані правопорушником ОСОБА_1 24 липня 2021 року (а.с.24-25, відповідно),
письмові пояснення свідка - старшого інспектора з особливих доручень відділу кадрового забезпечення УПП в Луганській області ДПП НП України ОСОБА_2 від 23 липня 2021 року – щодо попередження правопорушника ОСОБА_1 , як особи, що припинила діяльність, пов`язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, стосовно необхідності дотримання вимог Закону України «Про запобігання корупції», в частині - необхідності подання електронної декларації після звільнення та – настання подальшої відповідальності, у випадку недотримання вимог антикорупційного законодавства (а.с.28),
витяг з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, з якого вбачається, що декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила виконання обов`язків (декларація після звільнення), за 2020 рік, до зазначеного Реєстру правопорушником ОСОБА_1 було подано – 05 квітня 2021 року, о 14 годині 10 хвилин (а.с.38-40), тощо, -
у достовірності та істинності яких підстав сумніватися у суду - немає, та які, крім того, з боку безпосередньо правопорушника ОСОБА_1 – не оспорювалися, вважає, що винність правопорушника ОСОБА_1 – у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП, доведена та знайшла своє повне підтвердження у судовому засіданні.
Дії правопорушника ОСОБА_1 вірно і обґрунтовано кваліфіковані за ознаками ст.172-6 ч.1 КУпАП, оскільки останній, будучи особою, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зазначену у ст.3 ч.1 п.1 п.п. «з» Закону України «Про запобігання корупції», та, являючись, згідно примітки до ст.172-6 КУпАП, суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення, несвоєчасно подавши без поважних причин декларацію після звільнення, - порушив вимоги фінансового контролю.
При призначенні стягнення, суд враховує обставини та характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан та обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність: правопорушник ОСОБА_1 – не працює, має постійне місце мешкання, раніше адміністративному стягненню – не піддавався, утриманців – не має.
В якості обставин, що, згідно зі ст.34 КУпАП, пом`якшують відповідальність правопорушника, суд приймає до уваги повне визнання своєї провини та щире розкаяння винного.
Обставин, що, згідно зі ст.35 КУпАП, обтяжують відповідальність правопорушника, суд - не вбачає.
Приймаючи до уваги вищевказане, з урахуванням особи та майнового стану правопорушника ОСОБА_1 , який – не працює, втім, має постійне місце мешкання та вперше притягується до адміністративної відповідальності, враховуючи обставини та характер вчиненого адміністративного правопорушення, і, одночасно, беручи до уваги відсутність тяжких та негативних наслідків від скоєного, суд вважає, що правопорушнику ОСОБА_1 слід призначити стягнення – у виді штрафу, передбаченого санкцією ст.172-6 ч.1 КУпАП, і разом з тим, враховуючи наявність обставин, що пом`якшують відповідальність правопорушника ОСОБА_1 , та – відсутність обставин, які б її обтяжували, суд, оцінюючи вищевказані обставини в їх сукупності, вважає за можливе призначити зазначене стягнення – у мінімальному розмірі, передбаченому санкцією вказаної статті, що є достатньою мірою відповідальності з метою виховання, а також, запобіганню вчинення нових правопорушень.
На підставі вимог ст.40-1 КУпАП, суд вважає за необхідне стягнути з правопорушника ОСОБА_1 , на користь ГУК у місті Києві (отримувач коштів – ГУК у місті Києві/м.Київ/2203106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), банк отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106), судовий збір – у сумі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні.
Речові докази по справі – відсутні.
Керуючись ст.33, ст.172-6 ч.1, ст.221, ст.284, ст.289, ст.294 КУпАП, –
постановив:
Піддати ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП, адміністративному стягненню – у виді штрафу у розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що відповідає сумі у розмірі 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , на користь ГУК у місті Києві (отримувач коштів – ГУК у місті Києві/м.Київ/2203106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), банк отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106), судовий збір – у сумі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні.
Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення до Луганського апеляційного суду через Лисичанський міський суд.
Суддя: