Постанова № 101463131, 29.11.2021, Білокуракинський районний суд Луганської області

Дата ухвалення
29.11.2021
Номер справи
409/2292/21
Номер документу
101463131
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа№409/2292/21

Пров.№3/409/578/21

П О С Т А Н О В А

29 листопада 2021 року смт Білокуракине

Суддя Білокуракинського районного суду Луганської області Максименко О.Ю. за участю прокурора Зінченка Є.Ю., розглянувши матеріали, які надійшли з Департаменту стратегічних розслідувань в Луганській області про притягнення до адміністративної відповідальності щодо

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Ліхен Німеччина, громадянки України, працюючої директором сільського будинку культури "Дружба", зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , РНОКПП: НОМЕР_2 ,

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення,

В с т а н о в и в :

ОСОБА_1 , будучи особою, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зазначеною у підпункті "б" пункту 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" (далі - Закону № 1700-VII) є суб`єктом на якого поширюється дія цього Закону, примітки до статті 172-6 КУпАП суб`єктом правопорушення, в порушення вимог частини 1 та абзацу 2 частини 2 статті 45 розділу VII "Фінансовий контроль" цього закону, несвоєчасно, без поважних причин подала, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (далі - Декларацію перед звільненням), за формою, що визначається Національним агентством, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Згідно протоколу Білокуракинської районної виборчої комісії Луганської області про результати виборів депутатів Білокуракинської районної ради у багатомандатному виборчому окрузі від 28 жовтня 2015 року, на ряду з іншими депутатами, ОСОБА_1 було обрано депутатом Білокуракинської районної ради Луганської області сьомого скликання. У відповідності до підпункту "б" пункту першого частини першої статті 3 Закону України "Про запобігання корупції" депутати місцевих рад є суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону. Таким чином, ОСОБА_1 відповідно до підпункту "б" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону № 1700-VII, є суб`єктом на якого поширюється дія цього Закону.

Згідно п.п. 1 п. 6' розділу V «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про місцеве самоврядування в України» (розділ V доповнено пунктом 6' згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій» № 1009-ІХ від 17.11.2020) у день набуття повноважень, зокрема, сільською радою, обраною територіальною громадою, припиняються повноваження, зокрема, сільських рад, обраних територіальними громадами, територія яких включена до території сформованої територіальної громади.

Частиною 2 статті 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» передбачено, що повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради або ради, до складу якої його обрано.

Так, рішенням Сватівської районної ради Луганської області від 07.12.2020 № 1/1 «Про початок повноважень депутатів Сватівської районної ради Луганської області 8 скликання» були визнані повноваження депутатів Сватівської районної ради Луганської області 8 скликання, де серед інших, відсутня ОСОБА_1 ..

Також рішенням Сватівської районної ради від 17.12.2020 № 2/6 «Про початок реорганізації, зокрема, Білокуракинської районної ради Луганської області шляхом приєднання до Сватівської районної ради Луганської області», Білокуракинська районна рада була реорганізована та увійшла до складу Сватівської районної ради.

Таким чином, ОСОБА_1 , склавши 07.12.2020 повноваження депутата Білокуракинської районної ради є особою, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що суб`єкти декларування - це особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, частини 1 статті 3 Закону, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

У відповідності до абзацу 2 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», визначено, особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 ч. 1 ст. 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першої цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік.

Відповідно до частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 ч. 1 ст. 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агенства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агенством.

Згідно до п.п. 1 п. 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства від 10.06.2016 № З (у редакції наказу Національного агентства від 12.12.2019 № 168/19), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2019 за № 1300/34271), декларація після звільнення - декларація, яка подається відповідно до абзацу другого частини другої статті 45 Закону до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якого було припинено діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в" пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Таким чином, ОСОБА_1 , припинивши у 2020 році діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов`язана була наступного року після припинення такої діяльності подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік до 01.04.2021.

Відповідно до відомостей, які вказані у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», ОСОБА_1 подала Декларацію після звільнення за 2020 рік лише 23.08.2021 об 11 годині 21 хвилині, тобто несвоєчасно.

Згідно з відомостями, які вказані в ІТС Реєстр ОСОБА_1 подавала щорічні декларації за 2017, 2018 та 2019 роки, в установлений законом строк, а саме 29.03.2018, 19.03.2019 та 31.03.2020 роки, що також вказує на її обізнаність з вимогами Закону України «Про запобігання корупції».

Листом Національного агентства від 21.05.2021 № 71-03/35108/21 про стан функціонування інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» зазначено, що у зв`язку із проведенням програмно - технічного обслуговування ITC Реєстр, доступ до нього було обмежено 15.01.2021 у період з 17:00 до 22:58, та 21.01.2021 у період з 09:00 до 12:28. Також у листі вказано, що у зв`язку з проведенням переналаштування комутаційного обладнання ITC Реєстр, доступ до нього було обмежено 02.02.2021 у період з 13:09 до 14:19. Через помилки у роботі програмного забезпечення ITC Реєстр, 25.03.2021 у період з 15:43 по 22:02 доступ до його публічної частини (https://public.nazk.gov.ua) та частини для доступу до персонального електронного кабінету суб`єкта декларування (https://portal.nazk.gov.ua) було частково обмежено. Також, у розділі 11, поданих суб`єктами декларування в цей проміжок часу до ITC Реєстр декларацій, відбулось некоректне відображення інформації у його публічній частині та персональному електронному кабінеті суб`єкта декларування. Помилку із некоректним відображенням розділу 11 декларацій у публічній частині І ГС Реєстр було усунуто 26.03.2021 о 15:00. Помилку із некоректним відображенням розділу 1 1 декларацій у персональному електронному кабінеті суб`єкта декларування в ITC Реєстр було усунуто 30.03.2021 о 14:54. Інших технічних несправностей та перебоїв у роботі ITC Реєстр, які б завадили поданню документів до ITC Реєстр у період з 01.01.2021 по 01.04.2021, не зафіксовано.

Також з листа ВССУ від 22.05.2017 № 223-943/0/4-17, адресованого головам апеляційних судів України, щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов`язані з корупцією вбачається, що під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв`язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою тощо.

Об`єктивних причин, які б унеможливлювали виконання вимог ч. 1 абз. 2 ч. 2 ст. 45 розділу VII «Фінансовий контроль» Закону № 1700-УП у ОСОБА_1 не встановлено.

Згідно з ч. 1ст. 172-6 КУпАП відповідальність за вказаною статтею настає за умови несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до н. 10 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи особою, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зазначену у підпункті «б» пункту 1 частини першої статті 3 Закону № 1700-УІІ є суб`єктом на якого поширюється дія цього Закону, примітки до статті 172-6 КУпАІІ суб`єктом правопорушення, в порушення вимог абзацу 1 частини 2 статті 45 розділу VII «Фінансовий контроль» Закону № 1700-УІІ, несвоєчасно 23.08.2021 об 11 годині 21 хвилині, без поважних причин подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік (після звільнення), за формою, що визначається Національним агентством, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Місцем вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією є смт Білокуракине Білокуракинського району Луганської області, так як обов`язок подання декларації після звільнення за 2020 рік виник у ОСОБА_1 у зв`язку з припиненням повноважень депутата Білокуракинської районної ради Луганської області, що знаходиться за адресою: Луганська область, смт Білокуракине пл. Шевченка буд. 6.

Датою вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією є день несвоєчасного подання ОСОБА_1 до офіційного веб-сайту Національного агентства декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік (після звільнення), тобто 23.08.2021.

ОСОБА_1 в судовому засіданні пояснила, що з протоколом вона згодна.

Прокурор в судовому засіданні вважав, що вина ОСОБА_1 доведена матеріалами справи, а тому просить її притягнути до адміністративної відповідальності за правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172- 6 КУпАП.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172- 6 КУпАП, підтверджується зібраними доказами, а саме:

- поясненням ОСОБА_1 (а.с.11-12);

- запитом з Департаменту стратегічних розслідувань в Луганській області від 17.08.2021 року № 2998/55/111/02-2021 (а.с.15-16);

- копією інформаційного листа Сватівської районної державної адміністрації Луганської області від 26.08.2021 № 23/44-2098 (а.с.17);

- копією протоколу Білокуракинської районної виборчої комісії Луганської області про результати виборів депутатів Білокуракинської селищної ради (а.с.18-22);

- рапортом оперуповноваженого 4-го відділу боротьби з організованими групами з ознаками корупції) УСР в Луганській області ДСР НП України (а.с.23);

- копією рішення Сватівської районної ради Луганської області восьмого скликання перша сесія від 07.12.2020 № 1/1 (а.с.24);

- копією результатів поіменного голосування від 07.12.2020 Сватівської районної ради Луганської області восьмого скликання перша сесія (а.с.25);

- копією рішення Сватівської районної ради Луганської області восьмого скликання друга сесія від 17.12.2020 № 2/6 (а.с.26-28);

- витягом з Єдиного державного реєстру декларацій (а.с.29-33);

- копією довідки про надання послуг КЕП (а.с.34);

- листом з Національної поліції України Департаменту стратегічних розслідувань Управління стратегічних розслідувань в Луганській області від 10.09.2021 року № 3267/55/111/01-2021 щодо надання інформації (а.с.35-37);

- листом з Національного агентства з питань запобігання корупції Управління інформаційно-аналітичних систем та захисту інформації (а.с.38-39);

- листом з Національного агентства з питань запобігання корупції (а.с.40);

- листом відповіддю Управління проведення спеціальних перевірок та моніторингу способу життя від 18.03.2021 (а.с.41-42);

- копією положення про Управління стратегічних розслідувань в Луганській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України (Витяг) (а.с.43-44);

- рапортом оперуповноваженого 4-го відділу боротьби з організованими групами з ознаками корупції) УСР в Луганській області ДСР НП України (а.с.45).

Дослідивши матеріали справи, вислухавши думку прокурора, який вважає, що вина ОСОБА_1 доведена повністю, суд приходить до висновку, що у діях ОСОБА_1 вбачається склад адмінправопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією.

Суд, враховуючи, що ОСОБА_1 вперше притягується до адміністративної відповідальності, вважає за необхідне призначити їй адміністративне стягнення за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у вигляді штрафу.

На підставі ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 454 гривні 00 коп. на користь держави.

На підставі викладеного та керуючись Законом України "Про запобігання корупції", ст.ст. 40-1, ч. 1 ст. 172-6, 268, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

П О С Т А Н О В И В :

Визнати винною ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Притягнути ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.172-6 КУпАП, призначити їй стягнення у вигляді штрафу у розмірі п`ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що дорівнює сумі 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 копійок, де отримувач: ГУК у Луг.обл./СТГсмт Білокур/21081100, Код отримувача (ЄДРПОУ) - 37991110, Банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.), Номер рахунку (IBAN) - UA988999980313020106000012421, Код класифікації доходів бюджету - 21081100 Найменування коду класифікації доходів бюджету – Адміністративні штрафи та інші санкції.

Строк пред`явлення постанови до виконання - три місяці.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір у сумі 454 гривні 00 копійок, де стягувач: Державна судова адміністрація України, 01601, м.Київ, вул.Липська, 18/5, код ЄДРПОУ 26255795, реквізити для зарахування до державного бюджету: отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030101, код отримувача за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106 «Судовий збір».

Постанова може бути оскаржена до Луганського апеляційного суду протягом десяти днів з моменту її проголошення.

Суддя Білокуракинського

районного суду Луганської області О. Ю. Максименко